PDA

View Full Version : Проблем с пърхот



albertog
08-07-2011, 19:07
Здравейте , от около 2-3 месеца започна да ми излиза пърхот , на пръв поглед не си личи много обаче когато с ръка затъркам по косата и се вижда как ситен пърхот пада от косата ми. На 17 години съм , къпя си се всеки ден , дори лятото по 2пъти на ден обаче косата си я мия само вечер. Мисля че пърхота ми излезе след като ходих на басейн от тогава започна да ми излиза. Боря се срещу пърхота вече почти 2 месеца обаче за момента няма голям ефект , ползвам в момента шампоана на BILKA преди това ползвах Shauma но не ми помогна , не ползвам мазила за коса обаче сменям често шампоаните и сигурно и от това е дошъл проблема. Прочетох в интернет една рецепта против пърхот , да разтворя 2 супени лъжици ябълков оцет в 3 чаши вода и на сутринта да се измия с шампоан,в момента съм с оцет на главата ще видя на сутринта дали ще има малко ефект , моля ви ако знаете нещо полезно пишете че направо се отчайвам ! :(

btw- искам да допълня че главата не ме сърби.

Kocha
08-07-2011, 19:34
Виж тази тема и може би ще намериш лек за проблема си :)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=267532

albertog
08-07-2011, 19:36
Разглеждах я ако имате да добавите нещо пишете :)

maya884
08-08-2011, 13:19
В една чашка с кисело мляко добавяш 1 лъжичка сода и разбъркваш.Подле втриваш в кожата на главата и си слагаш чантичка на главата и се овиваш с кърпа.След 30мин се измиваш.При мене действа

SweetySmallDevil
08-08-2011, 16:55
хапче Низорал, купуваш от аптеката .. около 1лв струва, стриваш го на прах и го слагаш в бебешки шампоан .. действа!!! От личен опит го казвам .. :)

albertog
08-08-2011, 20:49
Мерси за съветите ще ги пробвам !