PDA

View Full Version : Зациклих



babity
08-04-2011, 08:19
Започнах лятото с аеробика. За седмицата ми се събираха степ(кардио), пилатес, пак степ, пак пилатес и завършвах с една събота, в която правех и пилатес, и кардио. Обаче явно съм посвикнала вече, 'щото резултатите взеха да се забавят доста. Сега ми се промени програмата. Та... за да се върна към предишния ритъм на сваляне на кг ('щото на мен това ми е тайната мисъл) да тренирам по - дълго като време (а съответно и като интензивност) или просто да сменя вида на тренировката (например вместо степа да правя каланетика, а вместо пилатеса - кардио комбо)? Имам си хранителен режим. Не спазвам диета, но не ям боклуци и силно се ограничавам с количеството на храната. Единственето нещо, което ми куца е вечерното хранене, но и него се опитвам да преборя. И ме интересува какво да направя за да се вкарам пак в прилична форма. И не бягам, 'щото не е за мен. Пушачка съм, отделно съм доста тежичка и твърде изморително, а накрая става и болезнено ('щото ми се набиват краката), така че това го изключвам като вариант.

Другото, което ме интересува е, какви упражнения мога да правя за ръце. Интересува ме конкретно проблемната женска зона - долната част на ръката, която най - често си увисва при повечето жени. В горната част си харесвам как ми е оформена, ама т'ва отдоло ми разваля комфорта и затова приемам съвети и по тази тема.

Chacho
08-04-2011, 08:38
По-интензивно кардио. Не знам какво значи "долна част на ръката", предполагам че имаш впредвид над лакътя (трицепс).

Ето това е добро (спускаш се и се вдигаш с ръцете):
http://www.trainbodyandmind.com/wp-content/uploads/2010/11/Triceps-Bench-Dips-05.jpg

Лицевите опори също тренират този мускул.

Ако имаш гири/дъмбели

-повдигане на ръцете встрани за рамо
-кик бек
-задно рамо


Ще ти оформят както горната, така и долната (няма как само долната част да ти е омазнена).


Между другото, колкото по-малко ти е теглото, толкова по-бавно ще сваляш. За по-добри резултати трябва по-строг режим.

babity
08-04-2011, 08:50
Какъв по - строг режим? Практически живея от овесени ядки с кисело мляко и домати със сирене. И от време на време по малко месо. Снощи съм си позволила лукса да изям три пържени чушки и с малко доматен сос ('щото вече и пържено не ям). Не ям сладко, тестено, не ям сол, газирано не пия, а с тях и ориз и картофи не съм яла от маса време. От тва повече... не знам какво да е.

Chacho
08-04-2011, 10:12
Ясно. Ако и количествата са малки, просто тренирай по-интензивно. Всъщност, можеш и по-често, кардиото не претоварва, дори и всекидневно да го правиш.

babity
08-04-2011, 10:50
И имам още един въпрос. Вярно ли е, че вечер (имам предвид за вечеря, а не късно вечер) не е хубаво да се яде месо?

Chacho
08-04-2011, 11:11
Не. В този раздел май няма човек, който да не яде месо на вечеря.

anonymous546178
08-04-2011, 11:25
Месо винаги може и трябва да се яде.. След 3-4 часа е безсмислено да ядеш овесени ядки и някои зеленчуци, поради съдържанието на въглехидрати... Не бързай, нищо няма да стане веднага.. като те болят краката да тичаш-карай колело.. по около 20-30км на ден влиза доста добре, като гледаш да поддържаш скорост около 40км в час при хоризонтална повърхност..

fenasf
08-04-2011, 11:32
Месо винаги може и трябва да се яде.. След 3-4 часа е безсмислено да ядеш овесени ядки и някои зеленчуци, поради съдържанието на въглехидрати... Не бързай, нищо няма да стане веднага.. като те болят краката да тичаш-карай колело.. по около 20-30км на ден влиза доста добре, като гледаш да поддържаш скорост около 40км в час при хоризонтална повърхност..

По тия пътища трудна работа...

babity
08-04-2011, 11:34
Благодаря много за отделените време и внимание!

babity
08-09-2011, 18:51
Качвам си темата с нови въпроси. За статични упражнения за ръце колко кг гирички да избера? По принцип понякога и по време на кардио работя с тежести (1кг) за по - голямо натоварване, но накрая на серията за ръце ми идва малко трудничко.

firstdiesel
08-09-2011, 20:24
Качвам си темата с нови въпроси. За статични упражнения за ръце колко кг гирички да избера? По принцип понякога и по време на кардио работя с тежести (1кг) за по - голямо натоварване, но накрая на серията за ръце ми идва малко трудничко.

еми ти сама трябва да разбереш .... повече повторения - по-малко тежест и обратно