PDA

View Full Version : Спешно помощ!



Dollystar
08-09-2011, 07:37
След 2 дена отивам на море, в същия ден трябва да ми дойде и цикъла.. От 3-4 дена вече се опитвам да го предизвикам да дойде по-рано, права коремни преси, скачам на място като идиот(защото четох, че това помагало), пия аспирин, вчера даже и оная глупава супа от лук си правих, но нищо не помага!!! Чисто се отчаях, не искам да ходя на море в цикъл! Кажете ми какво да правя, нещо друго сещате ли се като вариянт?
И моля ви не ме критикувайте, че има много теми, знам че има и провах както казах какви ли не идиотски работи...

Goddess
08-09-2011, 07:47
Няма да те критикувам колко са вредни тези неща, защото те разбирам. Ама не помагат тези за предизвикването... Мен лично от Витамин Ц-то ми спира, ако изпиеш днес един блистер и утре още един, ще ти прескочи за тоя месец. А за предизвикване знам още 2 лъжици канела....

ledenakrasota
08-09-2011, 07:49
Защо просто не попиташ лекарката си? Един телефон е все пак! Аз пия такива лекарства, защото имам здравословни проблеми. Но се пият доста време преди датата на цикъла. Другият вариант е да ползваш тампон на плажа. Като излезеш от водата, просто го сменяш.

Dollystar
08-09-2011, 07:52
Това с витамините не е ли малко екстремно? Цял блистер и изобщо да не ми дойде.... :( (В краен случай обаче май това ще направя).. А относно лекарката ми тя ще каже- не пии нищо! Голяма работа :) , а за тампона то е ясно, но няма да ми бъде комфортно ще се притеснявам през цялото време...

ledenakrasota
08-09-2011, 08:03
Това с витамините не е ли малко екстремно? Цял блистер и изобщо да не ми дойде.... :( (В краен случай обаче май това ще направя).. А относно лекарката ми тя ще каже- не пии нищо! Голяма работа :) , а за тампона то е ясно, но няма да ми бъде комфортно ще се притеснявам през цялото време...

И все пак си имай тогава едно на ум.
Едва на 19 съм, а от 5 години имам проблеми с цикъла. Просто го няма и го предизвикват от тогава. :-# :-# :-# Защото много сериозни проблеми идват после...
Затова просто съвет: Колкото се може по-малко се подлагай на такива дейности за спиране,защото момичетата като мен завиждаме на всяко нормално момиче. :D Ако го правиш друг път се поинтересувай по навреме какво да взимаш и как да го използваш от гинеколог. Просто ще ти предпише нещата, за да няма после проблеми. :)

bloodyF
08-09-2011, 09:00
пробвала съм го и при мен подейства..
една ч.л. канела я хапваш директно, отвратително е, мирише гадно и ти влиза в носа обаче действа...после като я хапнеш пийни малко вода/сок/нещо друго за да не седи такова залепнало..
сутринта го направих, следобяд ми беше дошло :)

Dollystar
08-09-2011, 09:18
Малееееее изядох една лъжичка канела, наистина е ужасно! Преди да си я сложа в устата мислех и още една да изям ама няма да се измъчвам повече, дано да подейства до следобяд поне.. Стискайте палци :)

anonymous708973
08-09-2011, 09:26
И все пак си имай тогава едно на ум.
Едва на 19 съм, а от 5 години имам проблеми с цикъла. Просто го няма и го предизвикват от тогава. :-# :-# :-# Защото много сериозни проблеми идват после...
Затова просто съвет: Колкото се може по-малко се подлагай на такива дейности за спиране,защото момичетата като мен завиждаме на всяко нормално момиче. :D Ако го правиш друг път се поинтересувай по навреме какво да взимаш и как да го използваш от гинеколог. Просто ще ти предпише нещата, за да няма после проблеми. :)

Тоолкова искам да нямам цикъл! Мразя го тоя период, по 10 пъти на ден да се къпя пак се чувствам супер мръсна и ми е адски гадно. Излизат ми пъпки и се чувствам супер грозна!

shanell1
08-09-2011, 09:31
Аз също по време на цикъл се чувствам мръсна, ужасно е ! Тампони - това е решението, неудобни са, но ще ти свършат работа, колкото до витамин С, може по-скоро да намали течението, но не знам какви конски дози трябва да пиеш, за да го спреш за 1-2 дена. Има и лекарства от аптеката, които регулират цикъла, но не е препоръчително да ги пиеш :)

