PDA

View Full Version : Табата!



musicinmyveins
08-10-2011, 18:51
Има един метод наречен табата.Някой може да го знаят други не.Представлява :
за 20 секунди правиш максималния брой повторения
почиваш точно 10 секунди и отново 20 секунди макса повторения.Това се повтаря 8 пъти.Ако някой го е опитал или чул отзиви ще каже ли има ли смисъл от него.Аз го ползвам в момента да вдигна броя на лицевите.Например ако правиш 10 след извесно време по този метод да докарам 15 (примерно)....Неска го опитах на лост с нормален хват да видя как ше ми влиае и имах чувството,че ше ми паднат ръцете като слезнах след последната серия.

ZipFail
08-10-2011, 19:27
Табата си е метод за отслабване, има много по-добри начини да си увеличиш лицевите.

musicinmyveins
08-10-2011, 19:48
Табата си е метод за отслабване, има много по-добри начини да си увеличиш лицевите.не съм на "ти" с тия работи и съвсем случайно попаднах на този метод.Ако имаш желание дай няква идея какво ще увеличи бройката :)

Chacho
08-10-2011, 19:50
По няколко серии до отказ по-често (но все пак с почивка) и се вдига бройката. Качих към 40 повторения за месец доколкото помня.

ZipFail
08-10-2011, 20:13
Табата си е метод за отслабване, има много по-добри начини да си увеличиш лицевите.не съм на "ти" с тия работи и съвсем случайно попаднах на този метод.Ако имаш желание дай няква идея какво ще увеличи бройката :)

В момента колко правиш ?

Въпреки че не знам къде е смисъла да тренираш специално за да можеш да правиш лицеви, ама това е друга тема..

musicinmyveins
08-10-2011, 20:20
В момента правя 52-3 искам 60тина да докарам.

ZipFail
08-10-2011, 21:07
http://hundredpushups.com/

Прятели са го ползвали и са стигали от 40 до 80 за месец и нещо, така че върши работа..

SolomonIceberg
08-11-2011, 05:37
Табата си е метод за отслабване, има много по-добри начини да си увеличиш лицевите.
Ш ма извиняваш, но не е метод за отслабване :D
Метод за повишаване на анаеробната и аеробнaта издръжливост едновременно.





Използваш този метод не по предназначение и с неправилните средства.
Все едно да си гладиш ризата с пълна с гореща вода тенджера :P
Табата се прави с комплексни движения - тръстър, обръщане-изтласкване, бърпита.
Лицеви за табата може, но ако в една тренировка има 3 различни упражнения с този протокол, като първото(или първото и второто) задължително е комплексно упражнение...иначе не е табата !

musicinmyveins
08-11-2011, 07:52
Ок.Ще го пробвам това в сайта дето си постнал.Щом табата не е подходящ обаче за увеличаване на бройката кой друг метод е подходящ.Например ако реша да увелича набиранията (пак упражнение със собствено тегло) къв метод да използвам.Знам,че има методи за издръжливост и бързина като например 8x8 обаче като цяло тренировките ми са основно за сила и както казах ми е тъмна тая област.Демек нямам си идея дали една тренировка като 8x8 ще ми подобри резултатите по начина който искам или има други методи. :?

SolomonIceberg
08-11-2011, 11:29
Ок.Ще го пробвам това в сайта дето си постнал.Щом табата не е подходящ обаче за увеличаване на бройката кой друг метод е подходящ.Например ако реша да увелича набиранията (пак упражнение със собствено тегло) къв метод да използвам.Знам,че има методи за издръжливост и бързина като например 8x8 обаче като цяло тренировките ми са основно за сила и както казах ми е тъмна тая област.Демек нямам си идея дали една тренировка като 8x8 ще ми подобри резултатите по начина който искам или има други методи. :?
Като гониш максимална бройка - тренировка от по една дроп серия, през ден.В дроп серията - до отказ, през 10-20 секунди, докато ти стане невъзможно и едно набиране.

musicinmyveins
08-11-2011, 13:41
Ше опитам и след месец ще кажа резултати.Белким и аз дигна бройките :D :D :D :D