PDA

View Full Version : Основни грижи за лицето



katii
08-06-2011, 17:31
Лицето е около 70% от нашата визия по него хората ни запомнят и различават от останалата маса народ. Лицето е израз и на нашия живот и разказва нашата история. Погледнете в огледалото това е вашето лице и вашата история, всяка бръчка носи спомен, всеки белег е сантиментален.Кожата на лицето също е различна при едни кожата е мека и гладка при други по-мазна, но съвременния свят изисква от нас без значение колко е красиво лицето ни и колко красива е кожата по него да полагаме усилия и да се грижим за добрия ни външен вид!

Видове кожа на лицето

Суха кожа на лицето
http://woman.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/87155641.jpg
Този тип кожа на лицето е най-често срещания. Типични симптоми на суха кожа на лицето са бледия цвят на кожата, опъване на кожата след като се измие само с вода и сапун, по кожата непрекъснато се намират малки люспички от обелване. Характерното за суха кожа на лицето е, че бръчките се появяват по-рано. За този вид кожа грижата не е кой знае колко трудна и при правилни козметични процедури сухата кожа на лицето бързо може да се превърне в копринено нежна кожа! Съвет който може да ви дадем е да използвате хладка вода при измиването на лицето и средствата за почистване трябва да са меки. Мазните лосиони са подходящи за сухата кожа на лицето. Този тип кожа се нуждае от допълнително подхранване с витамин А и Е. И внимавайте ако кожата на лицето ви е суха избягвайте лосионите съдържащи алкохол.


Ето и няколко домашни маски за суха кожа:
Омекчаваща маска
1 суров жълтък, 1 чаена лъжичка сметана, 1 чаена лъжичка мед. Всичко се размесва, нанася се върху лицето и след като засъхне се измива с хладка вода.

Картофена маска
2 сварени картофа, 1 жълтък, прясно мляко
Към пасираните картофи се прибавя жълтъка и прясно мляко, толкова колкото да се получи немного гъста каша. Нанесете върху добре почистеното лице.След 15 минути я измийте с хладка вода.

Бананова маска
3 супени лъжици кисело мляко, 1/2 банан. Банана се намачква и размесва с киселото мляко. Нанася се на лицето. След 15 минути изплакнете лицето с отвара от лайка.


Билкова маска
1 чаена лъжичка хума, 1 чаена лъжичка смлени цветове от лайка, 1/2 чаена лъжичка зехтин. Отмива се след 15 минути и кожата се покрива със студен компрес.

Мазна кожа на лицето
http://nai-krasiva.com/wp-content/uploads/2009/09/Mazna_koja_na_lice1-238x300.jpg
Този тип кожа е с дебел рогов слой и голямо количество мастни жлези разположени в него. Този тип кожа не изглежда приятна в лицето на много хора тя бледа и отпусната. Козметичните проблеми, които създава този тип кожа несъмнено са най-големи и това изисква хората които имат мазна кожа на лицето да полагат доста по-голяма грижа за лицето си в сравнение с хората които имат другите типове кожа на лицето. Основни грижи за лицето трябва да са насочени към справянето с най-често срещаните проблеми а именно разширени пории, черни точки по лицето акне и други. Разбира се този вид кожа си има и своите плюсове. Хората, които имат мазна кожа на лицето запазват гладкостта на кожата си по-дълго, мазната кожа на лицето е по-слабо чувствителна към студ и други. Грижа за лицето, която трябва да полагате е миенето на лицето поне два пъти на ден (сутрин и вечер) за препоръчване е сапун с алкална основа. Крема за лице, който използвате трябва да бъде не много мазен и с хидратиращ ефект.

Домашни маски за мазна кожа:

Маска за почистване на лицето
1-2 с. л. кисело мляко се оставят да се изцедят на хавлиена кърпа или върху филия хляб. Като се изцеди млякото се маже лицето и се стои около 20-30 мин.

Маска с портокал
[i]Изцежда се сок от 1 портокал в купичка, след това се добавят 2-3 суп. лъжици кисело мляко, накрая се натрошава ориз на прах(оризово брашно) и се добавя към сместа. Маската престоява на лицето 30 мин. и се измива с хладка вода.

