PDA

View Full Version : Белези по лицето



titkos
08-06-2011, 06:53
Преди година-две започнаха да ми избиват много пъпки по лицето и в частност по едната буза. Аз, естествено, се дразнех от белите връхчета и ги църках, след което слагах лекарства за акне. Не, че минаха, де.
Ходих на козметичка. Но, както предполагам, че знаете, тя първо трябваше да ми стиска черните точки и пъпките. Мисля, че от там получих някои от зачервяванията, които имам сега. Други останаха от преди. Много грозна картинка. Дори в моменти, когато кожата ми не е раздразнена, белезите си стоят и я правят да изглежда такава. Много се тормозя като се гледам в огледалото. Адски неприятно ми е да се мацам с фон дьо тен, особено пък в тези горещини. Той поне заличава червенините, но от него понякога ми излизат пъпки... нож с две остриета. С една дума: и да сложа, и да не сложа, все ще съм прецакана. Искам да имам здрава кожа, за да мога да излизам спокойно без грим. Какви продукти да ползвам, за да залича тези петна?

koni
08-06-2011, 07:30
Само с мазане няма да стане. Тук трябва да те види козметик с опит за да ти каже какво е за твоята кожа. Дерматолог също може, но обикновено те не правят необходимите процедури. Не знам от къде си и имаш ли специалисти около теб. Ако си от София пиши на лични да ти дам координати на моята козметичка.

koshtramba
08-06-2011, 07:54
Пробвай различни видове маски. Пробвала ли си с хума? Тази маска е за проблемна кожа, предразположена към акне. Купуваш си хума от аптеката и смесваш с вода, мажеш се, стоиш 20 мин и отмиваш. Ефект наистина има.
Кожата ти замърсена ли е? Ако да, ще трябва да отидеш отново на козметик, за да премахне излишния себум, натрупан в кожата. Няма начин. Трябва да я лекуваш.
Друг съвет, който мога да ти дам против досадните червеникави белези по лицето е да смесиш 1/3 жива мая с 1 с.л прясно мляко. Бъркаш, докато стане на кашичка и мажеш на лицето. Ефект има, но трябва постоянство!

lqlq89
08-06-2011, 08:38
koshtramba ти е дала страхотни съвети. Прави си маските, много са ефекастни. Можеш да си ги правиш два пъти седмично, като ги редуваш. Аз имах същия проблем като твоя. Ходих на козметик, тя и мен ме беше настискала, беше някакъв ужас, но след това кожата ми беше много променена. Няколко пъти ми прави химичен пилинг за белезите и се мажеш с избелващ крем, който тя ми даде.

koshtramba
08-06-2011, 08:53
lqlq89, колко струва една такава процедура с химичен пилинг? Само кремчетата за избелване дали ще имат ефект, защото имам няколко стари петънца, минават с времето, но ме дразнят...

lqlq89
08-06-2011, 09:11
25-30лв. Ама Напълно си заслужаваха. Кремчето и то беше някъде там като цена, но и то си заслужаваше. Щом са ти няколко петънца би трябвало да стане само с него. Консултирай се с козметичката си.

koni
08-06-2011, 09:12
Там където ходя се предлага и билков пилинг Той е по-щадящ кожата, има и специален пилинг за избелване. Цената е 70 лв.
Предлагат и избелващи процедури с апаратура. Не знам какви са цените в другите салони, но тези поне са поносими.

koshtramba
08-06-2011, 09:18
25-30 лв? :shock: Това е невъзможно. На мен едно елементарно почистване на лице - 2 астрономически часа ми беше 40 лв. Искам да се подложа на такова, някакви контакти?

