PDA

View Full Version : VHS към DVD



naksdy
08-11-2011, 17:08
Хай на всички :)
Значи искам да попитам, каква техника точно ми трябва, за да прехвърля от касета към...абе не е задължително да е на ДВД, то само до компа да го докарам... :-D Имам си видео дето да го плейва, ама май трябва някакъв ТВ тунер, който да прехвърли сигнала към компютъра. Въпроса обаче ми е какъв по-точно и колко струва, нещо да препоръчате и т.н.
Приемам и идеи за други начини (стига да не са "плати си 10-20лв да ти я прехвърлят") :)
Просто ми е важно, защото попаднах на едни клипове-антики, за които даже и вбокс и тубата не са чували 8)

endVra
08-11-2011, 17:23
Мисля че беше към 20 лева на касета наистина, та ако ще прехвърляш повече от 1 касета по-добре вземи един тунер. Не мога да пускам линкове, затова потърси Gigabyte GT-P6000 в Google. :)

gadgetsbg
08-11-2011, 17:27
Здравей,
Лично никога не съм правил подобна операция (имам приятел с машина, която прави тази далавера), но като гледа по форумите най-удачния и преспективен вариант излиза да е DVD Recorder (http://technomarket.bg/products/09037561/reference?product_id=09037561).

Другия вариант е с TV tuner, като имаш в предвид, че цената определя качеството на записа - с тези от 50-60лв само ще си навлечеш ядове. Добре ще е да купиш някой по-сносен от 120-150лв.

Разбира се винаги остава възможността да си платиш в някое фото, за да ти прехвърлят касетата на DVD. Не знам защо не искаш да даваш пари на подобно място, като така или иначе ще дадеш бая пари (100лв+) за техника. Като все пак съм съгласен, че това не е добър вариант за голямо количество касети.

Поздрави

naksdy
08-11-2011, 17:35
Ами човека, който ми даде тази касета в момента, каза има още много. И не ми идва изгодно ако взема да ги давам 1 по 1 да ми ги прехвърлят :( Затова реших направо да разгледам за какво иде реч и колко ще ми седне цялото това удоволствие :)

dimitar_ak
08-12-2011, 08:08
Става с телевизионна платка. Повечето имат вход за видео и софтуер за запис. Прави класическо AVI и заема много място по диска, но после има начин да го свиеш до MPEG.