PDA

View Full Version : Пудра или фон дьо тен



musicbaby
08-06-2011, 19:31
Кое е ползвате вие и препоръчвате? Запушва ли порите?

againstyou
08-06-2011, 19:37
Пудрата.Въпреки,че и двете са вредни.

akrobatkata
08-07-2011, 01:16
Въпреки че пудрата предпазва лицето от мръсотията от улицата, тя запушва порите и по този начин лицето не може да диша..фон дьо тена е по-малко вреден, но в никакъв случай не забравяй да го изчистиш от лицето си когато се приереш!

LoveChocolate
08-07-2011, 02:52
и двете са вредни но ги използвам 8-)

beb0ranka
08-07-2011, 09:09
ФДТ :) Да запушват малко или много порите,но фон дио тена по-малко... плюс това има доста фдт,които са антибактериялни и са медицинска козметика и дори се препоръчва да се слага за да предпазва кожата от замърсяването навън :)

mynichka
08-07-2011, 10:28
Пудрата запушва повече порите и изобщо не е препоръчително да се ползва!

truly
08-07-2011, 10:45
Виж сега от гледна точка на добрия грим трябва и двете да се слагат :)
В такъв случай обаче трябва много да се подбира козметиката, защото на днешно време има много продукти, които са направени специално за проблемна кожа. Има например фон-дьо-тени, които не запушват порите и дори са полезни, защото съдържат слънцезащитен фактор, който предпазва кожата от uv-лъчите. Така че стига да си подбрала добре козметиката си не би трябвало тя да ти навреди и ти да се притесняваш. :)

polch3ty
08-07-2011, 11:30
Нито едното. Слагам си само коректор - в малки количества.

mArMaLaDkA
08-07-2011, 11:48
Ползвам фон дьо тен и на тоя етап ми е трудно да повярвам, че мога и без него. 8-) Запушва порите, вероятно, само дето при мен досега не се е получавал такъв ефект, даже по-скоро лицето ми се изчисти в сравнение с периода, в който не ползвах. Само пудра - категорично не. Не знам дали е от вида, марката или начина, по който различните момичета нанасят пудрата, но не съм видяла нито една девойка, която да не изглежда все едно се е гмурнала в чувал с брашно, когато е само с пудра и нищо друго. И наистина от гледна точка на правилното гримиране, за да ти е завършен гримът е добре да слагаш и пудра, и фон дьо тен, понеже едното премахва лъщенето, а другото изравнява тена.

Tiin
08-07-2011, 12:20
Аз ползвам и двете.

BrokenInnocence
08-07-2011, 16:01
Лятото използвам само пудра. Не ми запушва порите, стои супер естествено, има си слънцезащитен фактор и много си я обичам. На Clinique.

paola_Rey
08-07-2011, 16:10
Аз ползвам и двете.
+1 8-)

dream1707
08-07-2011, 16:32
Аз ползвам и двете.

anonymous708973
08-07-2011, 17:50
Ползвам фон дьо тен и на тоя етап ми е трудно да повярвам, че мога и без него. 8-) Запушва порите, вероятно, само дето при мен досега не се е получавал такъв ефект, даже по-скоро лицето ми се изчисти в сравнение с периода, в който не ползвах. Само пудра - категорично не. Не знам дали е от вида, марката или начина, по който различните момичета нанасят пудрата, но не съм видяла нито една девойка, която да не изглежда все едно се е гмурнала в чувал с брашно, когато е само с пудра и нищо друго. И наистина от гледна точка на правилното гримиране, за да ти е завършен гримът е добре да слагаш и пудра, и фон дьо тен, понеже едното премахва лъщенето, а другото изравнява тена.

Абсолютно.

Обаче не знам кой ви е казал, че фон-дьо-тен-ът запушва порите, това го мислеха преди 10 години. Всъщност, той предпазва лицето от мръсотията, явява се като преграда между кожата и нея.
Само пудра не ми харесва, прекалено много ми очертава мъхчетата по лицето, не знам как да го обясня. 8-)
Аз използвам и двете.

koshtramba
08-07-2011, 17:53
Не е точно така. На мен лично фон-дьо-тен ми е запушвал порите. Предпазва от мръсотията, да, но мойте наблюдения са, че почти всеки фон-дьо-тен ги запушва. Например, никога не можеш да изчистиш фон дьо тена до степен "перфектно" и през деня порите са затворени и свити, но вечерта кожата се регенерира и порите се отварят и недобре почистения фон-дьо-тен попада в порите и по този начин ги запушва.

anonymous708973
08-07-2011, 17:54
Е, как не може перфектно? Тоник/Лосион за триене на грим по цялото лице и си пърфект. Мини после с една бяла кърпичка да видиш, че нищо няма.

koshtramba
08-07-2011, 18:20
Има, винаги остава по нещичко, то не се вижда, но си остава. Малко, но е достатъчно, за да запуши порите.