PDA

View Full Version : "НЕ" на диетата!



suncho26
08-05-2011, 14:33
В тази тема ще Ви кажа как лесно и без ограничения и диети да свалите килограмите които искате (а някой път и повече).

РАЗЯСНЕНИЕ
Проблема на много хора е неинформираността им за здравословните храни.Забравете разни обезмаслени извари и други неприятни на вкус продукти,както и пърженото.
Лятото е перфектен сезон за промяна на режима на хранене,тъй като изобилства от полезни и вкусни храни.Не диетите са причината за отслабването,а постоянството в храненето със здравословни храни.Приемането на по - малко от нужните ви калории на ден е гаранция за понижаване на теглото и мазнините.

Плодове,зеленчуци,морски дарове - това е ключът за нормално изглеждащото тяло.




Няколко примера:

http://www.dietite.bg/userfiles/image/wmel09(1).jpg

Динята е наричана от много хора "Царицата на лятото".92% от нея е вода и е богата на витамини А и С.
Хранителният й състав в 100 грама е - 30 ккал; 0,6 г белтъчини; 0,1 г мазнини; 8 г въглехидрати, 0,4 г фибри.Тя прочиства организма и изхвърля доста токсини от тялото.
МОЖЕ ДА ЯДЕТЕ НЕ ОГРАНИЧЕНО КОЛИЧЕСТВО ДИНЯ НА ДЕН,А НАЙ - ДОБРИЯТ ВАРИАНТ Е 7 ДНЕВНА ПОСТОЯННА КОНСУМАЦИЯ САМО НА ДИНЯ.

http://www.1001recepti.com/images/photos/articles/chereshi_mnogo_[638].jpg

Черешите са най - големият дар който може да ползвате при желание за сваляне на килограми.Освен,че са с диуретични свойства са особенно полезни и са с изумителен хранителен състав:
В 100 грама - 48 ккал; 0,2 г белтъчини; 0,1 г мазнини; 16 г въглехидрати, 0,8 г фибри.
Препоръчително е по килограм на ден,но дори и да превишите няма абсолютно никакъв проблем.

http://farm4.static.flickr.com/3431/3778529878_814a3958a3.jpg
Скаридите са най - полезните сред морските дарове.От тях може да ядете колкото ви се яде цял ден,но само варени и с не много сол.
100 грама скариди съдържат - 106 ккал; 2 г мазнини; 0,1 г въглехидрати; и са богати на Омега 3 мастни киселини.


Към морските дарове които консумирате може да добавите миди,раци,омари,калмари,окт оподи,тъй като всички те са с хранителен състав под 100 калории в 100 грама и са особенно полезни за тялото.
http://i.rozali.com/photos/12944_0.jpg

!!!ВАЖНО!!!
Салатите също са много приложими при изграждането на нов хранителен режим,но ограничете олиото,оцета и солта в минимално количество.СИРЕНЕТО Е ВИСОКО КАЛОРИЧНО И С ПРЕКАЛЕНО МНОГО МАЗНИНИ - ЗАБРАВЕТЕ ГО КАТО ЧАСТ ОТ САЛАТА!

Препоръчителни салати са с домати,краставици,зеле,мор ови,тъй като те не съдържат мазнини и са нискокалорични.Яжте колкото си поискате.

