PDA

View Full Version : Боен спорт за начинаещи



ram4eto
08-07-2011, 13:32
Здравей те! От Варна съм и съм на 16 висок 1.85 и тегло 70кг (лошото е , че съм късоглед ) и от много време имам желание да се захвана сериозно да тренирам боен спорт , но все не започвах и сега категорично съм решил да се захвана и с тази работа .Първоначално се бях ориентирал към карате , но нещо не ме грабна , втория ми опит беше в клуб по муай тай , но там момчетата бяха много големи , много далече от нас и това ме спря . И бих помолил някой, който ги разбира нещата да ме ориентира към някой спортен клуб в Варна мислех си за джудо или таекуондо , но най-добре ако може нещо точно и конкретно да ми препоръчате ?

Chacho
08-07-2011, 14:04
Джудото е хубаво, макар че и там не са много дребни момците. Може много качества да развие у теб, стига да е добро доджо и да си сериозен. Не ти препоръчвам таекуондо. Не съм чул за добър клуб във Варна, а за ТКД специално трябва да намериш много добри треньори, за да не си затриеш времето в некачествени тренировки. Иначе ръст-килограми не са ти лоши за таекуондо, можеш да подскачаш наляво-надясно и да шамариш отдалече с краката в категорията си, но състезанията не са истинско предизвикателство (много ограничаващ правилник).

Бокс, Киокушин (не знам какво карате си опитвал) също са варианти и предполагам, че има във Варна. Доколкото знам има добра зала по ММА, но не мисля, че си за там все още.

ram4eto
08-07-2011, 15:00
За ММА съм чувал ,но човек не трябва да се надценява! А относно зали за тренировки по джудо или таекуондо ако може да кажеш точен адрес, тел или някакви други координати ?

Greennight
08-07-2011, 15:02
ММА,като за начало не е добре да се започва изведнъж.Лично аз също съм тренирал таекундо и съм малко разочарован...Примерно едно самбо или един кик бокс е много добре като за начало мисля.

ram4eto
08-07-2011, 15:28
Самбото е руския вариант на джудо !

Chacho
08-07-2011, 15:32
Самбото е руския вариант на джудо !

По-скоро на джу-джицо. А бойното самбо си е ММА и името му си обяснява предназначението - СамБО: Самозащита Без Оръжие. Тренират го руските специални части, доколкото ми е известно и е изключително ефикасно.


Намерих това: http://www.mma-bulgaria.com/clubs/view/0/0/422/klybove-trenirovki/sk-judo-ju-jutsu-karate-varna

SolomonIceberg
08-08-2011, 10:34
Отивай в "Десант" на ММА, няма от какво да се притесняваш.

Chacho
08-08-2011, 10:37
Ще може ли да им опъне ръката за armbar там? :D

SolomonIceberg
08-08-2011, 11:09
Ще може ли да им опъне ръката за armbar там? :D
След време... :D

firstdiesel
08-08-2011, 11:19
Ще може ли да им опъне ръката за armbar там? :D

:D :D

musicinmyveins
08-08-2011, 12:53
Сигурен ли си,че няма от какво да се притеснява :D :D :D Абе споменахте самбото как стои въпроса с него.Начинаещ проблем ли е да почва самбо?

firstdiesel
08-08-2011, 12:58
Сигурен ли си,че няма от какво да се притеснява :D :D :D Абе споменахте самбото как стои въпроса с него.Начинаещ проблем ли е да почва самбо?

кво толкова ... най-много да му сторят гръбнака на панделка, нищо повече 8-)

нали там има треньори няма да го пускат с най-тежката категирия професионалисти, а с някой на неговот ниво...

musicinmyveins
08-08-2011, 13:06
Да бе ясно.От друга гледна точка ми произлиза въпроса.Треньорите да не гледат на тебе "междудругото" като питат тренирал ли си друго и треснеш "Ами НЕ".

Chacho
08-08-2011, 14:06
Абе ако влезеш в залата сигурно няма да те върнат. Доколкото знам, истинският екшън е в бойното самбо, пък те ще си те научат. Просто е от полза да имаш някакъв бекграунд, да не ти се стовари страйкинг и граплинг наведнъж.

ram4eto
08-08-2011, 18:29
Днеска ходих на тренировка по джудо .Пълно разочарование имаше само двама . Моля ви кажете зала за тренировки по самбо !

SolomonIceberg
08-09-2011, 05:48
Днеска ходих на тренировка по джудо .Пълно разочарование имаше само двама . Моля ви кажете зала за тренировки по самбо !
Във Варна вече няма.
Казах ти - отивай в десант на ММА, няма да съжаляваш.

Chacho
08-09-2011, 08:28
Днеска ходих на тренировка по джудо .Пълно разочарование имаше само двама . Моля ви кажете зала за тренировки по самбо !
Във Варна вече няма.
Казах ти - отивай в десант на ММА, няма да съжаляваш.

Бъзиците настрана, наистина там е мястото.

ram4eto
08-09-2011, 12:33
Добре не е четно в толкова голям град да има поне 10 клуба за муай тай и нито един за джудо !

SolomonIceberg
08-10-2011, 11:33
Добре не е четно в толкова голям град да има поне 10 клуба за муай тай и нито един за джудо !
А ве, казах ти - отивай в Десант.Радка Генчева води там джудо освен всичко.Освен това има и един клуб - Джудо Клуб Варна, виж и там...бахти мързела си... :-x

ram4eto
08-10-2011, 17:15
Добре не е четно в толкова голям град да има поне 10 клуба за муай тай и нито един за джудо !
А ве, казах ти - отивай в Десант.Радка Генчева води там джудо освен всичко.Освен това има и един клуб - Джудо Клуб Варна, виж и там...бахти мързела си... :-x
МЕ ИЗВИНЯВАШ АМА ОТ ЕДИН МЕСЕЦ САМО ТОВА ТЪРСЯ ! ДЖУДО НАМЕРИХ ПО ПЪТЯ КЪМ ВИНИЦА ! НАМЕРИХ СЕГА ТОЗИ ТЕЛ 0899 860444 И МНГО СЪМ ЩАСЛИВ !