PDA

View Full Version : Конски витамини



DoublePleasure
08-04-2011, 10:52
Здравейте! Поредният въпрос да попитам някой използва ли конски витамини,пораства ли косата и от къде да си купя? Благодаря предварително ! :)

babity
08-04-2011, 11:21
Доколкото знам тривитаминола се ползва повече за здравина и блясък, отколкото за растеж, но може и да греша. С него можеш да се сдобиеш от всяка ветеринарна аптека. Просто го търси под името тривитаминол, защото се предлага и от други фирми, с различно търговско наименование и тези разфасовки са безбожно скъпи.

3oPuTy
08-04-2011, 11:23
Поредната тема ... За последната седмица тази е поне 3-тата ... ](*,)

CherryMe123
08-04-2011, 13:41
Аз незнам мого за тези витамини и искам да разбера пове4е за тях 8-)

titinkaa
08-04-2011, 16:32
Така да обясня,че става дума за две различни неща.
Не си мислете,че е само Тривитаминола,защото има и друго лекарство наречено "Конска грива",което също се маже върху косата,но действа най-вече за заздравяване на косъма,като самия косъм става твърд,точно като на коня гривата.Взима се пак от ветеринарната аптека.

Rebirthing
08-04-2011, 16:58
И аз мисля, че Конските витамини и Тривитаминило са две различни неща, поне така съм чувала де ;д . Всъщност, какво е разликата ?!

lqlq89
08-04-2011, 17:24
^ И мен ме интересува

titinkaa
08-04-2011, 19:50
Ами нз точно каква е разликата,но знам че "Конската грива" се ползва само за коне,т.е. не се ползва при много животни както при Тривитаминола.А и конското е по силно,така че не прекалявай те с него,защото и косата ще ви стане като метла твърда.

mey_si
08-04-2011, 20:57
От "конските витамини" освен косата ,може и косми по незнайни за теб места да ти пораснат :D

sladkish_14
08-04-2011, 21:20
И какво пише на шишенцето на конските витамини и на шишенцето на тривитаминола?

paammss
07-24-2012, 21:47
Някой използвал ли е тези " Конски Витамини " ..... защото мисля , че имат и друго наименование " Тривитаминол " ? Прочетох много статии относно Тривитаминола , и се казва , че е безопасен и няма никакъв шанс да повреди по някакъв начин косата . :) Също така четох и коментарите , от които един ме притесни ... пишеше , че косата на въпросното момиче започнала да капе ... ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ? Навсякъде казват , че всички са доволни , защото косите им ставали по-здрави , растели по-бързо и били по-жизнени .. ! Лично аз искам да пробвам тази маска , но се притеснявам ....

bet3to
07-25-2012, 09:17
Пробвай я, няма да съжаляваш. Ако се използва често, тогава започва да капе, но само при някои хора. Аз я ползвах 2 месеца като си слагах 1-2 пъти в седмицата и бях доволна.

Cloud9
07-25-2012, 14:03
Тривитаминол е за овце! Четете какво си слагате по главите.Е,не само овце,де.Но конските витамини са съвсем различни. Ще започне да капе косата ако прекаляваш и не го слагаш както трябва!И моля ви-коса расте,ама май акъл не идва.Проверете в търсачката за подобни теми.Има важни теми точно за косата!

bet3to
07-25-2012, 14:37
Тривитаминол и конски витамин е едно и също :)

mags991
07-25-2012, 14:46
Аз ползвах,преди 1 месец ми свърши и всички ми казва,че косата ми е порастнала.Аз също го забелязва,а и става по-лъскава и хубава.Сега трябва да се минат 2 месеца,за да си взема пак.Аз го взех от агро аптека,но се продава и във ветеринарните,даже там по-вероятно да намериш. :)

KumchoValcho
07-25-2012, 15:42
И какво пише на шишенцето на конските витамини и на шишенцето на тривитаминола?

"Предназначено за коне" 8-)

eve_angel
07-27-2012, 20:14
ами..ако искаш косми по гърба-пийй ги..за косата ти препоръчвам препарат за втриване който се ползва и за кучетата+газ..

tanyadaniel
11-28-2012, 16:30
На мен днес във ветеринарната аптека ми казаха , че тривитаминол и конски витамини е едно и също нещо , даже и 3то има имаше ама го забравих.. НО все пак питах жената дали знае защо го купувам (7 и нещо беше) и тя каза че с памук си го слага на корените в косата а у там седи 40 мин и го отмива и била мн доволна..

МАКАР , ЧЕ попаднах на това в 1 форум - http://www.tialoto.bg/a/127-dekorativna-kozmetika-i-maski/19757-nakrani-kosata-s-vitamin-a/ иии излезе , че има по - ефективна маска , но не съм мн сигурна за нея

блябля
05-14-2014, 07:39
Не мога да разбера какви глупости пишете.Конския витамин се казва Тривитаминол,това са две еднакви неща.Не е за овце както беше написал някой,за коне е и НЕ се пие,а се прави маска за косата с него.Прави косата страхотна и расте бързо.

kaRamella
05-14-2014, 11:26
ЙЕ,наистина ли? Не знаехме? Хората го използват точно за ОВЦЕ , за да им пораства бързо самата вълна и когато е готова я стрижат и я обработват ..

Психея
05-15-2014, 13:18
Аз не бих си сложила Тривитаминол на главата. В аптеката има същите витамини, но пречистени т.е направени да отговарят на дозата, която се абсорбира от кожата и попада в кръвопотока и е безопасна. Аз лично имам една позната, която се плескаше с тривитаминол и една година имаше коса за чудо и приказ..сега има метла и то след много ходене по лекари. На всеки организъм влияе в дългосрочен план различно... Всеки сам си преценява :):):)

night_frosts
02-01-2015, 20:45
Здрасвти! Аз използвам конските витамини и тривитаминол и конски витамини са едно и също нещо просто продукта има две имена, като научното е тривитаминол. Аз лично още след първото мазане усетих резултат косата ми стана доста мека . Само внимаваите как се мажете,че ако капне някъде другаде може да ви поникне коса :Д ,като нищо. не са скъпи по 7 8 лева е шишенцето и се маже веднъж седмично.Не мажете по повече пъти защото с прекалената употреба се постига обратен ефект. :)

night_frosts
02-01-2015, 20:57
Колко време трябва да се ползва и колко време се почива ?

haritov
02-01-2015, 21:16
тривитаминол е комбинация от витамини А Д3 и Е

не знам кои витамини са конски като ветеринар за първи път чувам за тях каквито витамини се дават на хората такива и на конете

витамин А е само един няма значение дали си животно или човек същото важи и за Д3 и Е
(все едно да кажеш че като животно изяде портокал или киви ще приеме друг витамин Ц)



и не знам колко по-пречистени могат да бъдат след като флакона е стерилен и вътре има само витамини и нищо друго освен тях
в хуманните аптеки са просто по-скъпи

а този който ми говори за дози да ми каже каква е точната доза на тия витамини като се прилагат по кожата
и как се преценя каква е дозата


мои колежки го иползват и даде много добър резултат

а това че някой после имал коса като метла да не обвинява препарата всеки знае жените какво правят с косите си

ако тривитаминола не помогне 100% няма да навреди

само да допълня че лекарсвата които приемаме ние хората ги приемат и животните
и обратното

haritov
02-01-2015, 21:18
ЙЕ,наистина ли? Не знаехме? Хората го използват точно за ОВЦЕ , за да им пораства бързо самата вълна и когато е готова я стрижат и я обработват ..

използвам го при котки и кучета с кожни заболявания и при коремна хирургия също така и при вирусни заболявания