PDA

View Full Version : Мога ли да се преместя?



Alexanndurr
08-07-2011, 18:27
Значи проблема ми е такъв, от 2 години скапаното училище ми трови живота всички там са боклуци и моят клас най-вече пропаднало квартално училище. 8ми клас избутах опитах се да се преместя не се получи. Сега 9ти клас ЕДВА го искарах с 350 извинени и 120 неизвинени останах на 5 поправителни изпита, провалих се и на 5-те които бяха през юли сега на тези през септември незнам каво ще стане, просто всеки ден съм депресиран идва ми да се метна от някъде :cry: :cry: :cry: :cry: Просто искам едно нормално училище с хубав клас с които да ми е кеф да отида на даскало да си говорим да излизаме междучасия и тва онова...
В моя клас има 3- 4-ма момчета и момичета, които "управляват" класа и няма как да не те унижат а от това за мен е най-гадното нещо просто се депресирвам идва ми да спра да живея щото си мисля, че като са ме унижили съм путка смешна ... Под унижение се разбира да те обидят нещо да ти се подиграят пред всички. И въобще разбирате ли, и с парите не сме добре, често се местим едвам свързваме двата края и приятелите ми спаднаха значително от както съм в 23-то ПРОСТО ИСКАМ ДА СЕ МАХНА МНОГО АМА ПРОСТО НЕСТАВА :cry: :cry: :cry: Немога да живея нормално от 2 години няма да издържа и 10-ти клас в тва жалко училище та, дали може да ми разясните как става премественето и дали може малко преди 15 септември да го направя това преместване.. А ако издействам изключване тогава как се извършва преместване? Умолявам ви дайте ми някакви съвети каво да правя как да успея да се махна от то АД

anonymous708973
08-07-2011, 18:32
Сега 9ти клас ЕДВА го искарах с 350 извинени и 120 неизвинени останах на 5 поправителни изпита, провалих се и на 5-те които бяха през юли

Точно за кварталното училище си.

Alexanndurr
08-07-2011, 18:49
Щото не ходих заради тъпия клас... Не е без причина да избягам ........ :x :(

Musee
08-07-2011, 18:55
Във СОУ можеш да се преместиш по всяко време на годината. В професиална гимназия единствено лятото, при положение, че се държат преравнителни изпити. Щом си го решил, действай, но не мисли, че в новото училище ще те посрещнат с бъклица и дрян. Ако си бил предразположен към подигравки, трудно ще се скриеш от миналото.

Alexanndurr
08-07-2011, 19:02
Ами знам за приравнителните, обче първо трябва да взема поправителните :( :( Което незнам дали ще стане мога да се преместя по всяко време в същия профил в който съм искаш да кажеш? А дали и там ще се гледа успех? Исках да се преместя в 32-ро при един приятел супер добро даскало е писах на директорката в абв-то и тя ме отряза и ми каза че с слаб успех немога да се преместя в нейното училище.. За София става дума успеха ми е доста слаб неможе да сучи в такава обстановка в училище моя клас си обръщат чиновете по време на час бъзикат се с учителя правят си кавото искат.. и ПРОСТО неможе да се учи... Страшно много искам да се махна и съм готов на всичко.

А иначе НЕ съм от мухльовците на класа, но те се подиграват на по-голямата част.

SmilezZz
08-07-2011, 19:03
Щото не ходих заради тъпия клас... Не е без причина да избягам ........ :x :( Това не е оправдание. Всички сме имали проблеми в училище ,но това не означава,че не трябва да ходиш на училище. Училището е мястото,което те учи,а не събиране с приятелите. Учи си. Ходи си редовно на училище. Говори си с тези от другите класове. Не е задължително да си приятел с някой от твоя клас.

В момента надали можеш да се преместиш. Все пак попитай някой учител. Или поговори с директора на училището,в което искаш да учиш. Но щом си останал на изпит по 5 предмета - съмнявам се да те приемат,ако не си ги вземеш септември месец.

Alexanndurr
08-07-2011, 19:10
Хора разберете ме психически немога да издържа тва, просто искам да ми е спокойно. Не съм психически силен просто и от най-малката гавра изпадам в депресия и се чувствам като нищожество. Но нека не се отклоняваме от темата.

SmilezZz
08-07-2011, 19:46
Хора разберете ме психически немога да издържа тва, просто искам да ми е спокойно. Не съм психически силен просто и от най-малката гавра изпадам в депресия и се чувствам като нищожество. Но нека не се отклоняваме от темата. Да ти кажа,когато бях в 6 и 7 клас - бях същата. Но просто си продължих живота. Вярно е,че не е лесно,но всичко си зависи от тебе. Ако си кажеш - не ми пука - ще се справиш.

Rawrrfearme
08-08-2011, 05:17
ОО нене, никога

BlackSugar
08-08-2011, 09:41
[quote="Alexanndurr"]Ами знам за приравнителните, обче първо трябва да взема поправителните :( :( Което незнам дали ще стане мога да се преместя по всяко време в същия профил в който съм искаш да кажеш? А дали и там ще се гледа успех? Исках да се преместя в 32-ро при един приятел супер добро даскало е писах на директорката в абв-то и тя ме отряза и ми каза че с слаб успех немога да се преместя в нейното училище..
Благодари се на бога, че те е отрязала... Повярвай ми 100% съм сигурна, че 23 щеше да ти се стори рай в сравнение с 32. Там нямаше да издържиш и седмица... По- добре се ориентирай към някоя професионална гимназия щото явно не те бива с науките. Замислял ли си се в какво си добър? Техника, готварство, туризъм, компютри? На твое място сериозно бих се размислила. Там дори и да не намериш свестни хора поне не държат много строго и ще избуташ някак си до 12 клас, а накрая и занаят ще си хванеш :)

martin97
08-08-2011, 10:36
Учи малко,с депресии и хленчене нищо няма да стане!

martin97
08-08-2011, 10:37
и ходи на даскало,че ще съжаляваш по-късно в живота!