НАПИТКИ.
Най - препоръчителното което което би трябвало да приемате е вода,но тъй като много хора немогат да пият само вода прибягват до разни напитки.Наляво и надясно слушате колко нездравословни са газираните продукти и избягването им при намаляването на теглото е препоръчително.Тъй като живеем в България обаче имаме едно предимство.Търговците ни пробутват на ниски цени студени чайове и газирани напитки,които общо взето са вода с оцветители които не са вредни за тялото.СКЪПИТЕ НАПИТКИ НЕ СА ПОЛЕЗНИ!
За справка: В 100 ml на продукт на Coca - Cola (Кола,Фанта,Спрайт,Cappy и др.) съдържанието на захар и калории е високо - около 50 калории и 15 - 20 г захар.
Евтините безалкохолни които купувате обикновенно са с 0 - 0,1 г въглехидрати и 0,8 г калории което си е вода.Ако сте свикнали на различни от водата напитки се насочете към евтини продукти като "ASPASIA","PARTY","CLEVER" и продуктите които се произвеждат за големите вериги "Kaufland","Carefour" и "Billa".Те са си оцветена вода!
http://az-jenata.bg/pic/article/view/10980.jpg
Много полезна е още една напитка - стопляте чашка вода в която слагате канела и разбърквате.Изчаквате да изстине и поставяте лъжичка мед.Това е сутрин след сън и вечер преди него.Тази комбинация е убиец на мазнините.Двата продукта в комбинация ограничават до минимални количества полепването на мазнини по тялото Ви,като същевременно помагат за изгарянето им и подпомагат храносмилането.



Има страшно много полезни за тялото Ви храни които биват пропускани и на това се дължи затлъстяването на населението.Имайте впредвид,че резултатите са наистина страхотни - аз бях 73 - 74 килограма.От началото на лятото обаче започнах да се храня без боклуци и се стремя да са само полезни храни.Сега съм 52 килограма и се чувствам страхотно - нищо не ми тежи,имам плочки на корема и изглеждам добре.Това което Ви казвам не е диета,а промяна на режима на хранене - спрете вредните банички,дюнери,мазни свински меса,пържени продукти,сладки неща.Ограничете храненето навън от типа "Fast Food" ... да вярно вкусно е,но това ще ви спести много усилия за свалянето на тези мазнини.Не си забранявайте съвсем пържено или сладки неща - яжте ги,но след като постигнете това което искате и то не в големи количества и не много често.

Нямам проблем да давам съвети на хората които се интересуват от нещо,така,че може да питате смело.

koshtramba
08-05-2011, 14:34
^ Доядоха ми се скариди, нищо, че не помня дали съм яла и дали ми харесват. :lol:

DownloadVirus
08-05-2011, 14:39
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..

suncho26
08-05-2011, 14:40
Прилагам Ви таблица с повечето храни за да определите,кое е полезно и кое не.

http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/untitledc.jpg http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/dadaa.jpg
http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/daada.jpg
http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/DABE.jpg
http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/daee.jpg
http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/daeee.jpg
http://zdraveifitnes.sports.officelive.com/images/aea.jpg

suncho26
08-05-2011, 14:42
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..

Това се нарича "ударно сваляне на килограми" което не е подходящо за хора със сърдечни проблеми и слаб организъм.

DownloadVirus
08-05-2011, 14:43
Това се нарича "как да загубя повече мускулна маса отколкото мазнини,за да изглеждам като сопол" ;)

3oPuTy
08-05-2011, 14:45
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
Съгласна!Уж без диети,а цяла седмица на диня ... :lol: :lol: :lol:
Дори няма да си направя труда да прочета цялото мнение ... :?

DownloadVirus
08-05-2011, 14:46
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
Съгласна!Уж без диети,а цяла седмица на диня ... :lol: :lol: :lol:
Дори няма да си направя труда да прочета цялото мнение ... :?

+1 Без диета,ама да се стискам цяла седмица на диня ;x

suncho26
08-05-2011, 14:47
Това се нарича "как да загубя повече мускулна маса отколкото мазнини,за да изглеждам като сопол" ;)

Един интересен факт,с който не си запознат е,че тялото първо гори мазнини,а после мускулна маса.Единственото изключение правят много студените места,където процеса е обратен.

DownloadVirus
08-05-2011, 14:49
Това се нарича "как да загубя повече мускулна маса отколкото мазнини,за да изглеждам като сопол" ;)

Един интересен факт,с който не си запознат е,че тялото първо гори мазнини,а после мускулна маса.Единственото изключение правят много студените места,където процеса е обратен.

