PDA

View Full Version : ТОВА ПРЕЧИ ЛИ ?



jh97
08-11-2011, 15:16
На диета съм за сваляне на мазнини (да си махна коремчето) и свалих 10 кг. за 26 дни... всеки ден за вечеря си правя салата от краставици,домати,лук и настъргано сирене... проблема е, че след 10-тия килограм, повече не свалям...стоя си на един и същ, дали е проблема, че слагам повечко сирене в салатата ?

BrainDamage
08-11-2011, 15:20
Ти колко искаш да свалиш само с хранителен режим? :shock: Спортувай.

insane7
08-11-2011, 15:22
Да, даже доматите и лука са ти много. Карай само на краставици и ще е перфе.

granger
08-11-2011, 15:31
МОМИЧЕЕЕ :-x :-x :-x ти искаш да си прецакаш организма ли?! Явно си отслабнала достатъчно , че да не слабееш повече 10 кг за 26дни , я се замисли как се отразява на организма ти!!! И не ,не е от сиренцето!

jh97
08-11-2011, 15:38
Добре де, спазвам си диета, питам само... дори да спазвах някоя много хубава диета, ако ядях такава салата, щеше ли да пречи сиренето или защото има 3 вида зеленчуци ?

granger
08-11-2011, 15:41
Не,слагай даже повече ако искаш ,като си на диета понякога се лишаваш от важни за организма вещества , а в сиренето има много калций, не се лишавай от него!

Sisxx
08-11-2011, 15:45
А би ли споделила какво ядеш през останалата част от деня и дали правиш някакви упражнения? :)

jh97
08-11-2011, 15:46
Салатата е правя така:

краставица
домат
зехтин
оцет
малко сол
лук
сирене

По-добре ли ще е ако НЕ слагам сол, и лук, а оцета го заместя с пресен лимон ? :) а сиренето го намаля малко ?

granger
08-11-2011, 15:58
Салатата е правя така:

краставица
домат
зехтин
оцет
малко сол
лук
сирене

По-добре ли ще е ако НЕ слагам сол, и лук, а оцета го заместя с пресен лимон ? :) а сиренето го намаля малко ?

Пак казвам,според мен ще е по-добре да не се ограничаваш от калция в сиренето! Няма да ти навреди , повярвай!

LovEsIckk
08-11-2011, 15:59
не
просто организма ти е свикнал на този хранителен режим :)

sexa_na_kompleksa
08-11-2011, 16:09
Престани да броиш всяка калория! С 10 грама сирене няма да надебелееш! Освен това 10 кг за 26 дни са много! Храни се нормално, недей да гладуваш и прави упражнения.

jh97
08-11-2011, 16:20
Благодаря, иначе през деня ям:

сутрин се събуждам в 7:00ч. пия L carnitine Explode 10ml и ходя на стадиона и правя 5 обиколки, след това се пребирам към 9:00ч. правя коремни преси (не всеки ден) и в 11:30ч. ям едно обезмаслено кисело мляко, после към 15:00ч. ям една пилешка пържола или една филийка черен хляб ТОНУС пълнозърнест с 1 пърченце домат, и вечер в 18:00ч. шопска салата, и преди лягане пия пак L carnitine Explode

Sisxx
08-11-2011, 16:23
Какво е това L carnitine Explode? :-o

sunnnnnnnn
08-11-2011, 16:25
Какво е това L carnitine Explode? :-o



Л- Карнитин за сила, енергия и издръжливост
Освен за сваляне на килограми, л- карнитин може да се използва и за сила, енергия и издръжливост. Карнитинът прави тялото по енергично. Обяснениято затова е просто и всеки занимаващ се със спорт би трябвало да го знае. Карнитинът транспортира мазнините до митохондриите, където те се използват веднага за енергия. Ако обаче сте атлет, на когото е необходима издръжливост, не пренебрегвайте карнитина. Той може да ви помогне, като увеличи скоростта ви за по- дълги периоди от време. Други атлети го използват, защото има своиството да намалява образуването на млечна киселина в мускулите. Млечната киселина е отговорна за т.н. мускулна треска. Няма млечна киселина, няма мускулна треска. Въпреки че по-съвременни теории предполагат, че мускулната треска се дължи на миниатюрни разкъсвания в мускулната тъкан, причинени от неравномерно или необичайно натоварване.

:)

Sisxx
08-11-2011, 16:29
А колко струва и откъде се купува?

jh97
08-11-2011, 16:30
С една дума взех си го за сваляне на мазнини ( по-бързо) :D :D

SmilezZz
08-11-2011, 16:31
Да, даже доматите и лука са ти много. Карай само на краставици и ще е перфе. Недей,че като я гледам каква е заблудена.....

