PDA

View Full Version : Стрийт фитнес или в зала



MachO
08-09-2011, 15:54
Здравейте ! Понеже съм чел че тук има хора които се занимават и със уличния фитнес и със този в зала реших да попитам, кое да избера ! Значи на 14 години съм висок съм 177 сантиметра ,68 килограма.Главно искам да развия цялата мускулатура по тялото освен тази на краката, понеже там съм добре. 8)


P.S Когато получа вашите отговори ,за което ви благодаря от сега, бих желал и да ми кажете за колко време бих получил някакъв резултат (знам, че това зависи до някаде и до самият ген на човека). :P

firstdiesel
08-09-2011, 15:58
вече има една тема от съвсем скоро за твоя въпрос :D ... кратка е 11-12 страници :D

ZipFail
08-09-2011, 16:11
Искаш ли визия - в залата.

MachO
08-09-2011, 16:26
А за година доло - горе ще видя ли добър ефект

Целта ми е добър релеф главно гърди и гръб.Бицепс трицепс трапец корем и т.н. са ми на заден план.

ZipFail
08-09-2011, 16:50
За 1 година маса сигурно ще направиш, ама и релеф да извадиш ще ти е трудно. Но ако имаш добър ген за 1 година можеш да имаш стабилни резултати, аз за първата си година във фитнеса дигнах 15 кг. а оттогава съм дигнал още 5 горе-голу :D

firstdiesel
08-09-2011, 20:19
А за година доло - горе ще видя ли добър ефект

Целта ми е добър релеф главно гърди и гръб.Бицепс трицепс трапец корем и т.н. са ми на заден план.

мога да се сетя поне 5 неща от които зависят резултатите ..... така че....

Waterpolo1997
08-09-2011, 20:32
А за година доло - горе ще видя ли добър ефект

Целта ми е добър релеф главно гърди и гръб.Бицепс трицепс трапец корем и т.н. са ми на заден план.

мога да се сетя поне 5 неща от които зависят резултатите ..... така че....

Храна,тренировка,почивка,д бавки ии пето не знам :D:D

ZipFail
08-09-2011, 21:41
ген, метаболизъм, химии..

Chacho
08-10-2011, 18:50
Не изоставяй мускулни групи на заден план, тренирай всичко равномерно! А и най-вероятно само ти се струва, че нещо е по-развито или има нужда да е.


Ако издържиш 1 година тренировки, ще ти е все тая дали си стигнал резултатите точно тогава, просто ще продължиш. И две години да са, колко години след това ще си носиш тялото?

emkal
08-10-2011, 20:17
Според мен стриит фитнеса е много по-добре за тинейджъри защото:

- безплатен е
- няма как да пренатовариш тялото си
- не ставаш дебел и тромав

Три причини, но са достатъчни.

Chacho
08-10-2011, 20:55
-няма как да пренатовариш тялото си.

Ще ми го обясниш ли това?


-не ставаш дебел и тромав.

Какви са причините да ставаш дебел и тромав в залата, а на лостовете не?

musicinmyveins
08-11-2011, 08:12
@Chacho,щом иска лостове начи едно 99,9 процента е гледал Тачев и е решил,че ще става "корав"...Но колкото и да е необразован има една голяма вероятност да стане дебел и тромав.Като му чета мерките и ми мяза на качване тоест ВВД.Много от лапитата не знаят как да си изготвят правилно хранителния режим и с тва ввд ше качи килограмите обаче ще има яко мазно по него.Колкото до претоварването при лостовете има по-ниски нива на кортизол отколкото в залата.Риска от контузии и травми също е по-малък.И въпреки това ако имате инструктори в залата отивай там плати си да ти направи една програма и да ти покаже правилното изпълнение на упражненията.В залата има още повече плюсове отколкото на лостовете,затова аз те съветвам ЗАЛА !

klimatronik
08-11-2011, 08:35
На лост също може да се претовари и да с изповръщаш чървата.
Аз един път като почнах да правя силови на двете греди на успореднката в серия и после изповръщах 5 килограма плюнки...