Първо тялото използва енергия от мускулната тъкан,не от мазнините,понеже мускулната тъкан е по-достъпен източник на енергия.

suncho26
08-05-2011, 14:49
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
Съгласна!Уж без диети,а цяла седмица на диня ... :lol: :lol: :lol:
Дори няма да си направя труда да прочета цялото мнение ... :?

При приемането само на диня няколко дена количеството е неограничено,така,че глад не се усеща!

DownloadVirus
08-05-2011, 14:52
Сега ще ме караш да почна да избоявам едно по-едно нещата ,които са просто за бисерите,не знам кой го е писал,но от където и да си го копнал/копнала този,който го е писал нищо не знае..

suncho26
08-05-2011, 14:56
Сега ще ме караш да почна да избоявам едно по-едно нещата ,които са просто за бисерите,не знам кой го е писал,но от където и да си го копнал/копнала този,който го е писал нищо не знае..

По - скоро си абсолютно незапознат с проблемите на много голяма част от населението.Тази тема не е за блъскащите в зала.Не става дума нито за качването на мускулна маса,нито за тренировки.Бисери чети във форума на anaboli.eu.

3oPuTy
08-05-2011, 14:57
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
Съгласна!Уж без диети,а цяла седмица на диня ... :lol: :lol: :lol:
Дори няма да си направя труда да прочета цялото мнение ... :?

При приемането само на диня няколко дена количеството е неограничено,така,че глад не се усеща!
След като още в заглавието си пишеш ""НЕ" НА ДИЕТАТА!" няма смисъл въобще да ми обясняваш,че може да ядеш диня по цял ден.Това пак си е диета и то не лека,защото човешкия организъм се нуждае от всички хранителни групи.Това,че ядеш диня на корем не означава,че не си на диета ... Или не знаеш значението на думата "Диета"?!Диета =/= Глад!!!

DownloadVirus
08-05-2011, 15:00
Само като видя,че се препоръчва 1 кг череши на ден и то няма ограничение и мед сутрин и вечер.. Бе както искаш , т'ва е пълна простотия,не ми обяснявай,дали разбирам,защото имам доста по-високо образование от този,който е писал статията..

kalpazanka
08-05-2011, 15:08
Диета означава хранителен режим. ;)
А това за напитките тип "оцветена вода" в Билла и Кауфланд ще ти кажа да се поразровиш в интернет за приноса на подсладителите в канцерогенезата.

titinkaa
08-05-2011, 15:16
Като видях черешите и се сетих,че едни познати всяка пролет карат по 20-30 дена на череши и после още толкова дни захранване и така отслабвали и си поддържали теглото,но аз лично не бих го пробвала,то на ден ще ми трябват по 2кг череши за да изкарам деня.Тва е голям стрес за организма.

DownloadVirus
08-05-2011, 15:17
Остави..Само въглехидрати..

ledenakrasota
08-05-2011, 18:58
Диета означава хранителен режим. ;)


+1
А не глад! И няма нищо такова от сорта на "ограничаване". :) От всичко по малко! Е най-добре. :) + правилата за правилно хранене, които всички учим някъде преди 4-ти клас, но не ги спазваме. :?

Mistalee
09-01-2011, 15:50
Ами да, те хората са го казали, че от диета полза няма. Само си изтощаваш организма и после се връща двойно. Неведнъж се е случвало с момичета, които се мислят за дебели, а после стават двойни. Работата е повече движение, често хранене по малко и много прием на вода.
Само веднъж през живота си реших да се подложа на диета, но още на същия ден си хапнах дюнер - за успокоение :-D

choparkopar
09-01-2011, 16:18
И аз съм забелязала, че като си кажа "На диета съм" и веднага ми се дояждат супер калорични храни, а като се занимавам с разни неща може по цял ден да не се сетя, че трябва да ям. Колкото по-малко мислиш за храната, толкова по-добре.

