PDA

View Full Version : алкохол и антибиотик



gab4ooo
08-08-2011, 23:21
здравейте пичове . така значи вчера нямахме с компанията кво да праим и си купихме две малки водки флирт и цигари мерилин :ДД некви супер слабите . така аз си смесих горе долу половината водчица със сок от ананас на ббб и не съм пила много . изпучих и една цяла цигара и направих няколко дръпки от на другите . вечерта към 1 : 00 4аса някъде изпих един антибиотик той по принцип ми е за пречистване на кръвта защото имам проблем с пъпките . ии се разтреперих ама не знам дали е от мисълта или 6тот се получи няква реакция . вие как мислите . не съм била пияна и то въобще смисъл от половин водка и то малко шишенце няма шанс да се напия ...

maksimal
08-09-2011, 00:21
Сигурна ли си че си глътнала антибиотик?

GLaDOS
08-09-2011, 06:05
И аз започвам вече 2ри месец антибиотик за същата работа .
Не знам дали мога да пия ако го започна и просто не го започвам .
Напиши името на лекарството или виж в листовката ... би трябвало да пише .

kalpazanka
08-09-2011, 08:07
Не вдянах какво общо има пречистването на кръвта с пъпките. Ако имаше бактерии в кръвта, щеше да си в болница на интензивна терапия, не да се наливаш като невиждала и неблизвала алкохол. С какъв акъл смесваш алкохол и АБ?!

dimitar_ak
08-09-2011, 09:30
Ако не греша алкохолът намалява ефекта на антибиотика, а не, че е токсична комбинация.

kalpazanka
08-09-2011, 10:00
^Зависи какъв е антибиотикът. За някои групи АБ е груба грешка смесването с алкохол и се получава картина на отравяне.

gab4ooo
08-09-2011, 20:36
Антибиотикът е АЗАТРИЛ 250 мг . Вземам го защото имам проблем с акнето и дерматолог ми го изписа . Пия го само два пъти в седмицата по едно хапче и дерматолога каза че той по - скоро не действа като антибиотик защото се приема само два пъти на седмица . И не съм се наливала като луда . Просто сигурно съм изпила 1/4 от малка водка флирт (малка бутилка не от големите) !!!

titinkaa
08-10-2011, 14:05
Никога не смесвайте алкохол с антибиотик-вредно е за черния дроб.

GrippingBosh
08-11-2011, 07:53
Доколкото зная,пиеш ли алкохол по време на прием на антибиотик ,неговото действие спира.Пречистването на кръвта има много общо с пъпките.Аз самата бях изпила 7 антибиотика за гърло обаче и ми беше претоварено всичко ,започнах да пия билки за пречистване на черен дроб ,жлъчка ,кръвта..и всичките ми обриви и пъпки спряха да се появяват

kalpazanka
08-11-2011, 08:03
Говори с конкретни понятия- от какво чистиш кръвта? Разбирам тук да се говори за хемодиализа- по-бива да го употребявате тоя глагол, ама да "чистиш" кръвта, 'щот' имаш акне?!

gab4ooo
08-12-2011, 13:37
^^ казвам го така както ми го е казала лекарката . и да вече не се притеснявам щот ако трябвапе да ми става нешо вече да съм ..........

FantaMen
08-13-2011, 03:07
Колежката дето почиваше в Поморие тази година... то пиенето ти ебава черния дроб така че голяма разлика няма :D Експерт съм в тея антибиотици + алкохол... Пия мн и много често съм болен ... попринцип не е за добро :) Но ако си решила да пиеш то първо пиеш алкохола и после 2 часа минимум хапчетата... но пак ти казвам не е препоръчително.По добре удари някой слаб алкохолен коктейл... Mojito :) Идеалният враг за жегата :grin:

gab4ooo
08-13-2011, 14:28
абе тва беше сиг единственият път в който съм лизнала алкохол и не беше много и антибиотика го изпих 5 4аса след това .

darkPaladin
08-13-2011, 22:54
Колежката дето почиваше в Поморие тази година... то пиенето ти ебава черния дроб така че голяма разлика няма :D Експерт съм в тея антибиотици + алкохол... Пия мн и много често съм болен ... попринцип не е за добро :) Но ако си решила да пиеш то първо пиеш алкохола и после 2 часа минимум хапчетата... но пак ти казвам не е препоръчително.По добре удари някой слаб алкохолен коктейл... Mojito :) Идеалният враг за жегата :grin:

страх ме е да попитам на колко си години...

на организма му трябват минимум 24часа да се очисти от алкохол антибиотици и тн но това е минимална цифра може и много повече да е зависи

фала веднъж става рядко втори път пий на собствена глава

FantaMen
08-16-2011, 04:36
На 18 съм! Казах по горе цяло лято това ми е работата да пия...Работя за дискотека и след работа сам си прави сметка за какво става въпрос...По добре купонджия на 60 отколкото монах на 100 :) Може и 20 години да живееш ама зависи как си ги живял...Ти не пии живей здравословно и живей до 100 като последните 20 са в една стая ... и еднообразно ежедневие...

Лично мнение и не ангажирам никого с него.Това е моето виждане на нещатата :)

blueberryyy
08-16-2011, 19:59
Антибиотикът е АЗАТРИЛ 250 мг . Вземам го защото имам проблем с акнето и дерматолог ми го изписа . Пия го само два пъти в седмицата по едно хапче и дерматолога каза че той по - скоро не действа като антибиотик защото се приема само два пъти на седмица . И не съм се наливала като луда . Просто сигурно съм изпила 1/4 от малка водка флирт (малка бутилка не от големите) !!!

Само ще ти кажа, че като пиеш Азатрил два пъти в седмицата не правиш нищо, само се тровиш... Акне не се лекува с антибиотици ;)

Иначе, едва ли е от алкохола, доколкото разбрах си взела хапчето по-късно. Все пак не ги смесвай, не е добре, можеш да си навлечеш голяма беля.
А може да ти е станало така, защото си го взела на гладно, примерно. Специално тоя антибиотик е малко кофти...

deni15
08-20-2011, 11:19
аз наскоро взимах антибиотици и една събота вечер бях пияна смесих 2 алкохола и изпуших една кутия цигари,ама нищо не ми стаана и ефекта им не намаля