PDA

View Full Version : Притеснение... :X:X



Donitka
08-06-2011, 09:13
Имам едно голямо притеснение.. :X Значи, миналия месец си ми дойде нормално без да закаснява или подранява. Обаче веднага след като ми свърши го направихме с приятелят ми и стана гаф.. презерватива се скъса и той свърши в мен. Той ми кипи ескапел и една седмица след като го изпих ми дойде отново ;x не се притесних защото знам, че самото хапче действа така ! Но има няма 2-3 седмици и сега пак ми дойде.. притеснявам се, че това не е нормално.. майка ми иска да ме води на гениколг !!! Искам да ви попитам когато ме прегледа гениколога ще разбере ли, че не съм девствена, защото не съм казала на майка ми, а тя разбере ли с мен е свършено.. и дали изобщо е нормално след това прословуто хапче да ми подранява ?? ;x



П.С. : Въпросо ми може да е малко тъп, но моля ви без тъпи коментари :)

Vilencety
08-06-2011, 09:35
Със сигурност ще разбере, че не си девствена! :)

Vanity89
08-06-2011, 09:38
Почвате да правите нещо без дори да сте наясно с какво сте се захванали! имам немалък опит с Ескапел и да напълно нормално е и така може да е и дори 2 месеца.
А ако беше наясно с менструалния сикъл , овулацията и прочие нямаше въобще да се тъпчеш с хормонални хапчета веднага след менструацията си.
Да доктора със сигурност ще разбере, че не си девствена.

Успех с мамчето , по-добре и кажи преди гинеколога, родителите винаги са ценяли откровеността :)

granger
08-06-2011, 09:49
Почвате да правите нещо без дори да сте наясно с какво сте се захванали! имам немалък опит с Ескапел и да напълно нормално е и така може да е и дори 2 месеца.
А ако беше наясно с менструалния сикъл , овулацията и прочие нямаше въобще да се тъпчеш с хормонални хапчета веднага след менструацията си.
Да доктора със сигурност ще разбере, че не си девствена.

Успех с мамчето , по-добре и кажи преди гинеколога, родителите винаги са ценяли откровеността :)
Съгласна.Нормално е малко организма ти да се пообърка!Не е срамно да кажеш на майка си ,че водиш полов живот.

ubuntureload
08-06-2011, 09:53
Тва е се едно да хвърлиш диня от 10тия етаж на плочките пред блока и след тва никой да не разбере че се е рапльокала... 8-) Дори и да не е гинеколог човек може да разбере че не си девствена . Така е като се е6ете от малки като животните следвайки желанието за разплод без да си имате и минимална представа за кво става въпрос! Ръгай краставицата с оцет в плодовата салатата пък квото стане после!!!

magita
08-06-2011, 10:07
Почвате да правите нещо без дори да сте наясно с какво сте се захванали! имам немалък опит с Ескапел и да напълно нормално е и така може да е и дори 2 месеца.
А ако беше наясно с менструалния сикъл , овулацията и прочие нямаше въобще да се тъпчеш с хормонални хапчета веднага след менструацията си.
Да доктора със сигурност ще разбере, че не си девствена.

Успех с мамчето , по-добре и кажи преди гинеколога, родителите винаги са ценяли откровеността :)
Съгласна.Нормално е малко организма ти да се пообърка!Не е срамно да кажеш на майка си ,че водиш полов живот.

И аз не знам от какво се притесняват всички от това, тя се 1 е монахиня и не е правила същото. Зависи на колко годни си де, щото ако си на 13 може и да убие :)

MojoJojo88
08-06-2011, 10:48
Ох, деца...защо не се занимавате с нормалните за тази възраст неща, ами правите секс? И хубаво, разбирам да имаш поне елементарна сексуална култура, да познаваш тялото си и организма си, но кому е нужно, след като може да пиете ненужно Ескапел, след което да умирате от шубе, че маминка ще научи тайната ви.
Първо, не е нужно майка ти да влиза при доктора с теб.
Второ, със сигурност той ще разбере, че не си девствена.... То и аз да погледна, сигурно и аз ще разбера...както и да е.
Трето, съветвам те да споделиш с майка си. Няма да те убие, но е по-добре да е наясно, че водиш полов живот.
Ако си на 13 обаче....еми и да те убие-нема да е голема загуба.