Evterpa
08-06-2011, 09:39
Може да опиташ с Мелабел. Ама постоянство трябва, също и да нанасяш крем със слънцезащитен фактор 50+. :)

koshtramba
08-06-2011, 09:44
Благодаря ти, изглежда добро :)

ledenakrasota
08-06-2011, 09:58
Бъдете внимателни при какъв козметик ходите, защото ако е свестен акнето намалява слез 3-тата процедура. :) Порите се свиват, а белезите се изглаждат като непрекъснато се хидратира кожата на лицето. На мен много ми помага крем Здраве, хидратиращият крем с краставица на Билка, бадемовото масло и зехтинът. :)

___mimity___
08-06-2011, 11:22
Здравей :) Аз също имаХ белези по лицето и благодарение на лекарството " Акне Б5 " вече ги няма.. Можеш да го намериш в аптеките, мажеш сяка вечер след като си измила лицето мажеш върху белезите и постепенно започват да избелват и кожата придобива нормалния цвят .. На мен това ми помогна , но все пак и другите маски и съвети може би ще ти помогнат :) .. успех !

lqlq89
08-06-2011, 11:41
25-30 лв? :shock: Това е невъзможно. На мен едно елементарно почистване на лице - 2 астрономически часа ми беше 40 лв. Искам да се подложа на такова, някакви контакти?

Химичният пилинг е 30 минутки някъде. А почистването, където ходя е 1 час-30лв.

titkos
08-06-2011, 11:44
Ще отговарям подред:

koshtramba, преди доста време си правех маски с хума, но смесена с кисело мляко. По веднъж на половин година, т.е. докато свърши пакетчето. Наблюденията ми бяха, че само прави кожата по-мека. Не ми се вярва да ми помогне, но нищо не губя да опитам по-редовно, пък и поне е натурален продукт.
Ами кожата ми никак не е от най-чистите, но не знам доколко козметичката ми ще помогне в случая. Вероятно ще трябва да я сменя, защото ми се струва, че не е от най-внимателните.
Благодаря за рецептата. На мен ми се иска бърз резултат, но ако трябва ще проявя търпение...

lqlq89, тези кремчета за избелване действително ли избелват кожата на мястото, където има белези? Ох, не искам неравномерен тен, ако е така... :shock:

Evterpa, благодаря, не го бях чувала. Но като проверих пише, че премахвал тъмни петна, а при те са червеникави. :-o

___mimity___, хм... може би в краен случай.


Забравих да спомена, че наскоро започнах да ползвам Скинорен. Аптекарката го препоръча едновременно за намаляване на акнето и премахване на белези от него. Има ефект за първото само... засега. :-o

lqlq89
08-06-2011, 12:39
Аз си мажех цялото лице. Резултат от каквото и да е, ще има най-малко след месец. Маските с хума и с мая са страхотни. И аз си ги правя все още, много съм доволна.
Evterpa, би ли дала повече информация, ти ползвала ли си ги?

Evterpa
08-06-2011, 13:57
Ползвала съм Мелабел в комбинация със слънцезащитен крем, да. Моят проблем не беше сериозен, от пъпки ми бяха петната и бяха само няколко, но все пак ме дразнеха. Резултат видях след няколко седмици.
Кремчето съдържа Коджикова и Гликолова киселина, които имат избелващ ефект. Използва се за избелване на: петна от акне, лунички, старчески петна, пигментирани белези, петна от бременност, петна от слънчеви изгаряния. Използва се 2 пъти дневно - сутрин и вечер за минимум 4 седмици. Задължително обаче в комбинация със слънцезащитен крем, за да се предпази кожата от повторна пигментация. :)

lqlq89
08-06-2011, 17:10
А какъв слънцезащитен използваш ти?

Evterpa
08-06-2011, 17:15
На Eveline.

anonymous708973
08-06-2011, 18:01
Ползвала съм Мелабел в комбинация със слънцезащитен крем, да. Моят проблем не беше сериозен, от пъпки ми бяха петната и бяха само няколко, но все пак ме дразнеха. Резултат видях след няколко седмици.
Кремчето съдържа Коджикова и Гликолова киселина, които имат избелващ ефект. Използва се за избелване на: петна от акне, лунички, старчески петна, пигментирани белези, петна от бременност, петна от слънчеви изгаряния. Използва се 2 пъти дневно - сутрин и вечер за минимум 4 седмици. Задължително обаче в комбинация със слънцезащитен крем, за да се предпази кожата от повторна пигментация. :)

Пигментирани белези?
Цялото ми чело е в белези, резултат от всякакви безумия. Мислиш ли, че ще стане с Малабел? Какви парички е?