Лимонова маска
1 чаена лъжичка лимонов сок, 1 чаена лъжичка мед, 1 супена лъжица хума. Смесете съставките докато получите гъста каша. Нанесете на лицето и измийте след 20 минути с хладка вода.

Маска с краставица
http://www.houseofsport.bg/blog/wp-content/uploads/2011/06/cucumber-face-mask.jpg
1 белтък разбит на сняг, 4 супени лъжици сок от краставица
Маската се нанася с мека четка върху лицето и се оставя да действа 15-20 минути. Отмива се с хладка вода.

Нормална кожа на лицето
http://www.zaneya.com/wp-content/uploads/2009/02/woman_face.jpg
Съвършенството тук е налице. Този тип кожа на лицето е добре оросена, поричките са малки и с добра опънатост. Този тип кожа се наблюдава при младите хора с напредване на възрастта и под действието на различни хормони кожата на лицето от нормална преминава в мазна или суха. Ако все още кожата на вашето лице е от нормалния тип, трябва да знаете, че този тип кожа не бива да се третира с козметични продукти, защото това може да стимулира преминаването и в суха или мазна кожа. Миенето на лицето става с мек сапун след което се изплава добре с хладка вода.

Грижа за кожа от комбиниран тип
http://blagini.com/wp-content/uploads/2011/03/skin-care.jpg
Ако някои участъци от кожата ви са сухи, а други – мазни, то тя е комбинирана. В повечето случаи вие ще я усещате като нормална или суха, а мазните участъци ще са концентрирани в Т-зоната (областта на челото и надолу по носа и брадичката).
Ще познаете, че сте с комбинирана кожа, ако:
След измиване, усещате кожата на лицето си в някои зони стегната, груба, лющеща се, дори леко нечувствителна.

В други части пък, обикновено Т-зоната, кожата изглежда лъскава, мазна, и е предразположена към образуване на пъпки и черни точки.

Ето няколко прости начина да се справим с комбинираната кожа.
Почистване: Използвайте мек почистващ козметичен продукт за цялото лице два пъти дневно.
Овлажняване: Използвайте качествен овлажняващ продукт само за сухите участъци.
Балансиране: Търсете продукти, които ще нормализират кожата ви – като продуктите, съдържащи алфа хидрокси киселини (AHA или плодови киселини), или ретинол, който е дериват на витамин А.
Контролиране: Използвайте абсорбиращ мазнината грим на мазните участъци, за да контролирате неприятното лъщене.

Техники за почистване на лицето:

Жените, които носят грим, правят редовни процедури по почистване, освежаване и хидратиране всяка вечер, както и измиват лицето си сутрин.

Почистването премахва стария грим, мръсотията и мазнотията, които са се насъбрали през деня. Но тези, които не използват никакъв грим също трябва да се грижат за него, да го почистват и хидратират.

Махнете спиралата с парче памук , натопено в лосион за почистване на грим. За да улесните работата, дръжте косата си настрани от лицето.
1. ПОЧИСТВАНЕ
· Изчистете очните сенки като внимателно ги избърсвате с памучен тампон напоен с лосион за грим.



· Сложете малко почистващ крем за лице в дланта на едната ръка и размажете достатъчно върху носа, брадичката, челото и бузите с два пръста на другата ръка.

· Втривайте крема в кожата, започвайки под гърлото с леки възходящи движения.

· Продължавайте да втривате крема с пръстите чак до челото.

· Внимателно масажирайте крема от очите до носа.

· Втривайте крема обратно до брадичката, която е най-податлива на младежки пъпки. Използвайте показалеца.

· Отстранете крема от лицето с почистващи кърпички в двете ръце. Започнете от брадичката като минете през бузите и накрая челото.

2. ТОНИЗИРАНЕ
Тоникът отстранява всички следи от мръсотия, грим или почистващ лосион, които остават след свалянето на грима.

· Незабавно след почистването на грима, нанесете тампон, напоен с тоник върху челото и бузите.

