PDA

View Full Version : Мечтая да стана актриса



Fashion13
08-04-2011, 19:23
Здравейте!Темата ми може да ви се стори глупава,но ако обичате без подигравки!Та аз съм от Плевен и мечтая да стана актриса много и просто това ми харесва,но семейството ми не ме и казват,че искат да стана професор,защото на мама някаква съученичка работела това и взимала солидна заплата :-x !Помолих ги да се запиша на курс,но те естествено отказаха!Искам,по-точно мечтая да съм актриса,защото това ми харесва и заради феновете,който имат звездите-много ще е приятно да идват малки деца и да ти казват колко те обичат :) !Не желая да ставам атриса,защото ще имам слава и пари,обаче все пак на всеки ще му е по-приятно това,отколкото да се трепе като луд за 200 лева месечно!Та мисля си да науча добре английски и немски и после да ида в някое училище в чужбина,например в Академия за филмово изкуство,Ню Йорк,САЩ.Искам да ви попитам да следвам ли мечтата си и да изпълня плана си или е по-добре да се откажа?В смисъл ще се получи ли нещо?И ако ще стане тази академия добър избор ли е?Написах си аз типичния за мен роман и пак ще ви помоля без подигравки!Благодаря,предв арително!

Runaway11
08-04-2011, 19:27
Според мен не си губи времето...няма да е така както си го представяш! :-o :-o Смисъл много трудно ще стане...и като ти казвам трудно - то не е свързано само с работа...къде ще живееш?! Знаеш ли колко е скъп живота там!?...според мен запиши нещо, което пак ти харесва, но по-постижимо :(

WesCraven
08-04-2011, 19:43
Не я слушай тая..ще пиша на латиница и ще кирилицирам.Това е напълно достижимо.Да достижимо е!Но не така,както си в момента.Родителите ти трябва напълно да те подкрепят и ще ти кажа защо!Ти ТРЯБВА,ДА ТРЯБВА да ходиш на курсове,защото приема е ТРУДЕН!Трябва да ходиш на курсове и да учиш МНОГО здраво по английски,за да си вземеш САТ изпита ,който е задължителен!Също така трябва МНОГО да учиш за да имаш отлични оценки по всичко ,за да имаш хубава диплома.За всичко това трябват уроци и т.н и..ще трябва родителите ти да те подкрепят доста!


Доста хора ще ти кажат,че нищо не е невъзможно.Доста хора ще ти кажат ,че това е невъзможно.Доста хора ще ти пишат глупости,но всъщност ти трябва късмет ,амбиция и труд!Тея глупости дето 6ти кажат ся,че с вяра сичко се постига и други глупости,които не са вярни.Трябва ти упоритост и мнооого учене..Така че по -добре отиди в другата стая още сега,обясни им тея неща и това е!

Така още нещо..Първо на първо,тея малките дечица дето ходят при Юстин Биибур и компания са му фенчета ,щото той имаше невероятния късмет И ТАЛАНТ ( Да талант,олигофрените дето го мразят,но искат да постигнат неговите неща да не се обаждат ) ,ти едва ли ще имаш същия късмет..Много години ще минат докато постигнеш тези поцижения..Имам въпрос,мислиш ли че имаш ТАЛАНТА?!

И друго...Някои актьори работят за по-малко от 250 лева на месец..В началото като отидеш там,ще работиш като барманка,сервитьорка и т.н ..ще ти е много гадно и ще ти липсват близките и приятелите,но ако си упорита всичко ще е добре!Така че блъскай яко,говори с вашите и успех в Холивуд ако стигнеш до там някой ден.

Seductress
08-04-2011, 19:59
Аз също съм от Плевен. 8-) Към театъра в града има детска група, края на юни играха пиеса, много добре се бяха справили. Мисля, че за лятото занятията им са прекратени. Една приятелка участва, ако искаш ще те свържа с нея. Все пак няма да ти е излишно да идеш, да прецениш дали наистина ти харесва, защото едва ли толкова лесно. Пък и все пак много е важно да имаш талант.

Runaway11
08-04-2011, 20:09
Не я слушай тая..ще пиша на латиница и ще кирилицирам.Това е напълно достижимо.Да достижимо е!Но не така,както си в момента.Родителите ти трябва напълно да те подкрепят и ще ти кажа защо!Ти ТРЯБВА,ДА ТРЯБВА да ходиш на курсове,защото приема е ТРУДЕН!Трябва да ходиш на курсове и да учиш МНОГО здраво по английски,за да си вземеш САТ изпита ,който е задължителен!Също така трябва МНОГО да учиш за да имаш отлични оценки по всичко ,за да имаш хубава диплома.За всичко това трябват уроци и т.н и..ще трябва родителите ти да те подкрепят доста!


Доста хора ще ти кажат,че нищо не е невъзможно.Доста хора ще ти кажат ,че това е невъзможно.Доста хора ще ти пишат глупости,но всъщност ти трябва късмет ,амбиция и труд!Тея глупости дето 6ти кажат ся,че с вяра сичко се постига и други глупости,които не са вярни.Трябва ти упоритост и мнооого учене..Така че по -добре отиди в другата стая още сега,обясни им тея неща и това е!

Така още нещо..Първо на първо,тея малките дечица дето ходят при Юстин Биибур и компания са му фенчета ,щото той имаше невероятния късмет И ТАЛАНТ ( Да талант,олигофрените дето го мразят,но искат да постигнат неговите неща да не се обаждат ) ,ти едва ли ще имаш същия късмет..Много години ще минат докато постигнеш тези поцижения..Имам въпрос,мислиш ли че имаш ТАЛАНТА?!

И друго...Някои актьори работят за по-малко от 250 лева на месец..В началото като отидеш там,ще работиш като барманка,сервитьорка и т.н ..ще ти е много гадно и ще ти липсват близките и приятелите,но ако си упорита всичко ще е добре!Така че блъскай яко,говори с вашите и успех в Холивуд ако стигнеш до там някой ден.

Първо може ли да не ме наричаш "тая" все пак се иска малко уважение тук! Второ...да постижимо е! Не съм казала, че НЕ е постижимо, но е АДСКИ ТРУДНО! Това, което обясняваш тук само първата фаза ще бъде около 2 години, а това е научаването на езика! Не я залъгвай, защото едно е да ти казват колко много трябва да учиш - друго е наистина да го правиш! И трето - обръщам се към авторката. Струва ли си да зарежеш всичко и да се хвърлиш в неизвестното?! Не живеем в най-добрите времена...не казвам, че няма да пробиеш никога, но това ще стане след много дълги години упорит труд! И дори да стане не винаги идват малки деца до теб да ти искат фотограф...Не искам да подценявам уменията ти, но наистина е АДСКИ трудно, както каза човека отгоре! Кажи на себе си - не на нас "Наистина ли го искаш?" Ако ставаше лесно знаеш ли колко знаменитости щеше да има сега?! Колко българи са успяли там?! Нина Добрев?! неее тя си е живяла в Америка...Повечето българи, които съм виждала да участват в някакви продукции дори не им знам имената, не знам филмите им! Струва ли си за няколко стотин фена да рискуваш? Задай си тези въпроси! Помисли дълго време над тях, защото ако се захванеш сега сериозно после ще ти е много трудно да се откажеш! Успех!

ПП Моля без подобни обиди като горния коментар...просто изразявам мнение!

Chacho
08-04-2011, 20:11
Искат да станеш професор? Така ли се става професор :D Аз съм се запътил натам и не си виждам докторската степен в близките 10 години, камо ли професура :?

Иначе съм на мнението на WesCraven. И не очаквай големи заплати от актьорството, пълно е с тънещи в мизерия актьори, премазани от конкуренцията и чакащи своят пробив. Хубавото е, че винаги можеш да работиш нещо, което предполага контакти с хора, така че да се издържаш и да си гониш целите.

Seductress
08-04-2011, 20:16
Много задълбавате!!! Момичето няма никакъв опит. Зарежете изпити, учене, пътувания, местения, реализация, трудности и тн. Първо да види дали и харесва, дали има талант, да се пробва, да понатрупа малко опит, пък тогава ще му мисли за всички останали неща.

Fashion13
08-05-2011, 07:16
Аз за ученето нямам проблем-чета,уча,упражнявам се,печеля дори състезания и естествено ми викат зубър!Английския ми се отдава!Много искам да съм актриса и ми харесва!Обаче е вярно,че няма много българи,които са успяли,но си помислих,че щом има испанци,евреи,украинци и т.н.може и българка да успее,но другите държави ни мислят вероятно за боклуци!И така да се откажа ли по-добре?Или може да си уча там актьорство,да ида на кастинг и ако не стане да ида да уча нещо друго :) ?Ааа забравих,че и добри спортисти почт нямаме,което е доста жалко! :(

Seductress
08-05-2011, 10:32
Пробвала ли си се да изиграеш нещо?

