PDA

View Full Version : Ако може помощ за няколко мои проблема



daniel12
08-02-2011, 18:32
Привет на всички.Имам някои проблеми които искам да споделя и бих желал ако може да ми дадете някакви съвети и насоки за преодоляването им.Винаги съм бил много необщителен още от малък нямах приятели,дори и с родителите си не споделях после се появи само 1 който пък след 5 годишно приятелство ме изостави без да каже защо и повече не можах да го намеря и изгубих интерес.Оказа се че не е бил никакъв приятел.След този случай бях без приятели за около 2 години и бях изпаднал в дълбока депресия и отчаяние.В която и компания да попадна все ми е стеснително да говоря.Трудно си изгражам мнение и не се вписвам добре.Сега е малко по-добре имам напредък но има още много какво да се иска.Мисля че над това много ми се отрази това че първите години в училище постоянно ме тормозиха а аз просто не можех да отвърна и се оставях да ме тъпчат.Просто съм много чувствителен,притеснителе ,нерешителен и неуверен.Тези неща много ми пречат да намирам нови приятели и да си разнообразявам живота.Имам една прителка от 2 години,която ми е най-добра но и с нея все още малко се стеснявам да говоря и се получава много неприятно.Не знам какво бъдеще ме чака ако съм все такъв.Опитвам се да променя това но нещо не се плоучава добре.

WesCraven
08-02-2011, 18:36
Имаш ли някаква мечта,цел,амбиция?Следвай я и не се занимавай с глупости,като сега не можеш,след време ще можеш.Сега нямаш,след 5 години ще имаш...



Jill Roberts : I don't need friends,I need fans.



Нека си наясно от сега какви ще бъдат съветите от другите съфорумници тук..Да излизаш по-често,да не седиш пред компютъра толкова и да ИЗЛИЗАШ НАВЪН!Никой не знае как ще си намериш приятели след като се шматкаш безцелно..Казвам ти,следвай си целите ,учи и т.н и да не ти пука..

Evterpa
08-02-2011, 18:58
Имаш комплекс за малоценност, който са ти внушили хората от класа ти. Не си бил в състояние да им отвърнеш по начин, който да блокира подигравките им, което още повече ти е скапало самочувствието.
Страхуваш се да създаваш контакти, за да не бъдеш отново отблъснат.
Няма какво да губиш, ако опиташ. Запознавай се с нови хора, усмихвай се, дръж се приятелски и не мисли, че може да не се впишеш. В най-лошия случай просто няма да си допаднете и ще прекъснете връзките си. Опитът се гради на принципа проба-грешка. Като не се сближиш с един, ще се сближиш с друг.
:)

alia97
08-03-2011, 08:59
Да не ти пука, че са те зарязвали! И мен са ме, но сега те са тези, които стоят сами, а не аз... На инат на него бъди щастлив! А относно разговорите - ГОВОРИ, ако трябва спирай хората на улицата и ги питай колко е часа, а ако срамът надделее на инат на себе си ще отидеш в нечия компания и говори за каквото и да е! -дори математика, ако трябва- и ако те са твой тип ще продължат по твоята тема и така ще откриеш ТВОЯ тип приятел. :-D нямам много житеиски опит, но според мен ще свърши работа!

daniel12
08-03-2011, 12:08
благодаря за съветите :)

YyoOnNiItTyY
08-03-2011, 14:36
Имаш ли някаква мечта,цел,амбиция?Следвай я и не се занимавай с глупости,като сега не можеш,след време ще можеш.Сега нямаш,след 5 години ще имаш...



Jill Roberts : I don't need friends,I need fans.



