PDA

View Full Version : Friendship VS Relationship



GoInsane
08-11-2011, 22:07
Значи гледах една романтична комедедийка Just Friends в която се разкава за приятелството и как то се превръща в нещо повече между приятели и някои мисли се събудиха в главата ми....Мислите че може да се получи нещо повече между истински приятели? Във тоя филм се разказва как момче на околко 18-20 е бил влюбен в неговата най добра приятелка но тя не му е обърнала внимание защото е предопочитала и е излизала с някви идиоти които са били "готини" мускулести красиви и така нататък но те се разделят за 10 години и всичко се променя тя е станала по зряла и е писнало от тия идиоти и всъщност това което иска от едно момиче го има нейния приятел(нежност, обич...). Не мислите ли че това има приложения в нашия живот? Тоест които и да питаш особенно момичета не могат да видят най добрия си friend като нещо повече и главно не могат да го представят сексуално. Но тия истиснки приятели(без значение да ли става за момче/момиче) не са ли тия хора които са до нас в трудни моменти тия на който може да разчитаме тия които знаят нашите тайни тия които са винаги до нас ?Питам направо (Главно момичетата защото те в всъщност не могат да видят най добрите си приятели като нещо повече защото не ги привличат няма я тръпката и така нататък) какво желате повече от едно гадже ???Всичко според мен (в голяма част от случаите но не във всички!) го има тоя най добър приятел. И поне според мен трябва да минат доста годиники за да се оцени всичко това след 25-30+ защото до 25-30 години хората се развиват рабират света по добре и почват да оценяват истиснките неща!И стигам до следното заключение разлика ме между най добър friend и гадже е май just sex!!!

elysunny
08-11-2011, 22:09
аз мисля, че ти прекалено много мислиш

w0sh
08-11-2011, 22:10
Subzero vs Scorpion?

elysunny
08-11-2011, 22:12
Lazy town vs сънчо

GoInsane
08-11-2011, 22:13
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)

elysunny
08-11-2011, 22:18
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)


Ти си ТИ - никога не го забравяй!
Никога не забравяй:
~ това, че живееш, не е твоя собствена идея и това, че дишаш, не е твое решение...
Никога не забравяй:
~ това, че живееш, е Нечия идея и това, че дишаш - Неговия подарък за Теб!
Никога не забравяй:
~ никой не мисли, и не чувства, и не действа така, както Ти! И никой не се усмихва така, както само Ти умееш!
Никога не забравяй:
~ никой не вижда небето по начина, по който Ти го правиш, и никой никога не е знаел това, което Ти знаеш!
Никога не забравяй:
~ никой на света няма твоето лице и единствено Ти имаш тези очи!
Никога не забравяй:
~ ти си богат, независимо дали със или без пари, защото можеш да живееш, и никой не живее като Теб!
Независимо дали свириш музиката на живота си в минор или в мажор -
~ ТИ си Божие творение, гениално при това!

Юрген Верт

jeezloxxy
08-11-2011, 22:18
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)

Много мислене,много нещо.
Много филми,много такос.

w0sh
08-11-2011, 22:19
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)

Хубава фаза. Постарай се да не я загрозиш с романтизми и спри да гледаш топ филмите в замунда.

мога да ти дам лист с неща които да прочетеш и изгледаш, за да избегнеш глупостите.

Auriss
08-11-2011, 22:35
^мен пък ми е любопитно какво ще дадеш. Не се свени ,почвай да драскаш

8-)

GoInsane
08-11-2011, 22:35
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)

Хубава фаза. Постарай се да не я загрозиш с романтизми и спри да гледаш топ филмите в замунда.

мога да ти дам лист с неща които да прочетеш и изгледаш, за да избегнеш глупостите.


interesting.....бих казал че съм далеч от романтизми и така нататък....я предложи!

