PDA

View Full Version : Е не се търпи това вече..



fenkaaa
08-05-2011, 16:47
Имам една доста близка приятелка,с която живеем в блока врата срещу врата от 16 години.. Преди време,когато започнах да излизам с една компания я виках и нея,но явно я е било срам и отказваше.Така един ден навих я да дойде с мен в кафето,където се събирахме.Дойде,запозна се с всички и едно момче взе че и хвърли око,а самото момче е шок и ужас .. Заяжда се със всеки,бие се на всяка крачка,гаври се с хората (в буквалния смисъл гаври) и тя му се хвана на акъла.. да не навлизам в подробности,с него и беше първата целувка,първият път,първото гадже (за 2 седмици).Всичко това беше преди година и половина,ако не и повече.От тогава тя остави всичките си приятели (мен и още 2 момичета с които излизахме),викнем я навън,викнем я на кафе.. тя НЕ ! Няма как да излезе,защото той ще и пише по-късно,тя ще отиде към тях,ще стои и ще го гледа как стои на компа,ще я нае*е и ще си тръгне.И така вече всяка вечер от година и горница насам.Никой не може да и налее акъл в главата,той ходеше с други момичета,тя отново ходеше у тях и си мисли че постига нещо,като я използват така.. НЕ ХОДЯТ,но въпреки всичко тя не излиза,чака само той да и пише да отиде към тях,защото ако излезе щял да и се цупи.. И на всичкото отгоре постоянно се меши в проблемите ми с приятеля ми,той бил такъв.. бил онакъв и се дразня.. а ако и кажа,той не ме използва както използват теб.. ще я нараня.. Какво да правя,какво още да и кажа.. :?

П.П. Аз съм на 16,тя на 15.

nymphadora
08-05-2011, 17:03
Нищо не можеш да направиш в случая,трябва сама да се опари и да се научи. :?

Каквото и да й кажеш,ще излезеш като гадната приятелка,която сигурно й "завижда" и иска да я скара с момчето й.По-добре не се мешай.

sunman
08-05-2011, 17:08
Ще и дойде акъла и после ще съжалява много!

fenkaaa
08-05-2011, 17:08
Нищо не можеш да направиш в случая,трябва сама да се опари и да се научи. :?

Каквото и да й кажеш,ще излезеш като гадната приятелка,която сигурно й "завижда" и иска да я скара с момчето й.По-добре не се мешай.

О повярвай не само аз излизам такава,всички за нея сме такива,които и казваме,че това трябва да спре.. Дори наскоро тя каза " Аз няма да допусна никое друго момче до себе си (и наистина не го прави), дори не искам след време да се женя,защото той ми обеща,че пак ще се виждаме"

:shock: :shock: :shock: :shock:

kloely
08-05-2011, 17:15
Не знам това ако беше моя приятелка, какво щях да направя. Но си мисля, че ако някой се държи по този начин с теб, то той не ти е приятел. Според мен трябва да и кажете какво мислите, при това няколко човека, ако е възможно. Няма гаранция, че ще и дойде акъл в главата, но поне ще сте опитали. Не знам, ти си решаваш.

fenkaaa
08-05-2011, 17:18
Не знам това ако беше моя приятелка, какво щях да направя. Но си мисля, че ако някой се държи по този начин с теб, то той не ти е приятел. Според мен трябва да и кажете какво мислите, при това няколко човека, ако е възможно. Няма гаранция, че ще и дойде акъл в главата, но поне ще сте опитали. Не знам, ти си решаваш.

Казвали са и го много хора,дори приятели на момчето са и казвали,че само я използва,защото го познават.. просто вече ми се изчерпаха думите,а от една страна се обвинявам,че точно аз я запознах с него :?

lorager0va
08-05-2011, 17:20
Нищо не можеш да направиш в случая,трябва сама да се опари и да се научи. :?

Каквото и да й кажеш,ще излезеш като гадната приятелка,която сигурно й "завижда" и иска да я скара с момчето й.По-добре не се мешай.

