PDA

View Full Version : Винг чун



painkiller951
08-09-2011, 02:10
Здравейте.. Искам да попитам дали някой се занимава, или има информация относно тренировки по Винг чун в София. От доста време съм любител на този спорт и гледам филми и клипове в който се изпълнява. Ако някой има информация за клубове и цените им моля да пише :) На 15 години съм но предполагам не е от голямо значение..

Joniwut
08-09-2011, 02:13
Айде приятел, заповядай:

http://www.wingtsun-bg.com/00-ewto-bg/novini/novini.html

painkiller951
08-09-2011, 02:26
Хмм мерси, разгледах сайта, но не намерих нищо за цените. Ако имаш информация казвай. А също така тренировките както виждам са по 30 минути. Тренирал съм таекундо преди и тренировките бяха по час и половина.. Не е ли някак малко :o
Айде мерси и лека от мен я кое време стана.. Утре ще видя темата

bathory
08-09-2011, 09:01
По час и 30 мин. са тренировките.. За цените не съм много сигурна, но мога да попитам :)

painkiller951
08-09-2011, 12:07
Пфф.. кво да ти кажа.. недоглежане :D В 5 сутринта гледах сайта и въобще несъм видял 19;30;21;00 ,а 19;30-20;00.
Еми ако можеш попитай, всмисъл ако имаш познат който тренира или нещо такова,не да звъниш и да се набутваш ест. Аз просто гледам да се информирам преди да се обадя.

LastFN
08-09-2011, 14:30
Този Ип Ман яко те е заребил а

painkiller951
08-09-2011, 14:46
Ип ман съм го гледал когато излезе още 2008 първата ... Може да се каже да.. оттам разбрах за този стил, но това е филм се пак. Наскоро гледах клипове от туринири и тн.. Като цяло ми харесва и затова се интересувам.. :-P

bathory
08-09-2011, 16:13
Да, имам познат.. Довечера, ако го засека ще го попитам :)

painkiller951
08-09-2011, 16:59
Ок мерси :) Ще следя темата

bathory
08-09-2011, 22:19
Зависи на колко тренировки ще ходиш. В Пловдив излиза 60лв., ако ходиш на всички тренировки, предполагам и в София е подобно. :)

painkiller951
08-09-2011, 23:03
Ами като гледам са 5 тренировки на седмица. Пада се долу горе 3 лева на тренировка,а това си е доста евтино.. Мерси за информацията остана само да се запозная с мястото и как да стигна дотам. :)

ZipFail
08-09-2011, 23:23
Според мен ако тъсиш практичната страна, най-добре се научи първо да удряш силно и чак след това тръгвай да се учиш да удряш бързо. Винг Чуна не най-подходящото БИ за начинаещи с една дума.

SolomonIceberg
08-11-2011, 06:48
Наскоро гледах клипове от туринири и тн..
Турнири???
Не думай - ВЧ е смъртоносно БИ и там турнири няма, щото току виж след 2-3 секунди единия умре от някоя тайна смъртоносна техника :D

Пич, намери си нещо сериозно за трениране, недей се занимава с глупости !

painkiller951
08-11-2011, 13:21
Турнири,състезания,мачове все едно... схавна мисълта.
Май аз си решавам кво да тренирам не ти..Тренирал съм 2 години и друго бойно изкуство не се притеснявай.

SolomonIceberg
08-12-2011, 07:40
Турнири,състезания,мачове все едно... схавна мисълта.
Май аз си решавам кво да тренирам не ти..Тренирал съм 2 години и друго бойно изкуство не се притеснявай.
Не знам защо реши, че съм се притеснил за тебе :D
Ходи си тренирай смъртоносния ВЧ, па както казваше треньора на един мой приятел "добре, че има всякакви трениращи цървули, та да можете и вие да направите по някой нокаут..."

dunce
08-15-2011, 01:09
И добре че има такива недисциплинирани и глупави хора като тебе, че да ни направят деня. Може и най-големият спортист да си, ама като си комплексар, хич не е добре :)

SolomonIceberg
08-15-2011, 06:58
И добре че има такива недисциплинирани и глупави хора като тебе, че да ни направят деня. Може и най-големият спортист да си, ама като си комплексар, хич не е добре :)
ЩОм си рекъл... :P

SomeRandomDude
08-15-2011, 14:14
Тренировките са по 5 дни в седмицата (всички делнични) и по час и половина. Заплаща се 50 лв на месец (или поне така беше преди година когато тренирах).

Горното се отнася за школата на сифу Йосиф Хедер, където обаче през повечето време преподаваше сихинг Ивайло Кръстанов, понеже сифу пътува насам-натам.
(Сихинг в китайските бойни изкуства е равносилно на семпай в японските.)

Винг Чун е практично и просто бойно изкуство, но има един ОГРОМЕН недостатък и това е недостатъчното трениране на физическа сила.
Ако се записваш там и си сериозен, тогава е повече от задължително да се заемеш самостоятелно с мускулите си. Купи си гирички и започвай!
Винг Чун е изкуство което не изисква сила, но НЕ Я ОТРИЧА.
(Само че става дума за сила, а не за напомпани с въздух мускули. Тренирай качествено!)

Също така, ако си спортно настроен тип, значи Винг Чун не е за теб.
Във ВЧ няма сериозно физическо натоварване, няма спортна злоба, няма спаринги.
Винг Чун е бойно изкуство, а не спорт. То повече се учи, отколкото се тренира... (това май не прозвуча както трябва, но не мога да го кажа по-точно).
С други думи - не се записвай ако не си готов за учене (вместо трениране).
Ако имаш спортна психика, тогава по-добре просто излез и тичай докато ти окапят краката.

Nikolai11
09-13-2014, 08:53
Някой интересува ли се от дървен манекен за бойни изкуства (Винг Чунг Кунг Фу) ?

Nikolai11
09-13-2014, 08:54
Някой интересува ли се от дървен манекен за бойни изкуства (Винг Чунг Кунг Фу) ?