Evterpa
08-06-2011, 18:56
Пантерке, аз го взех за 11.50. Малко ми омазняваше кожата, ама поне вършеше някаква работа.
Мисля, че ще има ефект с повече постоянство. И все пак всяка кожа е различна и това, което е помогнало на един, може да няма ефект при друг. :)

Colombia
08-06-2011, 19:30
Виж съвесм случайно какъв продукт открих :) Не съм го ползвала.Само за инфо ти го давам.Ако някой има преки впечатления-нека каже :)

http://www.olcombg.com/farmona/farmona_antispot.php

lqlq89
08-07-2011, 08:13
Мацки, а как се мажеше? Първо слънцезащитния крем, после избелващия ли?

koni
08-07-2011, 09:11
25-30 лв? :shock: Това е невъзможно. На мен едно елементарно почистване на лице - 2 астрономически часа ми беше 40 лв. Искам да се подложа на такова, някакви контакти?

Химичният пилинг е 30 минутки някъде. А почистването, където ходя е 1 час-30лв.
Там където ходя почистването е 21лв. и винаги трае над час.

Evterpa
08-07-2011, 09:28
Мацки, а как се мажеше? Първо слънцезащитния крем, после избелващия ли?
В листовката не пише кое трябва да е първо, следователно няма значение. :)

koshtramba
08-07-2011, 09:32
Според мен първо крема, след това слънцезащитния. По-логично е. :-o

koni
08-07-2011, 09:35
Разбира се че първо крема се нанася.

lqlq89
08-07-2011, 10:56
25-30 лв? :shock: Това е невъзможно. На мен едно елементарно почистване на лице - 2 астрономически часа ми беше 40 лв. Искам да се подложа на такова, някакви контакти?

Химичният пилинг е 30 минутки някъде. А почистването, където ходя е 1 час-30лв.
Там където ходя почистването е 21лв. и винаги трае над час.

При нас всичко е над 30лв..
Знам, че не е по темата, но бихте ли ми препоръчали някакъв ексфолиант за лице, със смесена кожа съм, имам доста черни точки.

ledenakrasota
08-07-2011, 13:46
Знам, че не е по темата, но бихте ли ми препоръчали някакъв ексфолиант за лице, със смесена кожа съм, имам доста черни точки.


Ексфолирай се със захар 2 пъти седмично! :) Ефекта е обезателен .

koshtramba
08-07-2011, 13:52
Нещо по-фино трябва, според мен. Сода за хляб. :)

Colombia
08-07-2011, 13:55
http://www.pakswholesale.com/Skin-Care/Skin-Toning/Scrubs/Clean-and-Clear-Shine-Control-Daily-Facial-Wash.html

anonymous708973
08-07-2011, 14:16
25-30 лв? :shock: Това е невъзможно. На мен едно елементарно почистване на лице - 2 астрономически часа ми беше 40 лв. Искам да се подложа на такова, някакви контакти?

Виждала съм ти лицето, страхотно е, какво толкова ти правят 2 часа?
И какво се разбира под почистване на лице? Защото на майка ми й отнема 15 минути да ми изстиска черните точки плюс 3-те пъпки на челото :Д

Не ми обяснявайте как не се стискали, моля.

koshtramba
08-07-2011, 14:47
Лицето ми съвсем не е толкова перфектно, колкото изглежда от не чак дотам светлите снимки. Определено имах замърсявания, порите ми бяха замърсени, имах бели подкожни милиуми, когато опъна кожата си на бузите. А именно от тях се появяваха пъпките в последствие. А след тях и петна, които не могат да изчезнат напълно повече от месец. Понякога е наложително, а не глезотия. Именно и затова отидох.
1во се слага маска, стои се 10 мин, изплакваш я, седиш над пара с билки, стискането е 15-20 мин. После пак маска, отмиване, масаж с някаква лечебна пудра, дарсонвал, пак маска - за стягане на порите и накрая още една маска за успокояване, без отмиване, с която си тръгваш. Приятно е, в момента кожата ми е почти възстановена, доволна съм.

blueberryyy
08-07-2011, 16:20
^от София ли си и ако да, при коя козметичка ходиш?

