PDA

View Full Version : Ефект с грим



akibaki
08-04-2011, 18:50
Искам да попитам с какви гримове и как мога да постигна този ефект на лицето- http://www.prikachi.com/images/824/3634824R.jpg
http://images.free-extras.com/pics/t/tyra_banks-766.jpg :)

Rikity
08-04-2011, 18:57
тая втората Тайра Банкс ли е :lol:
пък тая първата само молив май и гланц или червило

Hilary_
08-04-2011, 18:57
Не знам какво точно виждаш у снимките, но аз забелязвам единствено - ЖЪЛТИ лица с повече коректор (или някакъв друг много по - светъл продукт) под очите .. :?

а при втората снимка даже май има руж/пудра пак в повече ..

akibaki
08-04-2011, 19:00
тая втората Тайра Банкс ли е :lol:
пък тая първата само молив май и гланц или червило

как ще е само молив и гланц.. има фон дьо тен,руж,спирала
също така ме интересува как и с какво се прави това бялото под окото? :)

Runaway11
08-04-2011, 19:00
Не знам какво точно виждаш у снимките, но аз забелязвам единствено - ЖЪЛТИ лица с повече коректор (или някакъв друг много по - светъл продукт) под очите .. :?

+1000000000

Да не забравяме тоновете фон дьо тен и руж... :-o :-o :-o

Hilary_
08-04-2011, 19:01
и с какво се прави това бялото под окото? :)
Аз вече ти написах точно в горното мнение ..

и да добавя още нещо .. това "побеляване" под очите се счита за много груба грешка при гримирането! ..

Runaway11
08-04-2011, 19:06
и с какво се прави това бялото под окото? :)
Аз вече ти написах точно в горното мнение ..

и да добавя още нещо .. това "побеляване" под очите се счита за много груба грешка при гримирането! ..

Мисля, че го имаше в някакво списание даже...прекомерно използвае на коректор! :-o

Goddess
08-04-2011, 19:47
и с какво се прави това бялото под окото? :)
и да добавя още нещо .. това "побеляване" под очите се счита за много груба грешка при гримирането! ..

Напротив, счита се като главна и важна част от едно гримиране, всички професионални гримьори го правят, особено при по-уморен вид, изглежда, че отваря очите... :)
Та, прави се с няколко тона по-светъл коректор или фдт, от този, който ползваш. Просто го нанасяш в зоната под и около очите, може с четка, може и с пръсти, като почваш от вътрешното ъгълче на окото, може да обхванеш и малка част от носа. След това слагаш перли/руж с по-прасковен цвят на скулите, малко на брадичката, челото и върха на носа, а за червилото от първата снимка - фдт на устата и безцветен/розов гланц.

akibaki
08-04-2011, 19:52
и с какво се прави това бялото под окото? :)
и да добавя още нещо .. това "побеляване" под очите се счита за много груба грешка при гримирането! ..

Напротив, счита се като главна и важна част от едно гримиране, всички професионални гримьори го правят, особено при по-уморен вид, изглежда, че отваря очите... :)
Та, прави се с няколко тона по-светъл коректор или фдт, от този, който ползваш. Просто го нанасяш в зоната под и около очите, може с четка, може и с пръсти, като почваш от вътрешното ъгълче на окото, може да обхванеш и малка част от носа. След това слагаш перли/руж с по-прасковен цвят на скулите, малко на брадичката, челото и върха на носа, а за червилото от първата снимка - фдт на устата и безцветен/розов гланц.

Благодаря ти много,а само да попитам за по-сигурно това за перлите и за двете снимки ли се отнася? И да си призная-не знаех,че се слага руж на носа и брадичката,мислих,че само на скулите :-D Някак си,на момичето лицето й е изгладено съвършено,като на кукла,това сигурно се постига с качествен фон дьо тен и руж,нали?

Goddess
08-04-2011, 19:57
За перлите си се отнася по принцип, не само на снимките. :) Естествено не слагаш толкова, колкото и на скулите, но се слага малко с четката.
А иначе за снимката на Тайра, много си зависи от лицето, от гримовете (скъпа козметика разбира се), от снимката, от осветлението, а и на нейното лице има highlighter make up (грим, който озарява лицето).

akibaki
08-04-2011, 20:01
Не не аз говорех за другото момиче,на първата снимка :)

Goddess
08-04-2011, 20:34
Не не аз говорех за другото момиче,на първата снимка :)

О, снимката е супер замазана, всяко лице би изглеждало така...
Едва ли е използвала кой знае какви гримове. :)

darrie
08-04-2011, 21:59
Мога да кажа само, че на Тайра гримът е прекалено много. Ужасно я състарява. :?
Второто момиче ми харесва и наистина кожата и изглежда здрава някак. 8-) Може да е такава просто, или да е от снимката както вече казаха преди мен..

Zarity
08-04-2011, 22:43
Единнственото необичайно е че целите бузи са в руж.Може това да имаш предвид?

Hilary_
08-05-2011, 04:32
[b]Напротив, счита се като главна и важна част от едно гримиране, всички професионални гримьори го правят, особено при по-уморен вид, изглежда, че отваря очите... :)
Не ме разбра правилно!
Ясно ми е, че се използва за отваряне на погледа, но това, което авторката е показала на снимката е СМЕШНО!
Изглежда добре, когато се прави умерено, а не като в горните снимки!

Rebirthing
08-05-2011, 05:42
Прекалено много руж ?! Ужасно грозно е :-o !!!

YyoOnNiItTyY
08-05-2011, 06:14
Мила ,ако питаш за очите веднага мога да ти кажа как да го направиш :) Само трябва да кажеш дали очите те ионтересуват и веднага се заемам да пиша :)

CherryMe123
08-05-2011, 08:03
Аз съм наясно!!

Значи .. първо си взимаш малко по тъмен фдт и малко по светло червило след това фдт-то го лагаш леко на бузките и малко на брадичката (гледаи да има повече в долната част на лицето) и по малко на челото!! След като си сложила фдт-то слагаш чесвилото и леко ислизаш от устните за да придобие пухкав ефект.Накрая на очите слагаш само спирала и готово.Важното в този ефект е да гледаш лошо все едно ще изядеш някои :-D :grin: :D :-P :razz: :lol:

passionn
08-14-2011, 10:14
Не знам какво точно виждаш у снимките, но аз забелязвам единствено - ЖЪЛТИ лица с повече коректор (или някакъв друг много по - светъл продукт) под очите .. :?

а при втората снимка даже май има руж/пудра пак в повече ..

коректор

anonymous708973
08-14-2011, 11:45
Някак си,на момичето лицето й е изгладено съвършено,като на кукла,това сигурно се постига с качествен фон дьо тен и руж,нали?

Нещо, което трябва да запомниш, е, че преди да си купиш какъвто и да е грим, трябва да се погрижиш за състояние на кожата си - почистване на грима преди лягане, пилинг, изстискване на пъпки и черни точки, оформяне на вежди. Едва след това си купуваш фон-дьо-тен, коректор, пудра, руж и прочее. :)