GoInsane
08-11-2011, 22:36
аз мисля, че ти прекалено много мислиш


просто преминавам една фаза в които се чудя що съществувам и всичко подобно
:)


Ти си ТИ - никога не го забравяй!
Никога не забравяй:
~ това, че живееш, не е твоя собствена идея и това, че дишаш, не е твое решение...
Никога не забравяй:
~ това, че живееш, е Нечия идея и това, че дишаш - Неговия подарък за Теб!
Никога не забравяй:
~ никой не мисли, и не чувства, и не действа така, както Ти! И никой не се усмихва така, както само Ти умееш!
Никога не забравяй:
~ никой не вижда небето по начина, по който Ти го правиш, и никой никога не е знаел това, което Ти знаеш!
Никога не забравяй:
~ никой на света няма твоето лице и единствено Ти имаш тези очи!
Никога не забравяй:
~ ти си богат, независимо дали със или без пари, защото можеш да живееш, и никой не живее като Теб!
Независимо дали свириш музиката на живота си в минор или в мажор -
~ ТИ си Божие творение, гениално при това!

Юрген Верт



Something more than really nice....

w0sh
08-11-2011, 22:46
Започвам с презумцията,че ще гледаш филми, а накрая ще нахвърлям набързо някакви книги.
Също така пак предполагам, че не си гледала нищо от посочените.

1. Ciade de deus (City of god) - тук можеш да видиш всички черти на човешкия характер, да съпреживееш героите истински.

2.Taxi driver - тук е отчетлива силата на човешката воля, целенасочеността въпреки обкръжението (мой любим)

3. Trainspotting - тук съм малко пристрастен, но обожавам реалността, комедията и начинът по-който всеки е човек, независимо от прегрешенията си

4. American History X

5. Тук малко прехвалени филми, но е хубаво да се гледат (аз също ги харесвам, но са прекалено обсъждани) Schindlers list, The pianist, Blade runner, A.I.

това засега, ако ти харесва самата насока на фимите, можеш и сама да разтърсиш.

Откъм книги :
няма задължителни четива, но има някои доста препоръчителни

Параграф 22 - Хелър: доста сложна като за първо четиво, изчакай няколко години

Стайнбек - на изток от рая - макар и да ми е омразна, книгата е хубаво четиво.

Хайка за Вълци - българска литература в апогея си.

GoInsane
08-11-2011, 23:10
Започвам с презумцията,че ще гледаш филми, а накрая ще нахвърлям набързо някакви книги.
Също така пак предполагам, че не си гледала нищо от посочените.

1. Ciade de deus (City of god) - тук можеш да видиш всички черти на човешкия характер, да съпреживееш героите истински.

2.Taxi driver - тук е отчетлива силата на човешката воля, целенасочеността въпреки обкръжението (мой любим)

3. Trainspotting - тук съм малко пристрастен, но обожавам реалността, комедията и начинът по-който всеки е човек, независимо от прегрешенията си

4. American History X

5. Тук малко прехвалени филми, но е хубаво да се гледат (аз също ги харесвам, но са прекалено обсъждани) Schindlers list, The pianist, Blade runner, A.I.

това засега, ако ти харесва самата насока на фимите, можеш и сама да разтърсиш.

Откъм книги :
няма задължителни четива, но има някои доста препоръчителни

Параграф 22 - Хелър: доста сложна като за първо четиво, изчакай няколко години

Стайнбек - на изток от рая - макар и да ми е омразна, книгата е хубаво четиво.

Хайка за Вълци - българска литература в апогея си.


Някои неща сам ги чел/гледал други пак не. Звучи интересно ако имаш време драсни още нещо интересно..

MojoJojo88
08-11-2011, 23:11
Някой да разкаже накратко, че е много дълго беее :shock:

BohemianRhapsody
08-11-2011, 23:14
И поне според мен трябва да минат доста годиники за да се оцени всичко това след 25-30+ защото до 25-30 години хората се развиват рабират света по добре и почват да оценяват истиснките неща!И стигам до следното заключение разлика ме между най добър friend и гадже е май just sex!!!