· Нанесете тоник върху ъглите около носа.

· Нанесете тоник върху гънките около брадичката.

Но запомнете – тоникът съвсем не е за всички и никак не е задължителен!

3. ХИДРАТИРАНЕ
Без влага, кожата няма да бъде гладка и еластична. Лицето е изложено на изсушаващия ефект на атмосферните влияния, така че хидратантните кремове – които оформят тънък филм върху кожата, - задържат и увеличават природната влажност.

· Като използвате върховете на пръстите, нанесете на точки хидратантен крем по цялото лице.

· Притиснете с пръстите на двете ръце центъра на челото и втривайте крема бавно в посока навън. Размажете леко крема около очите.

· Втривайте крема около челюстите, брадичката и устните със средните пръсти на двете ръце.

· Разтрийте крема върху врата с единични движения от ключицата до брадичката, като редувате ръцете.



Събирала съм информация от доста сайтове. Надявам се темата да ви хареса :)

MegiBoOm
08-06-2011, 17:31
Браво на авторката.Много добре се е получило.
Само отдолу добави източника. ;)

katii
08-06-2011, 18:24
Подпухнали очи – Никога повече!

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/222501_183400821708105_127670737281114_454435_5542 464_n.jpg

Спиш ли спокойно ?
Торбичките под очите са безспорен символ на безсъние и преумора. Често обаче подпухването се получава и след продължителен сън. Причината е, че важно е не толкова времето прекарано под завивките, колкото неговото качество. Неспокойната дрямка, честото събуждане и заспиване отново, могат да ви гарантират торбичките под очите на сутринта. Затова вземете мерки да си осигурите пълноценен сън – проветрявайте добре спалнята и неутрализирайте дразнители. Например, ако половинката ви хърка оглушително, снабдете се с тампони за уши или я командировайте в другата стая. Всички знаят, че недоспиването и преумората се отразяват безпощадно върху нежната кожа около очите.

Какво ядеш ?
Малко хора предполагат колко безпощадно се отразява неправилното хранене на нежната кожа около очите. Ако не става въпрос за здравословен проблем, торбичките се дължат най-често на системната злоупотреба със солени, кисели и консервирани храни. Красотата иска гастрономически жертви. Ще трябва да се сбогувате не само с туршията, но и със колбасите, сиренето и изобщо всички готови храни, които съдържат прекомерно количество сол. Особено вечерята ви трябва да съдържа минимално количество подправки. Сигурно ви се струва безкрайно мъчително, но ще установите, че солта е само въпрос на навик.

Правилната козметика ли използваш ?
Много жени смятат, че съществуването на специални кремове за очи е само маркетингов трик, които да ги накара да купуват повече. В повечето случаи обаче им се налага да плащат за убежденията си с тежко подпухване. Кожата в околоочния контур е няколко пъти по тънка от тази в останалите части на лицето и ефекта дори на най-безобидният хидратиращ крем може да бъде неочакван.

Дори със специалните кремове за очи трябва да се внимава. Когато избирате продукт обърнете внимание не само на качествената марка и съставките, но и на самата текстура. Мазните кремове сами могат да предизвикат подпухването, а гелчетата стягат и намаляват оттока. Добър ефект ще ви гарантират екстрактите от лайка, зелен чай, метличина, както и кофеинът.

Не забравяйте да прегледате и несесера с декоративната ви козметика – възможно е виновниците за торбичките под очите да се крият именно там. Най-често проблеми създава спиралата, защото лесно се заразява с бактерии и съдържа агресивни съставки. За да нямате проблеми се доверявайте само на качествените марки и използвайте една спирала не повече от 6 месеца.


Домашни рецепти против подпухване

- В борбата с торбичките под очите фризерът е пръв ваш приятел. Замразете си кубчета лед и с тях обтривайте сутрин зоната около очите. Ефектът от процедурата е още по-добър, ако използвате не обикновена вода, а отвара от лайка, която допълнително успокоява.