Смисъл не един път ми се е гадило и повръщало и не знам дали това е нормално.

musicinmyveins
08-11-2011, 09:15
Да добре....Аз съм карал тренировки по 4 часа лост и успоредка + упр. с тежести (щанга 50 кила и 2 дъмбела по 14,5) + handstand и лицеви и единственото,което стана,че бях гладен кат вълк и почивах 2 дена вместо един ..... В зала ми се случвало да се претоваря ама на лост или въобще със собствено тегло никога...

klimatronik
08-11-2011, 09:25
Значи заради смяната на времето ще е било... Щот в залата пък на мен не ми се е случвало. Смисъл като тренирам с тежести някак не ми се гади.

musicinmyveins
08-11-2011, 09:35
Абе от яденето е...Или не ядеш,или ядеш повече,или ядеш нещо което не трябва.

klimatronik
08-11-2011, 09:50
Абе от яденето е...Или не ядеш,или ядеш повече,или ядеш нещо което не трябва.
Не съм ял да. Аз както и съм слаб - шейсет и няколко кг и като не ям....

BloodRunsCold
08-11-2011, 10:07
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

Chacho
08-11-2011, 10:22
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

В сравнение със залата.

BloodRunsCold
08-11-2011, 10:27
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

В сравнение със залата.

Естествено, че залата е мястото, където може да направиш супер тяло и да развиеш повече мускули за по-кратък период от време. Но чак да не може да се постигне нищо от лостове...

klimatronik
08-11-2011, 10:34
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

В сравнение със залата.

Естествено, че залата е мястото, където може да направиш супер тяло и да развиеш повече мускули за по-кратък период от време. Но чак да не може да се постигне нищо от лостове...
Както мурт беше казал . Само от лостове може да се направи зверско тяло! Но не е добра идея.

BloodRunsCold
08-11-2011, 11:38
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

В сравнение със залата.

Естествено, че залата е мястото, където може да направиш супер тяло и да развиеш повече мускули за по-кратък период от време. Но чак да не може да се постигне нищо от лостове...
Както мурт беше казал . Само от лостове може да се направи зверско тяло! Но не е добра идея.

...защото?

klimatronik
08-11-2011, 11:58
Щом казвате, че от Street Fitness-а няма никаква полза си личи колко сте "навътре" с нещата.

В сравнение със залата.

Естествено, че залата е мястото, където може да направиш супер тяло и да развиеш повече мускули за по-кратък период от време. Но чак да не може да се постигне нищо от лостове...
Както мурт беше казал . Само от лостове може да се направи зверско тяло! Но не е добра идея.

...защото?
Защото първо става много бавно, второ трябва да имаш много добър хранителен режим за маса задължително, голямо постянство и е доста по-трудна работа...
Иначе ако искаш просто атлетично тяло- лостовете са добре.

BloodRunsCold
08-11-2011, 12:26
Искам просто атлетично тяло и го имам. :) Всичко оттук нататък ще е +

klimatronik
08-11-2011, 13:01
Искам просто атлетично тяло и го имам. :) Всичко оттук нататък ще е +
И аз клоня повече към лостаджия... ама не спазвам хранителен режим. ;)

anonymous546178
08-11-2011, 15:18
^ те двете неща са свързани.. За мен лостовете имат само 2 плюса.. да ходиш когато няма зала или когато нямаш пари
Това за "зверското тяло" са глупости.. виж колко културисти са ходили на лостове и колко на фитнес
Аз лично на лостове не мога да се натоваря като хората .. а тренировка, на която се чекнеш 4 часа на 1 лост, не е тренировка.. елате в залата и с тренировка за 40 минути няма да можете да станете една седмица от леглото, щото просто на лостове не се натоварваш по человечески.. Подходящи са за загрявка.. ии евентуално като още едно упражнение към фитнес програма, но в никакъв случаи не вместо нея...
ПРОТИВНО на всичко, което казах ще препоръчам на автора да ходи на лостове, да тича, да се запише на някой свестен спорт (различен от футбол).. като стане на 16 да почне да тренира в залата..
отново мое мнение.. 14годишните нямат място в залата, риска да се контузят от глупост и старанието да компенсират още непорасналата им пишка може да ги нарани доста сериозно.. но ако има кой да те контролира и да ти показва как се изпълняват упражненията- ДАВАЙ

