PDA

View Full Version : Помощ!Отслабване!



Elizabetito
08-03-2011, 18:51
Нуждая се от помощ!Моля ви помогнете!Аз съм едра.Искам да стопя ненужните килограми, защото цялото училище се подиграва на по-едрите.
А скоро идва 15 септември.Тежа цали 52 кг.А съм само на 12г.Представяте ли си.И мен ме е срам от това, но няма какво да направя... :oops: :shock: Моля ви, пишете нещо- как да се храня, или какви упражнения да правя....От днес имам само месец и четиринадесет дни, преди да стана за смях пред цялата гимназия.Ненавиждам тялото си!Искам да сваля всико ненужно!Моля ви, моля ви, моля ви!ПОМОГНЕТЕ МИ!!!

DownloadVirus
08-03-2011, 18:56
Първо не знам кой ограничен идиот може да се подиграва на момиче/момче с наднормено тегло(или поне дебеличък,пухкав,с по-висок процент мазнини)

Второ - Колко си висока ? А на 12 години не мога те съветвам сега някъв хранителен режим,почни да спортуваш нещо,което ти харесва и имаш голям енергоразход от него..И използвай общоприетите правила , без боклуци като fast food,газирани напитки,без сладко/тестени изделия/ориз/картофи вечерта.Сега сигурно има и още,ама няма смисъл да те мъча..

Elizabetito
08-03-2011, 19:09
Мерси.Ще опитам. =;

3oPuTy
08-03-2011, 19:10
^^Ааа един път да съм съгласна с теб :-D
Диета не ти трябва - малка си.Спортувай,разхождай се,прави си и упражнения вкъщи,но не очаквай да свалиш 12 килограма за месец и половина :?
Между другото не мислиш ли,че мааалко късничко си се сетила,че имаш да сваляш килограми?!Не,че нещо ама ваканцията ти е започнала в началото на юни (ако не се лъжа),което значи,че 2 месеца си стояла и си чакала да ти дойде музата :?

Elizabetito
08-03-2011, 19:21
Знам всичко кеето казваш.Но още откакто завърших, започнах да се храня по-малко и да спортувам, но нищо не се получаваше......чак до сега. :-o

DownloadVirus
08-03-2011, 19:31
Е то зависи как спортуваш и колко и кога ядеш .. Ама да обърнем внимание на спорта .. Какво спортуваш,с каквa интензивност,не може да няма ефект,ако говориш за 10-15 минути разходка до магазина и обратно,така няма да стане..

Runaway11
08-03-2011, 20:02
Карай колело! Но не се отказвай веднага..малко се поизпоти и така...скачай си на въже, върти обръч. Зависи къде живееш, но ако имаш възможност взимай приятелка и се катерети по баирите 8-) Или пък ако няма такива излизате по града и 2-3 часа ходене без почивка и кафенета, дюнери и такива...След като свикнеш с тези работи поискай от вашие да те запишат на някакъв спорт...аеробика, танци, тенис, плуване...абе такива 8-)

sexa_na_kompleksa
08-03-2011, 21:08
Карай колело! Но не се отказвай веднага..малко се поизпоти и така...скачай си на въже, върти обръч. Зависи къде живееш, но ако имаш възможност взимай приятелка и се катерети по баирите 8-) Или пък ако няма такива излизате по града и 2-3 часа ходене без почивка и кафенета, дюнери и такива...След като свикнеш с тези работи поискай от вашие да те запишат на някакъв спорт...аеробика, танци, тенис, плуване...абе такива 8-)

Съгласна. Мога да добавя и качване по стълби и домакинска работа - чистене с прахосмукачка, миене на прозорци и чинии - каквото се сетиш.

DownloadVirus
08-03-2011, 21:10
Направо се хвани някъде на работа да чистиш да си в движение или нещо такова,хем ще изкараш пари :D

cigarettekisses
08-03-2011, 21:22
Спираш да се тъпчеш и започваш да спортуваш.
Намали сладкото и тестеното.