- Използваните пакетчета чай също можете да използвате за намаляване на оттока. Подходящи са лайката, черният и зеленият чай. Изчакайте ги добре да изстинат и си направете компреси с тях за около 10 мин.

- Обелките от картоф са изпитано средство за премахване на торбичките под очите. Изрежете подходяща форма и я наложете за няколко минути под очите. Друг вариант е да си направите маска с настъргани картофи. Затворете очи и я оставете да действа поне 20 мин.

- Магданозът също може да направи чудеса. Нарежете го на ситно и го сложете на леко влажна кожа, след 10 мин. го изплакнете. За по-голямо удобство можете да използвате марля.

Източник: hera.bg

eminemfenka
08-06-2011, 20:12
авторке,страхотна тема! би ли споделила нещо за порите?

katii
08-06-2011, 20:52
Разбира се :)

Разширените пори са проблем, с който се сблъсква болшинството жени. Той е най-актуален когато се затопли времето и особено за притежателките на смесена и мазна кожа. Най-неприятното е, че те не само изглеждат неестетично, но и се явяват благоприятни места за размножаване на бактерии, което води до появата на пъпки. Порите много често стават по-дълбоки отколкото са били, пълнят се с подкожна мазнина и се замърсяват. Най-проблемният участък обикновено е Т-зоната: нос, чело и под брадичката. За съжаление, типът кожа като цяло е генетично предразположен и да го променим е невъзможно. Съществуват временни решения на проблема с разширените пори, а също и специален метод, който помага за съхраняването на достигнатия ефект колкото се може по-дълго.
Най-важното в грижата за кожата е да я поддържате чиста. За образуването на мръсотия в порите помага нарушената работа на ендокринните жлези, хормоналният дисбаланс, стреса, приемът на медикаменти, отслабването на имунната система, прекомерното използване на декоративна козметика.

Ето няколко ефективни метода за решаване на проблема с разширените пори:

Пилинг
Повърхностният и междинен пилинг помагат не само за почистването, но и възстановяват порите. Ефективно решение е химическият пилинг, тъй като тази процедура не само почиства кожата от комедони, но и възстановява дълбоките разширени пори.

Гликолиев пилинг
Разновидност на химическия пилинг и най-популярното салонно средство в борбата с разширените пори. За повърхностния пилинг, се използва слаб разтвор на гликолиева киселина. Възстановяването на порите става за сметка на обелването на най-горния слой на епидермиса.

Ензимният пилинг
Отлично средство за почистване и свиване на порите. Това е разновидност на повърхностния пилинг, затова пък има изключително меко действие. Формулата обикновено включва в себе си такива съставки, като папаин, бромелин и трипсин, които разтварят съдържимото в порите, и така заравняват кожата.

Маски за лице с кожа с разширени пори:

Лимонова:
1 супена лъжица извара
1 супена лъжица прясно мляко
сок от 1/2 лимон.

- Всичко се размесва и се нанася върху лицето, след 20 минути изплакнете с хладка вода.

Стягаща:

1 чаена лъжичка тоалетен талк
1 чаена лъжица ситен пясък
1 чаена лъжица каолин
1 чаена лъжичка отвара от лайка.

- Всички съставки се разбъркват с малко вода до получаването на немного гъста каша.
- Нанася се на предварително почистеното лице.
- След 15 минути се измива.

Белтъчна:
1 белтък
1 чаена лъжичка сок от лимон.

- Белтъка се разбива на сняг и се прибавя сока от лимона.
- Нанася се върху лицето и шията един слой.
- След като маската засъхне се нанася втори.
-Стои докато засъхне и вторият и се измива с хладка вода.

