PDA

View Full Version : Искам да избягам от миналото а немога...



MartiSSima
08-07-2011, 18:12
Така подхождам директно към проблема.Трябва ми мнение на хора които са извън моите приятели без пристрастия...
Имах 2 годишна връзка и половина, както си му е редът мислехме за брак семейство деца и т.н но една сутрин той се събуди и реши че това е края.Както и да е...раздяла сълзи депресии все пак мислех че това е моя мъж...Мина се седмица след раздялата ни и той си хвана нова приятелка 7 години по малка от него...на 17 както и да е приех го, казах ок (забравих да спомена, че все пак той се постара да ми покаже, че неиска никога повече да сме заедно).Така и направих видях , че продължи напред с нея и аз взех решението, че трябва да се стегма.И така с течение на обстоятелствата се запознах с момчето с което съм.Междувременно с бившия поддържахме контакт поради наложителни причини и така или иначе му признах че не съм сама и че има човек до мен.
Минаха вече 7 месеца ако не се лъжа от тази раздяла и всеки си кара живота.Така или иначе за добро или лошо сме от един град с много общи приятели познати и т.н и постоянно научаваме един за друг нова информация която мен лично ме влудява.Аз съм човек който изпитва ревност към бившият си приятел.Знам че не е редно и че не трябва но се влудява.Та аз до онзи ден гледах снимките им с приятелката му и се чудех за какво ме е заменил.Знам че не е правилно, знам че е грешно, знам (колкото и надуто да прозвучи) че заслужавам по - добър от него...така е защото 2 години и половина минаха в компромиси от моя страна, доказване на чувства а не получих нищичко.
Яд ме е защото миналото ми буквално ме преследва.Искам да се оттърся от него а незная как, искам да продължа напред без да се връщам към болезнените спомени, искам да се отпусна и да бъда себе си а аз все още не съм... :(

Alabalaportokala
08-07-2011, 18:21
Написа толкова много редове, а пропусна да обясниш най- важното. Как така от нищото му е скимнало, че това е края при положение, че всичко е вървяло добре между вас?

SmilezZz
08-07-2011, 19:07
Написа толкова много редове, а пропусна да обясниш най- важното. Как така от нищото му е скимнало, че това е края при положение, че всичко е вървяло добре между вас? Точно !! Ако ни кажеш причината - може би ще ни е по-лесно да ти дадем съвет.

Но все пак: ВОЛЯТА му е майката. Не мисли за бившия си. Казваш ,че има нов ? А към него имаш ли чувства ? Или просто си го използваш,за да накараш по някакъв начин да подразниш приятеля си,или за да се опиташ да го забравиш ? Помисли си добре,защото ще нараниш настоящия си приятел,а той, сигурна съм,че не заслужава това.

SisiStrange
08-07-2011, 19:12
Миналото те преследва? :-o
Няма такова нещо. Ти се ровиш там.
Блокирай го във фейсбук. Блокирай го в скайп.
Така няма да се изкушаваш да му дебнеш профила и този на новата му.
Живей си твоя живот със сегашния ти приятел и просто трий от съзнанието си всичко, което случайно достигне до теб от бившия ти.

Ясно ми е, че си издразнена, за дето дълго време си правила всичко за него, а после просто те е оставил. На всеки човек се е случвало поне веднъж да попадне във връзка, в която се раздава, а накрая... топки. Важното е, че нон стоп премисляйки го, си вредиш на себе си. Не помагаш за идването на възмездие. Остави справедливостта на Господ.

mrfrzne
08-07-2011, 19:45
Миналото те преследва? :-o
Няма такова нещо. Ти се ровиш там.
Блокирай го във фейсбук. Блокирай го в скайп.
Така няма да се изкушаваш да му дебнеш профила и този на новата му.
Живей си твоя живот със сегашния ти приятел и просто трий от съзнанието си всичко, което случайно достигне до теб от бившия ти.

Ясно ми е, че си издразнена, за дето дълго време си правила всичко за него, а после просто те е оставил. На всеки човек се е случвало поне веднъж да попадне във връзка, в която се раздава, а накрая... топки. Важното е, че нон стоп премисляйки го, си вредиш на себе си. Не помагаш за идването на възмездие. Остави справедливостта на Господ.

Goddess
08-07-2011, 20:04
Ти тичаш срещу миналото си и искаш да избягаш. Няма как да стане.
Съгласна съм със SisiStrange.

kyon
08-07-2011, 20:22
"че заслужавам по - добър от него...така е защото 2 години и половина минаха в компромиси от моя страна, доказване на чувства а не получих нищичко. "

Не повтаряй тая грешка повече. Колкото повече му водиш евала толкова повече на главата ще ти се качва.. :o

darinnkaa
08-08-2011, 16:23
Миналото те преследва? :-o
Няма такова нещо. Ти се ровиш там.
Блокирай го във фейсбук. Блокирай го в скайп.
Така няма да се изкушаваш да му дебнеш профила и този на новата му.
Живей си твоя живот със сегашния ти приятел и просто трий от съзнанието си всичко, което случайно достигне до теб от бившия ти.

