PDA

View Full Version : Препоръчайте ми хубава фентъзи или трилър книга :)



ann321
08-09-2011, 15:16
Стори ми се тъпо да правя цяла тема,но все пак.
Та някой ще може ли да ми каже някоя хубава фентъзи книга,по възможност да не е за вампири.Или пък трилър,ужас,нещо такова.Например нещо на Стивън Кинг.Ама да е интересно.
Ако не в тези жанрове,то поне да е увлекателна,чете ми се нещо хубаво,завладяващо.Дори да има любовна история,пак става.
Просто ми предсоти дълго пътуване,а ми се чете нещо стойностно.Пък и за разнообразие.

И последно,някой има ли впечатления от книгата на Джейн Остин,Гордост и предразсъдъци? Защото мисля да я чета. 8-)

Colouring
08-09-2011, 15:22
Не съм много по фентъзито и трилърите,но за "Гордост и предразсъдъци" ще ти кажа.
Аз съм я чела и много ми хареса,заслужава си да се прочете.Отначало може би ще ти е малко скучна,но по-нататък става интересна.Не знам,всеки има различни вкусове,специално на мен Джейн Остин като цяло ми харесва.Пък и дори да не ти е по вкуса,според мен е хубаво да я прочетеш.Много известна книга е и нищо не губиш,ако я започнеш. :)

LiRRRa
08-09-2011, 15:36
Всички книги на Джейн Остин са страхотни. Няма да сбъркаш, ако ги прочетеш. За фентъзи книга бих ти препоръчала
- "Тъмните му материи" на Филип Пулман. Трилогия е, страшно увлекателна книга, странна, интересна.
- "Алхимикът" на Майкъл Скот. Също трилогия или четрилогия вече, не знам. Разказва се за древногръцки божества, оживели в нашия свят, нещо такова. Интересна е.
- "Хари Потър" ? Няма да коментирам, това ми е любимата книга. ;дд Мисля, че всички знаят за какво се раказва.
- "Ерагон" на Кристофър Паолини. За Дракони, елфи, орки, магии.. Също супер интересно.
- "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни. Между фентъзи и фантастика, страхотно написана книга.