Витаминозна:
1 чаена лъжичка хума
1 супена лъжица сок от морков

- Рядката каша се нанася с мека четка върху лицето и шията.
- Отмива се със студена вода след 20 минути.

eminemfenka
08-07-2011, 11:20
мерси много :-)

anonymous708973
08-07-2011, 14:09
Пък аз имам супер микроскопични пори и като трябва да ми се изстиска някоя пъпка... мъка, мъка!
Обаче е по-добре отколкото да ми се виждат разширените пори от самолет.

katii
08-07-2011, 17:50
Ако имате въпроси относно някоя маска или каквото и да е, казвайте, ще поствам. ;)

koshtramba
08-08-2011, 13:12
Днес си направих маска със зелена хума. Много ми опъваше и след като я измих кожата ми беше леко зачервена, но след като сложих от любимия си хидратиращ крем положението се оправи за по-малко от 15 мин. Кожата ми в момента е много гладка, доволна съм. :)

PullMeCloser
08-08-2011, 14:03
Днес си направих маска със зелена хума. Много ми опъваше и след като я измих кожата ми беше леко зачервена, но след като сложих от любимия си хидратиращ крем положението се оправи за по-малко от 15 мин. Кожата ми в момента е много гладка, доволна съм. :)

Какъв хидратиращ крем използваш?

koshtramba
08-08-2011, 14:07
Ооо, евтин, но златен.

http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=799

Много, много е готин. А как мирише, лелеле, мога да се дрогирам с него. Пише характеристиките му, погледни ги. :)
Мажа си и мишничките с него, защото след епилация кожата ми там става много груба, но откакто го имам тоя крем нямам такъв проблем.

lqlq89
08-08-2011, 14:13
Бях чела, че мазната кожа трябва да се измива с пяна, не с гел..вие знаете ли нещо?

koshtramba
08-08-2011, 14:14
Никаква логика не виждам, поне аз. Но може и да има. :-o

PullMeCloser
08-08-2011, 14:17
Наистина е доста евтин, може да го пробвам. 8-) Стои ли мазно?

koshtramba
08-08-2011, 14:32
Да, стой, тежък е и като консистенция, но аз слагам много малко и след това масажирам до пълно абсорбиране или попивам леко със салфетка и нямам проблем. Слагам предимно вечер. Доволна съм.

PullMeCloser
08-08-2011, 14:50
На Арома май всичките им кремове са такива...Мерси много.

Maaggiiee
08-08-2011, 17:28
Авторке евала много добра тема мерси много :grin:

anonymous708973
08-08-2011, 18:11
koshtramba, има ли значение какъв цвят е хумата и какво всъщност е основното й приложение?

koshtramba
08-08-2011, 18:22
Има значение. Различните цветове съдържат различни елементи в себе си. Има зелена, бяла, синя (сива), жълта, розова и червена. Зелената е за мазна/смесена кожа.
Зелената е детоксикираща, почиства порите в дълбочина. Подобрява кръвообръщението, успокоява кожата и регулира секрецията на себум.Има избелващо действие и засилва оздравителните процеси на наранени зони.
Синята (сива) снабдява кожата с кислород. Подобрява кръвообръщението.
Жълтата обновява клетките. Тя е най-щадяща за суха кожа, тъй като не извлича прекомерно мазнината от кожата. Ексфолира, и почиства.
Червената хума е най-вече за уморена и повяхнала кожа. Освежава я, също помага срещу напукани капиляри и торбички под очите.
Розовата има стягащо действие. Най-подходящата хума за чувствителна кожа.Почиства и омекотява.

titkos
08-09-2011, 06:31
Момичета, полезно ли е лицето да се държи над пара (от изварена във водата смрадлика) и после да се измива с хладка вода? :-o

Maaggiiee
08-09-2011, 06:45
Темата е невероятна. :grin: :grin: :grin:

katii
08-09-2011, 07:50
Момичета, полезно ли е лицето да се държи над пара (от изварена във водата смрадлика) и после да се измива с хладка вода? :-o

Да, така се отварят и най-малките порички и лицето се пречиства :)

lqlq89
08-09-2011, 07:56
Ако не се стискат черните точки, пак ли се пречистват порите? Питам понеже козметичката ми ми беше казала, че няма смисъл да си правя парна баня, ако след това не се стискам.....

