PDA

View Full Version : Цитати от книги и филми



Aviss
08-09-2011, 19:01
Кои са любимите ви цитати от книги и филми?


П.П. Не видях на тия страници такава тема, ако съм я пропуснала слуайно, трийте я.

"В това място можеше да се види най-възвишеното и най-долното от всички светове, най-прекрасните усещания, най-нежните чувства.. най-отблъскващите желания, най-долните постъпки. Може би нарочно беше така. Може би без низостите не би могло да се стигне до висотите." - "Скитница"

cwetelina21
08-09-2011, 22:58
– Бела, Бела, не, о, моля те, не, не! – И ангелът плачеше без сълзи,
в разбито ридаене. Ангелите не трябва да плачат, това беше грешно.
Опитах се да го открия, да му кажа, че всичко е наред, но водата
беше прекалено дълбока, притискаше ме и не можех да дишам. - Здрач :)))

morbid
08-10-2011, 17:55
Едва когато загубим всичко сме свободни да направим каквото искаме.
Боен Клуб

SmilezZz
08-11-2011, 10:31
1."Цял живот копнеем за един-единствен миг. А щом ни връхлети,все сме недорасли до него,за да го посрещнем.И все го изтърваваме."
2."Човек винаги може да намери нещо, за което да е благодарен, независимо колко са се забатачили нещата."
3."Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора с които искаш да бъдеш, не може да не бъдеш. Хора, които изграждат своя дом в сърцето ти!"
4."Да избягаш от любовта или сляпо да й се отдадеш? Кое от двете е по-малко разрушително?"
5."Да бъдеш добър, значи да живееш в хармония със себе си.Противоречието настъпва,когато си принуден да живееш в хармония с другите"
6."Когато един въпрос няма вярно решение, отговорът е само един. Сивата зона между "да" и "не". Мълчанието."

cigarettekisses
08-12-2011, 14:13
“Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it. Because nobody else will. ”

"Пътешествие от хиляди мили започва с една единствена стъпка."

"Животът е прекалено важен, за да се взема на сериозно"

"Живота не изисква от нас да сме най-добрите, а просто да даваме най-доброто от себе си" Хорас Браун

"Има два начина да живееш живота си. Единия е като мислиш, че няма чудеса, а другия че всяко нещо е чудо."

“Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот.” (М. Кюри)

Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself. - Leo Tolstoy.

„Единствената истинска радост е началото.“ - Cesare Pavese.

Никоя цена не е достатъчно висока за едно ново усещане. - Oscar Wilde.

Смелите мечти разкриват пътя към бъдещето. - Виктор Юго

Но колкото и трудно да е да искаш нещо, хората, които най-много страдат са тези, които не знаят какво искат.

If you follow the crowd you might get lost in it.

FuturisticLover
08-13-2011, 22:56
"Never underestimate the predictability of stupidity"

"По-добре е да си живял богато, отколкото да умреш богат"

" Поне имай куража да се застъпиш за дейстията си. И малкото уважение, което таях към теб изчезна, след като започна да хулиш сам себе си..."

Monnie
08-14-2011, 09:33
"Не е важно да познаваш врага, важно е да познаваш себе си!"

"Когато толкова много са самотни, невероятно егоистично е да си самотен сам."

"Love is like the wind. You cannot see it, but you can feel it!"

"I hate the way you talk to me. And the way you cut your hair. I hate the way you drive my car. I hate it when you stare I hate your big dumb combat boots. And the way you read my mind. I hate you so much it makes me sick - it even makes me rhyme. I hate the way you're always right. I hate it when you lie. I hate it when you make me laugh - even worse when you make me cry. I hate it that you're not around. And the fact that you didnt call. But mostly I hate the way I don't hate you - not even close, not even a little bit, not any at all."

"Love is always patient and kind; it is never jealous, love is never boastful or conceited; it is never rude or selfish; it does not take offense, and is not resentful. Love takes no pleasure in other people’s sins but delights in the truth; it is always ready to excuse, to trust, to hope, and to endure whatever comes. Love does not come to an end."

"Never let the fear of stiking out keep you from playing the game!"

"Be the change you want to see in the world!"

"Да бъдеш никой,но себе си, в свят, който прави всичко възможно, ден и нощ, да те превърне в някой друг означава да се биеш в най-трудната битка, в която някое човешко същество може да се бие и да не спира да се бие."

"He was crippled, but only his body was cracked. It’s not simple, nor is it an easy matter to explain. “Let’s just leave it at that” she says, and closes the holy book of lies. She covers her eyes, denying to herself what she thought happened."

"Смъртта се усмихва на всички нас. Единственото нещо, което човек може да направи, е да и отвърне с усмивка!"

"Look, if you had one shot, or one opportunity, to seize everything you ever wanted in one moment. Would you capture it or just let it slip?"

"В този момент има 6 милиарда, 470 милиона, 818 хиляди и 671 души по света. Някои бягат уплашени. Някои си идват в къщи. Някои лъжат, за да мине деня. Други просто не се изправят пред истината. Някои са зли мъже във война с доброто. А някои са добри, измъчвайки ги зло... Шест милиарда души на света. Шест милиарда души. И понякога всичко, от което се нуждаеш, е една!"

"Лошите момчета лъжат за да влязат в леглото ти, а добрите - за да влязат в сърцето ти."

"Казват, че нещо толкова дребно, като пърхането на крило на пеперуда може да причини тайфун в другата половина на света."

"Охана значи семейство, а семейство значи, че никой няма да бъде изоставен или забравен!"

"I gave you my heart and if my heart is not enough for you, then i am not enough too!"

