PDA

View Full Version : ключ моля



DragonLady
08-02-2011, 18:26
Съжалявам, ако заглавието не е особено описателно, не и на идея си нямам как всичко, което ще изпиша може да се обобщи в 2 - 3 думи.
Ситуацията ми е следната:
На 9ти този месец, през ноща, ще пътуваме с приятелят ми за София ( на нещо като романтична почивка ) със влак и ще се върнем на 14ти късно вечерта с автобус. Билетите вече сме ги купили, а не са никак евтини. Резервацията в хотела също е направена. Проблема се състой в това, че не ме приеха и на 2ро класиране във ВУЗ, а за 3то да ме приемат шанса е минимален и поради тази причина наще ми казаха, че не ме пускат да пътувам никъде ( преди като им казах с моя какво сме решили и като взех билетите ме пускаха нямаше проблеми ), а определено не искам и няма начин да не замина ( билети, спални места, резервация в хотел, абе всичко съм уредила ). Ако по някаква случайност ме приемат на 3то класиране на 2 от датите за записване няма да ме има, но на 3тата, която се пада 15ти, ще съм си в града и ще мога да ида да се запиша. Обясних ситуацията на наще, че ще се прибера на време за записване на 3то класиране и тн. но резултата беше нулев. Обмислях вариант на 9ти преди 5 часа ( когато се приберат наще ) да ида заедно с багажа си за пътуване у приятелят ми, докато дойде време да тръгваме ( остана ли в нас, наще няма да ми позволят да изляза от нас - имам в предвид, че дори може да се стигне и до насилие само и само да не изляза от нас ) , но не става понеже те го знаят къде живее, а и не искам да намесвам техните, което неизбежно ще стане при една евентуална конфронтация. Мислех да отида за тея няколко часа у приятелка, но ще се започне издирване по домовете от страна на наще, звънене на телефони, безпокоене на родители на мой фр. и тн. Имам и една приятелка дето не я знаят къде живее и не е родом от моя град, само живее тук на квартира, но пък тя ходи на работа и при нея няма как. Пък и ако наще вземат викнат полиция работата става дебела, нищо, че имам 18 години. По мирен път - разговори с наще ми е пределно ясно, че няма да стане. Можете ли да ми дадете някакви съвети какво да правя и по точно как да намеря начин да отида до София с приятелят ми точно на тези дати ( след 15 ти няма как поради ред причини, които няма да изброявам )?
Пускам в този раздел, понеже цялото това пътуване, което описвам е породено именно от любовта между двама души и желанието им да избягат за няколко дни от проблемите.
Благодаря на всички изчели дългият ми пост.

peace95
08-02-2011, 18:39
Ами явно няма как да не ядосаш вашите вече .. А малко се отклонявам , но ако не те приемат на 3то какво мислиш да правиш :shock: А и все пак не е ли по - важно да се запишеш , отколкото една екскурзия, която може да направите винаги ? Помисли за бъдещето си. В случая родителите ти са прави да не те пуснат след като си се провалила , но щом си решила да бягаш - късмет .

DragonLady
08-02-2011, 18:48
Явно, да се регистрирам тук и да пускам тази тема беше грешка.
Не, че е твоя работа, но ако и на 3то не стане почвам работа и така. Евентуално другата година, освен ако не предпочета да продължа да работя. За кое е по важно следването да, затова сме избрали тези дни, така че да мога да се прибера навреме за записване след 3то класиране. И не е баш да направите винаги, понеже след тези дати и двамата сме доста ангажирани ( главно той ) и то не се знае до кога ;)
Както и да е защо ли съм тръгнала да се обяснявам, на човек със същите тесногръди разбирания като на родителите ми.

peace95
08-02-2011, 18:50
Явно, да се регистрирам тук и да пускам тази тема беше грешка.
Не, че е твоя работа, но ако и на 3то не стане почвам работа и така. Евентуално другата година, освен ако не предпочета да продължа да работя. За кое е по важно следването да, затова сме избрали тези дни, така че да мога да се прибера навреме за записване след 3то класиране. И не е баш да направите винаги, понеже след тези дати и двамата сме доста ангажирани ( главно той ) и то не се знае до кога ;)
Както и да е защо ли съм тръгнала да се обяснявам, на човек със същите тесногръди разбирания като на родителите ми.
Ти си пуснала тема - аз отговорих с моето мнение - щом не ти харесва , изчакай и други отговори.

w0sh
08-02-2011, 18:56
Много сме закостенели, че можем да гледаме 1 месец напред в бъдещето.

