PDA

View Full Version : Кризата



ImmortalForever
08-11-2011, 18:18
Кратка предистория.

С приятелят ми сме заедно от година и половина.Започнахме уж на шега.За мен беше просто секс, но той се влюби.Аз отричах дълго време, но бях луда по него.Приеха го в Англия.Радости, цветя, похвали.. you know.И двамата сме на по 20 и бяхме на мнението , че връзки от разстояние са Big Shit и няма смисъл да се измъчваме -> септември->раздяла-> сълзи. Месец по-късно осъзнал бил колко ме обича , поиска да сме заедно отново.Аз приех, защото още го обичах.Не можа да се прибере нито за Коледа.Нито за пролетната ваканция.Прибра се юни.Аз не съм му изневерявала за тези 9 месца, в които не бяхме заедно физически.Той може и да го е правил , но в моралния кодекс на Любовта вярвам, че пише, че не е любов, ако подлагаш на съмнение любовта на партньора. So..

Кризата.

Върна се.Екстаз.Секс.Дни на безметежо щастие.Не знам какво се случи , но изведнъж караниците ни зачестиха значително.Никога не сме били скандалджии.Аз минах този си период , точно благодарение на него и винаги сме разчитали на контруктивни диалози по между си , а не на конструктивно хвърляне на чинии един по друг.Отидохме на море, там бяха бесните караници.За първи път си казваме толкова тежки думи.Но след всяко цупене , оправяме нещата и така в непрекъснат стрес и очакване на следващия скандал.Един ден дойде в повече карането и след 5 часов разговор сериозно по темата за нашата връзка решихме да положим усилия да я съхраним, да не се караме, защото ако има връзки в които хората се кефят да си крещят, нас това много ни натоварва и не вярваме , че това е пътя към любовта като извечна хармония и разбирателство.

Кръстопътят

Отодхме на планина.Днес се върнахме и официално признавам връзката ни за навлязла в криза.От два дни започнаха наистина ГОЛЕМИТЕ проблеми.Правихме много дълъг преход в планината и от 9 сутринта се прибрахме към 7 вечерта.Отказах да правя секс с него, тъй като бях уморена."Ама ,мило, мило, моля, моля мързеливо ще го правим" Уф , добре.Почти запсивах и влязох в ролята на жената-дупка.Хайде, всички сме го правили.И това събуди такъв гняв в него , че чух следните неща: "аз, ако искам секс с безчувствена жена, ще изляза на магистрала Тракия".."Повръща ми се от теб" "Една топка имам в стомаха си като си до мене от напрежение" И ред други.Кротко изчаках тирадата му и казах"Късаш ли с мен?" - "Не знам.Като се върнем искам да помисля адекватно, сега съм афектиран и не искам да взимам грешни решения".Наревах се дно хубаво.Не исках да го държа в клетка.Ако иска да си ходи- небесвода е негов.Не го държа в клетка и не съм гълтала ключа.Обичам го и ако негово желание е да си тръгне- нека го стори.

Идея за излизане от кризата:

Новата тактика от мен беше да не се напрягам от тук нататък за каквото и да било от неговите думи и да не се хващам за нещата които казва и за нещата които ме дразнят в това което казва и да минават през мен и да вървя по течението.Получи се много добре.2 дена безметежно щастие.Той усети, че нещо не му се вързвам и повдигна въпроса .Обясних му новата си тактика и той ми вика: май си ме отписала вече. Аз отговорих: Не, но щом ти онази вечер се запита дали искаш да си с мен работата е ясна. И отидохме на ресторанта в хотела и ми каза: Не искам да те загубя, нека опитаме , поне докато замина пак (септември) да оправим нещата .Знам, че можем.

Аджеба въпросът е:

ВЪпросът е към хората с дълги връзки.МИнавали ли сте през криза.Подобна ли е тя на описаната тук?Как преминахте през нея?С говорене опитахме, ама нещо стигаме до разгорещени спорове, всеки отива в отделен ъгъл на дивана и казва: "Няма да се занимавам с теб щом не искаш да чуеш какво ти говоря" Да продължа по същия начин по течението без да му се впрягам в нещата с които ме дразни , или като дойде септември да го резвам?Обичам го, много, но не ми е приятно, че стигаме фазата в която трябва да се обиждаме.С тази тактика се опитвам да провокирам неговите размисли и да му светне крушката, че няма аз винаги да оправям нещата, да му се моля, да го гоня, да му се обяснявам... и прочия

Sh@d0w
08-11-2011, 18:20
Много дълго бе...

...а пък и в червено....

Не те обича,няма смисъл да поддържаш това подобие на връзка.

w0sh
08-11-2011, 18:25
Обявявам това за спам тема, защото ме дразни, когато се пише с червено.