fenkaaa
09-01-2011, 16:19
^ Доядоха ми се скариди, нищо, че не помня дали съм яла и дали ми харесват. :lol:

И аз имам този навик да искам нещо,което не знам дали съм опитвала 8-)

Та по темата.. полезна е и то много :)

badsector
09-02-2011, 11:31
...Проблема на много хора е неинформираността им...
Като гледам и твоят проблем е такъв. Прочел/а си нещо някъде и вече започваш да раздаваш съвети по форумите. Но си изписал/а толкова много глупости, че по-добре да се въздържаш от такива съвети в бъдеще време. Поне докато не си избистриш картинката в главата ти, което явно няма да стане скоро. Хващай интернета и чети, но не да ми прочетеш едно нещо някъде и да решиш, че е вярно, ами да потърсиш информация за същото нещо от още поне 10 различни източника, преди да си съставиш мнение. Като начало може да махнеш всички женски списания и женски медии. Но главното е процеса на обработка на информацията в главата ти...

Sintya
09-02-2011, 12:29
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
+
така яко ще си прецакате бъбреците и тялото ако го карате цяла седмица на диня или само на един плод, че просто си нямате идея.
ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ + УПРАЖНЕНИЯ = ЕФЕКТ !!!

FreshJuice
09-02-2011, 12:40
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..
+
така яко ще си прецакате бъбреците и тялото ако го карате цяла седмица на диня или само на един плод, че просто си нямате идея.
ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ + УПРАЖНЕНИЯ = ЕФЕКТ !!!


Напълно вярно... Просто сладкото и тестеното се ограничават и избягват... пърженото- също.. разходки насам натам, каране на колело... плодове, зеленчуци и месо и сте готови :)

DirtyGirl
09-02-2011, 13:10
И аз съм забелязала, че като си кажа "На диета съм" и веднага ми се дояждат супер калорични храни, а като се занимавам с разни неща може по цял ден да не се сетя, че трябва да ям. Колкото по-малко мислиш за храната, толкова по-добре.

Аз съм по същият начин :D

arsenalllbaby
09-02-2011, 13:41
Изгубих 7-8 мин от живота си да чета идиотщини в първия пост :shock: "Не" на диетата, ама иначе 1 седмица на диня ?! Абе добре ли си? Като не искате да спазвате строга диета, от типа "1 варено яйце, разделено за 4 дена", просто намаляте тестеното, пърженото, сладкото.. Няма да ядете по 2 пъти на ден, но да се тъпчете. Хапва се по малко 4-5 пъти. И упражнения, кросове, фитнес.. Защо пишете като не разбирате нищо ?! Нали това ще го видят по-малки момичета и ще започнат този тип "диета" и ще се поболеят направо... Автора - сега лятото отслабна с диня, череши и т.н., а зимата какво? Ще си върнеш теглото, когато няма толкова много плодове? Нали се сещаш, че тогава всичко по супермаркетите е ГМО ? И кое му е здравословното на 1 седмица само на химии, които имат вкус на череши ? Вместо да седиш на компа и да нагъваш диня, се храни нормално и спортувай!

callia
09-07-2011, 16:31
Е, добре, де, сега последно - това с меда и канелата действа ли или само отрицателно?

Yankee
09-07-2011, 16:37
Само като видях за динята,че се препоръчва цяла седмица на диня разбрах,че този,който е писал за статията нищо не разбира..

Вирус,това се нарича пост или пречистване на тялото от вредни вещества,които досега си поглъщал и са оставали в огранизма :)
ПС:Тва с канелата и меда съм го пробвала-ефикасно е,но не мога да кажа с колко кг. се отслабва,защото тогава кантара не го исках наблизо 8-) Но преди да го почна бях 51 а след месец някъде 49кг. :)

Josefinne
09-07-2011, 17:06
Съгласна съм, че динята е много полезна за отслабването. Мисля да я включа преимуществено в менюто си. Благодаря ти за статията! :)