WesCraven
08-05-2011, 12:07
Откажи се.Нда,ще ти кажа да се откажеш.Сега ще ти кажа защо,първо набиваш и питаш .. Да се откажа ли?Извинявай момиче,но за да идеш в America и в Холивуд ( знам че там искаш,всички искат ) ти трябва едва ли не болна амбиция,а ти питаш тука във форума,да се откажа ли..Ебати,как може 5-6 човека да ти кажат дали да се отказваш или не?Това за спортистите не го разбрах,искаш да се насочиш към спорта а не към актьорското ли?Ти знаеш ли актьорското колко е трудно за пробив ?Не става така,сега искам тва,после онова..Трябва да се готвиш!А ти..да се откажа ли,да не се ли откажа..ти изобщо не знаеш какво искаш и не знаеш как да го постигнеш,нямаш подкрепата на родителите ти и сигурно си на 12 години,щом вместо да говориш с тях по тоя въпрос,ти питаш нас,които просто няма какво да направим без да си ги попитала!Ти кой клас си та те наричат зубър за тва,че имаш отлични оценки?

Fashion13
08-05-2011, 13:55
Не,не искам да ставам спортистка,защото имам проблеми с черния дроб и не играя ФВС+това не ми харесва.Иначе съм говорила с родителите си и те казаха,че е глупост и ще ставам професор :-x !Казаха още,че мооже би ще ида след като завърша на курс или кастинг за актьори,но това не се знае и ще е чак след като стана професор,демек когато съм задоволена и съм забравила!Играла съм в разни училищни пиески като малка и сега на по-късен етап в една за благотворителен концерт пред цялото училище и ми хареса как се справих,пък и другите ме харесаха!

Chacho
08-05-2011, 14:04
Можеш ли да ми обясниш какъв е планът на вашите да те направят професор? Нищо лично, но кой става професор заради заплатата? И професор по какво? :D Или идеята е да пишеш научни трудове във всевъзможни сфери, пък да ти дадът научна титла в някоя област :D:D:D

А иначе, нужно ли е да е Холивуд и да станеш мегазвезда? Ако ти харесва, защо не се пробваш тук-там в България, пък да се изучиш в НАТФИЗ примерно или някъде в Европа и да търсиш тук развитие. Може да не станеш милионер, но да си живееш прилично, дори и да се налага да работиш нещо странично. Пък се бори за дебюта си.

Fashion13
08-05-2011, 15:01
Планът им е да ида да уча в чужбина и там да стана професор,а по какво вече е съвсеем друго нещо,тоест не ми е уточнено :D !А да уча в България в НАТФИЗ ще стане през трупа им!Мислех да ида да уча в Англия или Америка,да се установя,да си намеря хубава работа и после да се пробвам!А ти коя друга държава предлагаш и в смисъл смяташ,че е хубава?

slicky
08-05-2011, 15:11
Нали знаеш,че е доста лесно да кажеш искам това онова в 1 форум и ние да ти кажем супер си,вярваме в теб.Като ще ставаш актриса иди там на курсове,ако можеш, научи английския и кандидатствай някъде.Нали се сещаш,че опира до пари и връзки.Ако го нямаш таланта мечтите отиват на кино,пък и трябва много труд,защото има хиляди като тебе.

Fashion13
08-05-2011, 16:07
Знам,че не става само във форума и мисля,че имам талант!Отличничка съм,много добре знам английски и всички ми казват,че го говоря и пиша перфектно!Свикнала съм да работя здраво!Решила съм да си науча езика и после да ходя в Америка да уча актьорско майсторство.Ако пък има там кастинги за хора без опит-още по-добре.Ако някой знае и ми каже ще съм му благодарна!Де да имах финансови средства и връзки :( !

Chacho
08-05-2011, 16:08
Само ще ти кажа, че е по-лесно да пробиеш в киното, отколкото да станеш професор.

Fashion13
08-05-2011, 16:19
Ми и аз така предполагам,ама те си знаят тяхното!Пък и малко ще е трудно,колкото и да си умен и отличник да имаш диплома-6.00,а пък и за това трябват връзки и късмет!Понякога им се чудя на нашите дали са добре,защото вече взеха да ми предлагат да се "развивам"като една съседка,която чистела в 8 къщи и вземала 3000 евро или като други дето чистели кравешки изпражнения и взимали много пари! :shock: Бях чела в един друг форум да пиша лично на някоя известна личност във фейсбук за мечтите си и тя да ми помогне.Според вас има ли смисъл?

Chacho
08-05-2011, 16:46
По-добре си потърси форум за актьорско майсторство. Разгледай университетите в чужбина, където можеш да изучаваш това - какви програми/стипендии предлагат, какво е обучението и им разрови форумите, да видиш какви са впечатленията там. След като добиеш някаква представа, започни да разпитваш по тези места. Тук ще си губиш времето - я влезе някой компетентен, я не.

Съжалявам хората, които гледат колко пари носи професията. Не са най-важното в тоя живот. Еби я у материалистката и консуматорска идеология, която е запаразитирала в обществото! Обясни на вашите, че трябва доста пари да налеят в образованието ти, за да излезеш университетски преподавател в чужбина. Можеш спокойно да си изкараш бакалавърска степен в нещо и да ти е достатъчно доходоносно, без да навлизаш в академиката.



Иначе в Париж е един от най-добрите университети доколкото знам. А в Германия, Австрия и Скандинавия може би ще намериш и реализация. Но на твое място бих обмислял сериозно НАТФИЗ, за да не вземеш да паднеш от много високо. (Не че и в НАТФИЗ имаш големи шансове)

Fashion13
08-05-2011, 18:22
Мерси!Значи ще уча здраво и особено английски и немски,ще гледам да участвам,ако ми дадат в някоя пиеса и като завършва ще ида да уча актьорство в чужбина и ще гледам да се реализирам и в друга сфера,за да не се разочаровам!Може да не съм най-богатата,но поне няма да чистя кравешки изпражнения!

08-05-2011, 18:52
За да станеш актриса като тези който гледа6 и им се възхищава6 трябва да има6 много връзки в тези среди и родителите ти да са този бизнес ина4е вси4ки в тези у4илища са ддеца на известни хора който плащат за да ги пробутват във филми и на сцена.а само докато стигне6 до Америка 6те ти минато у4ени4еските години :D Недей да прави6 глупости..

LovelyD
08-05-2011, 19:18
И аз имах амбиции да уча в НАТФИЗ, но като гледам актьорите, които са завършили там... егати бездарниците са, нищо не могат да направят. Чужбина си е най-добре, то все пак след 18 вашите нищо няма да могат да ти кажат. Ставаш пълнолетна и ако щеш на Юпитер може да отидеш, вашите няма да могат да гъкнат.

Chacho
08-05-2011, 19:32
И аз имах амбиции да уча в НАТФИЗ, но като гледам актьорите, които са завършили там... егати бездарниците са, нищо не могат да направят. Чужбина си е най-добре, то все пак след 18 вашите нищо няма да могат да ти кажат. Ставаш пълнолетна и ако щеш на Юпитер може да отидеш, вашите няма да могат да гъкнат.

Могат да ти не дадат пари.

LovelyD
08-05-2011, 19:44
Тя воля ако има пари все ще си намери отнякъде. Еминем имал ли е пари? (става въпрос за друг вид кариера, разбира се, но пак е почнал от нулата... и дори е бил в още по-лошо положение от авторката)

MegaTorres9999
08-05-2011, 20:23
не се влияи толкова от мнението на хората винаги ще има хора , които ти казват , че не струваш или че нямаш талант.Важно е ти самата да вярваш в способностите си , да преценяваш на какво ниво си и да си упорита.И наистина ако още от сега си мислиш за отказване и обръщаш такова внимание на чуждото мнение по-добре се откажи.Трявба ти много амбиция , желание и дори в някои моменти да си нахална и егоистка , защото точно такива хора пробиват.Конкуренцията особено в актиорството е адски голяма и никои няма да ти даде роля просто ей така.Ще имаш много разочарования , но ако си амбициозна и се бориш ще успееш

Chacho
08-05-2011, 20:23
А колко хора са почнали от нулата и са си останали там? Не винаги става само с воля, повярвай ми!