А маските с хума и мая как точно се приготвят?
Ексфолирането със захар и аз го пробвах, малко грубичко ми идва, но селд това кожата е доста мекичка.

koshtramba
08-07-2011, 16:29
От София съм. Козметичката ми е в Младост 2, много добра козметичка, която обожава професията си, а това е много важно. Ако искаш контакти, мога да ти ги предоставя. :)
Маската с хума се прави лесно - просто смесваш с вода, защото съм чела, че с други продукти се губи действието на минералите в нея. А с мая - просто смесваш 1/3 от маята с 1 с.л прясно мляко и мажеш. Чакаш 20 мин. и отмиваш с хладка вода.

Colombia
08-07-2011, 16:38
Така...да кажа и аз :)

От маските с мая и хума наистина има ефект!

Аз маската с мая я прая по следния начин:
Вземам 1 пакетче ЖИВА мая (на кубче) и отрязвам малко парче.След това затоплям малко прясно мляко(може и с вода) и разтварям в него маята.
Нанасям на лицето и стоя около 5-10 мин.Зависи-ти си преценяш.Докато изсъхне с 2 думи :)
Отмиваш с отвара от лайка,защото успокоява кожата :)

Можеш да я прилагаш около 2 пъти седмично.Поне така препоръчват.
В край на сметка-ти си преценяш най-добре :)

А относно мастака с хума...

Слагам малко в 1 купа след това добавям розова вода.Разбърквам добре и нанасям на лицето.
Стоя около 10-15 мин.
Можеш да добавиш само вода,но на мен ми харесва най-много ефекта с розовата.
Смятам някой път да пробвам,като разбъркам хумата и с отвара от лайка.Или с някаква друга вода от билки подходящи за лицето.Това е:)

На мен ми действат СУПЕР!

blueberryyy
08-07-2011, 17:16
koshtramba, да, дай ми координатите, ако е удобно, ше съм ти много благодарна.
Златни сте :-)

billytalent
08-07-2011, 17:20
Ще напиша една маска (писах я и в друга тема, май), която лично на мене много ми помогна.
Смесвам бяла хума, сяра и розова вода- всичко на око и нанасям на лицето за 20-30 мин.
След като отмия маската, използвам избелващ крем на Кокона.
2 пъти в седмицата скраб за лице на Регал.

koshtramba
08-07-2011, 17:31
Сярата от аптеката ли също? Избелващия крем добър ли е?

billytalent
08-07-2011, 17:34
Сярата от аптеката ли също? Избелващия крем добър ли е?

Да. Всичко от аптеката. Цената на сярата беше към 1 лв.
Крема за цената си е много добър. Изхабила съм 2 кутийки и скоро пак ще си купувам. :)

koshtramba
08-07-2011, 17:37
Лелее, лицето ми ще стане БОМБА (в прекия смисъл на думата с тая сяра). :D
Абе, аз се чудя... гледам някакви коментари от типа на това, че ефект от избелващите кремове има чак след 1 месец, ама то... като се замисля на мен ми трябват около 3 седмици за да ми изчезне петънцето НАПЪЛНО от самосебе си. Не виждам смисъл.

billytalent
08-07-2011, 17:44
Лелее, лицето ми ще стане БОМБА (в прекия смисъл на думата с тая сяра). :D
.

Доста изсушава кожата, но се свиква.
Аз сега се надявам да си намеря добра козметичка, защото преди време бях попаднала на някаква супер некомпетентна... направи ми кожата ужасна.

koshtramba
08-07-2011, 17:46
Аз освен да си слагам сярата само на проблемните места?! Защото нямам нужда от изсушаване. Като си купя необходимите продукти ще си я направя и ще преценя дали изсушава и как да действам занапред.

anonymous708973
08-07-2011, 18:47
А хумата и водата в какво отношение се смесват, има ли значение какъв цвят е хумата, колко време стои на лицето?

Colombia
08-07-2011, 18:55
Амиии не знам точно.Докато се получи кашичка,подходяща за мазане :)
Стои се около 10-15 мин.Докато изсъхне :)
За цвят не знам...мисля че не.Можеш да питаш в патеката.Там ще ти кажат най-точно.