PDA

View Full Version : Диетата ли обърка всичко ?!



luckyone
08-11-2011, 17:32
Здравейте .. в началото на лятото реших че имам голяма нужда да сваля някой и друг килограм и започнах диета. Тя не е от онези в който наблягаш на гладуване и всичко е под някакъв жесток режим и часове ,нормална е и като гледам имам резултати . Проблемът ми е че цикъла ми закъснява с 12 дни което за първи път ми се случва и четох на доста места че най - вероятно е от диетата (тъй като нямам друга причина). Въпроса е че много се притеснявам понеже в края на месеца ще ходя на море и ако тогава изведнъж от смяната на климата ми дойде ще се получи ужасно. Така чее ако на някой му се е случвало или има идеи какво да правя ще съм ви много благодарна . Ии за малко да забравя - освен всичко имам и признаци че би трябвало да ми дойде ,като подуване ,апетит ,и болки в корема . Наистина нямам и бегла идея какво да правя .. и се извинявам предварително ако на темата не и е мястото тук. :)

fuckme
08-11-2011, 23:23
ами изчакай ден-два...може и да ти дойде. от диетата е. :)

monini4ka
08-13-2011, 15:03
От диетата е. Една приятелка имаше същия проблем само че на нея 3 месеца не й беше идвало и чак тогава отиде на лекар и после 1 месец лекарства, витамини, постоянно напред-назад.. Така че ако не ти дойде скоро иди на лекар най добре.. не чакай :)

titinkaa
08-13-2011, 15:05
Предполагам е от диетата,не чакай много,а отивай на лекар.

sexa_na_kompleksa
08-13-2011, 16:23
Отиди на лекар и ще ти предпишат лекарства, за да ти дойде. Колкото по-бързо отидеш, толкова по-бързо ще ти се отрегулира цикъла и няма да си в цикъл, когато си на море. : )

П.С: Внимавай с диетите.

kyon
08-13-2011, 16:42
Може и от стрес да е. Веднага диетата виновна :lol:

kalpazanka
08-13-2011, 16:44
Хайде, ако само ще ми цитирате мнения и ще засвидетелствате способността си да натискате плюсчето- спестете ми триенето!

SlowDownBaby
08-14-2011, 08:33
Защо пък да е от диетата ? :-o На мен не ми беше идвало 3 месеца,щях да откача,а се оказа,че съм имала хормонален дисбаланс...взимах хапчета за редовен цикъл (и все още ги взимам) и вече си е точно.А от 2 месеца спазвам диета,и не ми е станало нищо...

sexa_na_kompleksa
08-14-2011, 09:46
Защо пък да е от диетата ? :-o На мен не ми беше идвало 3 месеца,щях да откача,а се оказа,че съм имала хормонален дисбаланс...взимах хапчета за редовен цикъл (и все още ги взимам) и вече си е точно.А от 2 месеца спазвам диета,и не ми е станало нищо...

Ами зависи от организма й. Може и да не е от диетата, затова е хубаво да отиде на лекар. Но наистина е много възможно да е от диетата - ако преди е яла по-често и повече, а сега изведнъж е намалила храната, организмът се е стресирал и това е ефектът.

kalpazanka
08-14-2011, 10:14
Защо пък да е от диетата ? :-o На мен не ми беше идвало 3 месеца,щях да откача,а се оказа,че съм имала хормонален дисбаланс...взимах хапчета за редовен цикъл (и все още ги взимам) и вече си е точно.А от 2 месеца спазвам диета,и не ми е станало нищо...
Има много причини за нередовния цикъл. Това, че ти имаш хормонален дисбаланс, не означава, че всичките три милиарда жени по света са като теб и ако им закъснее, то е, защото имат хормонален дисбаланс.
Редуцираш килограми с диетата или качваш?