MegaTorres9999
08-05-2011, 20:26
е и това го има трябва и талант и късмет , както и връзки

Nqkuf
08-05-2011, 21:13
Според мен не е нужно да се ходи в школи...
Ако имаш талант - отиваш на някой кастинг и ако те харесат те вземат.

cigarettekisses
08-05-2011, 22:15
По-късно най-вероятно ще си промениш вижданията 100 пъти и няма да искаш да е така.Предполагам още си малка и има още време да го мислиш.Едва ли ще станеш актриса,много малко е вероятно.

slicky
08-06-2011, 08:05
Освен таланта,трябва да направиш и пробив с някой много добър филм,че да могат да те забележат.То дори и да имаш супер талант,ако не те знаят няма да преуспееш.И това за актьорството да учиш в чужбина-не е задължително.Сега се сещам за актьора Джордж Клуни,който е наистина добър,но не е учил актьорство.В унито е бил 1 пиянде,участвал във филм на чичо му и го забелязали.Така че,актьорството е както музиката-ако го можеш си го можеш.

nolovexxx
08-06-2011, 08:27
И аз мечтая това! :-P
Иначе да, има доста актьори, които не са завършили актьорско майстворство.. :) Така че трябва талант.. :)

Fashion13
08-06-2011, 09:57
Мерси!Вече съм решила,че ще ходя да уча в чужбина,но не актьорство,ако мога де и ще гледам да се реализирам,а иначе ще ходя по кастинги и ако стане,стане!А по тези кастинги някой ще ми обясни ли или поне да ми даде сайт,където да разбера какво трябва да правиш,кога те избират,какво ти гледат най-много и т.н.?А за родителите ми-повярвайте те нямат пари и за самолетен билет да ми дадат и то ЕДНОПОСОЧЕН,а за образование само ще мечтая!А в Йеил как става приема,какви са критериите,какви са цените и има ли стипендии?Мерси,предварите лно!

Chacho
08-06-2011, 11:13
ХАХАХАХАХАХА! Йейл xD

WesCraven
08-06-2011, 11:25
ОМГ момиче я се осъзнай..Боже господи,щяла ИЕИЛ да ми ходи..От 2 дена разправя ,че искала да учи актьорско в чужбина много силно, и ся разправя ,че не искала,а щяла си ходи по кастинги..И ти какво мислиш,че гледаш някои сайт и там пише сичко и после като идеш на кастинг избират тебе..Избери си друга професия по-хубаво,че си супер неосъзната и говориш много глупости..Живей си в Плевен и си стани професор ( ЛОЛ ) и си живей живота,само глупости говориш.

Chacho
08-06-2011, 11:47
http://www.yale.edu/

Има стипендии.

Ти по-добре вземи се намисли какво ще учиш. После си съобрази средствата и се разтърси, къде в чужбина ще можеш да си позволиш да учиш (разгледай за стипендии, но търси там, където имаш шанс да вземеш). Провери изискванията и сядай да се готвиш. Ако искаш да се оправяш в чужбина, ще е добре да се научиш да не разпитваш по такива форуми. За времето, за което ще пуснеш темата, можеш три пъти да провериш информацията в нета. А оправността ще ти е нужна.

slicky
08-06-2011, 12:38
Aвторката почна доста да се филмира.Аз си мисля,че има шанс да влезе в Харвард. :lol: :lol: :lol: :lol: Аз се надявам да ме върже,ако ще кандидатствам извън БГ,в Англия да вляза в някой от топ 5 унита,тя у Йеил.Момиче слез на земята!!!!!

slicky
08-06-2011, 12:43
Ще предложа нещо,но Чачо или Кравен да ме поправят,ако греша.Не може ли да учи примерно за нещо друго,да ходи на актьорство като хоби и после да кандидатства,за това,което е учила и ако я приемат,да се пробва за актьорство и ако там я земат да си решава вече.

Chacho
08-06-2011, 13:06
Повечето хора, които се гласят за навън не осъзнават, че дори това, което тук могат да им дадат ще им излезе през носа. Навън има смисъл да излезеш, ако наистина си готов и не можеш да получиш нужното тук. Ще дам пример със себе си: избрах си специалността Х, която можех да изучавам в няколко университета тук и най-доброто беше СУ. Влязох в СУ и сега го избутвам доста трудно. Ако бях влязъл в някой от топ унитата (МИТ, Станфорд, пр.) щях да се върна на другата година от прекалено високо ниво.

Има и магистратури, докторантури навън, които може да са ви по-изгодни. Можете да вземете бакалавърска степен в по-нормален университет и да се доквалифицирате в престижните.


Да готвиш две неща е трудно, при условие, че някои с едно не влизат. От друга страна, може да си ходи на курсове по актьорско, да я приемат нещо друго и докато следва, също да ходи на актьорско (в много университети дори има такива изборни дисциплини или организирани от студенти школи). След това се буташ по реклами и нискобюджетни продукции, и се молиш да потръгнат от някъде нещата, зарязваш досегашната си кариера при появила се възможност и се развиваш в киното.


Още нещо: не е нужно да се изучиш, за да се "подсигуриш". Винаги има места за бармани, сервитьори, продавачи, неквалифицирани служители в частни фирми. Докато чакат пробива си, какво според вас правят актьорите и въобще хората на изкуството?

Fashion13
08-06-2011, 15:50
Добре,мерси!По-горе казах,но пак да си повторя :D ,че четох в един форум да пиша(по-точно форумецът,който е писал)на някоя актриса на чата във фейсбук и да я попитам за мечтата си,обаче ме е срам да не се изложа!И откога да започвам да се готвя за кандидатстване?

lili12
08-06-2011, 15:58
И аз имам такава мечта мила, и ще ти кажа само едно.Не се отказвай от мечтите си!Учи каквото искат родителите ти, както са написали преди мен не всички актьори са завършили актьорство майсторство ;)

Chacho
08-06-2011, 16:15
Добре,мерси!По-горе казах,но пак да си повторя :D ,че четох в един форум да пиша(по-точно форумецът,който е писал)на някоя актриса на чата във фейсбук и да я попитам за мечтата си,обаче ме е срам да не се изложа!И откога да започвам да се готвя за кандидатстване?

Отсега... Пиши, ако искаш, но знаеш ли какво искаш да я питаш? Съмнява ме да имаш конкретни въпроси, все още не знаеш откъде да тръгнеш. Малки крачки, не се изхвърляй.

Fashion13
08-06-2011, 17:09
ОК,много благодаря!А какво точно да се подготвям и откъде да намеря примерни тестове,защото търсих,но не намерих?А за ученето в чужбина,ако не в престижен поне в хубав университет,защото се притеснявам-за езика,за оценките,за препоръките,за ученето,за награди и постижения-от олимпиади съм ок,но като бях малка имах една болест-и проблеми с черния дроб и оттогава не ми дават да играя ФВС и да спортувам-така,че нямам спортни постижения :x !Като имам болнични и всичко ще ми спадне ли дипломата и ще имам ли шанс да вляза?Благодаря ви много за всичко!

Chacho
08-06-2011, 17:18
В сайтовете на университетите пише изискванията и винаги можеш да изпратиш един e-mail и да разпиташ.

herinfernalmajesty23
08-06-2011, 17:47
И аз имам тази ме4та..! Но кой ли я няма? Така,че моят съвет към теб е да у4иш и работиш нещо реално и сигурно(помисли за алтернатива?Кое ти харесва освен актьорството?А и с какво друго би се занимавала дори да не ти харесва 4ак толкова?)...Като имаш пари ще можеш да развиваш хобито си и един ден то може да ти стане професия!Не знам дали в Плевен има нещо такова..но ако има някакви прослушвания отиди!Поне да ти кажат дали имаш таланта(както са написали хората преди мен :) )!Много неща стават с пари..да не кажем по4ти вси4ко,но при актьорството,спорта,рисува нето,музиката..абе общо казано изкувството..парите са важни,но в никакъв слу4ай не са достатъ4ни (: ! Успех от мен ! Следвай ме4тите си и вярвай в тях но зна,4е изискват милиони жертви .. така де помисли дали си заслужава?! :)

nolovexxx
08-06-2011, 18:36
Мерси!Вече съм решила,че ще ходя да уча в чужбина,но не актьорство,ако мога де и ще гледам да се реализирам,а иначе ще ходя по кастинги и ако стане,стане!А по тези кастинги някой ще ми обясни ли или поне да ми даде сайт,където да разбера какво трябва да правиш,кога те избират,какво ти гледат най-много и т.н.?А за родителите ми-повярвайте те нямат пари и за самолетен билет да ми дадат и то ЕДНОПОСОЧЕН,а за образование само ще мечтая!А в Йеил как става приема,какви са критериите,какви са цените и има ли стипендии?Мерси,предварите лно!
Записваш се на кастинг, отиваш на прослушване .. там май ти задават въпроси и трябва да разиграеш някой сцена мисля .. Виж това http://www.youtube.com/watch?v=IuFcAO-h42k&feature=related :)

Fashion13
08-06-2011, 19:25
На всички много благодарности,защото ми помогнахте доста!