За да не е спам: Надявам се да не си 97. Как може да си причиняваш това на организма. Не се отслабва с диети,особено на тези години. Спорт + здравословно хранене. Започни да се храниш ,както трябва. Не ти ли стигат тези свалени килограми и то за 26 дена. Просто.. :?

Sladurchoo
08-11-2011, 16:44
Олее колко много си отслабнала ... сега ще е добре да почнеш и със спорта ...

arsenalllbaby
08-11-2011, 16:48
Колко си висока и колко килограма си? :)

jh97
08-11-2011, 16:49
МОМЧЕ СЪМ. и тези свалени 10 кг не са мазнини а мускули... имам си корема и пак имам 1-2 паласки но виждам, че и ръката ми се е смалила (мускул)... за това ще продължа диетата и ще ям повече и ще правя през ден кардио... и искам да попитам... добре ли ще е тази салата която ви казах да бъде заместена със САЛАТА ОТ МАРУЛИ овкусена с зехтин и лимон ?

granger
08-11-2011, 16:54
Ъм , аз пък препоръчвам да си се храниш здравословно, не само на фотосинтеза и наблегни повечко на спорта и/или фитнеса! Ще има по-голям ефект!А и ако искаш да топиш корем не става само с едното или другото , съчетай здравословно хранене , защото лишаването от някои вещества не е здравословно, заедно със спорт !

jh97
08-11-2011, 16:56
Колко си висока и колко килограма си? :)

Момче съм и съм 14 години 165 висок... бях 67 кг. ся съм 57.. килограмите звучат много малко но, аз виждам, че имам свален мускул и по-малко мазнина от корема... затова ще правя кардио повече.. а добре ли ще е да заместя тази салата със салата от марули овкусена с лимон и зехтин ?

anonymous708973
08-11-2011, 17:24
Сваляш мускули, а не мазнини, защото не осигуряваш никакъв протеин на тялото си. НЯМА ДА ОТСЛАБНЕШ, АКО ЯДЕШ САМО САЛАТИ!
Яж пържола + салата и спортувай!
Ще отслабнеш по-бързо и ще запазиш мускулите си!

Zaharinka
08-11-2011, 18:27
E до 1 момент сваляш бързо,след това по-малко,нормално е,човешки организъм. :)

jh97
08-11-2011, 18:35
Добре, още 3 дни ще съм на диета и след това почвам да се храня здравословно, а през тези 3 дни, ако всяка сутрин правя по 5 обиколки на стадиона и коремни преси и ям това, ще сваляли още мазнинки от корема ?

1 ден Сутрин 11:00ч. - Обезмаслено кисело мляко
Следобяд 15:00ч. - Една филийка (хляб Тонус) с пърче домат
Вечер 18:00ч. - Салата от марули с зехтин и лимон


2 ден Сутрин 11:00ч. - Праскова
Следобяд 15:00ч. - Една филийка (хляб Тонус) с пърче домат
Вечер 18:00ч.- Салата от марули с зехтин и лимон


3 ден Сутрин 11:00ч. - АКТИВИА
Следобяд 15:00ч. - 1 варено яйце и 1 белтък
Вечер: ОРИЗ със зеленчуци (салата)

arsenalllbaby
08-11-2011, 18:43
Виж, ние ти даваме съвети, обаче е най-добре да грабнеш един приятел и да се запишете на фитнес. Има доста фитнес инструктури, които могат да ти направят една хубава диета и да ти дадат много полезни съвети. Приемай повечко протеини и виж разни упражнеия в youtube. За паласки мога да ти препоръчам тичането ( ти явно го правиш ), кардиото също, пий повече вода. А един мускул не може да се стегне, ако мускулите покрай него са отпуснати. Затова прави и коремни преси. Упражнение за паласки - лягаш настрани, подпираш се на лакът, изпъваш хубаво краката и повдигаш този, който е отгоре. Това 20ина пъти, после на другата страна и след това 20 коремни преси. Така повтаряш 3 пъти. И по 2 пъти на ден, ако го правиш.. На мен това ми помогна. Но женската и мъжката мускулатура са доста различни все пак.

fuckme
08-11-2011, 19:14
въпроса не е да свалиш 40 килограма, а да свалиш толкова, колкото са нужни на тялото ти, за да се чувства добре - 10 за 26 дни ми се виждат преееедостатъчно. вземи да спортуваш и салатата я остави така, както си я правиш досега - с времето ще добиеш желаната фигура. с глад нищо не се постига, освен анорексия и/или булимия.

