PDA

View Full Version : Учене в Coventry University



Ivaylo92
08-04-2011, 19:37
Здравейте приятели !
Аз съм Ивайло Кръстев от Димитровград. На 19 години съм и в началото на тази година кандидатствах в UK. Приеха ме в 4 университета и аз избрах да уча специалност Psychology в Coventry University.
Пиша с цел да прочета повече мнения и коментари за града и университета като цяло. Ще се радвам, ако някой от вас, който също възнамерява да следва в Coventry University, да пише по темата или да се свърже с мен на лично.
Ще пътувам към края на септември, а предполагам знаете, че няма нищо по-хубаво от приятелсво между сънародници в чужда страна . :)
Thank you in advance !!!

Joniwut
08-04-2011, 22:40
Здравей,

в този форум има теми, в които хората са написали къде живеят в момента.

Има много съфоромци от Обединеното кралство. :)


За университета - Страхотен избор!

Къде другаде са те приели?

Ivaylo92
08-05-2011, 08:54
Coventry University - First choice

The University of East Anglia
The University of East London
Manchester Metropolitan University


В моето положение, възможности и лични знания за университетите съм доволен от направения избор. ( поне засега и се надявам да не съжалявам по-късно)

:)

slicky
08-05-2011, 09:12
да те попитам няколко въпроса ,ако нямаш нищо против-с кой изпит кандидатства и колко изкара?.Имаше ли голяма конкуренция?

Ivaylo92
08-05-2011, 15:00
Благодаря ти за въпроса,

Държал съм ibTOEFL, SAT 1, SAT Biology(М) и SAT Math (level 2), но за UK ми трябваше само ibTOEFL. ;)

Конкуренция, разбира се - винаги има.

Joniwut
08-05-2011, 21:11
На стипендия ли ще си?

Ivaylo92
08-05-2011, 21:25
Ми то няма стпендии в UK, освен такива за социално слаби. Ще съм със студентски заем, който е доживотно безлихвен. Не си задължен да почваш да го погасяш, ако годишния ти доход е по-малък от 15 000 паунда. Бива :)

Joniwut
08-05-2011, 22:01
Доста добре.
Този заем всичко ли ще ти покрие(цялото обучение, общежитие...)?

Ivaylo92
08-05-2011, 23:16
Ами не - заемът покрива само учебната такса, а таксата за общежитието се поема от теб. Хубавото обаче е, че има голяма възможност за почасова работа ( до 20 часа е позволено седмично ) по 4,5 - 5 паунда на час за студенти, което прави около 100 паунда на семица. С тази работа си способен г/д да си покриеш жилищната такса. ;)
Естесвено тепърва ще видя как стоят точно нещата. Мисля, че всичко ще е ОК и ще си заслужава... ......

Joniwut
08-05-2011, 23:36
Абе при всички случаи ще трябва да се превеждат парички от БГ...
20 часа са малко, но това е закона навсякъде...Въпреки, че студентите си намират работа за повечко време дори там и с еплаща под масата...няма как да няма...Но тези 20 часа са съобразени с възможностите на студента да учи и работи едновременно...В началото ще ти е трудно, както всяко нещо, но като свикнеш :)

slicky
08-06-2011, 08:13
Казват,че ако работиш и учиш едновременно,успехът много падал.

windowlicker
08-06-2011, 19:17
Казват,че ако работиш и учиш едновременно,успехът много падал.

То затова ли като бях в България всеки като го питам какво прави и ми вика : аа аз уча и затова не работя :D

Иначе аз първата година не работех, но после като почнах да работя успеха не ми падна. Идеята ми е, че ако искаш да учиш и да получаваш добри оценки, това че работиш не би ти пречило. Повече се изморяваш де.

krashii
08-24-2011, 17:53
Извинявай ,би ли споделил колко е учебната такса ?

ThroughStruggle
10-06-2011, 17:33
Изброените от теб университети (Coventry, East London, Manchester Metropolitan) са едни от най-неелитните в Кралството (справка - East London е на едно от последните места във всички вестникарски и независими league tables).

Според мен, ако имаш добра диплома и хубав резултат на TOEFL, жестоко си се прекарал - можеше да кандидатстваш в много по-престижни университети, от които щеше да излезеш с много повече възможности за работа.

Anyway, ако вече си влязъл - влязъл си, макар и да не мога да ти кажа много ласкави неща за университета. Току-що проверих - за специалност Psychology е на 74-то място от 107 и освен това е паднал със седем пункта от миналата година.

Не се доверявайте на Интеграл, мамка му.

Metatron
10-13-2011, 22:33
20-те часа са само за Българи и Румънци поради голямата инфлация на роми идващи в англия. Има варянт и за работа до и над 40 часа.
Университета е добър. Всеки има мнение по въпроса, ако ти се чувстваш добре в него ще е добър. Не мисля, че би могълда се прекараш по какъвто и да било начин. Малко или много е UK
Таксата от следващата година се качва нагоре, но за сега е

Ivaylo92
10-13-2011, 23:33
Университета е страхотен - много ми харесва. Кампуса е красив и предлага всичко необходимо на студентите, а и освен това квартирата ми е буквално на крачки от унито. Професорите по моята специалност са на много високо ниво. Уча това, което искам. Не ме интересуват класации, таблици и т.н. Аз се чувствам добре ! :):):)

Metatron
10-16-2011, 20:19
Университета е страхотен - много ми харесва. Кампуса е красив и предлага всичко необходимо на студентите, а и освен това квартирата ми е буквално на крачки от унито. Професорите по моята специалност са на много високо ниво. Уча това, което искам. Не ме интересуват класации, таблици и т.н. Аз се чувствам добре ! :):):)


Така и трябва да бъде :) !

mey_si
10-16-2011, 20:40
Ще следя темата !