WesCraven
08-06-2011, 23:11
Имам въпрос към всички хора,които са писали тук.Вие тъпи ли сте?Мхм,дам..точно това питам..Хоби?Хахах..Слушайте ме..имаше 1-2-ма човека ,които отговориха нормално тук,другите пишете глупости..Не се отказвай от мечтите си,вярвай и ще успееш..дрънканици..тъпотии ..то така става..вЕрвай си и ще успееш споко..Само така ще стане..Това не е хоби бе слабоумници..ше ме извините ,че така говоря ,но ме изнервихте супер много..
Вие кво си мислите..отива Джони Деп и казва някъв сценарии, понеже е супер готин ,то всичко става..Леле..Има всякакви техники..как да се държите пред камера,това,онова..История на киното,история на театъра..Хората не търсят случайни идиоти дето си мислят,че много знаят,търсят опитни хора,които са го завършили.

НЕ!Аз не се съгласявам,че можеш да станеш такъв,какъвто тя иска без да си го завършил..И СТИГА СТЕ МИ ДАВАЛИ ПРИМЕРИ!!!Давате ми примери на хора,дето вече са известни,а аз да ви дам примери на милиони хора,дето са си повярвали и сега нищо не правят,щото дори не са го завършили..

ПОМОГНАЛИ СМЕ ТИ?И как ти помогнахме?Прегледах темата внимателно,и нищо съществено не са ти казали хората..ти не си разучила нищо,не знаеш нищо и пишеш тъпотии..по -добре спри!на 10 ли си мамка му?

lili12
08-07-2011, 13:40
А от къде ще разбереш кога има кастинги??

lili12
08-07-2011, 13:55
Според мен единственият ти шанс е ако живееш в Америка.Там почти всеки ден има кастинги!

Fashion13
08-07-2011, 14:33
Знам,че тук няма кастинги,а днес по случайност си пуснах едно предаване "Феномени"и се зарадвах,а то само за пеене,свирене и танцуване :( !Дано в Америка има кастинги за 18+!

Tiin
08-07-2011, 14:51
НЕ!Аз не се съгласявам,че можеш да станеш такъв,какъвто тя иска без да си го завършил..И СТИГА СТЕ МИ ДАВАЛИ ПРИМЕРИ!!!Давате ми примери на хора,дето вече са известни,а аз да ви дам примери на милиони хора,дето са си повярвали и сега нищо не правят,щото дори не са го завършили..

Нарича се късмет... айде малко по-покойно.Мой близък роднина го избраха за роля във филма ''Острова'' сред 1000 участници в кастинга,които са зафършили НАТФИЗ (така май се пишеше) и той взе ролята,а до сега не е участвал във филми,пиеси...

anonymous708973
08-07-2011, 15:16
НЕ!Аз не се съгласявам,че можеш да станеш такъв,какъвто тя иска без да си го завършил..И СТИГА СТЕ МИ ДАВАЛИ ПРИМЕРИ!!!Давате ми примери на хора,дето вече са известни,а аз да ви дам примери на милиони хора,дето са си повярвали и сега нищо не правят,щото дори не са го завършили..

Нарича се късмет... айде малко по-покойно.Мой близък роднина го избраха за роля във филма ''Острова'' сред 1000 участници в кастинга,които са зафършили НАТФИЗ (така май се пишеше) и той взе ролята,а до сега не е участвал във филми,пиеси...

Съгласна съм с WesCraven, щото избухнах в смях, още когато видях заглавието на темата, НО има и изключения. Вземи един Харисън Форд - става известен на 33, преди това е бил ... дърводелец!

nolovexxx
08-07-2011, 16:48
Знам,че тук няма кастинги,а днес по случайност си пуснах едно предаване "Феномени"и се зарадвах,а то само за пеене,свирене и танцуване :( !Дано в Америка има кастинги за 18+!
Има там много .. само да можеш да отидеш в чужбина :)

kittenella
08-07-2011, 18:11
Аз също се готвя за актриса и знам какво имаш предвид.Майка ми постоянно повтаряше, че това са само празни приказки "То не се става актриса ей така"...Но повярвай ми, хванах се здраво в ръце и разучих малко или много нещата.Сега ходя на курс по актьорско майсторство, който, ако завърша, ще получа сертификат за завършен курс по актьоско.Но също така баща ми има приятели и връзки с рекламите и т.н.
А и трябва да си сигурна, че наистина имаш талант, например репетирай пред огледалото различни физиономии, жестове /страх, ужас, щастие, радост, любов, недоверие/ опитай се да припадаш и разни други неща - поне аз това правех в началото, а и още го правя.Пусни си някой любим филм или сериал и разучи точно какво правят актьорите и си пускай наново сцената и го играй в огледалото/имам предвид някоя от ролите, която смяташ, че би могла да пресъздадеш/ в момента аз това правя всеки ден.Също така, абе направо ще те питам...Излизала ли си на сцена да пееш, танцуваш или играеш нещо?Защото ако не си, първите няколко пъти е наистина голямо предизвикателство - сърцето ти бие адски бързо, краката ти треперят докато вървиш.Затова, ако наистина си се решила изиграй няколко сцени пред вашите или пред приятели - НО НЕ СЕ СМЕЙ!Ключа е, че си представяш, че ги няма и това е!Защото ако не можеш да играеш дадена роля пред близките ти, то въобще не мисли за публика или прочие.А и надявам се знаеш, че ако постигнеш целта си, стискам ти палци, първо се започва с театъра.Недей да мислиш, че завършваш даденото училище и отиваш пред режисьора на някой филм.Първо са театралните постановки, рекламите...Пък, ако ще ставаш актриса трябва да обичаш първо - театъра - и тогава киното!
П.С. Надявам се, да съм ти помогнала малко или много, но също така отсега почвай да ходиш да гледаш постановки в театъра!Късмет от мен!

anonymous708973
08-07-2011, 18:19
А и трябва да си сигурна, че наистина имаш талант, например репетирай пред огледалото различни физиономии, жестове /страх, ужас, щастие, радост, любов, недоверие/ опитай се да припадаш и разни други неща - поне аз това правех в началото, а и още го правя.

:lol: :lol: Съжалявам, но това звучи безумно смешно.
И говориш за тая диплома от курсчето по актьорско все едно е от Харвард.

kittenella
08-07-2011, 18:38
А и трябва да си сигурна, че наистина имаш талант, например репетирай пред огледалото различни физиономии, жестове /страх, ужас, щастие, радост, любов, недоверие/ опитай се да припадаш и разни други неща - поне аз това правех в началото, а и още го правя.

:lol: :lol: Съжалявам, но това звучи безумно смешно.
И говориш за тая диплома от курсчето по актьорско все едно е от Харвард.

Въобще не казвам, че дори се доближава до Харвард...Но със сигурност ти дава един плюс нагоре в случая за тази цел...А колкото до останалото - ти как мислиш, че се става актриса?Щракаш и хайде - отиваш в Холивуд!Да, ама не...Убедена съм, че имаш много любими филми и ако ми кажеш, че в нито един от тях не се изразява някоя от емоциите, които съм дала за пример или не е имало припадък - е, виж сега...ако през целия филм актьорите говорят с половин уста и постоянно са с една и съща физиономия, мънкат и само мигат, няма да обсъждаме как се печелят златните малинки
А иначе, ако не по този, то как мислиш, че ще се научиш да изразяваш дадена емоция?Защото ти може да си мислиш, че правиш мимики, но после да изглежда, че погледа ти е бил като на бавноразвиващ се

meli2001
08-07-2011, 18:43
да ти кажа,да си професор е най-тъпата работа някога!!трябва да се мъчиш в математическата с куп математики и формули,и след това получаваш някаква си заплатка само защото си клатиш краката по цял ден :-x .и (не искам да те инсултирам,просто според мойте мисли)повечето актьори едва не умират от глад със заплатата си.само ако те изберат във серияла на годината (като стъклен дом например)можеш да си спечелиш фенове(като калин врачански,аз съм се снимала с него :P )и много пари.много хора като тебе са искали да станат актьори,но приятелите им са казали че е 100 пъти по-добре да си адвокат или съдия,или професия от която се печелят много пари.така че ао мноооооого искаш да си актриса недей да слушаш родителите си и учи много здраво!!!успех! :-D

WesCraven
08-07-2011, 18:55
Момичето горе е право!Едни от най-великите актьори по света са почнали,като са припадали пред огледалото!Боже я се стегни.Толкова глупости издрънка за толкова малко време,че чак лошо ми стана.Не се почва от театъра,това кой ти го каза?Какво мислиш,че театъра е просто някаква начална стъпка?Театъра е като киното.Двете са съвсем различни и ти сам решаваш по кой път да поемеш.Тоя сертификат няма ти помогне толкова,колкото си мислиш.

