PDA

View Full Version : Педикюр!



ledenakrasota
08-09-2011, 07:06
Стъпка по стъпка: какво правите, колко пъти седмично и какви продукти ползвате.

:)

Rebirthing
08-09-2011, 09:02
По принцип ходя на педикюр и маникюр, че не ми се занимава.

Иначе тази статия описва цялата процедура:
http://krasota.rozali.com/tialo/p7826.html

Когато си го правя сама обаче, не винаги се лакирам с цветен лак :).

anonymous708973
08-09-2011, 09:35
Майка ми ходи, за да види какво представлява и си го прави сама вкъщи, защото каза, че не е нищо особено по салоните. Научи и мен.
1. Изтривам лака.
2. Накисвам крачетата за 10-15 минути в топла вода, направо гореща, със соли за вана. Можеш да прибавиш някакво масло/лимон етц.
3. С едно остричко нещо махам останалия лак, който не съм успяла първоначално. Избутвам кожичките и режа ноктите.
4. Изваждам крачетата, подсушавам ги леко и ги стържа с пилата за пети. Става много по-добре отколкото на мокри крака.
5. Слагам ги вътре за още малко, пак ги вадя, пак си подсушавам леко и слагам пилинг. Търкам доволно много.
6. Изплаквам ги.
7. Мажа с крем и изчаквам 20-30 минути.
8. Изтривам крема от ноктите и се лакирам.

mine
08-09-2011, 11:04
В статията пише за разделители за пръсти - От къде мога да си купя такива, че аз много се цапам като се лакирам, колко струват И може ли да се заместят с нещо друго ?

Благодаря..

anonymous708973
08-09-2011, 12:21
Оле, никога не съм ползвала.

Можеш да ги купиш от козметичен магазин или да си ги поръчаш от Орефлейм/Ейвън.

Вкъщи имам поне 3 чифта, обаче... всичките ги правят много широки и направо ти разпарчетосват пръстите - боли, защото ги държат много разширени.
Взимаш тоалетна хартия/салфетки, правиш си тампончета (както когато ти тече кръв от носа) и си ги слагаш между пръстите. Евтино и по-удобно 8-)

granger
08-09-2011, 12:31
Полезна темичка , добри коментари, ама това разделителите за пръсти са нещо супер тъпо! Първо адски ти разчекват пръстите и ако са меки се смачкват супер бързо! Аз лъчно предпочитам да пложа малко навит памук между пръстите,по-удобно е!

Exothermic
08-09-2011, 12:40
PinkPan7her, какъв пилинг използваш? :)

Rebirthing
08-09-2011, 13:15
Моите пръсти са много пластични, явно само на мен ми е удобно с разделител :D . Иначе на въпроса от къде да си закупите, в козметичните магазини много ясно.

marin4itu
08-09-2011, 16:07
И на Avon има пилинги. Аз като цяло много харесвам козметиката за крака на Avon.

Иначе Пантерката прави всичко, което и една маникюристка би направила, освен изрязването на мазоли с кюрета, което аз не го препоръчвам в домашни условия, защото могат да станат големи бели!

NomNomNom
08-09-2011, 16:15
За пилингите за крака - ползвам на ейвън , от фуут серията , имам една синя чантичка, която ми беше подарък с още рандом неща за крака от там.
Тъкмо се налакирах сега , легена с вода още ми е до леглото ;д
Инак, схемата на пантерката е идеална.

anonymous708973
08-09-2011, 16:47
PinkPan7her, какъв пилинг използваш? :)

Eй този (http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYFB5hHh9QcYgb_xIc8uBjRanqz87hY 4WOKc3yrMWyDNGAUvns)

Абсолютно всеки става, просто гледай да е с по-едри частици, да не вземеш някакъв за лице. :)

Exothermic
08-09-2011, 21:35
PinkPan7her, какъв пилинг използваш? :)

Eй този (http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYFB5hHh9QcYgb_xIc8uBjRanqz87hY 4WOKc3yrMWyDNGAUvns)

Абсолютно всеки става, просто гледай да е с по-едри частици, да не вземеш някакъв за лице. :)

Благодаря. ;-)