Alexanndurr
08-08-2011, 11:30
Благодари се на бога, че те е отрязала... Повярвай ми 100% съм сигурна, че щеше да ти се стори рай в сравнение с 32. Там нямаше да издържиш и седмица... По- добре се ориентирай към някоя професионална гимназия щото явно не те бива с науките. Замислял ли си се в какво си добър? Техника, готварство, туризъм, компютри? На твое място сериозно бих се размислила. Там дори и да не намериш свестни хора поне не държат много строго и ще избуташ някак си до 12 клас, а накрая и занаят ще си хванеш :)

Защо така говориш за 32-ро? Познавам хора там влизал съм вътре, и въобще ме кефи даскалото. Аз не че съм тъп ама не уча нали ви казвам в оная обстановка е НЕВЪЗМОЖНО да се учи ама буквално, не съм си купувал учебници даже, то толко пропаднало даскало.. А иначе добър съм в компютри и готвраство, колкото и смешно да звучи :D :D :D

Hayashi
08-08-2011, 11:45
Честно казано аз познавам хора с добър успех, на които не им позволиха да се преместят в елитно училище, пък да не говорим за някой със слаб.

Премести се в СОУ като искаш само да ти е спокойно.

Alexanndurr
08-08-2011, 12:48
Не съм казал никъде, елитно училище.

BlackSugar
08-08-2011, 15:55
Е да то за 1-2-3 пъти да влезеш е ок ама иначе... :( И моля да се отбележи за протокола, че не мисля, че си тъп. Просто си доста изостанал с материала...Иначе ми приличаш на мило и чувствително момче, което не знае как да се справи с проблемите си по рационален начин

Alexanndurr
08-08-2011, 16:12
Еми да от малък съм си чувствителен, дано не звучи доста п*далско опитвам се да се правя на твърд понякога ама човек неможе да скрие това, което е ... Имам доста проблеми, но сега искам само даси сменя училището, нали ви казвам от 8ми клас се опитвам и то сякаш ме дърпа сега ще съм 10-ти клас а попринцип съм 96 и трябва сега да съм 9-ти, тръгнах на 6 ама това е друга история.Сега единственото, което искам е да се преместя оивече от всичко. До 7-ми клас всичко беше супер с кеф си ходех на даскало мноо си обичах класа и т.н... И след като влязох в тва умряло даскало.. Майками каза, че ако ме иключат трябвало сам да си търся даскало, и че никъде нямало да ме вземат... А иначе сега ако си взема поправителните изпити малко преди 15-ти септември, ще е късно ли да се преместя

BlackSugar
08-08-2011, 19:18
Слушай кво да не ти пука и толкова! Не те харесват? Майната им! Те губят, а не ти. На твое място бих се стегнала да уча все пак имаш още само 3 години... След 3 години всичко това ще бъде история... Нали не искаш да се провалиш заради некви келеши смотани? Игнорирай ги! Ако много ти навлизат в личното пространство ги напсувай... Дори да не се преместиш, не съжалявай, продължи напред и всичко ще бъде ок :)

Hayashi
08-08-2011, 21:16
Не. Защо не отидеш в училище, което си си избрал и не попиташ? Може да се преместиш по всяко време на годината стига да убедиш директора на училище, че ще си добър ученик и сегашния ти успех не се дължи на факта, че си глупав.

Alexanndurr
08-15-2011, 08:08
Да успея да убедя директора? По правилник мисля, че можеш да се местиш по време на годината само ако отиваш в същ профил а аз искам да си сменя профила и за това се правят приравнителни изпити а за смяна на профила може само когато завърши годината.

UNITED2
08-15-2011, 08:54
И аз съм бил в твоето положение и те разбирам... дано си намериш къде да се преместиш,че то т'ва не се търпи :?
Моето решение беше и все още е да се държа,като другите просто и да отбягвам колкото се може повече белите,които те правят.. 8-)
Бъди здрав,и все пак се опитвай да учиш,виждаш,че със слаб успех дори в друго училище не искат да те приемат :-|

Alexanndurr
08-15-2011, 09:38
Наистина не се търпи и въобще цялото училище е буквално пропаднало приемат всякакви, в моя клас има туркиня и циганка, 7 момчета и 14 момичета няма никой с когото да мога да движа или са смотаняци или са от тия "пичовете" където пушат отпред както казах в пъривя си пост НЕВЪЗМОЖНО Е ДА СЕ УЧИ. Трябва да се махна искам да питам само ако някой е имал същия проблем да сподели, и между другото да кажем ме изключат, как става преместването тогава?

blueberryyy
08-15-2011, 23:01
А защо не говориш с родителите си? Никъде не те видях да ги споменаваш... Нали знаеш, че без тяхното съгласие не можеш да се преместиш?
Поговори с тях, обясни им как се чувстваш, сигурна съм, че ще намерите най-доброто решение. Успех :-)