И не знам за другите,но на мен лично ми писна постоянно да се отварят такива теми и всеки да дрънка..Аз имам такъв или онакъв познат.Еди кой си актьор е станал известен по тоя начин..Всички актьори са започнали от нищото,ти ще станеш велика,точно ти ще успееш,точно ти глупости глупости и глупости.Веднага си проличава ако човека,който е пуснал темата наистина има желание.И аз мога сега да направя профил и да напиша тема,че искам да стана 'Холивудски режисьор' и всички да ми дрънкате,как съм щял да го направя ако имам желание,ще стане и други глупости от сорта на 'много хора са почнали така' и глупости и глупости.За бога хора,по какъв начин подкрепата на хора,дето си нямат никаква идея вие какъв човек сте,какъв характер сте и т.н ви помага???Вие пишете,че искате да идете в Холивуд,и някой отдолу ви напише,че всички са почнали от там,че с желание всичко става и други глупости и ?С това ли се мотивирате?Боже,някой хора са просто..

WesCraven
08-07-2011, 19:01
Още нещо.Някой издрънка,ще в Америка по цял ден имало кастинги.Значи прави сте,аз не бях прав.Отиваш ти на центъра на Лос Анджелис и докато вървиш има навсякъде врати и на тях пише КАСТИНГ,КАСТИНГ,КАСТИНГ!Вл заш ти вътре и виждаш 1 готин господин,който те поканва да влезеш.Дава ти реплики,ти ги издрънкваш( защото се пак си талантлива,нищо ,че има още милиони хора дето си мислят,че са като теб ,но са различни !) и хоп ,троп .. След 1 ден получаваш обаждане,отиваш на прослушване,взимат те във филм,два,три и родителите ти те гледат като ти се радват,колко си преуспяла!Малките дечица идват при тебе за автографи ,а ти си милионер..Такова де,милиардер.Така ще се развие бъдещето ти,УСПЕХ!

Chacho
08-07-2011, 19:55
Има кастинги и тук - реклами / музикални видеота / статисти. След това се минава през второстепенни роли и така.

meli2001, по-добре не коментирай!


Иначе съм на мнение, че на по-сериозно ниво талантът не играе толкова важна роля. Тоест може да се компенсира с усилия. Късметът и връзките - не. Риска в киното и въобще в изкуството е по-голям, отколкото в другите браншове. Човек сам си решава какъв път да поеме и аз бих избрал да се занимавам с това, само ако всичко останало не би ми донесло удовлетворение.

kittenella
08-07-2011, 20:20
Знам,че не става само във форума и мисля,че имам талант!Отличничка съм,много добре знам английски и всички ми казват,че го говоря и пиша перфектно!Свикнала съм да работя здраво!Решила съм да си науча езика и после да ходя в Америка да уча актьорско майсторство.Ако пък има там кастинги за хора без опит-още по-добре.Ако някой знае и ми каже ще съм му благодарна!Де да имах финансови средства и връзки :( !

Виж, не казвам, че няма да стане, но...начина по който го казваш "и после да ходя в Америка да уча актьорско майсторство" - Не става така!Ти, ако нямаш талант, те не могат да те научат на нещо, което не умееш.Това не е като бълг. и математика...И няма значение отличник ли си или не си...има толкова много известни холивудски звезди, които не са завършили гимназия дори, но не в това е въпроса.Виж, или изиграй някаква сценка пред вашите, а ако не искаш пред тях давай пред приятели, но ако и тогава толкова те хваща срам и почваш да се смееш и прочие можеш да се заснемеш на камера и после да видиш резултата, но...ако не можеш да играеш пред публика имаш проблем, защото дори и на снимачната площадка ще те гледат 50 човека

kittenella
08-07-2011, 20:23
Има кастинги и тук - реклами / музикални видеота / статисти. След това се минава през второстепенни роли и така.

meli2001, по-добре не коментирай!


Иначе съм на мнение, че на по-сериозно ниво талантът не играе толкова важна роля. Тоест може да се компенсира с усилия. Късметът и връзките - не. Риска в киното и въобще в изкуството е по-голям, отколкото в другите браншове. Човек сам си решава какъв път да поеме и аз бих избрал да се занимавам с това, само ако всичко останало не би ми донесло удовлетворение.

Не съм съгласна...Ако тя няма талант - не казвам, че няма може и да имаш, но няма как да го знам - къде отива?!Трябва да може да пресъздава емоциите на даден герой естествено, а не да стои и само да говори, сякаш рецетира стихотворение...Самият език на тялото е много важен и самия говор и още, но всичко това се свежда повече до таланта отколкото до това, на което биха могли да я научат

Chacho
08-07-2011, 20:49
Жестовете се учат много лесно, стига да имаш правилния подход. Когато усвоиш мисленето на персонажа и ги потренираш известно време се получават. С други думи, когато на вътрешно ниво го мислиш и в дадени ситуации си го практикувал(а), можеш съвсем естествено да го предадеш на сцената. В случая е важен опитът, а не талант.

Хайде и да се обоснова: жестовете не са случайни, те са закодирани у нас в хода на еволюцията и имат причини да са такива, каквито са. Примери:

Кръстосаните ръце/ крака са символ на прикриване и ги използваме, когато не сме съгласни или сме под напрежение.

Почесването по китката/лакътя/бузата символизират нуждата на жената да я пощи мъжки индивид, а вкарано в съвременен контекст - изразява симпатиите си към някого.

Когато емоциите ти са такива, тогава изразяваш някои жестови сноп (съвкупност от жестове), които отговарят на състоянието ти. Интересното е, че отчасти и обратното е вярно - ако си кръстосаш ръцете и стоиш така, голяма е вероятността да се сдухаш. Но първото е много по-силно изразено. Как тогава при разиграване на роля да изглеждаме адекватно? В това е смисъла да се вживееш в ролята - адаптираш мисленето си да е в синхрон с това на персонажа. Така няма да има несъотвествие в жестовете и напрежение, че показваш нарочно различните от твоите (ако те е страх е трудно да се правиш на безгрижен, сковаваш се от стрес)


Щом целта е да влезеш в унисон с идеите на героя, как да го постигнеш? Анализираш стереотипите, сравняваш ги със своите преживявания, поглеждаш нещата през техните очи, ако си по-експедитивен можеш да ги прилагаш в реалния живот и наблюдаваш хора които са такива (или актьори играещи ролята). Наскоро имаше статия за огледалните неврони или как гледайки някой друг как върши действие, ние частично или изцяло изпитваме същите чувства, които и той. До голяма степен обясняват мимиките при животните и заучаването на действия.



Има много книги на тема езика на тялото. Далеч не е сложна материя, дори е приятно четиво и с достатъчно практика нещата стават първа природа.




PS: Сценичната треска се преодолява, въпрос на самочувствие е.

WesCraven
08-07-2011, 20:59
Бе Чачо ти стараеш ли се или просто несъзнателно го правиш?Постоянно използваш думи,които повечето хора не знаят,понеже има хора на по 12-13 .. Изразявай се по -простичко,знаем,че си интелигентен няма смисъл ..Не че се заяждам,но съм го забелязал.И още нещо,това ,че талант не се иска е глупост,това е главното нещо,спори ми колкото искаш,но да ми кажеш,че талант за актьорско майсторство не се иска е..уоал.

Chacho
08-07-2011, 21:28
Ми имам по-различни разбирания за талант. Имам приятел, които се е отдал на това да разбива тия митове и да изучава как хората усвояват информация и умения. В сферата на езиците де. Отделно на мен ми е интересна психологията, защото планирам да се занимавам с изкуствен интелект и затова се мъча и аз да нищя тези неща.