katii
08-09-2011, 08:45
Ами то всъщност повечето го правяат точно с тази цел, за да може пъпчицата да излезе по-лесно, също и за прочистване на другите порички от замърсяването :)

anonymous708973
08-09-2011, 09:03
Има значение. Различните цветове съдържат различни елементи в себе си. Има зелена, бяла, синя (сива), жълта, розова и червена. Зелената е за мазна/смесена кожа.
Зелената е детоксикираща, почиства порите в дълбочина. Подобрява кръвообръщението, успокоява кожата и регулира секрецията на себум.Има избелващо действие и засилва оздравителните процеси на наранени зони.
Синята (сива) снабдява кожата с кислород. Подобрява кръвообръщението.
Жълтата обновява клетките. Тя е най-щадяща за суха кожа, тъй като не извлича прекомерно мазнината от кожата. Ексфолира, и почиства.
Червената хума е най-вече за уморена и повяхнала кожа. Освежава я, също помага срещу напукани капиляри и торбички под очите.
Розовата има стягащо действие. Най-подходящата хума за чувствителна кожа.Почиства и омекотява.

Благодаря ти много!
Обаче аз съм леко объркана.
Дълго време си мислех, че кожата ми е мазна, докато не обърнах внимание, че всъщност доста ме опъва след измиване и стигнах до извода, че е суха. Мазна е само Т-зоната. Какво да използвам? Червената май звучи добре, да я поосвежа малко.

А хумата помага ли за коса - не за растеж, не ми трябва, не го искам :D а за заздравяване?

katii
08-09-2011, 09:36
http://www.hera.bg/s.php?n=285 Тук можеш да прочетеш как действа хумата на лицето :) А за косата знам,че подхранва. По-добре питай в някоя от темите:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=340786
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=410024

koshtramba
08-09-2011, 12:13
Според мен зелената е най-добрата. Ако те притеснява, че може да ти изсуши кожата, смесвай я с мед или със зехтин. :smt023

anonymous708973
08-09-2011, 12:26
АААА, с това ли ставала зелената маска по филмите! Лелеее, ако не се снимам така, няма да съм аз! :lol:

koshtramba
08-09-2011, 12:37
Да, много яко. 8-) Аз се харесвам с нея. :D

Colombia
08-09-2011, 12:54
Домашни маски с хума


Дори в т. н. натурална козметика по-големият процент от съдържанието се пада не на естествените продукти, а на съмнителни химикали. За разлика от тях разкрасяващите средства тип „направи си сам” са с напълно прозрачен и „зелен” произход. На всичкото отгоре ще ви струват в пъти по-малко.

Домашната козметика обаче има един съществен недостатък – не всичко можете да си забъркате сама, например кремове, дездоранти и много други остават недостъпна територия. Затова пък в сферата на маските можете да се развихрите с пълна сила, особено тези на основата на хума. Те дори са по-ефективни от фабричните си събратя, защото глината е продукт, който не се нуждае от специална обработка, но приготвена от вас няма да съдържа изобилие от консерванти, емулгатори и ароматизатори и прочие.

Как да използване хумата за козметичните си маски:
Приготвяйте глинената си маска в дървена, керамична или стъклена купичка. Металните съдове и прибори са съвсем неподходящи, защото влизат в химична реакция с множеството микроелементи. Резултатът може да бъде непредвидим.

Приготвяйте маската непосредствено преди употреба, като разбърквайте всички съставки от рецептата на хомогенна смес.

Нанасяйте маските на равномерен слой по лицето като избягвате местата, където кожата е много фина – околоочния контур и зоната около устните.

Не използвайте хумата за измиване и подхранване на боядисана коса, защото ще премахне цвета й. Обратното – правете си маски с хума два пъти седмично, ако искате да върнете бързо естествения си цвят.

Никога не оставяйте маската да изсъхне на лицето ви, защото ще дехидратира кожата ви. След като измиете хумата с топла вода, нанесете на лицето си овлажняващ крем.

А ето и нашите конкретни предложения за разкрасяващи маски с хума:

Маска за мазна кожа: 3 с. л. зелена хума, 2 с. л. лимонов сок, 2 капки етерично масло от салвия, 2 капки етерично масло от грейпфрут. Зелената хума почиства порите в голяма дълбочина. Това действие се подсилва от маслото от грейпфрут. Минералът цинк в глината и маслото от салвия имат себорегулиращ ефект. Лимоновият сок стяга порите и има изглаждащо действие.

