PDA

View Full Version : Диск



cookie_master
08-04-2011, 09:10
Хора моля ви помогнете ми :( .Бях качила на 1 диск 400 снимки и днес се опитах да го пусна(след като качих снимките го пуснах няколко пъти без проблем) зареждаше ми,но мнооого бавно и аз се ядосах и го извадих,а бях тръгнала да отварям 1 снимки и то почна да ми дава някакви неща(букви и цифри нещо като error май?)и аз ги затворих.Сега се опитвам да пусна диска,но не ми излиза като се опитам от my computer ми зацепва изчезва ми всичко на екрана освен картинката на десктопа и така докато не го извадя.Какво да правя? :( :(

straus
08-04-2011, 09:28
Пробвай да го избършеш лекичко, без кръгоообразни движения, от центъра навън и обратно. Използвай нещо мекичко, тениска или чифт чорапи ;)

cookie_master
08-04-2011, 09:40
Пробвай да го избършеш лекичко, без кръгоообразни движения, от центъра навън и обратно. Използвай нещо мекичко, тениска или чифт чорапи ;)пак същото става :( .Да не би нещо да съм повредила?

straus
08-04-2011, 10:19
Има голяма вероятност, дисковете по принцип не са много надежден носител на информация, особенно ако не се съхраняват правилно. За по сигурно пробвай да го отвориш на друг компютър, ако успееш директно копирай информацията и я презапиши на нов диск, ориентирай се към Sony, Verbatim ;)

cookie_master
08-04-2011, 19:18
Има голяма вероятност, дисковете по принцип не са много надежден носител на информация, особенно ако не се съхраняват правилно. За по сигурно пробвай да го отвориш на друг компютър, ако успееш директно копирай информацията и я презапиши на нов диск, ориентирай се към Sony, Verbatim ;)утре ще пробвам дано стане

gadgetsbg
08-04-2011, 19:43
Здравей,
Мисля, че това ще ти е от полза (при условие, че знаеш английски разбира се).
http://www.ultra-iso.com/ultraiso-c/how-to-recover-most-of-scratched-cd-data-discs

Поздрави

cookie_master
08-05-2011, 19:01
Здравей,
Мисля, че това ще ти е от полза (при условие, че знаеш английски разбира се).
http://www.ultra-iso.com/ultraiso-c/how-to-recover-most-of-scratched-cd-data-discs

Поздравидали ще стане :-o не ми се правят експерименти

NarutoShippuuden
08-05-2011, 19:33
Има 2 варианта:
Вариант номер едно: много ти е надраскан и ти се бъгва
Вариант номер две: може да не си използвала Nero за записване :)

straus
08-06-2011, 06:05
Като не е Nero та какво?

MaGuSs
08-06-2011, 06:13
Ръга диска, отваря дяла на диска, мести снимките вътре и натиска Write или запиши като CD !!

cookie_master
08-06-2011, 13:57
Ръга диска, отваря дяла на диска, мести снимките вътре и натиска Write или запиши като CD !!не мога да го отворя :( нали обясних в 1-вият пост какво става

JDeel
08-07-2011, 19:53
Ако проблемите при дисковете бяха само от драскотини щеше да е чудесно. Понякога ей така от дефектна записвачка още при записа не се записват правилно, макар да изглежда че всичко е ОК.
Пробвай какво ще се разчете с програмата CD Check - тя е за recover на файлове от повредени дискове.

MaGuSs
08-07-2011, 19:55
Ръга диска, отваря дяла на диска, мести снимките вътре и натиска Write или запиши като CD !!не мога да го отворя :( нали обясних в 1-вият пост какво става

Не съм писал на тебе, а отговорих на въпроса на straus -

Като не е Nero та какво?

dev22
08-07-2011, 20:36
Хора моля ви помогнете ми :( .Бях качила на 1 диск 400 снимки и днес се опитах да го пусна(след като качих снимките го пуснах няколко пъти без проблем) зареждаше ми,но мнооого бавно и аз се ядосах и го извадих,а бях тръгнала да отварям 1 снимки и то почна да ми дава някакви неща(букви и цифри нещо като error май?)и аз ги затворих.Сега се опитвам да пусна диска,но не ми излиза като се опитам от my computer ми зацепва изчезва ми всичко на екрана освен картинката на десктопа и така докато не го извадя.Какво да правя? :( :(И при мене така е ставало,като запълня целия DVD/CD диск с снимки.Това е зажото си качила прекалено много файлове на него и компа не може да ги разчете!!!! На лаптопа съм на Vista и като сложа диска ми се отваря автоматично изпълнение.И там има опция: Импортиране на снимки! Аз така се оправям,ама ако си на XP незнам дали я има тая опция.Дано да съм бил полезен с нещо. :)

Righteousness
08-08-2011, 03:23
Хора моля ви помогнете ми :( .Бях качила на 1 диск 400 снимки и днес се опитах да го пусна(след като качих снимките го пуснах няколко пъти без проблем) зареждаше ми,но мнооого бавно и аз се ядосах и го извадих,а бях тръгнала да отварям 1 снимки и то почна да ми дава някакви неща(букви и цифри нещо като error май?)и аз ги затворих.Сега се опитвам да пусна диска,но не ми излиза като се опитам от my computer ми зацепва изчезва ми всичко на екрана освен картинката на десктопа и така докато не го извадя.Какво да правя? :( :(И при мене така е ставало,като запълня целия DVD/CD диск с снимки.Това е зажото си качила прекалено много файлове на него и компа не може да ги разчете!!!! На лаптопа съм на Vista и като сложа диска ми се отваря автоматично изпълнение.И там има опция: Импортиране на снимки! Аз така се оправям,ама ако си на XP незнам дали я има тая опция.Дано да съм бил полезен с нещо. :)

Моля ти се без глупости. Броя на файловете няма общо с разчитането.
Към авторката -> пробвай на друг компютър, ако и там става така очевидно записвачката му е ударила някой лош сектор при внезапното изкарване. От там нататака занеси го при някой който си знае работата, няма смисъл да ти обясняваме работа с програми за възстановяване, само ще си чешим езиците.