Нека си наясно от сега какви ще бъдат съветите от другите съфорумници тук..Да излизаш по-често,да не седиш пред компютъра толкова и да ИЗЛИЗАШ НАВЪН!Никой не знае как ще си намериш приятели след като се шматкаш безцелно..Казвам ти,следвай си целите ,учи и т.н и да не ти пука..
Съгласна съм с това горе ^ Имай си цели .. мечти в тоя живот и се придържай към тях.. приятелите сами ще започнат да идват! Ако не ми вярваш.. аз от 1 до 7 клас бях адски необщителна, точно като теб ,нямах приятели.. и мен ме оставиха много брутално, но после започнах да мисля за бъдещето си.. какво ми харесва да правя, какво не и така . Отначало това, което исках от живота бяха само мечти.. сега са цели, които малко по малко започват да стават реалност.. и точно когато осъзнах, че съм напълно способна да се справям сама с ,явно ,всичко приятелите сами се появиха..Сега съм 10 клас и само чакам годинките да минат до 12 клас за да пристъпя към същинската част! Не се притеснявай.. може би първо трябва да разбереш ,че ти си напълно способен да се справиш сам.. не трябва да ти е фикс идея това :))))

musicbaby
08-03-2011, 17:26
Имаш комплекс за малоценност, който са ти внушили хората от класа ти. Не си бил в състояние да им отвърнеш по начин, който да блокира подигравките им, което още повече ти е скапало самочувствието.
Страхуваш се да създаваш контакти, за да не бъдеш отново отблъснат.
Няма какво да губиш, ако опиташ. Запознавай се с нови хора, усмихвай се, дръж се приятелски и не мисли, че може да не се впишеш. В най-лошия случай просто няма да си допаднете и ще прекъснете връзките си. Опитът се гради на принципа проба-грешка. Като не се сближиш с един, ще се сближиш с друг.
:)

Съгласна съм

cigarettekisses
08-03-2011, 20:46
Първо най-важно е самочувствието.
Самочувствието е увереност в собствените си сили и способности..
Следователно..Опитвай се да се да вярваш в себе си казвай си 'Аз мога,ще се справя..'.Честно казано никой не е перфектен..(да не говорим,че повечето са доста зле,а пък са с огромно самочувствие без покритие.)Ти си достатъчно добър и всеки може да е,ако иска.
Ако си срамежлив,това е защото прекалено много искаш да се харесаш на останалите(не може всички да си им симпатичен,колкото и да се стараеш) и започваш да се държиш неловко,не обелваш дума,защото все си мислиш,че ще кажеш нещо глупаво(а всеки го прави.).Просто бъди себе си,не се критикувай и не обмисляй толкова нещата,които не са важни.
За да подобриш социалните си умения,трябва да общуваш колкото се може повече и с времето няма да имаш проблеми.

NerZhul
08-03-2011, 21:12
ми пич, кво да ти кажа... вземай въжето и си го увий около врата, и ще се избавиш от проблема си. Може и да се хварлеш и през балкона...

N0pe
08-03-2011, 23:13
Ти не си неуверен, чувствителен... просто си мислиш така и живееш с такава нагласа. Всичко може да се промени, стига да го промениш в главата си. Повтаряй си, че си готин, уверен... Може да ти се струва глупаво, в началото дори няма да го вярваш. Просто си го повтаряй и със времето то ще стане част от теб. Колкото повече ти се покачва самочувствието, толкова по-естествено ще се държиш и ще създаваш повече контакти. cigarettekisses си го каза най-точно - страх те е, че ще кажеш нещо глупаво и затова не говориш. Не мисли за това, дали на другите ще им е интересен разговора с теб, а гледай ти да се забавляваш. Колкото по-малко се интересуваш от мнението на другия, толкова по-лесно ще разговаряш. И винаги гледай да си усмихнат, позитивен, да вървиш с вдигната глава. А до това, че те тормозят - това ти е най-лесно преодолимия проблем. Просто не трябва да ти пука. Винаги гледай да обърнеш нещата на майтап - покажи им, че не те интересува мнението им, и че не се нищо повече от теб. НИКОГА, АМА НИКОГА като те ебават нещо няма да мълчиш. Някъде във форума четох, нещо много хубаво - Ако говорят лошо за теб и е вярно - поправи се, ако не е - смей се :) Успех с вдигането на самочувствието 8)