jh97
08-11-2011, 19:42
Права си, още малко ще изчистя но ще обогатя диетата си и ще спортувам здраво за да махна всички подкожни мазнини (излишни) след това ще тренирам във фитнеса и ще пия протеини да стана 70кг чиста мускулна маса.. защото съм 170см. и 70кг. ММ са идеални... и догодина се записвам на БОКС :)

VampireLover3
08-11-2011, 20:40
:lol: после ще си блъскаш главата и ще се чудиш, защо ти е било толкова важно да ги свалиш тея кг. и ще искаш да си върнеш стария начин на хранене, но организма ти няма да позволява. Аре приятно измъчване и лишаване от всякакви вкусотии. Само ще цитирам един приятел "Имам една душичка и един живот, ще си угаждам докато мога!" Замислете се над тези думи и пак помислете дали е нужно да бъдеш като звездите от списанията за да си ИСТИНСКИ и ЗДРАВ човек! Все пак +10 кг или - е все тая! (лично мнение) И мога да ти кажа, че си направил голяма грешка да свалиш толкова бързо тези кг.

П.П. казвам го, защото съм минала през всичко това и сега всяка една минута се моля да си върна стария начин на хранене нищо, че беше нездравословен! Вече 3ти месец имам страх от храната макар, че си ям това което ми се яде. Не знам помисли си отново не го казвам ей така `щот ми е хрумнало да пиша в някъв си форум ами, защото съм го преживяла. И аз си казвах още малко, още малко другата седмица ще спра, хайде другия месец и така времето летеше аз отслабвах мозъка ми покрай тея диети се изпари и хоп накрая кво можеше и да не съм жива. И сега знам, че ще кажете "ама ние знаем кога да спрем" да и аз знаех ама на... Човек не знае какво ще му се случи. Даже и спорта не е гаранция освен ако не се занимаваш с него цял живот, защото като го спреш и положението става трагично... Лека нощ :))))

jh97
08-12-2011, 06:16
Значи ще е добре да се храня ЗДРАВОСЛОВНО и да спортувам и пак ще имам хубаво тяло ?

babity
08-12-2011, 06:56
Дори и да не е толкова здравословно. Научи се да разпознаваш сигналите на тялото си. Когато решиш, че си гладен, пийни първо малко вода и ако след 30 мин все още си гладен, просто яж. Каквото ти се яде. Организма ти не печели нищо от това, че го лишаваш от жизненоважни неща. Освен това, последните изследвания на диетолозите сочат, че организма се нуждае и от въглехидрати за сваля. Ако ти се яде сладко - яж, но не 5 кифли, а парче натурален шоколад, ако ти се яде мазно - позволи си половин свинска пържола. Но виж, солта е нещо, от което наистина можеш да се лишиш.

VampireLover3
08-12-2011, 21:29
Права си за всичко ! Освен за солта.. Баща ми който има ГОЛЯМ опит в живота ми каза онзи ден (правих си салата но не сложих сол) и той ми каза, че ако не се употребява сол започват да се чупят зъби, кости и така нататък. Разказа ми също, че на времето по корабите е можело да няма всичко друго, но не и сол. Точно в тоя момент нещо не го разбрах, но каза, че ако е нямало сол на един кораб.. дрън, дрън бях се замислила било много лошо, а все пак хората по корабите седят с месеци там. Така, че нито от захарта, нито от солта, нито от олиото, мазното на месото и всичко друго що е за ядене не трябва да се отказвате. ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОЛЗВА В УМЕРЕНИ КОЛИЧЕСТВА! Макар, че например аз когато ям сладко не мога да се спра и дори не ми става тежко, но това е друга тема.

Така че, не се отказвай от нищо но не се храни само с чипсове и пици това е наистина лошо. А и другото е, че една манджа без сол и олио не става за ядене!

Rebirthing
08-13-2011, 08:51
Солта може да се замени с каменна, диетична или хималайска сол :). А, и към автора - яж храни богати на протеин !

Yankee
08-13-2011, 09:00
На диета съм за сваляне на мазнини (да си махна коремчето) и свалих 10 кг. за 26 дни... всеки ден за вечеря си правя салата от краставици,домати,лук и настъргано сирене... проблема е, че след 10-тия килограм, повече не свалям...стоя си на един и същ, дали е проблема, че слагам повечко сирене в салатата ?

Просто явно тялото ти е трябвало да свали само тези 10кг. :) Повече значи не са ти нужни за сваляне-поддържай си тези и се радвай на резултата :wink:

Exothermic
08-13-2011, 12:51
Авторе, този сайт определено ще ти е от полза ( http://www.bb-team.org/ ),
а ако имаш въпроси ги задай във форума към него, ще получиш по-добри отговори. :-D