3oPuTy
08-03-2011, 21:25
Направо се хвани някъде на работа да чистиш да си в движение или нещо такова,хем ще изкараш пари :D
По-голяма простутия не можа да напишеш,нали?! :razz:
Как си представяш,че някой ще я вземе на работа ... или,че техните ще я пуснат да работи,след като е на 12 години?! :lol: :lol: :lol:

DownloadVirus
08-03-2011, 21:26
Далеч си от цялата представа.. Де да беше един/една дето бачкат на 11-12 години да си изкарат пари ... Поне не се смей,защото ти ставаш смешен/на

3oPuTy
08-03-2011, 21:40
Май си падал на глава като малък ... Я кажи от кога в България е законно 12 годишните да бачкат?!И не ми споменавай за ония лапардаци по светофарите дет' са 10-тина братя и сестри и ходят и чистят стъкла ... Тук не говорим за момиче в неравностойно положение ... Ти взе да ставаш смешен ...

DownloadVirus
08-03-2011, 21:43
Много сте разглезени ей! На 11 год фр отиде в Гърция да бачка 3 месеца и изкара 1200 евро като пренася кашони и такива работи..

3oPuTy
08-03-2011, 21:52
Това е експлоатация на ДЕТСКИ труд и в нормалните държави се наказва със затвор за работодателя + (в най-добрия случай) доста солидна глоба за родителите и редовно посещение на социалните ... И спри да спамиш - това не е по темата.

Едит:А и това няма нищо общо с това,колко сме разглезени ... Тук става въпрос за морал и ЗАКОНИ ;)

DownloadVirus
08-03-2011, 21:54
Е да сакън да не ти барнат нещо ръчичките ,бре xaxaa :)

Пък темата какво повече да се каже,авторката разбра,че трябва да спортува и т'ва е :)

Sigrina
08-03-2011, 22:35
Ей, вие двамата що не се вземете, а :)
хаха
до авторката: не яж след 18-19ч, наблягай на плодове и зеленчуци, сега им е сезона. Не бива да се лишаваш от някакъв вид храна, защото си само на 12 и тялото ти в момента се развива. Просто не яж пържени, мазни и сладки неща. Ако все пак ти се дояде много сладко, гледай да не изядеш примерно една цяла вафла, а половината и другата половина да е за следващия път :)
И най-важното - спортувай! Спортът е здраве :) Прави нещо, което ти е приятно - тичай, разхождай се, танцувай, плувай, запиши се на каланетика/аеробика или нещо от сорта /а защо не с приятелка?/ :) Не бих ти препоръчала фитнес обаче, особено без добре квалифициран треньор!

DownloadVirus
08-03-2011, 22:38
Ако те влече плуването е добър вариант :D

Иначе не поставяй такива ограничения,да не яде след 18-19:00 , все пак е по-добре да не яде отколкото да яде нещо,което не трябва,малко фъстъци или бадеми са идеален избор за тогава :)

Sigrina
08-03-2011, 22:53
^
Аз пък бих и ги препоръчала за междинно ядене м/у закуската и обяда, защото са много калорични. По-добре е плод или зеленчук вечер, дори и кисело мляко.
Все пак всеки според собствения си опит дава съвет, който според него е най-добър. Дай й своя съвет и не търси кусури на моите :smt023

DownloadVirus
08-03-2011, 22:58
Еми аз дадох общи съвети,включващи 0.00000000000000001% от един прост режим :D Ама да ти река,плод - зависи какъв , а кисело мляко вечер,еми не е много добър избор,защото има лактоза..

Sigrina
08-03-2011, 23:08
За мен е добър, както казах, всеки с разбиранията си :) Мацката ще опита и ще избере това, което най-много й харесва.
Няма да коментирам възрастта на момичето и това, че едва ли й липсва лактаза, за да й пречи лактозата в киселото мляко, но нека все пак не омазваме темата :)

DownloadVirus
08-03-2011, 23:09
Само да ти кажа,че твоите "виждания" е добре да ги аргумeнтираш с научни факти...

Sigrina
08-03-2011, 23:22
Няма нужда да се аргументирам с научни факти, защото все пак се опитваме да й помогнем да свали 10 кила, а не да разделим атомното ядро на две! Изрично те помолих да не оспамваме темата на момичето, така че, ако много държиш да продължим, нека е на ЛС :)