Josefinne
08-09-2011, 10:26
По принцип има медикаменти, които могат да ти забавят цикъла, но е добре да започнеш по-рано да го пиеш, защото веднъж започне ли - няма спиране. Аз си забавиха цикъла така тази година. Но понеже не е хубаво да си предписваме лекарства една на друга, препоръчвам ти да си вземеш още днес направление от личния лекар и да отидеш с него на гинеколог или ако не са ти проблем паричките - направо на консултация на частно при гинеколог и той/тя ще ти изпише и ще ти обясни как се пие и колко дълго.
Това е единственият сигурен метод. Всички други са малко или много врели-некипели.

sugargirl94
08-09-2011, 10:51
като ти дойде си купи 6 ампули витамин Ц
на първия ден изпий 3 (сутрин,обяд,вечер)
на 2-рия-2
на 3-тия-1 (на 3-тия ден би трябвало да ти спре)

При мен помага :D

Josefinne
08-09-2011, 11:23
Аз също по време на цикъл се чувствам мръсна, ужасно е ! Тампони - това е решението, неудобни са, но ще ти свършат работа, колкото до витамин С, може по-скоро да намали течението, но не знам какви конски дози трябва да пиеш, за да го спреш за 1-2 дена. Има и лекарства от аптеката, които регулират цикъла, но не е препоръчително да ги пиеш :)

Само да кажа във връзка с тампоните - на мен лично са ми адски удобни и няколко години карах даже само на тампони, точно защото с тях се чувствам по-чиста ( доколкото е възможно в този период), но след последния разговор с моята гинеколожка се отказах тотално от тях. Обясни ми колко са вредни и че вероятно проблемите, които имах се дължат на честата употреба на тампони и ме посъветва да ги използвам само в краен случай.

Jaune
08-09-2011, 11:57
И все пак си имай тогава едно на ум.
Едва на 19 съм, а от 5 години имам проблеми с цикъла. Просто го няма и го предизвикват от тогава. :-# :-# :-# Защото много сериозни проблеми идват после...
Затова просто съвет: Колкото се може по-малко се подлагай на такива дейности за спиране,защото момичетата като мен завиждаме на всяко нормално момиче. :D Ако го правиш друг път се поинтересувай по навреме какво да взимаш и как да го използваш от гинеколог. Просто ще ти предпише нещата, за да няма после проблеми. :)

Тоолкова искам да нямам цикъл! Мразя го тоя период, по 10 пъти на ден да се къпя пак се чувствам супер мръсна и ми е адски гадно. Излизат ми пъпки и се чувствам супер грозна!

И въпреки всички недостатъци на цикъла, не казвай тва. :?
Била съм в положение да не ми идва (все още пия хапчета) и е СУПЕР гадно, буквално завиждаш на тези, които имат, да не говорим, че само по себе си да нямаш цикъл е нездравословно, индикира хормонален дисбаланс, а оттам и куп по-неприятни проблеми от пъпки (да не говорим, че и тях ги има в излишък).
пт- тва за канелата ми се стори интересно, бих го пробвала някой път, въпреки че вече 2 морета карам с цикъл, свиква се

Dollystar
08-09-2011, 11:59
Момичета дойде ми! Незнам от канелата ли е, от лука ли незнам от какво, но ми дойде :P Ебати щастието! Айде много успехи и усмивки през лятото ви пожелавам на всички :)

Inn0cenCe
08-09-2011, 19:08
Еми миличка, малко късно си се сетила. Трябваше да се сетиш по-рано и да идеш при лекаря си. Щеше да ти изпише противозачатъчни и всичко щеше да е добре. Те са просто хормони и можеш да контролираш цикалът си както искаш. Но не знам как можеш да постъпише сега, освен да си вземеш супер попиваеми тампони. Нямам друга идея. :s

kalpazanka
08-09-2011, 19:14
Момичета дойде ми! Незнам от канелата ли е, от лука ли незнам от какво, но ми дойде :P Ебати щастието! Айде много успехи и усмивки през лятото ви пожелавам на всички :)
Честито!
Локвам. :)