Ако приемем, че таланта ни е умението да вършим нещо по-добре от другите, без да сме се занимавали с това, гаранция ли е, че по-бързо ще надградим?

Един пример със Christian Sommer, треньор на олимпийския отбор по гимнастика в Щатите. Обяснява как на млада възраст е имал огромен потенциал - още като е влязъл в залата е имал по-високи резултати от много от атлетите там. Те си били обикновени деца, които с бавни стъпки се развивали. Дали му на него същата програма, която и другите следвали, и при него не проработила. Наложило му се с години теория и практика да разнищи нещата до основите, за да намери отговорите и правилният начин на трениране. Търсейки го, той не само го открива, но и разбира, че всеки има шанс да постигне резултати по него. В книгата си той споменава, че много от възпитаниците му са талантливи. Имал е и достатъчно "безнадеждни" (в очите на останалите) деца, които с времето и с много усилия са постигали резултатите на талантливите.


Имам много познати, на които им се смеех първоначално, че не стават за нищо. Всъщност всички им се смеехме и сега са много, много добри в това, което правят и се струпват хора около тях да им ръкопляскат. Номер 1 бийтбоксър в страната, национални състезатели и европейски шампиони излезли от залата по таекуондо в която тренирах, брейкари с които сме си пили бирата и са в топ crew-тата на Балканите, познати които станаха манекенки на големи фирми, познати с които израснах и сме играли на жуменка, а сега се снимат в местни продукции. Всеки един от тях не е спирал да си преследва мечтите - не само вяра, а постоянни усилия. С години прекарват половината си ден правейки това, което е главен приоритет в живота им. Интересно ми е след 5 години къде ще са. Дано все още се поздравяваме.



Животът ни учи. Днес може да си лигльо и да си представяш, как ще си принцеса или рицар на бял кон. Не знаеш какво ще ти бъде поднесено и дали няма да те промени толкова, че да обърнеш мирогледа си на 180 градуса. На цената на усмивки, на цената на сълзи, на разбити сърца, на глад, на болка, на екстаз. Може да няма правилната нагласа сега, но през форума няма какво да променим. Човек трябва да се опари, за да разбере.



ПС: Нямам намерение да говоря помпозно, малко съм придобил дефект от учебниците и средата, в която се движа.

Blab
08-08-2011, 00:21
Най-много обичам лаици да се изказват със самочувствието на професионалисти. Сериозно, дори само след прочитане по диагонал на последната страница, бих повдигнала въпроса за жеста-символ и жеста-знак, за типажа като част от една или друга стилистика/течение/жанр, за отделните актьорски системи (които Чачо отписва, без да е чувал за тях) и сериозните концептуали трудове на този и онзи(ама не бийтбоксър, ама не манекенка) и научни разработки, тези, студии за тялото, гласа, ума, въображението, движението, психологията и прочее и прочее на актьора.

Но няма да се хабя напразно, който има интерес, задълбочава се в дадена материя, на когото му липсва такъв - просто остава да се плъзга по повърхността.

//Към жирафски шии изпитвам непоносимост и погнуса, а приказки ала Доторе(пример за типаж, Чачо!) не мога да търпя дълго.


ПП: Ще кажа още нещо, защото си спомням времето, когато дори не бях помисляла за случването на творческия процес (у всеки по отделно и екипно). За колективното изкуство не може да научиш много, изхождайки само и единствено от готовия продукт. Докато не схванеш (първо теоритично) как работи машината, фокусирайки се върху всеки от елементите й (вече практически, след теорията), знанието ти не е пълно, а откъслечно и силно субеективно, т.е. неистинно. Та, в този ред на мисли, за да не пиша романи, актьорската работа не е лесна и не се случва просто така. (Тук може би е нужно да вметна, че (за мен) в кното актьорът никак не е основна фигура.) Всъщност, какво ли се обяснявам. Ако някой от вас седне да направи портрет на актьор, сам ще види колко лесничко и бързосмилаемо е всичко.;

Chacho
08-08-2011, 01:33
Трогнат съм от Доторе-то, можем да си поделим сянка под неговта стряха :)


Та, Блаб, само да се доуточним на места и хайде да не се четем по диагонал ;]


Аз също говоря за типажите, които наричам стереотипи тук и там, че вече забравих в коя тема говорих, като дори в предния пост съм го обвързал с жестовете - как характера на човек влияе върху езика на тялото му и присвоявайки го, взимаш и жестовете. И аз ще се радвам да не задълбаваме в темата кой знак, какъв му е произхода и предназначението. Има книжки за тази работа, които се интересува ще намери. Даже бях дал 1-2 заглавия в предишна тема.


Това с бийтбоксера и манекенката е съвсем отделно от театъра и киното, а посланието е много просто - отначало всеки изглежда смешно, никой не се е родил майстор. Затова е безмислено да коментираш какъв е и що е, когато едва прохожда. Хайде да не навръзваме нещата произволно, а?


Колкото до качествата на актьора и авторитетните трудове на темата - позволявам си да коментирам в известна дълбочина малка част от тях. Някои от тях намират приложение или са предназначени за съвсем различни от актьорството сфери - музика, PR, public speaking, философия и психология. Ако толкова те вълнува какво къде съм чел, може да дам някакви справки.

Иначе съм съгласен с теб като цяло. Особено за това, че актьорът е малка част от цялото.


Както и да е, да не издребняваме! Ако една от критиките ти трябва със сигурност да се вземе под внимание, то тя е, че е добре да не ме слушате за изкуство. Не ми е приоритет и не съм особено запознат. По-скоро се наслаждавам да гледам и се радвам на хората, които се занимават с това.


Авторке, ако имаш сериозни намерения за актьорството, редно е ти да ни обясниш как стоят нещата. Да не си смучем от пръстите аргументите, а набързо да ни вкараш малко светлина по въпроса. Ако ти е удобно през форум - влез във форум за кино и разпитвай! Информирай се, чети, учи! Има книги, има школи. В тийнпроблем ще си загубиш времето.

WesCraven
08-08-2011, 08:25
Уоу.Превърнахте тема на 12-13 годишно момиче,което си има някаква мечтичка в есе по психология.Наговорихте толкова много глупости,че чак ме заболя главата.Вярно е,че аз и казвам,че това,което иска няма как да стане без амбиция и желание ,което тя явно няма ,щом пита и чака наготво тук някой да и каже ,че ще успее,но вие..Вие..Уоу.Момичето иска да почва да учи и да ходи по кастинги ,та да стане като Джъстин Бийбър,а Блаб ми развива теми,дето ги учи в НАТФИЗ и защо ?За да покажеш ,че си там?А Чачо ,че си студент по психология?Казвам го,с пълното съзнание ,че ще бъда нападнат и от двамата,но все тая.Просто спрете да говорите тук,каквото учите като студенти и някой да махне тая тема,защото има поне 100 такива и отделно се появяват по 2-3 на всеки 1-2 седмици,които са същите.Същите хора пишем същи неща ,а същите автори говорят колко по-амбициозни са от другите..боже.

Blab
08-08-2011, 09:09
аз говоря, защото ми се говори.
когато нещо извънредно ме интересува и имам какво съществено да кажа, още повече;

//това кой къде учи няма никакво значение (в случая и по принцип). когато, обаче, нечие знание е вторично и същевременно широко разпространявано без сито и цедка, се получава развален телефон.;

това е от мен, дерзайте! (и мечтайте:Д)

polssa
08-08-2011, 10:05
Честно казано и аз имам същата мечта ..Не знам доколко ще се сбъдне, но киното е моята страст. Родителите ми ме подкрепят, защото всички ми казват, че имам актьорски наклонности . 8-) Смятам да се запиша на театрална школа, после може би и на курс по актьорско майсторство...просто ми е мечта !!
:)

Chacho
08-08-2011, 10:06
Хората питат, аз си давам мнението. Затова съм се регистрирал. Но съм поласкан, че ме смяташ за студент по психология, макар и да съм далече от това.

Като споря тук и аз научавам по нещо, затова нямам намерение да спирам. А чак пък глупости да са се изписали...

Fashion13
08-08-2011, 17:14
Ок,знам,че на някои от вас темата ми им се струва глупава,но по-леко с нападките.А иначе чета форуми,разпитвам за кастинги в България,но без резултат :( ,а иначе съм сигурна,че дори и да има за жалост са в София!А и родителите ми вече са харесали чисто нова професия-кмет :-D !

WesCraven
08-08-2011, 17:36
Момиче,ти шегуваш ли се?