SlowDownBaby
08-14-2011, 10:32
Защо пък да е от диетата ? :-o На мен не ми беше идвало 3 месеца,щях да откача,а се оказа,че съм имала хормонален дисбаланс...взимах хапчета за редовен цикъл (и все още ги взимам) и вече си е точно.А от 2 месеца спазвам диета,и не ми е станало нищо...
Има много причини за нередовния цикъл. Това, че ти имаш хормонален дисбаланс, не означава, че всичките три милиарда жени по света са като теб и ако им закъснее, то е, защото имат хормонален дисбаланс.
Редуцираш килограми с диетата или качваш?

Tи пък не можеш ли малко по-нормално да се държиш.Дай с'я като си модератор и всичко ти е позволено.Не съм казала,че ТРЯБВА да е това,просто казвам какво ми беше на мен,защото всички се нахвърлиха в/у диетата.Тя просто иска мнение,и аз споделям.
И да,що пък да няма същото като мен ? Може да не е всяка жена,но тя може и да е :?

kalpazanka
08-14-2011, 11:42
Мисълта ми беше да не вменявате на някого, че едва ли не има същият проблем като вашия. Хората са различни, с различна чувствителност и психика. Затова съм против да пишете диагнози- вместо това просто го посъветвайте да иде на лекар. Няма как да познаете кой как ще реагира на прочетеното! Може и нищо да му няма, но вие да му скъсите животеца и да му изпилите нервите от притеснения.
Какво ми е позволено, че не разбрах? И кое му беше ненормалното на реакцията ми?

truly
08-14-2011, 11:54
ей голяма работа сте значи 8-)
12 дни и закъснява на момичето и сега всички я съветват да отиде на лекар
айде стига бе хора ами ако всеки почне така да ходи на лекар, че му закъсняло с няколко дни лекарите ще полудеят :D
нека изчака малко, а и щом има признък, че ще и дойде значи е така
ако вече види, че е минало доста време и не и идва нека да отиде на лекар ама стига сте карали хората за най малкото да ходят до болниците
като чели има човек на който винаги му идва на време и никога не му е закаснявало (причините могат да са всякакви, а някои дори са и нормални, като диети, климат и т.н.)

blueberryyy
08-14-2011, 12:20
^ Миличка, да ти закъснява заради диета изобщо не е нормално, само това ще ти кажа ;)

kalpazanka
08-14-2011, 12:22
^ Миличка, да ти закъснява заради диета изобщо не е нормално, само това ще ти кажа ;)
Ей сега и теб ще скастрят да се държиш нормално. :lol: 8-)
Да си дойдем на думата- колкото и да се криете зад стрес, антибиотици, диети и промяна в климата, трябва да си обръщате внимание.

SlowDownBaby
08-14-2011, 13:43
Какво ми е позволено, че не разбрах? И кое му беше ненормалното на реакцията ми?

О боже ! Как за Бога се опитвам да й втълпя,че е това ????!!!!! ПРОСТО КАЗАХ КАКВО МИ БЕШЕ НА МЕН ! Не съм и казала,"Дааа,имаш точно това,и за това няма да ти дойде".......или като всички останали мнения "отиди на лекар" ... тя тва и сама си го знае,че трябва да отиде и едва ли е пуснала тема за да й казва всеки втори да отиде на лекар....





Ей сега и теб ще скастрят да се държиш нормално


И да,за това ти държание говорех,и ще "скастря" който трябва,и няма да е това момиче..

truly
08-14-2011, 15:09
^ Миличка, да ти закъснява заради диета изобщо не е нормално, само това ще ти кажа ;)
Ей сега и теб ще скастрят да се държиш нормално. :lol: 8-)
Да си дойдем на думата- колкото и да се криете зад стрес, антибиотици, диети и промяна в климата, трябва да си обръщате внимание.
Eдна fr миналата година беше в Австралия и нейния цикъл се беше позабавил доста (до колкото си спомням мисля, че беше малко повече от месец) и реши да отиде до личния лекар и да си поиска направление за гинеколог, при което лекарката като разбрала, че е била на почивка и казала изобщо да не се притеснява, защото това е нормално (смяната на климата) и нямало смисъл да ходи на гинеколог. За да се успокои и беше предписала някакви хапчета, за да и дойде по-бързо. Така че явно наистина е нормално при някои момичета цикълът да закъснява в такава ситуация, но за диетите съм убедена че ще кажат същото, защото съм чела книги за гладолечението например, в които предопреждават, че при започване на гладуването може мензесът на жените да закъснява първите няколко пъти.

