PDA

View Full Version : Мога ли да приемам ''Оргаметрил'' за предизвикване на цикъл?



selenaa56
08-08-2011, 09:50
Мога ли да го приемам без консултацията на генеколог.Една приятелка ми каза да го пия 3 дни сутрин и вечер.Като го спра до два дни щяло да ми дойде.Безобидно ли е това предизвикване.Благодаря ви предварително. :)

kalpazanka
08-08-2011, 09:51
Не. А тая твоя приятелка да си пъхне оргаметрила където слънце не огрява. Като си няма идея от щадящи медикаменти, поне да не си отваря устата.

Hayashi
08-08-2011, 12:25
Оргаметрил е за отлагане. И аз го пия без да съм се консултирала с гинеколог точно. Пие се по 2 хапчета, по 1 сутрин и 1 вечер. Докато го пиеш няма да ти дойде, спреш ли ти идва на следващия ден, същото става пропуснеш ли хапче.

Но все пак, се консултирай с твоя личен.

ThisIsMe
08-08-2011, 14:41
Не можеш да предизвикаш менструация .Гинеколог може да го направи,ако прецени ,че наистина е необходимо (например при аменорея).Безотговорно и погрешно е да си предписвате една на друга медикаменти.Едно и също лекарство не трябва да се употребява от други хора,макар и при еднакви налични симптоми,без консултация с лекар(в случая гинеколог).

kalpazanka
08-08-2011, 19:21
В никоя нормална аптека няма да й го дадат без рецепта.


Оргаметрил е за отлагане. И аз го пия без да съм се консултирала с гинеколог точно. Пие се по 2 хапчета, по 1 сутрин и 1 вечер. Докато го пиеш няма да ти дойде, спреш ли ти идва на следващия ден, същото става пропуснеш ли хапче.

Но все пак, се консултирай с твоя личен.
Подлежиш на наказание. Нямаш право да даваш указания за медикаменти, които са извън посочените в точка 13.

selenaa56
08-09-2011, 07:01
Благодаря много на всички :-)

anonymous708973
08-09-2011, 08:53
Мога ли да го приемам без консултацията на генеколог.Една приятелка ми каза да го пия 3 дни сутрин и вечер.Като го спра до два дни щяло да ми дойде.Безобидно ли е това предизвикване.Благодаря ви предварително. :)

На мен нищо ми няма, но е е за тази цел, за която мислиш да го използваш.


В никоя нормална аптека няма да й го дадат без рецепта.

Защо продължаваш да го повтаряш, след като очевидно не е вярно? Купувам го от супер голяма аптека на центъра на Пловдив, купих си го и на морето от една аптека. Провери пак, може би вече е от разрешените медикаменти.

kalpazanka
08-09-2011, 09:02
^ http://www.bda.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=220&lang=bg

NomNomNom
08-09-2011, 11:58
Лолз, какви ли не рандом АБ ми е взимала майка ми по преценка без рецепта 8-) Оргаметрил лично съм купувала на съквартирантката ми от Софийска аптека ;д

dami666
08-09-2011, 18:51
Не е хубаво да се пият лекарства без консултация с лекар,особено такива които се бъркат с хормоните и цикъла.Не ти го препоръчвам.