Ясно ми е, че си издразнена, за дето дълго време си правила всичко за него, а после просто те е оставил. На всеки човек се е случвало поне веднъж да попадне във връзка, в която се раздава, а накрая... топки. Важното е, че нон стоп премисляйки го, си вредиш на себе си. Не помагаш за идването на възмездие. Остави справедливостта на Господ.

+1 :) Напълно съгласна съм- От личен опит знам ,че ако не се ровиш в миналото и най-вече ако го блокираш във фсб и скайп ,няма да се измъчваш толкова,а до колкото с вашите общи познати им кажи ,че не е нужно да ти споделят информация за него и приятелката му .

LeDa
08-08-2011, 19:52
Чаааакай малко, хванал си е праятелка ... на 10?! :shock: Е как може човек, с който сте говорили за брак, да направи такова нещо. Просто явно не е бил толкова отдаден на връзката ви колкото си била ти. Ще го забаравиш, просто се иска време, толкова дълга връзка не се забравя толкова лесно.

elysunny
08-08-2011, 19:56
Чаааакай малко, хванал си е праятелка ... на 10?! :shock: Е как може човек, с който сте говорили за брак, да направи такова нещо. Просто явно не е бил толкова отдаден на връзката ви колкото си била ти. Ще го забаравиш, просто се иска време, толкова дълга връзка не се забравя толкова лесно.
приятелката му е на 17, той е на 24 така разбрах аз, иначе съм съгласна с това, което другите ти казаха

LeDa
08-08-2011, 20:00
Чаааакай малко, хванал си е праятелка ... на 10?! :shock: Е как може човек, с който сте говорили за брак, да направи такова нещо. Просто явно не е бил толкова отдаден на връзката ви колкото си била ти. Ще го забаравиш, просто се иска време, толкова дълга връзка не се забравя толкова лесно.
приятелката му е на 17, той е на 24 така разбрах аз, иначе съм съгласна с това, което другите ти казаха
О, да, извинявам се. 8-) Както и да е, щом един човек е готов да прекрати толкова дълга врзъка просто така, не си заслужава.

fenkaaa
08-08-2011, 20:44
Да наистина,ако обясниш как така изведнъж той се буди и решава,че това е края ще ни улесниш да ти дадем съвет :)

mArMaLaDkA
08-08-2011, 22:14
"АЗ правих 2 години компромиси, АЗ 2 години се раздавах, АЗ си доказвах чувствата, АЗ заслужавам нещо по-добро от него, МЕН ме е заменил" - усещаш ли за какво ти говоря? Вирнала си си носа до небето, 'щото си намерила кой да те харесва, обаче същевременно едвам се побираш в кожата си, понеже бившият ти продължава напред. Заслужавала си нещо по-добро, сама си го каза, следователно защо се нервиш толкова? Момчето просто си е намерило момиче на неговото ниво, някое по-земно от теб, от което не лъха енергия тип "недостоен си за мен, бъди щастлив, че изобщо съм ти обърнала внимание навремето". И защо си била с този човек две години, щом ти е под нивото, щом не си била удволетворена от цялата история, т.е все ти си правила компромисите и жертвите, и прочее? Афектирана си, то е ясно, ама... 7 месеца са минали бе, жена, направи поне минимално усилие да си продължиш живота.

TheNewReligion
08-08-2011, 22:32
^ Почти напълно съм съгласна.
Само 'дето според мене, авторката се сетила след половин година, "че заслужава нещо много по-добро", не защото е истина, а по простата причина, че един вид гроздето й се е видяло високо (т.е. той вече не я иска) и е решила, че е кисело, за да не се налага да дава обяснения най-малкото пред себе си защо нещата са се стекли по тоя начин.
Но е нормално. Просто те е страх да си признаеш, че го обичаш толкова много и си доста огорчена.

Missmarch
08-09-2011, 06:26
Виж, не че не е грешно да го кориш за неговите грешки. Нормално е още да мислиш за него, да те е яд вътрешно, да си го искаш обратно. Нормално е, ако преди това си имал истински чувства ! Щом на него не му пука и си живее живота, живей си го и ти. Ще видиш как след един момент като спреш да мислиш за него постепенно, ще го забравиш и ще ти е все тая. ~Хаха, минало. :) ~Бъди твърда, все пак банално звучи, това не е последния човек, с когото можеш да бъдеш и да обичаш. Успех!

marin4itu
08-09-2011, 09:08
Хем сте мислили за брак и деца, хем казваш, че само ти си си доказвала любовта, а той нищо не е правил? Малко не ми се връзва :-o

Иначе с две думи продължи си живота! Премахни го от всякъде, когато се хванеш да мислиш за него, веднага почни да си мислиш за нещо друго, но положително. Ти самата не искаш да го забравиш!

sasha_90
08-09-2011, 09:39
Можеш да го забравиш,но за целта ти е нужна воля и желание.А в теб такова не виждам,само на думи.Забравянето на миналото не е само на думи.Трябва да го блокираш от всякъде,прекъсни всякакъв контакт с него.Така ще останат само спомените,които с течение на времето ще избледнеят.

BloodRunsCold
08-09-2011, 11:32
Съюзи се с настоящето и бъдещето 8)