PDA

View Full Version : здравословно



yxoozo
08-03-2011, 18:06
Писна ми да ям всичките боклуци, с които заливат магазините и ми писна да грабвам първото нещо, което видя във хладилника. Опитвам се да намеря нещо, наподобяващо здравословна диета, но всичко, на което попадам е за сваляне на килограми. А аз нямам нужда от това. Трябва ми нещо като програма за здр хранене, не "магическа 7-дневна диета" или "свали 10 кг за 1 месец" и т подобни. Хелп.

3oPuTy
08-03-2011, 18:12
И кое му е трудното на това да си направиш сам/а едно здравословно меню?!Или не знаеш кои точно са вредните храни?!
Пишеш в Гуугъл "Здравословно хранене" и ти излизат всевъзможни теми с примерни менюта,таблици с позволените за смесване храни и т.н. ...

DownloadVirus
08-03-2011, 18:21
Що не опишеш как се храниш в момента , тва грабвам първото нещо в хладинлника не говори нищо , а относно чичо гоогле , не те съветвам много-много за начинаещ да се съветваш с гоогле,защото изкарва всевъзможни сайтове и всевъзможни мнения на компетентни и НЕКОМПЕТЕТНИ,мини през раздел "Спорт и Здраве" и ще ти се помогне повече :)

3oPuTy
08-03-2011, 18:25
Ами честно казано трябва човек да е малоумен,че да намери в Гуугъл статия (например),в която пише,че чипса е здравословен и да й повярва ... То е близко до главния мозък да се сетиш и сам кои храни са здравословни и кои не,а и тя не иска да сваля килограми,а да спре боклуците,което е още по-елементарно и лесно ...

DownloadVirus
08-03-2011, 18:36
Е вярно,да спре боклуците е по-лесничко,но разбира се не говорим за чипса дали бил здравословен,повечето неща искат биология-химия да знаеш и да си доста по-образован,за да обясниш защо ядеш това,по колко и кога и тн..Пък и това с хранителният режим и последиците е толкова дълга тема,че няма край..

3oPuTy
08-03-2011, 18:46
Тя в момента твърди,че яде много боклуци,но си е добре с килограмите,т.е. не й е чак толкова наложително да има познания по химия и (микро)биология ... Достатъчно е да си даде сметка кои точно са тези боклуци и да ограничи консумацията им.Казвам ограничи,защото човек,който няма проблеми с теглото няма смисъл да изключва напълно вредните храни от менюто си.Ако й се прияде дадено нещо може да си хапне,но не и да го консумира редовно.

DownloadVirus
08-03-2011, 18:48
Ми качамe нея да видим преди-сега храненето :D

Sigrina
08-03-2011, 22:25
Ядеш всякакви плодове и зеленчуци в неограничени количества. Варива, ориз, картофи, овесени ядки и трици, чисто месо /не мазно/, натурални кисели и пресни млека /без плодове, мюсли и такива изгъзици/, сирене, яйца... Изобщо всичко, което са яли и хората преди 200 години :) Което е натурално и истинско. За препоръчване е да ядеш сварена или изпечена храната, а не пържена/панирана. Това е в общи линии според мен здравословното.
Можеш да опиташ и принципа на разделното хранене, ако сметнеш за добре :)

DownloadVirus
08-03-2011, 22:28
Е баш в неограничени колества плодови и зеленчуци :D Недей така :D Пък иначе , другото съм съгласен,освен за натуралното и истинското :D Едва ли ще намериш някъде в момента на целият пазар , МНОООГО ТРУДНО :)

blueberryyy
08-03-2011, 22:41
^ +1
За жалост плодове, млека, сирена, яйца, месо и т.н, всичко, дори водата, която пием, е набъкано с различни химии... Но да, това определено е по-малкото зло.

Sigrina
08-03-2011, 22:49
Е баш в неограничени колества плодови и зеленчуци :D Недей така :D Пък иначе , другото съм съгласен,освен за натуралното и истинското :D Едва ли ще намериш някъде в момента на целият пазар , МНОООГО ТРУДНО :)
Едва ли може да й стане нещо лошо, ако преяде с чушки примерно :D Най-много да я споходи рядкото щастие :) И все пак, нямах предвид да прекалява с тях, определено :) Пък и има доста калорични плодове - като банани, смокини, грозде, с тях по-внимателно :)
А за натуралното, то е ясно, че няма начин да са 100% натурални продуктите, но имах предвид неща, които не са направени от човека - като тези, които изброих по-горе. А не да яде например бисквити /пък били те и с фибри, витамини и не знам си още кви шитни/ :D

DownloadVirus
08-03-2011, 22:52
Неща които не са направени от човека? Ами те бисквитите кой мислиш,че ги прави :D Да не мислиш,че някое разстение дава плод наречен бисквита :D И то с различни вкусове и опаковки,гъзарски разстения , брей :D

Sigrina
08-03-2011, 22:56
Еее, стига де, обърках се и се поправих :D Ти пък начи :D

Rebirthing
08-04-2011, 09:10
Така, ето какви насоки мога да ти дам аз.
Яж плодове и зеленчуци, но не на корем, като цяло никога не преяждай с каквото и да е. От зеленчуците наблягай на зеленолистните.
Яж кафяв или черен ориз вместо полирания бял.
Намали бялата захар и сол до минимум. Може да замениш бялата сол с каменна, диетична или хималайска сол. Захарта бих те посъветвала да замениш с кафява захар, но на пазара едва ли ще намериш истинска кафява захар. Може все пак да я замениш със стевия, мед или кленов сироп, НО не и с подсладител, особено синтетичен.
Месото - най-добре бяло, пилешко или пуешко. Пилешкото на пазара не е особено качествено, тъпкано е с какво ли не, за това по-добрия вариант е пуешкото.
Млечните - също не са особено качествени, но все пак най-добри си остават продуктите на Елби Булгарикум. Наблягай повече на киселото мляко от колкото на другите млечни продукти.
Шоколад яж натурален, до 40 гр. на ден. За ядките важи същото количество и нека да са сурови и предварително накиснати. Яж сушени плодове, също предварително накиснати. Хапвай кълнове и пълнозърнести продукти, включително мюсли, киноа и елда.
Изключваш напълно МcDonalds, KFC, Subway и разни подобни ресторанти за бързо хранене. Също така изключваш газирани напитки, за Кола, Фанта, Спрайт и подобни, забрави !
Намаляваш също тестените храни до минимум, особено купешките.
В магазина избягвай храните с Е-та. Пълен списък с Е-тата може да намериш тук: http://www.kukuriak.com/е-та-в-храните/. Също така забрави за храните които съдържат транс мазнини или на чиито етикети пише "хидрогенирани растителни масла / мазнини" или "частично хидрогенирани растителни масла / масла мазнини" или "хидрогенизирани". Повече инфо за това тук: http://www.bb-team.org/articles/3431_transmaznini и тук: http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p11538.html.

DesireToFire
08-04-2011, 14:11
^ +1
За жалост плодове, млека, сирена, яйца, месо и т.н, всичко, дори водата, която пием, е набъкано с различни химии... Но да, това определено е по-малкото зло.
Така е.. Добре че си имам баби, които ме снабдяват :Д.

Zaharinka
08-04-2011, 14:15
За тези,които имат баби е благодат,ама за другите(включително и аз) е почти същото-химия яко.