WesCraven
08-08-2011, 19:45
Аз тея неща,дето темата е безсмислена ги пиша само на темите с актьорско.Виж,всеки иска да стане актьор в Холивуд.Аз самия искам да стана режисьор и да не мислиш,че не искам да отида в Холивуд?Невъзможно или не,аз искам.НО!Тези теми,нямат никакъв смисъл.Постоянно ги пускат различни хора.Някой да ми отговори на следния въпрос.


АКО това момиче реално иска много да постигне мечтата си,иска да стане известна актриса , иска всички да се гордеят с нея и т.н .. Тя ще пише ли в Тийнпроблем 15 минтуи тема или ще влезе в интернет за 2 часа да прерови всичко?Тя ще пише ли коментари как родителите и не и дават ( с ясното съзнание,че няма какво да направим по въпроса ) или ще отиде и ще говори с тях,ще ги навика ако трябва и ще им каже,че това е мечтата и и ще я следва с тях или без тях.Точка!Ако толкова искаше,щеше ли да пише тук как много го иска?Защо?Няма ли си идоли,които да следва?Нима тя самата не знае ,че нищо не е невъзможно?Нима не знае,че тези,които казват,че тя няма да стане актриса,всъщност грешът?Нима не знае ,че има велики актьори,които са стигнали до върха от нищото?Нима не знае,че тя може да бъде една от тях?Нима не знае всичко това.Знае го,тогава защо пуска нова тема?Или ТЯ реално НЕ ЗНАЕ нищо за актьорското и иска тук всеки да и разясни на готово или иска просто хората да и вдъхнат надежда,че тя наистина може да успее!След като момиче,което ОБИЧА актьорското,обича сцената,обича камерите,обича живота,обича да се превъплатява в нещо различно .. обича да е център на внимание ако щеш,обича всичко свързано с киното,защо тогава тя не знае повече от хора,които си нямат на идея от кино в този форум?Защото не се интересува,защото тя иска всичко на готово и защото чака да се телепортира в Холивуд.От това,аз си такъв извод..За това и коментарите са ми такива.Въпреки,че си мислите,че пиша само за да казвам,че не могат,аз го правя от добри чувства,за да се сети,че не става само с писане ,а трябва да зареже всички тия глупости и да ходи да се труди!А някой ден,ако наистина успее да каже на всички,които са казвали,че тя не може 'Майната ви' .. Но нека го направи сама,а не да чака някой тук да и каже нещо и тя просто да го прочетеш.Мило момиче,ти за няколко дни проучване ,ще знаеш повече относно това ,което те интересува от 90% от форума..Все тая..

WesCraven
08-08-2011, 19:52
Пиша от лап топа и кирилизирам всичко това,за това се надявам грешките ми да не са много ,а неточностите по-малко!Искам да попитам Блаб,Чачо и другото момиче арас97 ,не ви ли писна на вас?Защото както аз,така и вие пишете във всяка подобна тема ,която се появи и мисля,че не само на мен ми писна от псевдо-амбициозни хора ,дето само си говорят ( пишат .. )

Uncontrollable
08-09-2011, 10:09
То и аз искам да съм актьор в Холивуд ама..... прекалено много искам 8-)

WesCraven
08-09-2011, 10:12
И това с какво помогна на темата?

zero
08-09-2011, 11:00
еее всичките адвокати, актроьри, актриси, информатици ..
гледате по цял ден да ви седи задника зад бюрото или да не се натварвате като цяло, но всъщност след като завършите си бъркате в задника с пръст :lol: :lol: :lol:

WesCraven
08-09-2011, 11:21
еее всичките адвокати, актроьри, актриси, информатици ..
гледате по цял ден да ви седи задника зад бюрото или да не се натварвате като цяло, но всъщност след като завършите си бъркате в задника с пръст :lol: :lol: :lol:


Какво бюро те гони пък тебе като "актроьри" ..И актьорите,какво общо имат с информатиците и адвокатите?Или викаш дай да напиша някакво мнение ,че няма какво да правя.Като не знаеш,не се изказвай..В актьорското майсторство си натоварваш задника ,и то доста..И говориш несвързано..По хубаво си тегли коршума или режи вените.Със здраве.

fenkaaa
08-09-2011, 12:56
То не може само да искаш трябва да знаеш през какво трябва да преминеш, за да стигнеш до там ;) Не е никак лесно! .. Както казаха по-нагоре,живота там е скъп,всяка мечта вече се купува.. ;)

magcho99
08-09-2011, 21:44
и моята мечта е да стана актриса.Искам това от много време ,наще също не ме подкрепят.Моят съвет е да не се отказваш и да следваш мечтите си.Разбира се това ще бъде много трудно.Просто не се отказвай и не се оставяй на страховете и притесненията си.Всичко ще се нареди така както трябва да е .Просто повярвай в себе си и възможностите си.А пък родителите ти .... и те ще те подкрепят като разберат , че имаш талант.

Fashion13
08-10-2011, 16:02
Някой знае ли в Плевен се провеждат кастинги за реклами,за статисти и др. или са само за в София,защото питах,а хората ми казваха,че няма и в гугъл търсих,но без резултат :( !

WesCraven
08-10-2011, 16:17
Ти четеш ли кво ти пишем?!И за какви кастинги ми говориш?!Това не ти е ЛА , хората като правят кастинг направо взимат хората от театрите и т.н ,не ти ходят по Плевен и не знам си къде..

Fashion13
08-10-2011, 16:42
Еми ок,питах,защото по-горе казаха,че се провеждали кастинги за реклами и статисти!

zero
08-10-2011, 18:02
еее всичките адвокати, актроьри, актриси, информатици ..
гледате по цял ден да ви седи задника зад бюрото или да не се натварвате като цяло, но всъщност след като завършите си бъркате в задника с пръст :lol: :lol: :lol:


Какво бюро те гони пък тебе като "актроьри" ..И актьорите,какво общо имат с информатиците и адвокатите?Или викаш дай да напиша някакво мнение ,че няма какво да правя.Като не знаеш,не се изказвай..В актьорското майсторство си натоварваш задника ,и то доста..И говориш несвързано..По хубаво си тегли коршума или режи вените.Със здраве.
Ей гнида заради такива като тебе България няма да се оправи !
>> изписах цял ферман да ти обяснявам колко си прост, но реших да не ти отварям очите ! Всичките искат да седят зад бюрото, но на никого не му се копае...
Всяка жаба да си знае гьола, за жалост обаче системата е толкова некадърна, че тези жаби къде не си го знаят, не мое ги постави в техния гьол !!!
Относно колко е трудно актьорското майсторство -> направо ти казвам голяма мъка .. (навремето седях по цял ден в залата където репетирахме за пиеси, но времето летеше ..)
Я иди на строежа да бъркаш бетон и щи са ебе майката за 3-4 дена и после яла ми кажи кое е по-трудно !

WesCraven
08-10-2011, 18:09
еее всичките адвокати, актроьри, актриси, информатици ..
гледате по цял ден да ви седи задника зад бюрото или да не се натварвате като цяло, но всъщност след като завършите си бъркате в задника с пръст :lol: :lol: :lol:


Какво бюро те гони пък тебе като "актроьри" ..И актьорите,какво общо имат с информатиците и адвокатите?Или викаш дай да напиша някакво мнение ,че няма какво да правя.Като не знаеш,не се изказвай..В актьорското майсторство си натоварваш задника ,и то доста..И говориш несвързано..По хубаво си тегли коршума или режи вените.Със здраве.
Ей гнида заради такива като тебе България няма да се оправи !
>> изписах цял ферман да ти обяснявам колко си прост, но реших да не ти отварям очите ! Всичките искат да седят зад бюрото, но на никого не му се копае...
Всяка жаба да си знае гьола, за жалост обаче системата е толкова некадърна, че тези жаби къде не си го знаят, не мое ги постави в техния гьол !!!
Относно колко е трудно актьорското майсторство -> направо ти казвам голяма мъка .. (навремето седях по цял ден в залата където репетирахме за пиеси, но времето летеше ..)
Я иди на строежа да бъркаш бетон и щи са е** майката за 3-4 дена и после яла ми кажи кое е по-трудно !