DragonLady
08-02-2011, 19:07
Ще помоля за сериозни мнения. Нужда от спам няма!

FleurDeLys
08-02-2011, 19:41
Еми не знам ....Животът си е твой, но и аз мисля като peace95.Колкото и да струва екскурзията ви тя няма как да е по-ценна от едното ти бъдеще.

DragonLady
08-02-2011, 19:43
Хора, екскурзията нема ми преебе следването! Ако ме приемат на 3то класиране, аз ще се прибера деня преди 3тата дата за записване, т.е ще хвана срока!!!

wanessa94
08-02-2011, 19:47
Защо родителите ти не те пускат да заминеш? За назидание? Ти така или иначе не си приета, не виждам какво печелят като те задържат вкъщи. Кажи им, че си взела твърдо решение да заминеш и толкова. Имаш 18, не си дете, сама отговаряш за себе си. И дори и да извикат полиция, не виждам какво ще постигнат така, все пак ти си пълнолетна :)

DragonLady
08-02-2011, 19:49
Мерси за отговора мацка :) Най-сетне да получа един отговор, които да не е спам и да не е пълен с порицаване стил каква си некадърница и тн.
Иначе тяхната работа за назидание нема да стане. Тея 120 лева не сме ги дали на вятъра ... пък и резервацията вече е направена ... Поставила съм ги наще пред свършен факт отвсякъде, ама не нали трябва да ми е скарат и накажат, все едно съм малко дете...

nadito93
08-02-2011, 19:58
Така или иначе ти си решила, че ще отидеш на тази екскурзия. Според мое мнение по- добре поговори с родителите си спокойно и им обясни доводите си. Поговори с тях и разбери какви са точно причините, заради които не те пускат. :wink:

wonderwall
08-02-2011, 20:04
Имаш глава на раменете,имаш и документ,който показва че тази глава вече може да мисли самостоятелно,следователн - всичко е в твои ръце.Избери с кое би се справила по добре:с осъществената ваканция и кофтито положението с родителите или провалената ваканция и неговите недоволни родители.В този случай не мисля,че има правилно решение,каквото и да решиш все ще има някой недоволен - ти избираш кой да е.

jeezloxxy
08-02-2011, 20:09
Така или иначе ти си решила, че ще отидеш на тази екскурзия. Според мое мнение по- добре поговори с родителите си спокойно и им обясни доводите си. Поговори с тях и разбери какви са точно причините, заради които не те пускат. :wink:

+
Поговори с тях кротко,аз така бих направил.Пък ако нищо не излезне,винаги можеш да им теглиш .... и да си отидеш с приятеля.Вече няма какво да се прави относно класиранията,така че ...

DragonLady
08-02-2011, 20:31
Имаш глава на раменете,имаш и документ,който показва че тази глава вече може да мисли самостоятелно,следователн - всичко е в твои ръце.Избери с кое би се справила по добре:с осъществената ваканция и кофтито положението с родителите или провалената ваканция и неговите недоволни родители.В този случай не мисля,че има правилно решение,каквото и да решиш все ще има някой недоволен - ти избираш кой да е.

Дам за жалост си права. И предпочитам наще да са недоволните, а не техните. Все пак хората имат добро мнение за мен, което не искам да развалям, а наще няма да им е за сефте да ми ядът попарата, както и аз тяхната.