sladkish_14
08-14-2011, 15:14
3 месеца не й е идвало цикъла и тя тогава чак решила да иде на лекар? :shock: .. Ба*ти безотговорните деца! Щом ще заминаваш на море и цикъла ти закъснява с почти 2 седмици какво чакаш, а не отиваш на лекар? Може да е от диетата (твърде плиткоумно е сами да си назначавате диети, ама както и да е), може да е друго? Полов живот водиш ли? На колко си? Куп причини. Стягай се, утре е понеделник, отивай при личната лекарка, ако изобщо искаш да ти дойде цикъла.

truly
08-14-2011, 15:39
диетата променя начина на хранене у дадения човек
следователно променят се функционално тъкани, органи, техните процеси (например обмяната на веществата започва да протича с по-висока скорост) изобщо променя ни се изцяло организма и всъщност една от тези промени може да бъде в менструалния цикъл, което всъщност наистина е нормално. Ти чрез диетите искаш да промениш организма си към дъбро(да отслабне, да не затлъстяват някои органи и да започнат да функционират правилно например) и съвсем нормално е при една желана промяна, организмът да се променя. Мисля че учите по биология, че органите изграждат системите в организма и че те работят съгласувано, а не отделно един от друг. Променя ли се едно нещо се променя и второ и трето и четвърто. Организмът е едно цяло все пак. Не може да променяш едно пък други работе да искаш да останат същите при положение, че диетите оказват влияние на всичко (на всичко в организма). Аз не казвам, че в случай че цикълът много закъснява да не се ходи на лекар ама хора това са само 12 дни и на мен ми се е случвало и то много пъти да ми закъснява и не съм ходила на лекар (цикълът макар и малко по-късно ми е идвал) и въпреки всичко както виждате жива и здрава съм. Сега не може за най -малкото да се тъпчем с химии (хапчета). Ми ние така повече вредим на организма си. И лекарствата са нож с две остриета (за едно ще ти помогнат ама на друго ще ти навредът). То няма лошо ако искате ходете на лекар и за най-малкото (та дори и с ден да ви закъснее) и някои лекари ще ви предпишат някакви хапчета, колкото да не е нищо ама замислете се какво правите с организма си. Не може за щяло и нещяло да се тъпчете с лекарства. И при един диетолог да отидете ще ви каже същото. Виждате ли че много ви закъснява отидете на лекар (тогава е нужно), но я си представете, че всеки месец ви закъснява с малко и какво означава това всеки месец да сме по болниците ли?

kalpazanka
08-14-2011, 16:26
^Ако всеки месец закъснява с малко, значи просто някоя кака не брои както трябва.
По-добре при отклонение да се предизвика, отколкото да се чака в неведение кога ще благоволи да дойде. Хиперестрогенемията е нож с две остриета, за кой ли път го пиша. Има случаи, в които хапчетата са наложителни.
Слоудаунбейби, очаквах да схванеш иронията. ;)

SlowDownBaby
08-14-2011, 18:26
3 месеца не й е идвало цикъла и тя тогава чак решила да иде на лекар? :shock: .. Ба*ти безотговорните деца! Щом ще заминаваш на море и цикъла ти закъснява с почти 2 седмици какво чакаш, а не отиваш на лекар? Може да е от диетата (твърде плиткоумно е сами да си назначавате диети, ама както и да е), може да е друго? Полов живот водиш ли? На колко си? Куп причини. Стягай се, утре е понеделник, отивай при личната лекарка, ако изобщо искаш да ти дойде цикъла.

Извинявай КАКО,но след като не знаеш защо бързаш и ти да нареждаш ?! Отидох още през първата седмица когато ми закъсня,просто лекарката ми ме разкарваше хиляди пъти,докато ми каже каква ми е диагнозата и да ми предпише хапчета,за това минаха 3 месеца,а не защото съм безотговорна.И плюс това определено не съм на 14 или 15 ........
Аман от злобари значи...........