Маска за акнеична кожа: I вариант – 2 с. л. зелена хума, 1 с. л. бирена мая, няколко капки вода за достигането на еднородна консистенция. Зелената глина почиства кожата в дълбочина и отпушва порите. Бирената мая. с богатството си на витамини от група В и дрожди, има пречистващо и противовъзпалително действие.

II вариант – 3.с.л. зелена хума, 2.с. л. лимонов сок, 4 капки етерично масло от чаено дърво. Тази маска е особено подходяща за т. н. бактериално акне, тъй като маслото от чаено дърво действа като естествен антибиотик.

Маска за нормална кожа: 3 с. л. бяла хума, 2.с. л. кисело мляко, 2-3 капки етерично масло от роза или здравец. Бялата хума нежно почиства и регенерира кожата, без да я изсушава. Киселото мляко омекотява и избистря тена, а етеричното масло от роза или здравец хидратира.

Маска за суха кожа: 2. с. л. бяла хума, 2 с. л. зехтин или бадемово масло, няколко капки розова вода за получаване на хомогенна смес. Бялата глина регенерира кожата, а натуралните масла я подхранват в дълбочина. Розовата вода омекотява.

Маска за уморена и повяхнала кожа: 3.с. л. червена хума, 2 с. л. прясноизцеден портокалов сок, 4 капки етерично масло от канела. Червената хума и маслото от канела стимулират кръвообращението и подобряват тена. Портокаловият сок нежно ексфолира и зарежда кожата с вит. С за повече блясък. Тази маска укрепва и капилярите.


http://www.hera.bg/s.php?n=348

katii
08-10-2011, 21:25
Colombia мерси за инфото ;)

anonymous708973
08-11-2011, 07:18
Маска за мазна кожа: 3 с. л. зелена хума, 2 с. л. лимонов сок, 2 капки етерично масло от салвия, 2 капки етерично масло от грейпфрут. Зелената хума почиства порите в голяма дълбочина. Това действие се подсилва от маслото от грейпфрут. Минералът цинк в глината и маслото от салвия имат себорегулиращ ефект. Лимоновият сок стяга порите и има изглаждащо действие.

В аптеката дали ще има масло от салвия и от грейпфрут?

Добре де, вие казахте, че маската се оставя на лицето, докато изсъхне. Тук пише да не се оставя. Последно? И колко горе-долу време е това?

Rebirthing
08-11-2011, 08:16
Ще отговоря аз до колкото мога. Да, в аптеката би трябвало да намериш етерични масла, аз съм намирала масла на Етерика, но по софийските аптеки. Ако не намериш от грейпфрут, може да ползваш портокалово. А маската с хума никога, ама никога не трябва да засъхва на лицето ти ! Ако е възможно напълни един пулверизатор с вода и овлажнявай маската от време на време.

koshtramba
08-11-2011, 09:34
^ Дам, аз направих тая грешка преди няколко дни. Като почна неистово да ми опъва - изплакнах. После чак прочетох, че не трябва да засъхва. Но има и други трикове - в маската се слага мед или някакво масло и така няма да засъхне. :)

FuCKkK13
10-12-2011, 13:59
много хубава тема ! браво !
сега нямам време да я изчета,но ще го направя :)
само погледнах 2-3 коментара.. казахте,че за мазна кожа не гел,а пияна ( и аз не виждам логика,но това е др. въпрос) та.. аз ползвам гел-пияна :D това за какви ситуации е :D
иначе аз съм доволна от маските с хума и с кисело мляко.. дори само кисело мляко да си намажа на лицето ми е добре.. иначе да ви попитам.. за хумата знам,че 1-2 пъти в седмицата най-много,а за млякото ? .. колко често на седмица мога да си правя тази маска ? :)
а.. и още нещо.. бирената мая помага ли ви за пъпките ? :)

katii
07-13-2012, 18:51
ъп-вам темичката (: