PDA

View Full Version : Защо да си веган е толкова трудно?



choparkopar
08-11-2011, 14:17
Не, не че сънувам пържоли и яйца. Просто никой не мисли за хората, които не искат да задръстват организма си с вредни боклуци. Вчера бяхме с приятеля ми в супермаркета и обикаляхме като луди, за да ми изберем нещо за вечеря. Салатата е хубаво нещо, но от време на време трябва да си хапнеш и нещо друго. От всякъде обаче надничат замразено месо, мазни и отблъскващи сирена, тортички и т.н.

Да не говорим за заведенията, където все ми се налага да ям едно и също, защото готвачите под салата, явно разбират малко зеленчуци покрити със сирене, кашкавал, яйца и не дай си Боже месо. От картофите трайно се отвратих, защото просто друго подходящо като за мен няма. Наистина се чувствам като концлагеристка, когато ми сложат поредната порция безвкусни картофи под носа, но другата алтернатива е да стоя гладна.

И защо хората приемат с пренебрежение решението да живееш здравословно и природосъобразно? В кой век сме, че яденето на месо да е символ на богатство и просперитет? Я се осъзнайте!

Go green, go vegan!

choparkopar
08-11-2011, 14:23
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...

fuckme
08-11-2011, 14:25
съгласна съм с горното мнение, месото, което ядем, е от специално отгледани за целта животни. аз също съм против боклучавите храни и сготвените в литри мазнина меса и картофи, но това не означава, че не ям изобщо месо и картофи. а и в един по - голям супермаркет винаги можеш да намериш разнообразни храни без месо.

SameLove
08-11-2011, 14:29
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...


По същата твоя логика , че щом не сме лъвове защо ядем месо - ние кози ли сме , че да ядем трева ???

Runaway11
08-11-2011, 14:30
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...

Ами не, но животните също не се хранят "природосъобразно" защо не кажеш същото нещо и на тях. Второ всики човек решава какво да си яде...това, че хората предпочитат месо теб не те бърка..щом си решила да си веган ние нямаме против, но е много тъпо да обвиняваш всички, които не са :?

choparkopar
08-11-2011, 14:33
Това, че животните са специално отгледани не прави месото по-малко лошо :D Месото си е месо, дори кокошката цял живот да си е похапвала екологично чиста храна и да е живяла, за да стане част от нечия трапеза.

http://www.youtube.com/watch?v=h-UQCK58VN8
http://www.youtube.com/watch?v=OSxvjX4qm9g

Sigrina
08-11-2011, 14:36
Природосъобразно? Миличка, ние не ядем панди и диви коне, ядем прасета и кокошки, отгледани, за да се заколят и направят на пържоли. Та какво разбираш под природосъобразно? Пусни си animal planet, аз не съм видяла лъв да яде маруля, за теб не знам. Нездравословно е да ядеш месо, пълно със сланини, пържено в литри олио, пилешка пържолка или свинско филе със зелена салатка е повече от здравословно...
Ама що ли обяснявам.

+ 1000000000 :)



Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...

Не, не сме лъвове, но сме хищници - като лъва!

А отговор на въпроса ти "защо е толкова трудно да си веган" - защото е неестествено и ненормално! Затова! :grin:

choparkopar
08-11-2011, 14:37
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...


По същата твоя логика , че щом не сме лъвове защо ядем месо - ние кози ли сме , че да ядем трева ???

Ние нямаме хищни нокти, остри зъби, не сме толкова бързи....-просто сме устроени да ядем по-скоро храната на козичките.
И никого не насилвам да става веган, просто това е по-правилният начин на живот.

Runaway11
08-11-2011, 14:38
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...


По същата твоя логика , че щом не сме лъвове защо ядем месо - ние кози ли сме , че да ядем трева ???

Ние нямаме хищни нокти, остри зъби, не сме толкова бързи....-просто сме устроени да ядем по-скоро храната на козичките.
И никого не насилвам да става веган, просто това е по-правилният начин на живот.

И защо да е по-правилният?! :?

choparkopar
08-11-2011, 14:40
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...

Не, не сме лъвове, но сме хищници - като лъва!

А отговор на въпроса ти "защо е толкова трудно да си веган" - защото е неестествено и ненормално! Затова! :grin:[/quote]

Това, че сме хищници е пълна лудост, просто е шокиращо така да се самопринизяваме :)

Sigrina
08-11-2011, 14:40
... Я се осъзнайте!
Go green, go vegan!...



И никого не насилвам да става веган, просто това е по-правилният начин на живот.

Мила, противоречиш си! И ти препоръчвам да оставиш всеки сам за себе си да прецени кой е най-правилният начин на живот за него! :)

И бтв нищо принизително не виждам в това да си хищник, все пак хищниците днес заемат върха на хранителната верига по цял свят :)

choparkopar
08-11-2011, 14:41
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...


По същата твоя логика , че щом не сме лъвове защо ядем месо - ние кози ли сме , че да ядем трева ???

Ние нямаме хищни нокти, остри зъби, не сме толкова бързи....-просто сме устроени да ядем по-скоро храната на козичките.
И никого не насилвам да става веган, просто това е по-правилният начин на живот.

И защо да е по-правилният?! :?
Добре де, яж си свинските пържоли и умри на 40- мен какво ми пука :)

Runaway11
08-11-2011, 14:43
Ние лъвове ли сме? Че нещо се обърках...


По същата твоя логика , че щом не сме лъвове защо ядем месо - ние кози ли сме , че да ядем трева ???

Ние нямаме хищни нокти, остри зъби, не сме толкова бързи....-просто сме устроени да ядем по-скоро храната на козичките.
И никого не насилвам да става веган, просто това е по-правилният начин на живот.

И защо да е по-правилният?! :?
Добре де, яж си свинските пържоли и умри на 40- мен какво ми пука :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Нямам думи просто...

choparkopar
08-11-2011, 14:45
Ние не сме тревопасни, а вседяни. На върха на хранителната верига сме > можем да ядем всички, които стоят под нас.
А и това е твоят начин на живот, не значи че е правилният.

Това е начинът на живот на много хора и стават все повече и повече :)
Вярно е че можем да ядем всичко, но можем и да страдаме от затлъстяване, инфаркт, хипертония...а те не са в резултат на морковите и зелето.

annamari
08-11-2011, 14:45
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

кое му е по правилното???
всеки отганизъм има нужда от хранителни вещества които се съдържат САМО в месото. Осъзнаваш ли се че със твоите коментари подтикваш децата 13-17 ( които най-често четат този форум) да спра да ядут месо.Осъзнваш ли кво можеш да причиниш. Това да ядеш месо не означьва че живееш не здравословно. Не са и здравословни повечето плодове и зеленчуци пълни с химикали и боклуци (за съжаление)

PullMeCloser
08-11-2011, 14:46
Защо се карате? Това дали някой яде месо или не си е до вкусови предпочитания. И това, че някой хапва свинско, изобщо не е признак, че ще умре на 40. :lol:

choparkopar
08-11-2011, 14:46
Момичета, внимавайте с цитатите :)
Никой не е умрял на 40, защото е ял месо.

Дядо ми е умрял на 40, защото не е сядал без месо...добре де 43.

Runaway11
08-11-2011, 14:47
miminko извинявам се.. :oops:

choparkopar това е в резултат от прекомерното хранене не от това, че ядеш месо, сирене или кашкавал! И съм напълно съгласна с горното мнение!

Runaway11
08-11-2011, 14:48
Момичета, внимавайте с цитатите :)
Никой не е умрял на 40, защото е ял месо.

Дядо ми е умрял на 40, защото не е сядал без месо...добре де 43.

Моят дядо пък яде всеки ден месо, а е на 74 и е в отлично здраве...не зависи от това... :lol:

PullMeCloser
08-11-2011, 14:48
Авторке, ти за веган ли говориш или за вегетарианец? Защото до сега обсъждате само месото.

anonymous708973
08-11-2011, 14:51
Авторке, ти за веган ли говориш или за вегетарианец? Защото до сега обсъждате само месото.

Точно.
Сега ще ме убие, ако се окаже, че не знае разликата.

Малко се превземаш, има дори лазаня и пица за вегетарианци.

BrainDamage
08-11-2011, 14:53
Епична тема се заформя 8-)
И в случея не става въпрос само за месо, а и за яйца, сирена, млека и т.н. Наистина осъзнаваш ли от какви и колко нужни на организма ти витамини и продукти се лишаваш. Все пак успех с веганството, но не си натрапвай по този начин мнението. Както казаха вече, можеш да повлияеш на много подрастващи с изказванията си и това, че според теб е правилно не значи, че е!

Sigrina
08-11-2011, 14:54
Вярно е че можем да ядем всичко, но можем и да страдаме от затлъстяване, инфаркт, хипертония...а те не са в резултат на морковите и зелето.

Мила, не бъди толкова крайна. Преди няколко поста някой ти обясни, че не е здравословно да ядеш мазни, пържени в литри олио и т.н. храни. Но ако ядеш чиста пилешка пържола без кожа - няма нищо нездравословно в това! Основната причина за затлъстяване е обездвижването, а не храненето. Факторите, които влияят на хората, страдащи от хипертония или преживели инфаркт далеч не се свеждат само до нездравословна храна. Не можеш да отречеш, че стрес, цигари, алкохол, вредни влияния от околната среда и т.н. имат поне толкова голямо значение колкото и храната :)
И между другото прабаба ми е на 86 години и яде месо поне 3 пъти в седмицата. Дано да е жива и здрава още много години милата ми :)

ivcheto0o
08-11-2011, 14:56
Мисля че темата ти беше един вид оплакване че няма достатъчно неща по магазините за вегани,а вие го обърнахте на спор-всеки може да се храни както си иска и това да е правилното за него,не е нужно някой да се опитва да си налага мнението.А относно проблема на авторката,ами научи се да готвиш вярвай ми има толкова неща които се готвят без месо,има хиляди рецепти за ястия с картофи,ориз,зеленчукови супи и много други.Добре донякъде разбирам защо не ядеш месо и яйца,но защо се отказваш и от млечните продукти?

choparkopar
08-11-2011, 14:58
Всички коментари доказват, че толерантността на хората към нещо, което си е съвсем нормално и на никого не вреди е меко казано липсваща. :)
Естествено, че ще си намерите хиляди оправдания за ползата от месото и храната от животински произход, нали все пак всеки си държи на това, което му е вкусно и като му кажеш, че е вредно започва да те гледа лошо и да спори. Вземете почетете по въпроса, вижте двете клипчета, които се загубиха из коментарите и тогава си кажете мнението.

choparkopar
08-11-2011, 15:04
Авторке, ти за веган ли говориш или за вегетарианец? Защото до сега обсъждате само месото.

Точно.
Сега ще ме убие, ако се окаже, че не знае разликата.

Малко се превземаш, има дори лазаня и пица за вегетарианци.

Не, не знам разликата нищо, че това ми е работата :D
Обсъждаме месото, защото за това се заядоха най-напред.
Наистина има много рецепти и т.н , в кварталния супер има някои неща за вегетарианци, но за вегани няма.А и все пак не всеки има време да готви по цял ден, както има огромно разнообразие за месоядни, трябва да има и за вегетарианци и вегани.

joannalof
08-11-2011, 15:08
Оле как я нападате :booooomb: Чудно ми е как издържаш без млечните продукти,но поздравления за волята :) Аз също не ям всякакво месо,изключения правя за кюфтета,кебабчета и много сух салам!Пилешкото всички казват,че най-вкусно,но за мен нямааааааа нещо по гадно,ормиризливо.Агнешко ако помириша и ще падна :shock: Рибата винаги ми мирише на тиня :lol: Да,опитвала съм,не ми харесва вкуса,не ям и още съм жива и здрава.Без сирене,мляко не мога :-D яйца ям рядко,но не съм почитател!Можеш да ядеш патладжани,тиквички,от тях стават страхотни кюфтета само с брашно.Оризът с зеленчуци също е вариант.Спагети с доматен сос :-) . Но наистина по заведения е трудно,особено на гости - ВИНАГИ предлагат месо за храна и като кажеш,че не обичаш,винаги се обиждат!

choparkopar
08-11-2011, 15:08
Сигурно е експлоатация да издоиш една кравичка :D
Не съм лицемерна и не съм станала веган заради животните, макар и да ги обичам.
Не е експлоатация, даже ако не я издоиш ще е много по-зле за нея, но защо да пиеш млякото? И моля не ми пробутвайте теорията за калция, защото това е рекламна измишльотина на производителите.

kaRamella
08-11-2011, 15:09
И аз не ям месо, но пък обичам картовки със сиренце :grin:

choparkopar
08-11-2011, 15:10
Оле как я нападате :booooomb: Чудно ми е как издържаш без млечните продукти,но поздравления за волята :) Аз също не ям всякакво месо,изключения правя за кюфтета,кебабчета и много сух салам!Пилешкото всички казват,че най-вкусно,но за мен нямааааааа нещо по гадно,ормиризливо.Агнешко ако помириша и ще падна :shock: Рибата винаги ми мирише на тиня :lol: Да,опитвала съм,не ми харесва вкуса,не ям и още съм жива и здрава.Без сирене,мляко не мога :-D яйца ям рядко,но не съм почитател!Можеш да ядеш патладжани,тиквички,от тях стават страхотни кюфтета само с брашно.Оризът с зеленчуци също е вариант.Спагети с доматен сос :-) . Но наистина по заведения е трудно,особено на гости - ВИНАГИ предлагат месо за храна и като кажеш,че не обичаш,винаги се обиждат!

И от магданоза стават много вкусни кюфтенца с царевично брашно и овесени ядки :grin:

choparkopar
08-11-2011, 15:16
Авторке, казваш че ние си измисляме оправдания, защото ни е вкусно, не правиш ли ти същото? Извинявай, но е много по-вредно да се лишиш от почти всички вещества, които са нужни на тялото ти, отколкото да ядеш умерено и добре приготвени меса. А яйцата, млякото, сиренето... Как ще си набавиш тези белтъчини? Денонощно ще се храниш с фасул и соя ли? Всеки организъм има нужда от тези неща, както и от протеините, които се съдържат в месото... Накрая излиза че ти си тази, която си вреди и не се храни природосъобразно. Не мисли за животът на кокошките, мисли за собственото си здраве, съобразявай се с твоята лична природа, не с тази на козите.

Естествено, че не мисля за живота на кокошките, а за моя.
Това е едно от клишираните оправдания.
И , за да защитя начина си на хранене мога да кажа, че за 3 години вегетарианство и 1,5 веганство нямам никакви здравословни проблеми. Познавам и момиче, което е от 10 години веган, ако моя "стаж" ти се струва кратък и тя също е в отлично здраве. Но то разбира се не става само с ядене, както се казваше в онази реклама. Ако нямаш вътрешна хармония, а само нападаш и злобееш никога няма да си здрав.

choparkopar
08-11-2011, 15:20
Аха, стана ми ясно. 8-)
Отивай, че кокошчицата изстина и няма да ти е вкусна :-D

choparkopar
08-11-2011, 15:23
Не ставай нагла. :)
Съжалявам, заразих се :)

insane7
08-11-2011, 15:25
Поне се посмяхме. :lol: :lol:

Подкрепям miminko напълно. Ние като ядем месо в умерени количества значи не сме в отлично здраве?

Желязна логика.

granger
08-11-2011, 15:27
Преди време даваха предаване и изследваха какво е най-добре да се яде , за да се чувства здрав човек! Изследваха Вегетарианец, Веган, човек, който яде само месо и човек който яде всичко,но разбира се, в разумни количества. Е познайте нито Вегетарианеца, нито Вегана , нито мръвкаря бяха ОК ! А да не говорим , че на Вегана и Вегетарианеца им липсваха толкова много калции и белтчини , че няма накъде! Аз лично , не желая да бъде веган . Нямам против хората,които са, техен избор, живи и здрави и нека си се хранят ,както пожелаят.

Dollystar
08-11-2011, 15:27
Много е грозно да нападате така момичето, всеки може свободно да изрази мнението си и вие не сте нищо повече от нея, че да я критикувате. Тя сама решава как да живее, какво да яде и тн. А вие в момента само си губите времето със заядливи коментари, като сте по-умни просто си замълчете :)
Не съм нито против нито за веганите!

choparkopar
08-11-2011, 15:28
Поне се посмяхме. :lol: :lol:

Подкрепям miminko напълно. Ние като ядем месо в умерени количества значи не сме в отлично здраве?

Желязна логика.

Ще видим след години 8)

BrainDamage
08-11-2011, 15:30
Преди време даваха предаване и изследваха какво е най-добре да се яде , за да се чувства здрав човек! Изследваха Вегетарианец, Веган, човек, който яде само месо и човек който яде всичко,но разбира се, в разумни количества. Е познайте нито Вегетарианеца, нито Вегана , нито мръвкаря бяха ОК ! А да не говорим , че на Вегана и Вегетарианеца им липсваха толкова много калции и белтчини , че няма накъде! Аз лично , не желая да бъде веган . Нямам против хората,които са, техен избор, живи и здрави и нека си се хранят ,както пожелаят.
Сега ще последва изказване, че резултатите са били манипулирани :lol:

ivcheto0o
08-11-2011, 15:31
Сигурно е експлоатация да издоиш една кравичка :D
Не съм лицемерна и не съм станала веган заради животните, макар и да ги обичам.
Не е експлоатация, даже ако не я издоиш ще е много по-зле за нея, но защо да пиеш млякото? И моля не ми пробутвайте теорията за калция, защото това е рекламна измишльотина на производителите.

А какво да го правим млякото?

BrainDamage
08-11-2011, 15:32
Не съм лицемерна и не съм станала веган заради животните, макар и да ги обичам.
Не е експлоатация, даже ако не я издоиш ще е много по-зле за нея, но защо да пиеш млякото? И моля не ми пробутвайте теорията за калция, защото това е рекламна измишльотина на производителите.
А какво да го правим млякото?
Ще го даваме на телетата да пораснат големи и да хрупат тревица, а ние редом до тях.

choparkopar
08-11-2011, 15:32
Преди време даваха предаване и изследваха какво е най-добре да се яде , за да се чувства здрав човек! Изследваха Вегетарианец, Веган, човек, който яде само месо и човек който яде всичко,но разбира се, в разумни количества. Е познайте нито Вегетарианеца, нито Вегана , нито мръвкаря бяха ОК ! А да не говорим , че на Вегана и Вегетарианеца им липсваха толкова много калции и белтчини , че няма накъде! Аз лично , не желая да бъде веган . Нямам против хората,които са, техен избор, живи и здрави и нека си се хранят ,както пожелаят.
Сега ще последва изказване, че резултатите са мили манипулирани :lol:
Аз пък съм правила експеримента със себе си :) Не, че това е най-разумното, но при толкова противоречиви мнения трябва сам да се убедиш.

Sisxx
08-11-2011, 15:33
Ами, аз лично ще дам пример със себе си- на 15 съм, винаги съм си яла всичко- яйца, млечни продукти, месо, плодове, зеленчуци.. и да си призная честно до преди 3-4 месеца на масата без месо почти не съм сядала(освен на закуска де) и съм в отлично здраве(да чукам на дърво)- нито веднъж не съм влизала в болница до сега и се разболявам веднъж годишно от някакъв сезонен грип, защото някой в училище ме е заразил... :) Лично аз не мисля, че бих могла да бъда нито веган, нито вегетарианец, защото много обичам месо, яйца, мляко, сирене, кашкавал.. а и не виждам защо да го правя. Но ако има хора, които имат волята, предпочитат и се чувстват по-добре да живеят така, нямам нищо против. :)

insane7
08-11-2011, 15:35
:lol:

аз думи нямам.
И все пак браво за това, че успяваш да се лишаваш дори от някои необходими за човека храни.
Изисква се голяма воля за такова нещо. Преди да станеш веган какво си яла, ако може да попитам?

choparkopar
08-11-2011, 15:40
Добре, пак ще пиша, въпреки че имах намерение да не го правя.
Не ми отговори на въпроса, как ще си набавиш белтъчините, въглехидратите? Да, някои от зеленчуците съдържат белтъчини, но не достатъчно. А калций? Това че го пробутват с всяка второ реклама не значи че реално не е важен.
Зелено-листни зеленчуци, ядки и семена (бадеми,сусам), тофу,сушени плодове...стига да искаш има от къде да си го вземеш.Единствено витаминът В12 липсва при вегетарианци и вегани, с това можеше да ме сразиш. Но много често липсва и при хора, които ядат "разумно" според месоядните норми.

CanisDirus
08-11-2011, 15:42
Kалций има предостатъчно в ядките.

Вегетарианската и венгаска диета никога не могат да осигурят достатъчно протеин (пълен набор аминокиселини) освен ако не даваш луди ари за екзотични растения, но това никак не е природосъобразно понеже оставяш огромен въглероден отпечатък.

Животинските продукти са единствен източник на витамин Б12 и витамин А. Витамин А в растителни продукти - няма.
Веганската диета има отвратително отношение на омега 3 към омега 6 киселините, което предразполага към възпалитени болести, една от които е инфаркт.

choparkopar
08-11-2011, 15:50
Kалций има предостатъчно в ядките.

Вегетарианската и венгаска диета никога не могат да осигурят достатъчно протеин (пълен набор аминокиселини) освен ако не даваш луди ари за екзотични растения, но това никак не е природосъобразно понеже оставяш огромен въглероден отпечатък.

Животинските продукти са единствен източник на витамин Б12 и витамин А. Витамин А в растителни продукти - няма.
Веганската диета има отвратително отношение на омега 3 към омега 6 киселините, което предразполага към възпалитени болести, една от които е инфаркт.
Ето още едно доказателство, че който си обича месото го брани със зъби и нокти.Май наистина сме хищници? :shock:

CanisDirus
08-11-2011, 15:54
Еми не сме - всеяни сме.
Но храносмилателната ни система е доста по-близка до тази на месоядните, отколкото на растителноядните.
Говоря за зъбите, pH-то на стомаха и чревната флора, ролята на апендисита, дванадесетопръстника, черния дроб, жлъчката и тн.

Все неща, които могат да се прочетат в учебника по биология.


Въпрос:
Колко дълго може да живее куче без апандисит? А котка? А човек? А заек? А крава?


Отговор: Кучето и котката нямат апандисит. Човека има и е закърнял, но милиони хора по света живеят без апандисит понеже им е отстранен.
Апандисита обаче играе много важна роля в храносмилателната система на растителноядните - без него не могат да оцелеят.

Защо се получава така като сме растителноядни? ПИТАМ

titkos
08-11-2011, 15:55
Авторката на темата, говориш като сектантка. :?

choparkopar
08-11-2011, 15:59
Авторката на темата, говориш като сектантка. :?

Ами за щастие не съм :)

Никой не може да ми промие мозъка, особено с плоските аргументи в тази тема :)

CanisDirus
08-11-2011, 16:01
Точно ти пък да говориш за плоски аргументи.

За витамин Б12 не казваш нищо.
За витамин А - нищо.
За омега 3 (и то не безполезната алфа-линилеова киселина)
за жлъчката и апанедикса - нищо.

А за хуя дето го ядеш в тая тема нещо да кажеш?

choparkopar
08-11-2011, 16:06
Еми не сме - всеяни сме.
Но храносмилателната ни система е доста по-близка до тази на месоядните, отколкото на растителноядните.
Говоря за зъбите, pH-то на стомаха и чревната флора, ролята на апендисита, дванадесетопръстника, черния дроб, жлъчката и тн.

Все неща, които могат да се прочетат в учебника по биология.


Въпрос:
Колко дълго може да живее куче без апандисит? А котка? А човек? А заек? А крава?


Отговор: Кучето и котката нямат апандисит. Човека има и е закърнял, но милиони хора по света живеят без апандисит понеже им е отстранен.
Апандисита обаче играе много важна роля в храносмилателната система на растителноядните - без него не могат да оцелеят.

Защо се получава така като сме растителноядни? ПИТАМ

Естествено, че по някои неща приличаме на месоядните животни, иначе щяхме да си кълвем редом с кокошките. Това не прави вредното по-малко вредно. Има хора, които никога през живота си не са яли животинска храна, така че всичко е възможно.

CanisDirus
08-11-2011, 16:08
Па има хора дето цял живот ядат животинска храна. И то някви столетници из Япония и Родопите.

Страшни аргументи. Зададох ти конкретни въпроси и чакам конкретни отговори.

choparkopar
08-11-2011, 16:12
Ето още едно доказателство, че който си обича месото го брани със зъби и нокти.Май наистина сме хищници? :shock:
А ти не браниш ли със зъби и нокти своите виждания? Не се ли опитваш да ни убедиш че твоят начин на хранене е правилният? Не отричам че всеки има свободата да живее живота си както намери за добре, стига да не вреди на другите, но след като ти защитаваш своето мнение, така ние защитаваме нашето.Лесно е да излезеш с този номер, когато ти говорят истини и ти казват научни факти, които не можеш да оспориш. Може би се чувстваш по-добре без месо и млечни продукти, но е от самовнушение и чиста съвест, повярвай ми.
От самото начало казах, че никой не убеждавам да става веган, съжалявам ако в първия ми пост така е прозвучало. Просто искам толерантност и равенство. Вегетарианците и веганите не са шепа хора(да, дори в България) и няма нужда да са пренебрегвани и критикувани. Това не е секта, не е нещо лошо, просто е по-малко разпространено.Когато те нападнат и разкритикуват, трябва да си много зле, за да не защитиш убежденията си. Яжте си каквото искате и престанете да ме нападате, просто исках да се оплача от несъобразителността на търговците.

Sladurchoo
08-11-2011, 16:13
Според мене не трябва да лишаваш организма си от нищо... стига да е полезно и да е в малки количества... Дори шоколадът е полезен, стига да го ядеш по малко и да е натурален, примерно ...месото също е много полезно

CanisDirus
08-11-2011, 16:14
От самото начало казах, че никой не убеждавам да става веган, съжалявам ако в първия ми пост така е прозвучало. Просто искам толерантност и равенство. Вегетарианците и веганите не са шепа хора(да, дори в България) и няма нужда да са пренебрегвани и критикувани. Това не е секта, не е нещо лошо, просто е по-малко разпространено.Когато те нападнат и разкритикуват, трябва да си много зле, за да не защитиш убежденията си. Яжте си каквото искате и престанете да ме нападате, просто исках да се оплача от несъобразителността на търговците.

Престанете да си врете разбирранията в хорските лица и няма да имате проблеми.

Пускаш провокативни теми и после се чудиш що хората те хранят. Ми да защо ли...

choparkopar
08-11-2011, 16:20
От самото начало казах, че никой не убеждавам да става веган, съжалявам ако в първия ми пост така е прозвучало. Просто искам толерантност и равенство. Вегетарианците и веганите не са шепа хора(да, дори в България) и няма нужда да са пренебрегвани и критикувани. Това не е секта, не е нещо лошо, просто е по-малко разпространено.Когато те нападнат и разкритикуват, трябва да си много зле, за да не защитиш убежденията си. Яжте си каквото искате и престанете да ме нападате, просто исках да се оплача от несъобразителността на търговците.

Престанете да си врете разбирранията в хорските лица и няма да имате проблеми.

Пускаш провокативни теми и после се чудиш що хората те хранят. Ми да защо ли...
И кое точно му е провокативното?
И защо вие си врете вашите разбирания?
Научно се обяснява и единия начин на хранене и другия, всеки вижда това, което му изнася, но защо по-малкото да са задължително в грешка.

sunnnnnnnn
08-11-2011, 16:22
Авторке по този начин лишаваш организма си от полезни неща .. то ти ако не ядеш месо, яйца, мляко, кашкавал,сирене, риба и т.н , то какво ти остава да ядеш?
а и също не отговори на въпроса на миминко : С какво ще навреди една пилешка пържола примерно на организма? Моля те отговори че ми стана интересно .. : ))

CanisDirus
08-11-2011, 16:24
И кое точно му е провокативното?
И защо вие си врете вашите разбирания?
Научно се обяснява и единия начин на хранене и другия, всеки вижда това, което му изнася, но защо по-малкото да са задължително в грешка.
Прочети си пак първото мнение.
Ние не си врем разбиранията. Да си видяла някъде тема "Яжте вкусни животни, тревопасни. месото е полезно".

Аз все още чакам да ти видя научните обяснения.

choparkopar
08-11-2011, 16:25
Авторке по този начин лишаваш организма си от полезни неща .. то ти ако не ядеш месо, яйца, мляко, кашкавал,сирене, риба и т.н , то какво ти остава да ядеш?
а и също не отговори на въпроса на миминко : С какво ще навреди една пилешка пържола примерно на организма? Моля те отговори че ми стана интересно .. : ))


http://www.recipemagician.com/polezno/za-vredata-ot-mesoto-i-mesnite-produkti/

titkos
08-11-2011, 16:28
Хвали се като хомосексуалист, защитава се като сектант. Нищо лично... 8-)

choparkopar
08-11-2011, 16:29
Аз направила ли съм тема, за да ви се карам че в 21 век ядете само маруля и зеле? Я помисли.

Идеята на темата не беше да се "карам", а да замисля някои от посетителита на форума, не да се защитавам, а да се оплача, не да ви предавам урок, а просто да предложа идеята, защото съм сигурна, че малко хора знаят значението на "веган".