Bella5
08-02-2011, 20:33
Тук не говорим само за бъдещето, а и за огромният семеен скандал, който ще стане, ако момичето иде на почивка. Не мисля, че си струва да се стига до такива драми. Ясно, че си си направила сметката за 3тото класиране, щом така си решила - добре, но някак си ситуацията с вашите ми се вижда доста напрегната и може би ще е добре да им угодиш, за да не се стига до някакви ненужни издевателства. А пък момчето ще те разбере, убедена съм, че все пак ще можете да намерите време само за вас и друг път. Стискам палци да те приемат. (:

Done
08-02-2011, 20:36
само за инфо - колко далече си от София ?

jghgh
08-02-2011, 20:38
Ще помоля за сериозни мнения. Нужда от спам няма!
Мненията са си сериозни, просто не ти изнася...
Нещото, което е несериозно, това си ти и твоето безотговорно отношение към сериозни неща като учене, бъдеще, записване във ВУЗ и т.н.
А ти си решила да правиш компромис с тях заради едната екскурзия, която, да, можеш да направиш и след записването! Даже ще ти е по-добре, защото ще си отменала една грижа от главата си.

Ще прежалиш билетите, ще отмениш резервациите и това е.

И мнението ми е сериозно, както и добронамерено. Сега, виж, ако не ти изнася, си е твой проблем. Не бива да се обиждаш на критиките, които са КОНСТРУКТИВНИ, а да помислиш защо толкова се дразниш - защото отговарят на истината ли? Или защото мислиш разглезено и като дете - "Каквото искам, го искам на мига и не може да почака!".

Мисли по-зряло, никоя почивка няма да ти избяга.

w0sh
08-02-2011, 20:39
Вие не разбрахте ли, че тя пише не за съвет, а за да се съгласим с нейното мнение.

Не знам какво си губите времето при положение, че хора на които умствените дейности не им се отдават, ще продължават същото да вършат.

peace95
08-02-2011, 20:42
Вие не разбрахте ли, че тя пише не за съвет, а за да се съгласим с нейното мнение.

Не знам какво си губите времето при положение, че хора на които умствените дейности не им се отдават, ще продължават същото да вършат.
w0sh форевър !! ;-) ;)

jghgh
08-02-2011, 20:45
Попрочетох цялата тема и започнах да влизам в разбиране.. Ще хванеш срока, дала си много пари.

Но не можеш ли тогава да говориш с вашите да ти върнат тези 120лв за да купиш нови билети и нови резервации (след записването)?

В крайна сметка може би имат право. На 3тия ден може да не сколасаш с всичките документи и простотии и затова да настояват да си останеш в града.

Още по-добронамерено от предишното ми мнение ;]

DragonLady
08-02-2011, 21:04
само за инфо - колко далече си от София ?

500 километра
За обидите дето изрекохте по мой адрес, няма да обръщам внимание, за вас си е ;)
jghgh ако не беше ръсил толкова простотии и един куп обиди може би щях да ти отг на последното мнение ;)

kpackapgo
08-02-2011, 21:22
Хах много занижени критерии за романтична почивка.. София .. :)

DragonLady
08-02-2011, 21:52
Ние и по причина точно там, но не смятам за нужно да я споменавам ;)

umri
08-03-2011, 00:11
Ако имаш 18 полицията нищо не може да ти каже. Най-много да те обявят за изчезнала и да те издирват, но дори да те намерят, никой нищо не може да ти каже. И не вярвам да го направят тва вашите, защото много добре ще знаят къде и защо си изчезнала.

Стягаш куфара, взимаш всичко нужно и си заминаваш като пич. Щом смяташ, че си пресметнала цялата ситуация и няма да има издънки, отговорността е твоя, и не виждам защо някой трябва да те спира или да ти прави мръсно. Всеки прави сам своите решения. Търпи последствията, независимо дали са добри или не и си носи отговорност за живота. Голяма си, решавай. Никой не може да те спре.

Най-добрият компромисен вариант е, ако си приета, да се върнеш един ден по-рано от екскурзията. Така твоите ще са по-спокойни. Вярно е, че изпускаш една нощ, но поне няма да имаш главоболия. Малко поне трябва да се съобразяваш с тях, защото най-малкото си финансово зависима от тях.


