PDA

View Full Version : Как се грижите за кожата си



fuckme
08-11-2011, 14:16
Хайде в тази тема споделете как се грижите за кожата си - с какво я почиствате, хидратирате, как се борите с пъпките, черните точки и т.н. ... и какъв вид е кожата ви - суха, мазна ... :-o

sunnnnnnnn
08-11-2011, 14:46
Кожата ми е нормална, по някога суха
използвам за почистване на гарниер с четчицата .. превя си маски , и домашни и купени.. за пъпките използвам тоник на ивостин.
също и хидратиращ крем на гарниер
това е общо взето , а ти какво правиш?
:-) :-D :)

anonymous708973
08-11-2011, 14:51
Кожата ми е нормална, по някога суха
използвам за почистване на гарниер с четчицата .. превя си маски , и домашни и купени.. за пъпките използвам тоник на ивостин.
също и хидратиращ крем на гарниер
това е общо взето , а ти какво правиш?
:-) :-D :)

Пилинг не използваш ли?!

millmii
08-11-2011, 17:05
Ако може и да споделяте мнението си за продуктите т.е дали имат ефект или не .. Благодаря :-)

sunnnnnnnn
08-11-2011, 17:16
а да забравих
и пилинг на лореал .. еми от всичко което използвам съм много доволна
:) :-)

Jaune
08-11-2011, 17:30
Кожата ми е мазна.
Ползвам измиващ гел на Uriage и ексфолиант на Neutrogena, кремът ми за лице е с фактор 30 и е на Uriage. Чистя си лицето с вода на Биодерма, не всеки ден и с Акне аут лосион. Чат пат и с едно мляко на Виши 3 в 1. Ама рядко. Бочко също ползвам.

iiordanova
08-11-2011, 18:02
Моята кожа е смесена.
Използвам сапун на Акне Аут, понякога лосиона на Акне Аут, ексфолиращ гел на..забравих марката,имам един матиращ крем на Нивеа и един овлажняващ крем на същата марка като гела редувам ги двата. Почиствам си грима с едни кърпички отново на марката на гела,от които съм много доволна. Имам и една маска на Балеа,и Планет Спа,които използвам рядко обаче. Правя си от време на време и домашни маски.
Май е това.

Runaway11
08-11-2011, 18:08
моята е смесена към мазна.. :o

Използвам крем и онова с четката на гарниер, един гел за лице с ябълка на Гарниер. крем на Балея. тоник на една марка, която не й помня името пак с ябълка и си копувам редовно една маска от дм, но пак не помня марката, но е страхотна! Май е това... 8-)

Zaharinka
08-11-2011, 18:37
Имам смесен тип кожа.Вечер,когато вляза да се къпя,мия лицето си с почистваща пияна,минавам с пшеничени трици,след това мажа със салицилов/лавандулов спирт и мажа с крем нивеа(най-обикновения).Рядко имам проблем с пъпчиците и то седмица някъде преди да ми дойде. :)

fuckme
08-11-2011, 19:06
мия се с почистващ гел на Нивея - този, дето се затопля върху мокра кожа, отпушва и почиства порите. После доизчиствам и свивам порите с почистващ лосион на clean&clear и слагам хидратиращ крем на гарниер, спомагащ за премахване на пъпките... тази процедура я почнах от днес, също веднъж - два пъти седмично маска с гела на гарниер 3в1 ии пилинг на My Face. Тоалетното ми мляко е на Билка. досега ползвах само почистващия гел на гарниер, но изобщо не ми действа добре... :?

Mistalee
09-01-2011, 15:46
Тоник за лице
Крем за лице
Масажи
Добър сън
Много вода
Добро настроение
Тези неща са от голямо значение за кожата и вида й.

BrokenInnocence
09-01-2011, 16:23
Сутрин и вечер си мия лицето с докторски сапун на Криспа, измива много добре и грима и няма нужда от тоалетно мляко след него. След това, пак сутрин и вечер, вместо лосион за лице използвам розова вода и обтривам лицето. Сутрин слагам крем Кларина, а вечер крем Витасин. Веднъж в седмицата използвам ексфолиант и слагам маска за лице, и двете от серията с чаено дърво на The Body Shop. Използвам качествена козметика и никога не си лягам с грим. Пия много вода и спя по 6-8 часа на денонощие най-малко.

blueberryyy
09-01-2011, 17:21
Аз съм с мазна кожа.
Сутрин и вечер като се прибера се мия с измиващ гел на Виши.
Всяка сутрин преди да се измия нанасям хидратиращ крем, на Ив роше или на Виши матиращ, или бебешки на Хип.
Когато се къпя, тоест три пъти в седмицата, ексфолирам със захар.
Старая се да използвам възможно най-малко козметики, тоест химии, пия много вода, избягвам пържено, сладко и т.н.

brutaLxxbunny
09-01-2011, 18:53
Кожата ми е мазна през лятото и нещо като смесена през зимата :D