Sh@d0w
08-11-2011, 18:26
^Значи Gregoryhouse е най-голамия спамер у форОма.

ImmortalForever
08-11-2011, 18:27
Радвам се.Какво хубаво да чуеш от мъже. Симпатяги :P

w0sh
08-11-2011, 18:29
^Значи Gregoryhouse е най-голамия спамер у форОма.

не знам дали е спамер, ама много философия се свързва с цвета.

може и да се постарая да дам мнение.

и кво. Разсърди се че не може да е ебе поне една вечер. В доста зряла връзка сте.

ImmortalForever
08-11-2011, 18:35
Според мен беше натрупване и това му беше черешката.През деня доста се бяхме карали и това беше като клечката дето запали огъня.

anonymous708973
08-11-2011, 18:36
Супер много ме кефи как си го написала. Подредено, логично, без излишни емоции и с баси яките лафове. Кефиш. Това първо.

Второ... не се ли измъчваш с това момче?
Смяташ ли за нормално да те тормози за секс и накрая да ти каже "Повръща ми се от теб", защото на мен това би ми обърнало всички представи за него...

ImmortalForever
08-11-2011, 18:41
Ами честно... Откакто се караме, няма как да не се измъчваме.Но най-лесно е да се откажеш.Да си кажа: О, майната ти! , но така не правят хората , които обичат.Искам да се боря да видя дали ще запазим връзката си.Той също- поне така казва.Когато хората са ядосани, често казват неща, които не мислят.Сега мисля, че съм го сложила в много лек шах, защото той не знае къде крия онази скандалджийка в мен и как така съм успяла да пусна нещата по инерция и всичко да е перфектно.Защото в тези два дена е перфектен.Ослушва се и внимава.Да видим как ще е.

Мерси за мнението.

SisiStrange
08-11-2011, 18:43
Минавала съм през кризи, но определено не такива.
Може аз да взимам нещата прекалено навътре, но това, което описа със секса, ми прозвуча меко казано жестоко. Никой, който те обича няма да те насилва така. На всеки се случва да е прекалено уморен за секс или да не му се прави точно в момента. Това въобще не е причина за сърдене.
И отношението му към теб... Начинът, по който ти говори... Аз лично бих го скъсала.


Супер много ме кефи как си го написала. Подредено, логично, без излишни емоции и с баси яките лафове. Кефиш.
Дам. :)

ImmortalForever
08-11-2011, 18:50
Тогава не мога да разбера, защо когато му дадох пълното право да ме скъса, да си търси щастието другаде, омекна и пак се върна, че даже се извини....

Sh@d0w
08-11-2011, 18:53
Тогава не мога да разбера, защо когато му дадох пълното право да ме скъса, да си търси щастието другаде, омекна и пак се върна, че даже се извини....

Щото знае че си лесна и го мързи да си търси друга "дупка".

SisiStrange
08-11-2011, 18:55
Тогава не мога да разбера, защо когато му дадох пълното право да ме скъса, да си търси щастието другаде, омекна и пак се върна, че даже се извини....
Ами виж, може би го е страх да остане сам. Да е навикнал. Да иска да има с кого да прави секс. Но при всички положения той не те уважава, за да ти говори така и да се държи така с теб. А уважението е много важно нещо. В една връзка се правят компромиси. Но не е правилния компромис да си кажеш: "Добре де, от мен да мине: ще бъда дупката днес." Правилното в случая е той да си каже: "Добре. Тя не иска. Ще си набия една за заспиване и ще я оставя да си почине."

elysunny
08-11-2011, 19:02
страх го е било да бъде сам
say fuck off and smile

fenkaaa
08-11-2011, 20:31
При нас също има чести скандали,които и до ден днешен опитваме да предодвратяваме,но по-често са за дребни неща и бързо минава,но никога не би ми казал тези неща,които е казал на теб.Помисли си,обичаш го-хубаво,но има ли значение това,като се чувстваш не така,както трябва да се чувства един влюбен човек с половинката си? Обичайте се и бъдете щастливи,а не да се обичате,но в същото време да сте нещастни заедно,заради всички тези проблеми..

malkotoo
08-12-2011, 00:24
Измъчвате се максимално...... или не, вие направо се изяждате един друг..
Колкото и да успяваш да се стърпяваш и да не забелязваш дребните неща, така не може да се живее. Да, вярно е че всяка връзка си има скандалите, но това вашето е просто ужас. Мисля, че проблемите идват точно от това, че той е в чужбина. Казвате си, че си вярвате, само че не е точно така и дори и да не го признавате, мисля, че вътрешно ви боли и това се отразява както на настроенията и на двама ви така и на отношенията ви. Трудно е да се прекрати връзка с толкова любов, но по-добре от колкото да се тормозите всеки ден, да се виждате само лятото и т.н. Все пак сте млади и живота е пред вас. :)