И не се прави на много отворена във форума. Не се мисли за много оборотна и не контрирай хората, защото са си НАПРАВИЛИ ТРУДА да ти прочетат за проблемчето и след това са си РАЗМЪРДАЛИ ПРЪСТИТЕ и МОЗЪЦИТЕ за да ти помогнат. Като не ти харесва някое мнение го подмини. Офца.

dontcare
08-03-2011, 08:58
Нероден Петко знаеш ли го?

dontcare
08-03-2011, 09:08
И не мисля, че хората,чиито мнения не ти изнасят спамят.Щото си пишат точно по темата.

*едит:имах правописни грешки от бързина,затова е поправяно мнението.

elysunny
08-03-2011, 09:10
защо пускаш темата, като вече си решила, че заминаваш ?

mrfrzne
08-03-2011, 09:18
Защо просто не отидете с приятеля ти при ваще и не им обясните ситуацията ..... така мисля че е най редно....

anonymous708973
08-03-2011, 09:29
Вие не разбрахте ли, че тя пише не за съвет, а за да се съгласим с нейното мнение.


Факт е.

Авторке, забеляза ли как считаш за полезни мнения само тези, които са съгласни с теб?
Честно казано, ми направи кофти впечатление още щом видях, че вероятността да те приемат на ТРЕТО класиране е малка. Е, имаш приоритети, различни от моите явно.

Разбирам много добре защо ти е важна екскурзийката, обаче си залагам главата, че не си се обадила да се опиташ да отмениш резервацията. Нали?

DragonLady
08-03-2011, 09:56
И защо да я отменям? Имам още близо седмица да се опитам да обясня на наще по човешки как стоят нещата ( не, че с тях може да се говори човешки или пък ще ме разберат, но си струва да пробвам ).
А за всичките обиди къде някой хора си ги позволиха има модератори ;)

peace95
08-03-2011, 12:52
И защо да я отменям? Имам още близо седмица да се опитам да обясня на наще по човешки как стоят нещата ( не, че с тях може да се говори човешки или пък ще ме разберат, но си струва да пробвам ).
А за всичките обиди къде някой хора си ги позволиха има модератори ;)
Да, има упреци в коментарите , но обида никъде не прочетох .. Били ми показала къде сме те обидили с нещо и кой не е писал по темата ти ?

DragonLady
08-03-2011, 13:59
Офца.

Е сега ако ми кажеш, че и това не било обида ....

justgirl19
08-03-2011, 17:02
Според мен трябва да отидеш на екскурзията,защото така или иначе вече всичко е свършило - ако те приемат на 3-то класиране,добре, ако не,вече ти сама ще му мислиш. И да не заминеш на екскурзията не мисля,че това би променило приемането ти в университета. И въпреки всичко опитай отново да поговориш с родителите си,защото после отношенията ви не мисля,че ще са много добри. Успех ! :)

dontcare
08-03-2011, 17:29
Авторке,щъм си пуснала тема,не очаквай всички да са на твойто мнение!Искаш съвет,т.е искаш мнението ни спрямо ситуацията.

А и като си решила да заминаваш явно никой не може да те спре.

DragonLady
08-03-2011, 18:05
Горе долу оправих нещата с наще, обаче ся изникна друг проблем.
Майка ми вика, че на 15ти във Варна ( града където живея ) нямало било да се работи понеже било официален празник на града. А в сайта ( както и преди казах ) и листа, които имам с информация, пише че 15ти също е една от 3те дати за записване след 3то класиране. И се чудя, тея сега изстината ли казват или лъжат за тая дата 15. По принцип след 2ро и 3то класиране датите за записване са 3, те. ако не е 15ти би трябвало третата да е 16ти ( 1вият работен ден, ако 15ти е почивен ). И още наще ми викат ако трябва ще се прибереш по рано, което няма как да стане - вече закупен билет, които дори и да се презавери не се знае ще има ли места и ако ся някакви нашибани най-назад 100% ще ми прилошее от клатенето в автобуса. А и по рано ще рече 11ти или 12ти, е какъв е смисъла тогава като ние пристигаме там на 10 ти...
Мисля утре да звънна в университета да ги питам дали ще се работи на 15ти.
Според вас ще окаже ли този празник на 15ти някакво влияние върху датите на записване?

w0sh
08-03-2011, 18:06
:razz:

направо нямам думи.
Каквото сам си направиш никой не може да ти го направи.

dontcare
08-03-2011, 18:08
Не мисля,че празника ще повлияе на записването,ама..ти 100% сигурна ли си,че ще те приемат?Щото явно имаш навика да премисляш всичко предварително и то в детайли..