Като начало,пъпките преборих със Зинерит и измиващ гел с екстракт от чаено дърво на Regal.Два пъти месечно на козметик.В момента,ако се появи пъпка,я премахвам с една магическа смес - Витасин.Мирише ужасно,но ги премахва буквално мигновенно.
Грижа за кожата ми:
-измиващ гел на Regal с екстракт от чаено дърво(сутрин и вечер,понякога и през деня,ако чувствам кожата си мазна)
-ексфолиант (три пъти седмично) на...мисля,че беше Clean&Clear
-Biodrema Sebium Pore - сутрин и вечер,ползвам го и за основа за грим

От време на време домашни маски с хума и срещу черни точки :) Купувам си и понякога маски от ДМ.

elysunny
09-01-2011, 19:56
Косата ми е мазна през лятото и нещо като смесена през зимата :D



косата ? оправи го :lol:

иначе аз правя главно домашни маски
кожата ми е суха
редовно(сутрин и вечер) я мия с розова вода, става супер гладка
и с едно измиващо гелче пак с розова водаа

brutaLxxbunny
09-01-2011, 20:06
Косата ми е мазна през лятото и нещо като смесена през зимата :D



косата ? оправи го :lol:

Ааа,тя и косата е така :lol:

xoxodessitoo
09-01-2011, 20:24
Кожата ми е смесена.
Вечер екфолирам с зеленият гел на Клийн&Клиър(не всяка вечер) и измивам лицето с зеленият тоник на Бабор, койтовърши прекрасна работа и за грима. Намазвам с кремче на Авене и съм готова. :)
Също пия много вода и не ям боклуци.

strawberry88
09-01-2011, 21:54
Аз имам мазна кожа :o .
Сутрин и вечер си измивам лицето със сапун Imex...понякога с гел на Vichy или един на Билка с краставица и пъпеш.Също понякога слагам матиращ крем на Балеа.Имам и ексфолиант на Garnier.Сутрин нанасям слънцезащитен крем на Avene.

lovelysister
09-03-2011, 20:43
Кожата ми е нормална.. до мазна лятото
Сутрин.. почиствам си лицето с Гарниер Ексфо бръшър.. ДОВОЛНА СЪЪЪМ ! а преди дова ползвах измиващ гел на Клийн & Клиър.. и от него съм доволна :)
после слагам кремче за матиране на кожата на Евълин..
вечер си трия грима с тоалетно мляко с краставица и мажа със силицилов спирт 1% или ако имам изникнал проблем - пъпка мажа с един БЯЛ КОРЕКТОР на Армита и спя с него :))

kalpazanka
09-04-2011, 11:30
Кожата ми е мазна. Сутрин мия с гел за лице /Balea или Iwostin, зависи какво имам под ръка/ и нанасям Акне аут лосион. Вечер изплаквам обилно с вода и нанасям Bioderma pore refiner. Слънцезащитни кремове нанасям само ако през деня имам излизане- Avene, Bioderma или Eucerine.

Glam0rous
09-04-2011, 11:41
Моята е нормална. Няма пъпки, няма нищо. Мия сутрин и вечер с някакъв гел - всеки път си взимам различен (в момента е пяна на Елеа) и после мажа с крем Нивеа.

MissShine
09-04-2011, 12:05
Кожата ми е смесена. През седмицата си правя домашни маски. Използвам Garnier Pure 3 in 1, почиствам си всяка вечер лицето с измиващата вода- пяна на Elea. Също така всяка сутрин и всяка вечер използвам розова вода за почистване. Понякога използвам крем на Iwostin или La roche. :)

mynichka
09-04-2011, 12:08
Използвам серен сапун (предписан от дерматолог) сутрин и вечер, нощен крем на Ивостин и ако ми излезе пъпчица я мажа с цинкова маз.

Shantia
09-21-2011, 08:33
Грижа се много за здравето на кожата си. Използвам най - различни тоници, почистващи и хидратиращи емулсии, кремове. Правя си масаж всеки ден, храня се добре и гледам да спя нормално.
Кожата на тялото хидратирам с хубави душ - гелове и лосиони. Иначе като козметика използвам - Nivea, Garnier, Vichy, Eucerin, Fruttini, Bettina Barty :)

Rebirthing
09-21-2011, 09:37
Кожата ми е малко суха и чувствителна.

Сутрин използвам:
- измиващ гел
- хидратиращ крем
- розова вода

Вечер:
- тоалетно мляко /гел/ за сваляне на грима или мицерална вода
- дегримьор за очи
- измиващ гел
- розова вода

Два-три пъти седмично - маски и пилинг.
Маските са различни, предимно домашни с бяла хума, растителни масла, розова вода и индийски билки.
Готови маски ползвам предимно на Cattier с розова хума, с масло от карите, екстракт от мента, млечна киселина и алое вера. Ползвам и маската с жълта хума и жожоба.
Използвам и тоалетни трици, редувам и масла от бадем, кокос, жожоба, карите и гроздови семена.
Веднъж седмично си правя и парна баня с домашната сауна за лице, слагам и билки, предимно лайка, мента, лавандула.

По отношение на храната съм много внимателна, храня се здравословно, пия достатъчно течности (или поне се опитвам ;д), приемам мултивитамини, супер храни, пия зелен чай, ментов чай, пресни сокове.

koshtramba
09-21-2011, 09:48
^ МицеЛАрна :)

Предполагам си здрава като бик. ;)