Donitka
08-06-2011, 10:52
Ммм можее да ми се размине с геникологаа.. но все пак благодаря на всички :)

Me4encety
08-06-2011, 10:54
Ама ти тъпа ли си?Къде ти е акъла да казваш на майка ти,че ти подранява.Като си и казала сега ще си береш дертовете.Да,доктора ще разбере,че не си девствена.

Evterpa
08-06-2011, 11:02
Както казаха и преди мен, Ескапелът е смесица от хормони и е нормално цикълът ти да се обърка.

Donitka
08-06-2011, 11:23
Извинявай Me4encety според тебе "УМНАТА", аз може да сам тъпа ама майка ми не е.. ;]] и за твое сведениее не съм отишла да и кажа мамо дойде ми 2 пъти.. достатъчно е да погледне в тоалетнатаа.. това е едия признак.. втория: не ходя на плаж... то колкото и тъп да е някой все ще се досети, че съм в цикъл !!! :wink:

Sirmana
08-06-2011, 11:31
Как няма да разбере гинекологът, след като трябва да му обясниш какво е станало?! Но ако обясниш ситуацията с мама, предполагам,че ще ти пази тайната. Не виждам друго спасение. :)

DragonLady
08-06-2011, 11:40
Ескапела си е чиста хормонална бомба и е нормално да обърка процесите в организма ти свързани с цикъл и тн. И да гинеколога няма как да не разбере, че водиш полов живот. До няколко месеца цикъла ти ще се нормализира ;) Впрочем на колко сте години с приятелят ти?

Me4encety
08-06-2011, 19:51
Извинявай Me4encety според тебе "УМНАТА", аз може да сам тъпа ама майка ми не е.. ;]] и за твое сведениее не съм отишла да и кажа мамо дойде ми 2 пъти.. достатъчно е да погледне в тоалетнатаа.. това е едия признак.. втория: не ходя на плаж... то колкото и тъп да е някой все ще се досети, че съм в цикъл !!! :wink:
Извиявай не го казах с лошото.Ама все пак,мен никой не ме разбира като съм в цикъл,а и какво като не ходиш на плж?Но наистина майка ти ще разбере.

sladkish_14
08-06-2011, 21:13
Определено, ако се стигне до гинеколог, майка ти и гинеколожката ще са доста 'радостни', че си пила Ескапел. Аз лично бих 'понатупала' мойта щерка. ;) Успех с мамчето.

kalpazanka
08-07-2011, 11:27
Най-сериозно ви съветвам да престанете с нападките и обидите, както и с подмятанията, че ще става мама.
Съветвам и тези, за които ескапелe е смесица от хормони, да прочетат листовката му- http://apteka.framar.bg/30003049/%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-1-5-%D0%BC%D0%B3-1#.Tj52foLqUno

Авторке, гинекологът ще те попита дали водиш полов живот, за да знае как да те прегледа. ;)

MartiSSima
08-07-2011, 18:18
Това е нормално.При мен се беше получило същото пих го след 5 -6 дни ми дойде и после ми дойде отново на датата на която трябваше.Не вярвам да има някакъв проблем!Все пак можеш да посетиш гинеколог за твое спокойствие! :)

the_man
08-08-2011, 09:04
Иди сама на гинеколог, той 100% ше разбере, че си "дупена"... в краен случай ако отидеш с майка си, направи така че тя да не влезе с теб в кабинета.. кажи там нещо неудобно ми е, не съм малка вече.. измисли нещо такова а принципно ако поговориш с гинеколога той няма да каже на майка ти.. все пак лекарска тайна, ама тряа да се молиш да ти се падне печен гинеколог.. ако е приятел на майка ти забрави :D
И все пак има голям шанс да ти няма нищо :)

Vanity89
08-08-2011, 12:37
Само не разбрах на каква възраст е момата.
Като се сетя сега още на по 12-13 какви работи правят , мога само да предположа, че това е причината толкова да се притеснява.
Умолявам ви , ДЕЦА, това да правиш секс още преди да започне да ти се развива бюста и да ми се чудиш пика ли ти се - ебе ли ти се (прощавайте за грубия израз) не е гордост и след години не само ще съжалявате , ами и ще си блъскате главите.