Уоал..Ама сериозно Уоал..от ония големите Уоалове..актьорското няма нищо общо със "зад бюрото" дори точно обратното..Бтл много са ми смешни 15-16-20 годишни ( и аз съм в тая категория,но не го говоря ) да ми дрънкат ,че България била в това положение..Тоя па нашия много разбира,що сме в това пложение :lol: .За какви жаби ми говориш,момичето иска да стане актриса,я стига си избива комплексите тука?!
Да бъркам бетон?Защо?!Аз имам друго занимание,друга страст.Ако ти навремето си учил толкова ,че да бъркаш бетон и това ти е мечтата и сега след като е време да работиш нещо,ти БЪРКАШ БЕТОН,аз не съм виновен,виновен си си ти..Недей дрънка глупости да си изливаш комплексите.

spexx
08-10-2011, 18:46
И аз искам да докосна небето.. ама на..

zero
08-10-2011, 18:50
Тц аз няма да се занимавам с такива отрепки като теб.
>> п.с ако искаш да знаеш бетона го бъркам за лично удоволствие ;] не ми плащат за това, не ме карат да го правя ;) поел съм и един ремонт в нас на собствени разноски, макар да нямам постоянни финанси.
Уча се да шпакловам, уча се да боядисвам, опитвам се да науча всичко що мога (т.е да открадна занаят !) ! Знаеш ли защо ? Защото в България ако разбираш само от едно нещо риска да бъдеш нищо и никой е 98% !
Малък си да разбереш, но дано да се осъзнаеш някой ден, че не всичко което искаш се постига, трябва да бъдеш подготвен, защото ШАНС ИМАТ САМО ДОБРЕ ПОДГОТВЕНИТЕ !
Жалка картинка е цялата система, но никой не ни е виновен - сами си го просим.
Народа е врата, а управата - главата, как става не знам, но в момента главата върти врата :? бе като всичко наопъци в наща мила Родина ;(
Глас народен - глас Божи !!!
Защо не ни чуват ? Защото не сме извикали, а сега да видим колко треа ни настъпват, че да извикаме...
Много се увлякох ... и отклоних от темата, ноо се замисли над това което казах и пак провери дали ен съм прав

WesCraven
08-10-2011, 18:54
Тоест си доста трудолюбив.Браво!Първо прочетох поста на Арас97 и исках точно това да кажа,каквото каза и тя!И това ,че си трудолюбив!Изобщо не ме интересува 8-) ..Ние говорим за едно нещо,ти ми говориш,че си бъркал бетон безплатно.Ми браво бе,мене к'во ме интересува..боже..

zero
08-10-2011, 19:08
Гаранцията, че ще станете актьор след като завършите съответен вуз/колеж е едно към гьотере, ако ме разбирате ...
И аз уча висше, (следвах с математика, а сега ме гърчат с нея + още купища технически науки )
но както казах шанс имат само добре подготвените ...
Замислете се над това какво ще правите ако не се оправите ;] щот масово става така, което е жалко !
Е виж, аз може и строител да стана ако не мога да си намеря след това работа, имам кетапи за барман, за готвач, за сервитьор, догодина мисля и за хладилен техник:)
>> между другото никви комплекси не избивам, а се опитвам да ви влея малко акъл...

WesCraven
08-10-2011, 19:18
Мхм мерси..отказах се от мечтите си,ти промени бъдещето ми,още утре ще ходя да поправя хладилника на съседите и ще лея бетон по строежите безплатно :) .. А иначе към авторката..ако не си се отказала за да ставаш сервитьорка и готвачка ..Учи сега и след 12ти клас НАТФИЗ или чужбина..Всичко е в София и Пловдив в момента..

Chacho
08-10-2011, 19:39
Критикувайте го, но zero не ви говори празни приказки. Винаги има шанс да не се реализираш с професията, която си избрал и да ти се наложи да работиш нещо друго, за да преживяваш. Второ, да излезеш от ВУЗ и да си намериш веднага работа по специалността не е лесно и докато чакаш, пак ще ти се наложи да си изкарваш парите. Затова е ценно да имаш по-широк спектър от квалификации, особено навън, където нямаш собствен дом, не ти готвят мама и тати, и не могат да те издържат на чуждия стандарт.

Да можеш да разнасяш поднос или да сменяш прозорци не означава, че си се отказал от мечтите си. По-скоро си една крачка по-близо до тях.

Fashion13
08-10-2011, 19:41
Ок,мерси,а на другото момиче ще кажа,че се радвам,че е така трудолюбива,но не трябва да се задоволява само с бъркането на бетон!А аз честно казано не разбирам защо всичко се строи и се провежда в София-е окей столица,но да не би да няма други градове в България или повечето си мислят,че на картата е само София?!

Chacho
08-10-2011, 19:45
zero е момче. А София предлага много повече възможности - 1/5 от българите са там, там е и индустрията.

Fashion13
08-11-2011, 06:55
Извинявай,zero,че ти казах момиче,но просто се обърках!

zero
08-11-2011, 16:13
Аз вчера изказвах мнение на подпийнал човек :lol: :lol: :lol:
затова се впрягах толкова :) Ваша си работа, живота е ваш ...

>> Иначе можете да се запознаете с подписания договор с "Шеврон" който позволява на коорперацията да дупчи в наще родни земи, за да дири шистов газ, което е пагубно за здравето ни и нашата природа.
Повече информация: http://forum.bergon.net/viewtopic.php?f=39&t=56784&p=1596304#p1596292
Макар да не сте от районите в които ще се сондира, винаги можете да се присъедините към нас - протестиращите срещу търсенето и в последствие - добивът на шистов газ !!!
За пълно информиране -> филмът GASLAND в замунда/ютуб :)

>> Благодаря за подкрепата, Чачо :)

Missmarch
08-12-2011, 10:20
Много мечти ех ех... Само трябва да те прасне и един голям солиден КЪСМЕТ по главичката.....
Ще ти писне. Тая фикс идея ще ти излезне от главата.

Fashion13
08-12-2011, 13:42
Е,чак фикс идея не е,но ми е голяма мечта!А аз честно казано не съм голяма късметлийка,но се надявам да стана!

ri41
08-12-2011, 20:21
Е,чак фикс идея не е,но ми е голяма мечта!А аз честно казано не съм голяма късметлийка,но се надявам да стана!
Успех тогава, защото мечтите са по-големи от всичко :-)

Fashion13
08-13-2011, 06:02
Мерсиии! :)

Fashion13
08-13-2011, 15:50
Благодаря на всички,които дадоха мнения в тази тема!И реших,че ще се трудя здраво за да успея!

galito
05-24-2012, 07:39
zdravei haresvam me4tatati me4taq za su6toto mislq 4e horata koito ti kazvat da se otkaje6 prosto ne haresvat tazi profesiq i mojebi se naputvat kato ne6to drugi ta suvetat mie nese otkazvai sledvai me4titesi kakto az ti kazah i az 6te stvam aktrisa nese otkazvai borise do krai :*************************************

Lucho
05-25-2012, 20:59
А колко хора са почнали от нулата и са си останали там? Не винаги става само с воля, повярвай ми!

Ако можеш по-добре наистина стани професор или учен. Шансът да стане нещо от теб е 80% по-голям спрямо това да станеш актриса. Имай на идея, че и актриса да си животът пак няма да е розов. А за едната "народна любов" да ставаш актриса не си струва. Можеш да станеш лекар - пак ще се радваш на "народна" любов.

amaz1nG
05-25-2012, 23:15
Бъди това , което искаш да бъдеш .
Живота си е твой , както и всички отговорности свързани с него.

thea
05-26-2012, 13:57
никога не забравяй, че МЕЧТИТЕ СТАВАТ РЕАЛНОСТ !!! когато искаш едно нещо достатъчно силно, никой не е в състояние да те спре ! нито родителите ти, нито НИКОЙ ! ..бори се за това, което искаш, мила и вярвай в мечтите си ;)

yanamarinova2001
10-28-2012, 13:29
Аз имам много мечти! Една от тях е да стана актриса! Много съм малка и за това има време за мен.
Сега се занимавам с музика. Ще влизам в музикалното училище в Пловдив догодина!

Пожелавам ти късмет! Всичко е достижимо!

pifiella
10-28-2012, 15:14
Темата е на половин година!

gabitoo.webrat
03-05-2015, 14:01
Здравейте аз съм Габи и съм на 13 и ще направя филм ако искате може да участвате на 10.03.2015г. в софия ако сте от тук и искате да участвате моля пишете ми и без това сме само 3 момичета а ако сте съгласни ще го качим и в интернет така повече хора ще го видят дории може и да го запишем на англииски така повече хора ще го разберат моля ако някой иска да участва да ми пише.
Facebook:https://www.facebook.com/gabitoo.webrat
Skype:Gabriela Ivanova.
Abv.gabcho1233@abv.bg
моля който иска да участва да ми пише