DragonLady
08-03-2011, 18:11
:razz:

направо нямам думи.
Каквото сам си направиш никой не може да ти го направи.

Злорадстването другаде драги!!!!
dontcare говорим ако ме приемат, т.е обмислям всички варианти и възможни ситуации.

w0sh
08-03-2011, 18:18
чак да злорадствам :Д

просто се радвам на това как си търсиш милиони извинения и т.н. ВМЕСТО ДА ГУГЪЛНЕШ

dontcare
08-03-2011, 18:25
Еми живей за момента бре,авторке!

Прекарай си страхотно с гаджето(и умната!) и ако те приемат ще черпиш и ще се оправиш в движение.Ако премисляш всичко не е толкова яко.

DragonLady
08-03-2011, 18:53
Еми живей за момента бре,авторке!

Прекарай си страхотно с гаджето(и умната!) и ако те приемат ще черпиш и ще се оправиш в движение.Ако премисляш всичко не е толкова яко.

И моя така ми вика " Стига премисляла и притеснявала за всичко бре жена, остави се по течението " и май има доза истина в това.

anonymous708973
08-03-2011, 18:59
Офца.
Е сега ако ми кажеш, че и това не било обида ....

Е, ако мислиш, че му пука...


И моя така ми вика " Стига премисляла и притеснявала за всичко бре жена, остави се по течението " и май има доза истина в това.
Ама той вече си е приет, нали?


А за всичките обиди къде някой хора си ги позволиха има модератори
Съжалявам, ама не се стърпях. Вашите са прави да се притесняват дали ще те приемат, след като имат дъщеря, която пише така.

DragonLady
08-03-2011, 19:04
Ти друго освен да се заяждаш май не знаеш :?
Колкото до приятелят ми по малък е от мен, на него тепърва му предстой това през което аз преминавам.

valdesbg
08-03-2011, 19:19
Значи съвсем опростено - отиваме на месед месец с гаджето ми, и като се върна ще видим дали ще ме приемат?

Лошо няма - така си избрала, това си сложила на първо място. Сещаш се че родителите са консерви и няма да отстъпят от своята камбанарийка. Тъй че е безсмислено да правиш каквото и да е.

Не знам и колко са ти властни родителите, ама има доста потенциал да стане бая дебела работата. И накрая ще завършите с принудителна раздяла.

Големия въпрос е "Ти тая година искаш ли да учиш или не?" Обясни си гледната точка на родителите, ама я обясни спокойно и категорично. И после си носи последствията in all means. Това в случай че искаш да си в света на възрастните.

Ако не искаш да порастваш, отмени всичките дивотии, които си направила и си седни кротко на Д-то.

DragonLady
08-03-2011, 19:36
Готова съм да си понеса последиците каквито и да са те ;) Все пак решението си беше мое както и цялата организация ( е той помогна тук таме ), нормално да съм помислила и за евентуалните последици от действията ми ;)

valdesbg
08-03-2011, 19:43
Значи обясняваш културно и незаяждащо се - драги родители,поради тея и тея причини, в момента връзката с "име"е на по предна позиция от университета, затова ви моля да уважите решението ми. Когато се прибера, ще се запиша, ако съм приета на третото класиране. Ако ли не...(тук добавяш това, което смяташ да правиш в бъдеще с ВУЗ)

Ама преди това си намери свободна квартира, just in case:)

jeezloxxy
08-03-2011, 19:50
Само не разбирам къде си видяла обиди.
Просто не ти изнасят СЪВЕТИТЕ,които ти дадоха хората.
В крайна сметка,ти дойде тук,за да искаш съвет.

