PDA

View Full Version : Мнения за Audi A6 - СЕДАН?



rauwkost
08-02-2011, 12:03
Здравейте.
Имам няколко въпроса относно тази кола и ще бъда много благодарна ако ми помогнете! Ще се радвам ако някой, който я е карал сподели мнение относно возия, качество, разход и т.н. :)
Първо искам да попитам, кое според вас е по-добре - кожен салон или тапицерия, или е въпрос на лично предпочитание?
Скъпи ли са частите за нея, и г/д какви пари ще и излезне обслужването след като се купи (все пак няма да е нова) и какво е за предпочитане да се поднови след закупуване на вече използвана кола?
Каква е разликата между А6 от 00/01год. и по-старите модели, всмисъл някакви съществени подобрения има ли?
Според вас подходяща ли е като за първа кола?
И последен въпрос, с или без бордови компютър? Попаднах на няколко А6-ци, една от които е С компютър и се чудя доста по въпроса, защото приятели които карат същият автомобил, само че комби, са ми казвали, че са им "забивали" компютрите в колите и са им създавали бая ядове.. :neutral:
Благодаря предварително, ако някой си направи труда да прочете темата ми и отговори! :)

3oPuTy
08-02-2011, 13:20
Грешен форум,пич ;)
Ако очакваш да има специалисти във форум за тийнове значи си толкова заблуден,че няма на къде повече :)
Най-добре си пусни темата във форума на Ауди.Там 100% ще ти отговорят хора,които наистина разбират и от марката и от модела,а тук най-много да те объркат повече :)

Едит:Сега видях,че си пуснал тема и там :)

NightGuardian
08-02-2011, 14:09
Ами скъпи ще са частите със сигурност.

Ако има климатик , може и кожен салон , но иначе кожа , без климатик ще се спарваш много в тая кола.

За повече информация наистина потърси друг форум , тук трудно някой да ти отговори точно и ясно. :)

Ето ти и идеалния сайт - http://audibg.com/forum/

3oPuTy
08-02-2011, 18:17
^ Той се е сетил за форума на Ауди преди теб :-D

NightGuardian
08-02-2011, 18:40
силно се надявам :lol: тук не бих питал даже и кои маратонки да си взема :razz:

toretto03
08-02-2011, 20:21
Да беше споделил за бензин ли питаш или за дизел ? Или без значение ?
Моя поглед върху тази кола ,карал съм А6 2002, 2.5ТДИ ,В6,150 кс. Разход невероятен като за 2.5 6-так мотор при нормално каране 8-9 литра на 100 км , при стъпка 13-15 което за мен за този мотор е много добре !
Вървенето дърпа доволно но не е някой бегачка ,но задоволително .
Смяна на Ремаци масла 1500-2000лв , частите не са ефтини .
За борд компютъра не съм чувал да се бъгва ,но попринцип е хубаво да го имаш ,показва моментен разход ,за колко киометра имаш гориво и таквиа полезни неща .
За салона е твой избор .
Разлика в годините от преди 2000 ,ем визията малко,тия след 2000 г. са с по-добри мотори , екстрите можеби...
Мисля обаче че не е подходяща за първа кола ,не е малко купето доста е голямо ,виж може нещо малко по-малко като купе да покараш 1 година да се учупиш и след това да си вземеш Ауди А6 ,ама ако си голям мераклия пък взимай си А6-цата .
А за возията моя лична оценка от 2-6 ,4.50 .
Надявам се да съм помогнял :)
Избора си е твой :)

DoubleDMG
08-03-2011, 04:16
ауди ги мани, зимай голф , форд, хонда или нещо друго със по малък разход, по евтини части и т.н.,бачкал съм в 3 сервиза (води се практика,стаж) ама знам достатъчно и горе-долу каква кола да си купя като си земам 8)

dimitar_ak
08-03-2011, 07:36
Страхотен автомобил с много прилична цена за да го придобиеш. После обаче е майка плаче. Това е Ауди и то от високия клас. Приготви си сериозни средства за обслужването му. За ремъците ти казаха. Другото е, че цялата предница е от алуминий, а на нашите пътища дори Ауди се разтропва. Алуминиевите части по окачването са винаги един порядък по-скъпи от другите.

rauwkost
08-04-2011, 14:50
Благодаря за мненията на всички. Момиче съм.
Нямам предпочитания за двигателя, препоръчаха ми 1.8Т, което пък и мен ме устройва. :) В другият форум ме убедиха да поизчакам още малко, за да събера някой лев, който да добавя към бюджета си. :-| Иначе за поддръжката - и аз така предположих, но какво да се прави - ще видим! :)

DoubleDMG
08-05-2011, 04:38
Благодаря за мненията на всички. Момиче съм.
Нямам предпочитания за двигателя, препоръчаха ми 1.8Т, което пък и мен ме устройва. :) В другият форум ме убедиха да поизчакам още малко, за да събера някой лев, който да добавя към бюджета си. :-| Иначе за поддръжката - и аз така предположих, но какво да се прави - ще видим! :)абе двигателите не ги гледай ти, гледай конските сили! Двигателя поне 1.9 2.0 да е че после като го продаваш да имаш +

nanya
12-18-2014, 06:12
Е това е колата - http://www.autodata.bg/mod/id:1060 , вземай няма да сгрешиш, хахахах. И ще има плюсове като я продаваш! :D

dimitar_ak
12-18-2014, 07:43
Не е да не се гледат двигателите. 2.5TDI точно на тази серия Audi е известно със сериозни проблеми в мазането на разпределителните валове.