PDA

View Full Version : Гривна handmade, малко помощ по въпроса..



myNameIsImmortal
08-10-2011, 12:36
Здрастии :P
Искам да направя една "гривна" образно казано, по-точно да е някаква кожена връзка и на нея нанизани няколко буквички..
Някой може ли да ми каже приерно къде има изобилие от такива неща, готови мъниста с буквички и такива работи, дали сте срещали някъде??
Въобще някаква полезна информация по въпроса.. ?

daq96
08-10-2011, 12:53
Сигурна съм че в ЕМ АРТ има, но зависи от кой град си.
Магазина го има само в: Бургас, Стара Загора, Варна, Русе, Ямбол и Хасково

myNameIsImmortal
08-10-2011, 13:53
Сигурна съм че в ЕМ АРТ има, но зависи от кой град си.
Магазина го има само в: Бургас, Стара Загора, Варна, Русе, Ямбол и Хасково
Разгледах в онлайн магазина но не видях да има..
.. някакви други идеи?

Blab
08-10-2011, 17:17
не знам как си го разгледал, като е безкраен, отиди на място и питай там, макар че не мисля, че качеството ще те задоволи.
//асортиментът, който предлагат, е за по-масова продукция;

от какъв материал си представяш буквите?
каишката кръгла или плоска е, колко точно е широка и на какъв принцип ще се закопчава? от кожа ли е или някакъв друг материал?

-можеш да си я нарисуваш, можеш да използваш и релефни бои, ако държиш да има текстура.
-можеш да избродираш буквите, които желаеш, да ги изрежеш от друг наличен материал и да ги апликираш
-също да ги изрежеш/гравираш, ако материалът ти го позволява...

//ама първо ми отговори на въпросите и после ще го мисля:Д

за момиче или за момче? (т.е. по-грубо или по-нежно?)

myNameIsImmortal
08-10-2011, 22:08
не знам как си го разгледал, като е безкраен, отиди на място и питай там, макар че не мисля, че качеството ще те задоволи.
//асортиментът, който предлагат, е за по-масова продукция;

от какъв материал си представяш буквите?
каишката кръгла или плоска е, колко точно е широка и на какъв принцип ще се закопчава? от кожа ли е или някакъв друг материал?

-можеш да си я нарисуваш, можеш да използваш и релефни бои, ако държиш да има текстура.
-можеш да избродираш буквите, които желаеш, да ги изрежеш от друг наличен материал и да ги апликираш
-също да ги изрежеш/гравираш, ако материалът ти го позволява...

//ама първо ми отговори на въпросите и после ще го мисля:Д

за момиче или за момче? (т.е. по-грубо или по-нежно?)
разгледах графите, в които се включват "манисти" и не видях примерни с букви, имаше керамични, стъклени, пласмасови, метални и какви ли още не, но нямаше с букви по тях..
Ами трудно ми е да си го представя.. мисля да взема или ластични, от тези които продават в самия сайт за "верижка" и да се сваля нали когато иска, или да бъде вързана завинаги на възел на ръката от някаква връзка (кръгла в повечето случаи по-добре според мен), или пък на края да й сложа две халкички и да се закопчават една за друга..

мислех за изгравиране, но не мога да намеря достатъчно фин материал, който да изпозлвам, като му направя дупка с бургийка и отгоре да го гравирам (имам специална машинка за полиране, гравиране, дупчене и такива неща от сорта за които може да се използва), обаче нали не е лазер с който задавам буква и я гравира с определен шрифт, а нещо като бургия, като нали в мини размери и мога да напиша нещо примерно на дървен материал..

Обаче искам да е по-финна, защото нали е за момиче, не става някакви огромни дървени кубчета на ръката й..
Преди съм срещал на мартеници нали малки като зарчета и на тях буквичка, ама не мога да намеря нито една из вкъщи, а и не се продават сега да взема да търся..

друг вариянт е примерно да взема от зарчета и да ги изпиля и да се опитам да гравирам буквите върху тях..

Някакви по-свестни идеи?? :)

tuzaro
08-11-2011, 08:40
аз знам в Пловдив къде има иначе в тоя сайт http://martenici-petya.com/?pendant-halkichka

myNameIsImmortal
08-11-2011, 12:39
аз знам в Пловдив къде има иначе в тоя сайт http://martenici-petya.com/?pendant-halkichka

златен си! :)
Идеална работа ще ми свършат ;]

Благодаря много :)