PDA

View Full Version : Заякване на тялото



Chacho
08-04-2011, 23:45
Става на въпрос за адаптиране на тялото към болка и заздравяване на костите. Интересно ми е тези от вас (ако има такива), които се занимават с това, какви методи използват? Какви резултати постигате/очаквате и на каква цена? Също така, освен ударните повърхности, знаете ли за някакви тренировки за останалата част от тялото?

Досега съм тренирал само ръцете и пищялите, удряйки леко и многократно по твърди повърхности или с разтриване на точилка върху тях. Напоследък чета, че не е добре за кръвоносните съдове и нервите, и че в дългосрочен план може да се проявят лоши странични ефекти.

Greennight
08-05-2011, 08:25
Ми доколкото разбирам за какво говориш-аз правя лицеви опори на китки и това доста ми помогна.В началото малко боли,но после доста заздравява костите на ръката.Преди на канадска борба много лесно ми чупеха китката,сега не мърдам.Радвам се,ако съм ти помогнал 8-)

SolomonIceberg
08-05-2011, 08:47
Chacho,

цялата работа със закаляването е много по-сложна отколкото си мислиш.
Първо, всичко започва с мека повърхност, като постепенно твърдостта се променя.
Второ, да закаляваш просто ей така няма смисъл - закаляват се определени ударни и блокиращи повърхности.
Оная работа с Ахил е от митологията...
Трето, за да можеш да понасяш удари в трупа и в мускулатурата на крайниците има и закаляване до някаква степен(щото точно мускул няма как да закалиш като кост) и специфична тренировка със стягане и дихателна техника, които са доста по-важни от самото закаляване.Те да се обяснят в нета е доста сложно и малко вероятно да ги изпълниш правилно...



animal flex :shock:
Изпий 6 опаковки и ела да видим кoлко ше държиш на лоукик :D


Ми доколкото разбирам за какво говориш-аз правя лицеви опори на китки и това доста ми помогна.В началото малко боли,но после доста заздравява костите на ръката.Преди на канадска борба много лесно ми чупеха китката,сега не мърдам.Радвам се,ако съм ти помогнал
Или просто си боли, а?
:P

Greennight
08-05-2011, 08:51
Ми доколкото разбирам за какво говориш-аз правя лицеви опори на китки и това доста ми помогна.В началото малко боли,но после доста заздравява костите на ръката.Преди на канадска борба много лесно ми чупеха китката,сега не мърдам.Радвам се,ако съм ти помогнал
Или просто си боли, а?
:PМи-не,вече изобщо не ме боли,правя такива лицеви от 4 месеца.

Chacho
08-05-2011, 09:07
Мда, ясно. Като тренирах в залата беше точно така ориентирано - ударните повърхности се тренират на круша и после в спаринг, както и с лицеви на юмруци, и каквото допълнително си направиш вкъщи. Ръцете ми се бяха адаптирали добре, но с пищялите е много бавен прогреса.

А именно за мускулите ми е интересно как става номера? При нас единствените инструкции бяха, при удар (без значение дали ти удряш или теб те удрят) да се издиша с корема, за да търпиш ударите в коремната област. Гледах една демонстрация, в която чупят дъска от един пич, като я удрят в рамото му. Юмрук, лакът, пета, коляно - добре, но с рамо?


Разбирам, че може да е трудно през нета. Имаш ли някакви насоки, в кое бойно изкуство е добра методологията? Запознат съм само с тази на таекуондото.

Chacho
08-05-2011, 09:08
Ми доколкото разбирам за какво говориш-аз правя лицеви опори на китки и това доста ми помогна.В началото малко боли,но после доста заздравява костите на ръката.Преди на канадска борба много лесно ми чупеха китката,сега не мърдам.Радвам се,ако съм ти помогнал
Или просто си боли, а?
:PМи-не,вече изобщо не ме боли,правя такива лицеви от 4 месеца.

Става на въпрос за чупене на дъски/цигли/тухли и подобни.

SolomonIceberg
08-05-2011, 09:37
Мда, ясно. Като тренирах в залата беше точно така ориентирано - ударните повърхности се тренират на круша и после в спаринг, както и с лицеви на юмруци, и каквото допълнително си направиш вкъщи. Ръцете ми се бяха адаптирали добре, но с пищялите е много бавен прогреса.
Най-вероятно не си им обръщал достатъчно внимание на закаляването.Иначе и на пищялите става сравнително лесно.


А именно за мускулите ми е интересно как става номера? При нас единствените инструкции бяха, при удар (без значение дали ти удряш или теб те удрят) да се издиша с корема, за да търпиш ударите в коремната област. Гледах една демонстрация, в която чупят дъска от един пич, като я удрят в рамото му. Юмрук, лакът, пета, коляно - добре, но с рамо?

Нали ти написах - стягане по определен начин(оттренирано).


Разбирам, че може да е трудно през нета. Имаш ли някакви насоки, в кое бойно изкуство е добра методологията? Запознат съм само с тази на таекуондото.
Киокушин/Шинкиокушин.



Става на въпрос за чупене на дъски/цигли/тухли и подобни.
Тва е елементарно и е повече техника, сила и фокус на удара, отколкото закаляване.

Chacho
08-05-2011, 10:23
Мерси!

firstdiesel
08-06-2011, 13:46
аз дали ша издържа е ? аз съм най-добрия в К1

аз пък съм Рамбо

по темата:
ми за ударните точки риташ, удряш твърди повърхностти, докато костите станат по дебели и здрави и тва е ......
ми закаляване на мускулатурата - не знам дали е възможно, обаче както Соломон каза има си техника за блокиране и за стягане и издишване. Всичко си е до привикване към болката, отколкото до закаляване на тялото

Chacho
08-06-2011, 13:50
Мхм. Аз нямам проблеми със заздравяването на ръцете (например), можех да чупя разни неща. Въпросът ми е за страничните ефекти, да не ми треперят ръцете на 50 годишна възраст?

firstdiesel
08-06-2011, 13:57
Мхм. Аз нямам проблеми със заздравяването на ръцете (например), можех да чупя разни неща. Въпросът ми е за страничните ефекти, да не ми треперят ръцете на 50 годишна възраст?

ми в тоя форум едва ли ще има хора с такъв опит ........
тука сички сме лапетии, натоварванията на МАКС, ама сигурно на 50 години едвам ша кретаме :D

но съм чувал травмите дет си ги причиним сега "излизали" в напреднала възраст

Chacho
08-06-2011, 14:03
Да и аз така. Но четох в нета за техники в кунг-фу-то, които подобрявали кръвообръщението и по косвени пътища намалявало последиците. Предполагам, че се ма'ат крайници и се подобрява оросяването, някви такива щуротии. Абе ще се поразровя за нещо по-научно по въпроса, но да ми минат изпитите, че сега нямам много време.

Доколкото разбрах обаче е хубаво да се покрива твърдата повърхност със слой от нещо меко, за да травмираш костите само, а не и кръвоностните съдове.