klimatronik
08-11-2011, 15:41
^ те двете неща са свързани.. За мен лостовете имат само 2 плюса.. да ходиш когато няма зала или когато нямаш пари
Това за "зверското тяло" са глупости.. виж колко културисти са ходили на лостове и колко на фитнес
Аз лично на лостове не мога да се натоваря като хората .. а тренировка, на която се чекнеш 4 часа на 1 лост, не е тренировка.. елате в залата и с тренировка за 40 минути няма да можете да станете една седмица от леглото, щото просто на лостове не се натоварваш по человечески.. Подходящи са за загрявка.. ии евентуално като още едно упражнение към фитнес програма, но в никакъв случаи не вместо нея...
ДАВАЙ
myhahahaha стига ме разсмива.
На лостовете културист не се става, но под зверско тяло - тяло на културист ли само разбираш??
Във фитнеса цялден седя и не се умаряш , а на лосответе за 4 часа правилна тренировка макс и капваш....

Chacho
08-11-2011, 15:59
Щом ти отнема 4 часа на лостовете да се натовариш, просто си представям колко тренираш. И на лостовете, и в залата може да ти се отразят зле повече от 2 часа.

Greennight
08-11-2011, 16:06
Има такава тема,по-добре заключете тая,докато не е станал пак някой тъп спор 8-)

ZipFail
08-11-2011, 16:10
Съгласен съм с Chacho. Аз как успявам за 45-60 мин. да си направя супер тренировка, пък вие по 4 часа се чекнете и нищо да ви няма. Явно толкова и тренирате.

Иначе със собствено тегло да претренираш хич не е толкова трудно, аз вече 4ти ден едвам ходя от претоварени прасци, а щанга не съм пипвал от 2 месеца.

klimatronik
08-11-2011, 18:45
Щом ти отнема 4 часа на лостовете да се натовариш, просто си представям колко тренираш. И на лостовете, и в залата може да ти се отразят зле повече от 2 часа.
Казах,че за 4 часа капваш от умора, не ,че не може и за по-малко.
Аз никога не седя по-дълго от 2- 3 часа на лостовете... докато във фитнеса мога да издържам доста по -дълго.

firstdiesel
08-11-2011, 21:22
Щом ти отнема 4 часа на лостовете да се натовариш, просто си представям колко тренираш. И на лостовете, и в залата може да ти се отразят зле повече от 2 часа.
Казах,че за 4 часа капваш от умора, не ,че не може и за по-малко.
Аз никога не седя по-дълго от 2- 3 часа на лостовете... докато във фитнеса мога да издържам доста по -дълго.

сигурно може и да пренощуваш във фитнеса :D

slicky
08-12-2011, 08:24
Щом ти отнема 4 часа на лостовете да се натовариш, просто си представям колко тренираш. И на лостовете, и в залата може да ти се отразят зле повече от 2 часа.
Казах,че за 4 часа капваш от умора, не ,че не може и за по-малко.
Аз никога не седя по-дълго от 2- 3 часа на лостовете... докато във фитнеса мога да издържам доста по -дълго.

сигурно може и да пренощуваш във фитнеса :D :D :D

klimatronik
08-12-2011, 08:26
да на лежанката :)

BloodRunsCold
08-12-2011, 09:08
Една добра тренировка на Street Fitness трябва да е максимум час и половина... и то по-интензивно. Да не казвам, че пак е много...

klimatronik
08-12-2011, 09:31
Една добра тренировка на Street Fitness трябва да е максимум час и половина... и то по-интензивно. Да не казвам, че пак е много...
Зависи колко си напреднал.

Chacho
08-12-2011, 12:02
Една добра тренировка на Street Fitness трябва да е максимум час и половина... и то по-интензивно. Да не казвам, че пак е много...
Зависи колко си напреднал.

Ако си, трябва да е толкова..

klimatronik
08-12-2011, 12:08
Една добра тренировка на Street Fitness трябва да е максимум час и половина... и то по-интензивно. Да не казвам, че пак е много...
Зависи колко си напреднал.

Ако си, трябва да е толкова..
Аз по-толкова попринцип, но някой път и повече , друг път и по-малко ;)