darka1
08-09-2011, 21:16
1. Да занеш за следващия път, че след като цикъла ти е свършил и правиш секс на втория ден примерно няма как да забременееш, защото новата яйцеклетка просто не се е образувала още и 2. лекарката ще те пита дали си девствена, за да знае как да те прегледа ... просто кажи ''да'' и това е ... и без това знаеш причината за това с цикъла .. всичко ще бъде наред :) успех

08-09-2011, 21:20
maika ti znae che si pila eskapele ,a neznae che ne si dewstwena?! xm . . az pix eskapele predi mesec ii bykwalnoo mi se e*a maikata na cqlata sistema , , mislq che e dobree da otidesh na lekar

08-09-2011, 21:22
1. Да занеш за следващия път, че след като цикъла ти е свършил и правиш секс на втория ден примерно няма как да забременееш, защото новата яйцеклетка просто не се е образувала още и 2. лекарката ще те пита дали си девствена, за да знае как да те прегледа ... просто кажи ''да'' и това е ... и без това знаеш причината за това с цикъла .. всичко ще бъде наред :) успех
и какъв ще е смисъла от прегледа тогава?
Проблема й определено не идва от НЕправене на секс, нали знаеш? Най-добре или мама да чака отвънка, или да отидеш сама.

seksbaby
08-09-2011, 21:48
ами да ще разбере :( понеже има една ципа и след като правиш секс се къса единсъвет от мен когато те заведе на генеколог помоли да бъдеш сама вътре така и ти няма да се притеснваш ще ти издам една тайна ако кажеш да не казва на ваще тя ще го направи така лекарите пазят лекарки тайни успех а и генеколога не е страшен аз съм ходила

kalpazanka
08-10-2011, 07:53
1. Да занеш за следващия път, че след като цикъла ти е свършил и правиш секс на втория ден примерно няма как да забременееш, защото новата яйцеклетка просто не се е образувала още и 2. лекарката ще те пита дали си девствена, за да знае как да те прегледа ... просто кажи ''да'' и това е ... и без това знаеш причината за това с цикъла .. всичко ще бъде наред :) успех
Как отгатна кога й е овулацията?

Donitka
08-10-2011, 08:56
maika ti znae che si pila eskapele ,a neznae che ne si dewstwena?! xm . . az pix eskapele predi mesec ii bykwalnoo mi se e*a maikata na cqlata sistema , , mislq che e dobree da otidesh na lekar
Майка НЕ ЗНАЕ, че съм пила ескапеле нито, че не съм девствена :)

Vanity89
08-11-2011, 12:09
1. Да занеш за следващия път, че след като цикъла ти е свършил и правиш секс на втория ден примерно няма как да забременееш, защото новата яйцеклетка просто не се е образувала още и 2. лекарката ще те пита дали си девствена, за да знае как да те прегледа ... просто кажи ''да'' и това е ... и без това знаеш причината за това с цикъла .. всичко ще бъде наред :) успех
Как отгатна кога й е овулацията?

http://fema-bg.com/index.php?m=1547

Относно забележката за овулацията , а и дори да нямаш тази информация , е близко до мисълта , че е невъзможно за 1 ден да зарастне рана кървяла 5 дни, че и да се образува и развие яйцеклетка готова за оплождане. Вярно от организъм до организъм има разлика ... но и чак пък такива аномалии ... не мерси не вярвам.

А относно това за лекарската тайна, което всички повтарят - докато мама и тате ги пишете в графа "настойник" (т.е. докато сте под 18 ) тайна от тях няма, те отговарят за вас и вземат решения за лечението ви. Дали лекарката ще си премълчи пред мама е решение , което взема само тя.

kalpazanka
08-11-2011, 15:33
Пазя се от информация в нета, ащото тя е различна от тази в учебниците.
МЦ е в интервал 21-35 дни, не както пише в статията 24. При МЦ 21 дни О е на 7-мия. Ако М е 3 дни, има 4 дни, в които маточната кухина да епителизира /пояснявам- М може да е в диапазона от 3 до 7, понякога 10 дни/.

Vanity89
08-11-2011, 18:25
Ок, грешката е моя . И поправи ме ако греша , пак излиза че е невъзможно овулацията да е ден след края на менструацията?

kalpazanka
08-12-2011, 10:05
Ок, грешката е моя . И поправи ме ако греша , пак излиза че е невъзможно овулацията да е ден след края на менструацията?
Овулацията се смята не по продължителността на менструацията, а по МЦ.