PDA

View Full Version : хапчета



addic7edd
08-05-2011, 23:36
Според вас, ако се вземат редовно противозачатъчни, възможна ли е бременност; и подходящи ли са противозачатъчните за пубери?

naksdy
08-05-2011, 23:45
Винаги има опасност от бременност, с това трябва да сме наясно. Дали са подходящи...хм, това са все пак хапчета, кое хапче е подходящо изобщо? Ако се взимат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ти ги предпише гинеколог, защото после рискуваш да нямаш деца...

Joniwut
08-06-2011, 00:20
Абе ей, я не се излагайте...противозачатъч и да се вземат от деца...трябва наистина да не си добре, за да го направиш.

Противозачатъчните оказват сериозно влияние на зрелите жени, пък какво остава на тийновете...освен това гаранция за ефикасността няма.
Ползвайте презервативи като сте призорили!

MaLkaTa_LaDy
08-06-2011, 07:25
Противозачатъчните оказват сериозно влияние на зрелите жени, пък какво остава на тийновете...освен това гаранция за ефикасността няма.
Логиката ти е малко грешна, защото организма на младите жени, което ще рече тинейджъри, които вече излизат от пубертета е много по-здрав и устойчив на проблемите, които могат да причинят противозачатъчните. Отделно, че сега се разработиха ниско дозирани хапчета... Противозачатъчните даже се предписват за лекуване на различни проблеми като нередовен цикъл, кисти, хормонален дисбаланс и тем подобни. Не казам, че не вредят, но ако се пият по предписание, не мисля, че оказват сериозно влияние. А относно това, че няма гаранция - при презервативите има ли? При правилно приемане на хапчетата сигурността е 98 - 99 %. Презервативите са около 95%. Единственото хубаво при презервативите е, че ако стане фал, може да го разбереш на момента - като скъсан или изхлузен презерватив.
П.с. Поджодящи са за "пубери", които вече са към края на пубертета, защото по-рано наистина могат да причинят проблеми с възпроизводството на хормони в тялото ти, тъй като самите хапчета ги съдържат.

shanel15
08-06-2011, 11:47
Ако ги взимаш постоянно,както казваш ти...би трябвало да отидеш на гинеколог за да ти предпише точно определени. Аз те съветвам да ди продължиш с презервативчетата ,защото може да имаш иначе проблеми с цикъла... Аз иначе, когато сме без презерватив или стане някакъв фал...пия Escapelle- е единственият медикамент за спешна контрацепция достъпен без рецепта, който може да ви даде това, от което имате нужда веднага.
Можете да използвате Escapelle след секс без предпазни средства или неуспешна контрацепция в рамките на 72 часа (3 дни) и ако не искате да забременеете. Escapelle може да се използва и като резервен вариант за контрол на бремеността, например:

При неуспешно предпазване от бременност (когато презервативът на партньора ви се скъса или изхлузи)
Направите грешка при регулярния метод на предпазване (забравите да изпиете вашите хапчета против бременност може и след това).

http://escapelle.bg/video/1/

addic7edd
08-06-2011, 23:12
Чувала съм и за хапчета, които в слуай, че гафът е станал, убиват плода ..предизвикват цикъла ала-бала .. Съществуват ли наистина, защото ми се струва малко .. :?

MaLkaTa_LaDy
08-07-2011, 07:09
Чувала съм и за хапчета, които в слуай, че гафът е станал, убиват плода ..предизвикват цикъла ала-бала .. Съществуват ли наистина, защото ми се струва малко .. :?
За хапчета не съм чувала, ама знам ли, може да има... Знам, че има такъв вид аборт, но е на инджекции, които обиват плода.

shanel15
08-07-2011, 09:01
Чувала съм и за хапчета, които в слуай, че гафът е станал, убиват плода ..предизвикват цикъла ала-бала .. Съществуват ли наистина, защото ми се струва малко .. :?
Еми ето де Escapelle след секс без предпазни средства или неуспешна контрацепция в рамките на 72 часа (3 дни) и ако не искате да забременеете.

kalpazanka
08-07-2011, 11:33
Чувала съм и за хапчета, които в слуай, че гафът е станал, убиват плода ..предизвикват цикъла ала-бала .. Съществуват ли наистина, защото ми се струва малко .. :?
Еми ето де Escapelle след секс без предпазни средства или неуспешна контрацепция в рамките на 72 часа (3 дни) и ако не искате да забременеете.
Само дето ескапеле не оказва влияние върху вече възникнала бременност. 8-) И пак опираме до чичко гинеколог. :D Има медикаменти, с които се предизвиква аборт, но те не са регистрирани в България. От противотуморните медикаменти се използва един представител за ликвидиране на ранна бременност, но приложението му е при извънматочна такава /идеята е да се запази тръбата/.