+1
И аз мисля така :) Но все пак според мен трябва да се опиташ да поговориш с нея насаме. Щом сте били такива приятелки, отиди у тях - едва ли ще те изгони, и се опитай да и кажеш нещата по възможно най-безобидния начин. Кажи и как изглежда отстрани и че ако не иска да те слуша, поне да си помисли... Ако не стане никак, не се меси, все някога ще и дойде акъла и ще дойде при теб.. :)
Успех и аз смятам че докато човек сам не си разбере грешките никой не може да му помогне :)

leadyflame
08-05-2011, 18:40
А защо просто не я оставиш сама да се опари, когато човек е заслепен никой друг освен самия той не може да измести погледа си и да види реално на нещата.

kobrichka
08-05-2011, 18:52
Можеш само да говориш с нея, но ти това си го направила вече, така че нищо друго не ти остава. Оставия сама да разбере каква грешка прави. С времето ще го разбере.

dontcare
08-05-2011, 18:55
Ясно,тая е от безнадеждните.
Квото и да й кажеш/те,тя все ще си знае своето.И докато сама не осъзнае тъпотията си,няма никой да може да я извади от тинята,в която е затънала.

Тоя хвалипръцко я използва,очевидно е че не му пука за нея и тя пак си вярва.Еми кат е толкоз тъпа -да си вярва пък.

Явно самочувствието,достойнств то и реалния поглед върху нещата й липсват вповече.След време като вече ви е отхвърлила от живота си и като евентуално й мине,ще ви търси ама ще ви мине-замине през ушите.

На твое място не бих се занимавала.Ама тва е щото неам нерви

ledenakrasota
08-05-2011, 19:10
Не се занимавай с хора, които сами не искат да си помогнат.
Тя може само заради секса да си ходи при него! :lol: Не си ли се замисляла за това? :D

mArMaLaDkA
08-05-2011, 19:25
Кое ви е близкото? Тя ни приема, ни предава, нито излиза с теб на кафе, нито провеждате нормални разговори, не мога да разбера защо изобщо продължаваш да я отразяваш. Гаджето на приятелката ти е кретен, но хич не съжалявам такива като нея - сама си е виновна, че продължава да търпи и да се връща към него. Дразниш се, че ти се меси във връзката, а същевременно ти правиш същото!? оО Просто спри да общуваш с такива хора и да си ги слагаш излишно на сърцето.

tonito97
08-05-2011, 20:01
Аз също мисля,че ще е добре ако говориш с нея насаме.В края на краищата мисля,че ако наистна значиш нещо за нея или поне си значела,тя ще те послуша (може и не веднага).Ако не ... ами ако не - става лошоо и то за съжаление става за нея :( :(
Иначе според мен няма нужда да се чувстваш виновна,защото не си.Няма от къде да си знаела,че след като ги запознаеш,ще се случи такова нещо.

bleckys
08-05-2011, 20:18
Преди месеци бях в същата ситуация, но на мястото на твоята приятелка.. Оставих всичките си приятели заради някой си.. 2 години! Много хора и на мен ми казваха да се дръпна, но аз не слушах никой. И аз всеки ден бях при него и НИКОЙ друг.. Мина време и сама разбрах какво става и си отворих очите за много неща. Това, което ти можеш да направиш.. Остави я! И да и говориш няма да те чуе! Просто, когато види какво се случва.. когато започне трудното, бъди до нея.. Не й се сърди! ТОЙ е човека, който я променя.. който я прави такава сега! Остави я сама да се осъзнае.. ще я заболи много, НО не я оставяй.. Аз се радвам, че за 2 години никои от хората, на които винаги съм разчитала, не ме бяха забравили и веднага ми подадоха ръка.. В момента тя си мисли, че това е нормално, трябва и време, но ти не и се бъркай, за да не си виновната после : ))

slunchoobs
08-06-2011, 04:02
то и аз бях така с бившия ,но за месец ама поне не съм оставила приятелите си и сама се осъзнах за кво става въпрос ...ама при твоята приятелка е по различно защото това момче както каза и е бил първия в всичко ,а първата целувка,първия приятел,първия път никога не можеш да ги забравиш дори и да искаш !!затова я остави тя сама ще се осъзнае ,но после мн ще съжалява щото тя май си е набила филма че го обичаа

GossipGir1
08-06-2011, 06:01
То хората са го казали.. "не можеше да помогнеш на някой, който сам не иска да си помогне" :(

TVDQueen
08-06-2011, 07:01
След време ще осъзнае грешката си.Бих те посъветвала да не й се бъркаш, за да не излезеш виновната ти.Единственото което можеш да направиш е да си до нея, когато се осъзнае.