PDA

View Full Version : Почистване на лицето...



Bebee66
08-08-2011, 14:08
Имам бяла кожа, и пигменти петънца. По лицето имам доста бенки(плоски, изпъкнали) и доста петънца, и гледам много да не стоя на слънце, че броя им се увеличава дори и само 10мин. да стоя на слънце.
По принцип харесвам по-тъмната кожа, но съм се примира,че ще си остана с бяла, но поне ми се иска да е "чиста". Смисъл, искам да си направя някаква процедура, която да ми изчисти всичките тея петна и бенки по лицето, и тенът ми на лицето да е равномерен. Без никакви по-тъмни или червени петна по нея. На всичкото отгоре имам и тъмни кръгове под очите, белези от черни точки(хем ходя на козметик РЕДОВНО). Чувала съм,че хим. пилинг помага за равномерен тен на лицето и за премахване на БЕЛЕЗИ но за бенки не съм сигурна...също съм чела по форумите, че има вероятност от изгаряния по кожата.. Само тва ми липсва...
Вие правили ли сте си тази процедура? Дали ще ми е от полза? А бенките не вярвам пилинга да ми ги махне..ама все пак пишете в темата, ако някой е ходил да му махат бенки/белези

koshtramba
08-08-2011, 14:11
Дерматолог може да ти ги премахне след конкретни изследвания на самите бенки. Възможно е да се махнат, но няма да е с пилинг. Приготви си повече парички и мисля, че няма да те притесняват повече.

Bebee66
08-09-2011, 09:34
А какво представлява изследването? Къде трябва да се извърши?

anonymous708973
08-09-2011, 09:38
Бенките се махат с 10-минутна операция с локална упойка от ЛЕКАР, НЕ от козметички, които са решили, че могат да го направят!

И бтв, супер яко е да усещаш как скалпелът ти реже кожата и тече кръв - не боли въобще, но лекият натиск е сууууупер як 8-)

Не съм добре...
Невър майнд. Махат се само релефни и/ли черни бенки.

Bebee66
08-09-2011, 09:57
уоу 8-) ти да не би да си ходила да ти махат някоя бенка? :-)
Не се ли изрязват само релефните бенки...знам за плоските че могат да се махнат със лазер :-o

Josefinne
08-09-2011, 10:23
На една приятелка й махнаха 2-3 релефни бенки с някакъв мехлем. Бенките сами си паднаха след намазване с мехлема.

Bebee66
08-09-2011, 10:32
ее сериозно ли бе? Ти сигурна ли си,че са били бенки, а не брадавици? Моля те питай я кой е мехлема :-) Бенката ми на лицето не е релефна, съвсем леко е изпъкнала,кафява е на цвят, не е голяма като пъпка е, но все пак ме дразни, искам чисто лице.Всичките ми бенки на лицето са плоски и мноооого на брой и не ми се вярва да "паднат" от тоя мехлем :? ... Иначе останаха ли и някакви белези?

Rebirthing
08-09-2011, 11:04
Бенки се премахват само от медицинско лице.

За пигментните петна - има много кремове и мазила за избелване. Лимона също е много добро средство ! Аз редовно си се търкам с лимон ;д.
За сенките под очите ти препоръчвам куркума на прах + доматен сок (това също става за пигментни петна), нанасяш, изчакваш 10-15 мин. и отмиваш. Плюс това прием на достатъчно витамини и вода ще помогне. Като цяло здравословния начин на живот ще направи сенките ти само спомен :). Не забравяй и да спиш достатъчно, поне по 8 часа на ден.

anonymous708973
08-09-2011, 12:25
уоу 8-) ти да не би да си ходила да ти махат някоя бенка? :-)
Не се ли изрязват само релефните бенки...знам за плоските че могат да се махнат със лазер :-o

Да, махаха ми. Идеята е, че бенката е доброкачествено или злокачествено образувание, затова трябва да се изреже надълбочко, заедно с кожата около нея. Това една кирлива козметичка не трябва да го прави.

А тия твоите бенки толкова ли са грозни, че искаш да ги махаш, въпреки че не са релефни?

Rebirthing е много права - здравословният начин на живот е най-правилният начин. Противно на модерното будуване през нощта, аз от малка си спя по много и да ме видиш сутрин. В 7.30 съучениците ми спят по чиновете, а аз съм бодра и щастлива и си подскачам наоколо, без да пия по 3 кафета на ден, за да стоя будна.
Е, това с 8-те часа сън трудничко ще стане, ама поне по 6 гледай да правиш, а не да си лягаш в 4 и да ставаш в 7. И да, има значение дали спиш от 12 до 6 или от 4 до 10.

koni
08-11-2011, 06:50
За пилинга сега не е подходящото време. Трябва да е поне есен за да се прави. Пречи слънцето. Както са ти писали той не премахва бенки и брадавици. Най - добре опитай не гликолов, а билков - повече пази кожата.