PDA

View Full Version : Въпрос относно кардиото



Actor
08-04-2011, 08:38
Понеже четох, че за преса (и не само де) първо трябва да се изчистиш с кардио, та да ви попитам нещо :)
1. Достатъчно ли е да правя 3-4 дължини на плажа, след което да плувам и да "греба" на място?
2. Кардиото също ли трябва да се прави през ден, имам предвид да има 1 ден почивка?

anonymous546178
08-04-2011, 12:29
Тренираш ли нещо друго или само кардио... Оптималната продължителност за кардио е около 30 мин., като гледаш да разпределиш силите си така, че на 30тата минута да си уморен :D

Actor
08-04-2011, 13:43
Тренираш ли нещо друго или само кардио... Оптималната продължителност за кардио е около 30 мин., като гледаш да разпределиш силите си така, че на 30тата минута да си уморен :D Сега правя само кардио, мисля да го правя цял месец да видя кво ще излезе, след което да почна да тренирам :) Е, моето кардио е малко по-дълго от 30 мин значи :D На тоя пясък да бягаш ти се ... мамата :D

bathory
08-04-2011, 16:22
Аз много мразя кардиото, но въпреки това се мъча да ми е поне 5-6 пъти в седмицата.. Като въртя нискоинтензивно с високо (hiit). Няма смисъл да имаш почивки, но ако не си свикнал го прави 2 дни и 1 почивка.. Започни силови тренировки, така ще гориш много повече мазнини. :) Успех!

babity
08-04-2011, 19:31
Аз много мразя кардиото, но въпреки това се мъча да ми е поне 5-6 пъти в седмицата.. Като въртя нискоинтензивно с високо (hiit). Няма смисъл да имаш почивки, но ако не си свикнал го прави 2 дни и 1 почивка.. Започни силови тренировки, така ще гориш много повече мазнини. :) Успех!

Като време к'во трябва да е съотношението между по - нискоинтензивните и високоинтензивните интервали от тренировката? 'Щото в някои програми на 5 мин няк'ви нормални неща им се полага 1 минута хийт, в други съотношението е 1:1 и е малко объркващо. Реално ако си правя няк'во фрийстайл домашно кардио като как да стане?

TodorMarkov
08-04-2011, 19:54
Гледал съм доста варианти на Хиит,като 1:1,2:1 с интервали до 30сек,за напреднали.Аки си средно напреднал 1:1 20сек,виж как ще ти е.

Actor
08-04-2011, 20:51
Аз много мразя кардиото, но въпреки това се мъча да ми е поне 5-6 пъти в седмицата.. Като въртя нискоинтензивно с високо (hiit). Няма смисъл да имаш почивки, но ако не си свикнал го прави 2 дни и 1 почивка.. Започни силови тренировки, така ще гориш много повече мазнини. :) Успех!

Като време к'во трябва да е съотношението между по - нискоинтензивните и високоинтензивните интервали от тренировката? 'Щото в някои програми на 5 мин няк'ви нормални неща им се полага 1 минута хийт, в други съотношението е 1:1 и е малко объркващо. Реално ако си правя няк'во фрийстайл домашно кардио като как да стане?Ми, аз си правя предимно високо интензивно, не се вманиячавам чак в такива съотношения, стремя се да не ям боклуци и си тичам сутрин по плажа, плувам малко, скачам и се чувствам супер :)