"People that are meant to be together, always find their way in the end!"

Colouring
08-15-2011, 09:49
I hate the way you talk to me,
and the way you cut your hair.
I hate the way you drive my car,
I hate it when you stare.
I hate your big dumb combat boots
and the way you read my mind.
I hate you so much it makes me sick,
it even makes me rhyme.
I hate the way you’re always right,
I hate it when you lie.
I hate it when you make me laugh,
even worse when you make me cry.
I hate it when you’re not around,
and the fact that you didn’t call.
But mostly I hate the way I don’t hate you,
not even close…
not even a little bit…
not even at all.
Филмът е 10 things I hate about you.

"На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."
"Граф Монте Кристо"
:)

vesito13
08-16-2011, 19:24
Ето и един мой много любим цитат :)

If ever there is tomorrow when we're not together.. there is something you must always remember. you are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. but the most important thing is, even if we're apart.. i'll always be with you.

Hecate
08-18-2011, 16:44
Елементарно Уотсън...

Biiiitch
08-18-2011, 16:49
"I love you. I am who I am because of you. You are every reason, every hope, and every dream I've ever had, and no matter what happens to us in the future, everyday we are together is the greatest day of my life. I will always be yours."

- The Notebook

SmilezZz
08-20-2011, 17:42
"Не с очите си съм влюбен в теб,защото недостатъци съзират те.Обичам това,което те не виждат ,защото те обичам със сърце. " У.Шекспир.

SmilezZz
08-20-2011, 18:24
"Мразя да ми говориш с насмешка.
Мразя прическата ти.
Мразя да караш колата ми.
Мразя да се взираш в душата ми.
Мразя големите ти груби обувки.
Мразя да четеш моите мисли.
Мразя те и чак ми се повръща или ми идва да пиша стихове.
Мразя,когато винаги си прав.
Мразя,когато ме лъжеш.
Мразя,когато избухваме в смях.
Мразя и сълзи да лея.
Мразя,когато те няма до мен и не ми се обаждаш.
А най-много мразя това,че да те мразя не мога".
Филмът: 10 Things I Hate About You / 10 неща, които мразя у теб

Colouring
08-21-2011, 21:34
^Хм,на мен лично ми звучи доста по-хубаво на анлийски.На български някак се губи.

"Лудите, лудите - те да са живи!" - "Под игото"

" И най-мъдрият и съвършен човек, всъщност - най-мъдрите му и добронамерени постъпки могат да станат обект на присмех за оня, чиято единствена цел в живота е да се присмива над другите."
”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)


"Човек, който не мени мнението си, е задължен да бъде много точен в първата си преценка."
”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)

„Не достигнах докъдето исках, но пристигнах там, където имах нужда да бъда.”
„Пътеводител на галактическия стопаджия”(Дъглас Адамс)

"Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде."
„Отнесени от вихъра”(Маргарет Мичъл)

zaichyy
08-21-2011, 21:46
Който кръв пролива неговата кръв от човек ще се пролее- Някаква книга със самураи не мога да се сетя име

ledenakrasota
09-18-2011, 12:42
"Най-голямата слава на един герой е когато делата му бъдат записани с перо. Така той живее вечно." - "13-ят войн" с А. Бандерас

"Последната стъпка за пътуване, може да бъде първата за по-голямо приключение." - Филм приказка по Холмарк, но не го помня.

"За да достигнеш съществуване, трябва да умреш за хората." - "Вампирът от замъка на Дракула" от Барон Олшеври

"Човек се подмладява, когато душата му лети" - "Крадецът на праскови" от Е. Станев


"Музиката е по-голямо откровение от всичката мъдрост и философия."- Бетовен

"Само мъртвите са виждали края на войната."- Платон. Това беше част от надписа на началото на един военен филм за войната в Ирак. :)

an0niimka
10-03-2011, 14:06
"Времето лекува всичко, времето го отнася и накрая има само мрак. Понякога откриваме други в мрака и понякога отново ги губим" - Стивън Кинг

"Когато човек има цел, просто трябва да го прави и лошо, ако го боли" - Стивън Кинг

valinka997
01-05-2012, 16:14
Тез бурни чувства имат бурен край.
Умират те в триумфа си върховен,
тъй както огън и барут загиват
в целувката си !

Здрач 2: Новолуние :)

DisappointedDreamer
01-23-2012, 10:05
"Тоя момък беше бъдещото и гледаше в него със същото доверие с каквото старецът гледаше във вечността!" - Под Игото - И. Вазов

"And you grow up and realize that the dream machine has a big out of order sign on it" - Dreamcatcher - S. King

"Вол се връзва за рогата, а човек за езика!" - Под Игото - И. Вазов

smile12345
01-24-2012, 13:00
I miss who I used to be. And I miss real friends. You know, the kind of friendships we used to believe in.
– One Tree Hill

Love is like the wind, you can’t see it but you can feel it.
– A Walk To Remember

I know we can’t change the past, but we can change the future.
– One Tree Hill

Listen kid, bad thing happend, and there’s nothing you can do about it.
– Lion King

Music always helps. No matter what you’re going through.
– One Tree Hill

People didn’t change. they liked what they liked even if they didn’t understand why.
– The Last Song

A story about family, first loves, second chances, and the moments in life that leads you back home.
– The Last Song


How far should a person go in the name of true love?
– The Choice

Love means to see the one you love happy.
– Dear John
.................................................. ...знам стотици други обожавам цитатите,темата си я бива..[=

DisappointedDreamer
01-24-2012, 13:16
"Some people never get a second chance. Others never even had a first."
- Tomorrow is today