PDA

View Full Version : Противозачатъчни



under_black_sky
08-10-2011, 19:13
Здравейте, от скоро започнах да ползвам Ясмин и в момента изпих 21 хапчета и съм в 7 дневния период,в който чакам да ми дойде.Обаче проблема е ,че не ми идва вече 3ти ден и не знам дали имам основание да се притеснявам при положение,че не съм изпускала хапчета или нещо друго.А другото ,което е ,че от както ги спрях имам по-малко апетит някак си ,а докато ги пиех ядях през 1 час много бях гладна ужас беше :Х обаче дали е от тях или просто от организъм.Аз съм сега на тема отслабване и ако от тях наистина ми се яде повече има ли други с които не се яде толкова :Д :D :D

MaLkaTa_LaDy
08-10-2011, 21:25
Принципно трябва да си дойде на 2рия - 3тия ден. Ако не ти дойде и утре, иди на гинеколог по-добре. За апетита не знам, аз съм на същите хапчета от половин година и не виждам разлика.

maya884
08-11-2011, 07:54
Принципно трябва да си дойде на 2рия - 3тия ден. Ако не ти дойде и утре, иди на гинеколог по-добре. За апетита не знам, аз съм на същите хапчета от половин година и не виждам разлика.

Нямат ли някакви странични ефекти тези хапрета?

kalpazanka
08-11-2011, 08:01
^Потискат овулацията в дългосрочен план- може да са необходими 2 години в някои случаи, за да се възстанови. Иначе повишават риска от рак на гърдата, от тромбози, може да се развие хипертония, може да се появи мигрена, да се появят доброкачествени образувания на млечните жлези и т. н. и т. н. Да не говорим, че си с вързани ръце, когато се налага да пиеш и други медикаменти по време на приема на ОК и се тревожиш, ако се наложи да пиеш АБ- дали няма да се появи диария и да се наруши действието на ОК.

sladkish_14
08-11-2011, 09:47
Това само при Ясмина ли е или при всички противозачатъчни, kalpazanka?

kalpazanka
08-11-2011, 10:49
Това само при Ясмина ли е или при всички противозачатъчни, kalpazanka?
Всички. :)

Millen4ety
08-11-2011, 12:22
В момента пия Yasminelle, но за хормонална регулация, а не като противозачатъчни. Отразиха ми се перфектно, бяха ми предписани от гинеколог, цикълът ми дойде на третата сутрин след като ги спрях.
Не ми се отразиха на апетита, даже свалих 2 кг.
Иначе аз съм против противозачатъчните и ако не ми се налагаше да ги пия тези няколко месеца, за да мога въобще някога да забременея, не бих, но това са си лично мои предразсъдъци. :)

kalpazanka
08-11-2011, 15:30
В момента пия Yasminelle, но за хормонална регулация, а не като противозачатъчни.
Това, че ги пиеш за регулация, не означава, че не си действат като противозачатъчни с всички позитиви и негативи от това.
Горе главата- такъв пол сме, че се налага да правим и жертви в името на бъдещите ни деца.
За последното ти изречение- категорично подкрепям.

gab4ooo
08-12-2011, 13:34
ама и аз пия противозачатъчни защото имам хормонален дисбаланс абе нещо такова . тва верно ли е толкова опасно :ООО