DragonLady
08-03-2011, 20:06
Обида беше нарицателното Овца - написано по мой адрес от един потребител.
valdesbg прав си за това което казваш с изключение на това , че връзката ми и вуз не ги съпоставям кое е по важно и кое не и двете са ми важни, но са на различни нива за да мога да ги степенувам.
Иначе точно това се пробвах да обясня на наще, но ми се разбучаха ( нищо, че аз си говорех с най нормален тон без да съм се заяждала и тн, просто родителите ми са си такива, за всичко което не им изнася ми бучат ).
А това за квартирата, ако си намеря работа от която да изкарвам достатъчно пари, не звучи зле, вземам и моя при мене и нема ядове :-D

valdesbg
08-03-2011, 20:08
Авторке...не мислиш ли че очевидно трябва да избереш едното то двете? Т.е. да ти бъде приоритет? Това трето класиране.. я стане, я не. Две дини под една мишница няма да стане да се носят.

Това имах предвид, просто:)

От къде си?

DragonLady
08-03-2011, 20:11
Е, че е трудно за двете дини трудно е, ама нема как. Нито едното искам да изоставя нито другото. Затова хем отивам на почивка, хем гледам да се прибера на време.
А за това от къде съм, ако се разровиш назад в темата ще разбереш ;)

umri
08-03-2011, 21:47
Офца.

Е сега ако ми кажеш, че и това не било обида ....
Обида си е, но не за теб.

anonymous708973
08-04-2011, 08:53
Ти друго освен да се заяждаш май не знаеш :?
Колкото до приятелят ми по малък е от мен, на него тепърва му предстой това през което аз преминавам.

Не, просто казвам, че ако приятелят ти беше минал през това и/ли е сериозен човек (какъвто явно не е), нямаше да ти казва да се оставиш по течението, когато става дума за образованието ти.

Не можеш да очакваш, че родителите ти ще те подкрепят в решението да пренебрегнеш ученето заради гадже. Просто ти явно имаш други приоритети.

DragonLady
08-04-2011, 14:23
Коя си ти, че да казваш какво е приятелят ми бре АЛО!!!! Никоя не си, че да правиш такива изказвания!!!!
А и той не ми е казал това за течението за университета а като цяло, има разлика!
Няма да е зле да мислиш, преди да пишеш!
А да видиш сега хубаво ли е да се обижда ;)

fuckme
08-04-2011, 14:48
заминавай, ако не те приемат - здраве да е. отиди у приятелка и им остави писмо, че няма нужда да се притесняват и да не те търсят

SisiStrange
08-04-2011, 14:51
Я дай определението ти за думата "обида". :-o Аз също не видях никой да те обижда.

Разбирам защо всички реагираха така. Аз подивях, докато излязоха резултатите от първо класиране. Бях се панирала и не можеше и дума да става да мръдна от София. Не знам с какви железни нерви или по-скоро пълно безразличие към идеята за университета, успяваш с такова спокойствие да приемаш факта, че е малко вероятно да те приемат дори на трето класиране. :-o Ако на мен ми се налагаше да чакам дори за второ, щях сега да съм под огромно напрежение и въобще нямаше да ми хрумне да ходя по почивки. Всеки с представите си де. Да не решиш, че те обиждам.

DragonLady
08-04-2011, 15:47
Просто университета където съм кандидатствала вземат тея с изпит с много по ниски балове, отколкото тези като мен които са с матура, ама кой да ти каже ... дори и бях питала и всички ми викат все тая с кое от двете ... е на мафиотска ни е държавата, такива са ни и университетите. Все пак от изпит само по един предмет от 150 човека х 50 лева всеки = 7 500 а предметите бяха към 6 някъде... Всичкото е за парите! Който бутне пара - welcome който не прав му път. Затова вече съм претръпнала относно тая работа, още от когато на 1во класиране видях как приемат хора с по нисък бал от моя, а мен не ... А й по принцип си падам малко непукист.
пс звънях в университета на 15ти ще работят, така че поне това притеснение ще се прибера ли навреме го няма вече :) Пътувам си на 9ти връщам се на 14ти и нема ядове :)
Вече плана е ясен за преди, по време и след, така че ще помоля модератор да сложи катинара.

ShtrudeL
08-04-2011, 17:29
По желание на автора.