Ти се изкара 40 годишен философ, а дори не знаеш какво означава сексът и с каква цел се прави.

cigarettekisses
08-12-2011, 10:34
!И стигам до следното заключение разлика ме между най добър friend и гадже е май just sex!!!
И все пак нали говориш уж за 'стойностни и истински неща' и как трябва да се ценят?Тогава защо любовта остава на заден план?Първо все пак,за да се получи нещо 'истинско' и 'стойностно' трябва да има чувства.

ivcheto0o
08-12-2011, 11:12
И аз съм гледала филма и си мисля че това е малко вероятно да се случи в реалния живот.Няма невъзможни неща,има такива двойки-успешни и неуспешни.Според мен в една така връзка ще липсва тръпката,желанието за опознаване и ще е малко странно в началото.Пък и се поема риска ако не се получи губиш човека на когото си разчитал в най-трудните моменти.

GoInsane
08-12-2011, 14:36
!И стигам до следното заключение разлика ме между най добър friend и гадже е май just sex!!!
И все пак нали говориш уж за 'стойностни и истински неща' и как трябва да се ценят?Тогава защо любовта остава на заден план?Първо все пак,за да се получи нещо 'истинско' и 'стойностно' трябва да има чувства.


и чувствата как се пораждат??Според мен е малко вероятно да видиш някои и да кажеш ааа влюбих се според чувствата се раждат лека по лека във една връзка или съществуват още от начало и се развиват в продължението на нея(друго означават моментите в които просто харесваш някои без да го познаваш добре това не са истински чувства просто ентусиазм!)

GoInsane
08-12-2011, 14:49
И аз съм гледала филма и си мисля че това е малко вероятно да се случи в реалния живот.Няма невъзможни неща,има такива двойки-успешни и неуспешни.Според мен в една така връзка ще липсва тръпката,желанието за опознаване и ще е малко странно в началото.Пък и се поема риска ако не се получи губиш човека на когото си разчитал в най-трудните моменти.



Съгласен сам!Наистина е трудно когато я няма тръпката да опознаваш другия !!И в случай че тръгнеш с него и нещата не се получат го губиш като приятел!Но от другате страна всъщност двамата ще се познават и могат да правят неща които се харесват и на двамата!Познават се прекалено добре няма нужда да опознаваш другия знаеш кога му готино кога е оклюмал какво го дразни....Това което сам забелязал е че на по малки възрасти хората дават тежест на външни качества и колкото годинкине минават може би 30+ почват да гледат и търсят други неща в хората а не толкова привличане (разбира се че трябва да има някакво) но наблягат на други неща като милост,привързност обич и така нататък...

fenkaaa
08-12-2011, 15:28
М дам,много мислене влагаш.

GoInsane
08-12-2011, 16:43
да имаш право и май е лошо....
:)

autumn666
08-12-2011, 16:58
аз мисля, че ти прекалено много мислиш

YoUcANNOtiMaGiNe
08-12-2011, 20:38
Хубаво е, че мислиш върху отношенията на хората. Недей слуша кво ти говорят за мисленето, то е сложен процес. Във връзка с това приятелските отношения са по-смислени и по-пълноценни. Те са и по-дълготрайни от връзките в повечето случаи. И добрата им страна е, че можеш да споделяш всичко и да не ти пука. Наистина приятелството е по-добрият избор.

NoMore
08-12-2011, 20:55
Както беше казал главният герой от филма, щом са в графата приятели никога няма да излязат от нея и никога няма да станат нещо повече :) ама айде да не казвам никога чак... :?

psychopath
08-13-2011, 03:58
Комши, хубав списък! 8)

XTREMEFREERIDE
08-14-2011, 06:12
Много прибързвате с думите "никога" и "винаги".

kykyto
08-14-2011, 07:01
Имаше един сайт на времето, в който се твърдеше, че още при запознаването жената поставя мъжа или в зоната на приятелите, или в зоната на гаджетата и то перманентно. Доста истории се изписаха от тогава. Имаше пичове, които разказваха как успешно са станали гаджета с най-добрите си приятелки. Има много четива, в който се засяга темата като например "The Art Of Female Sexual Seduction". За повече инфопиши на лс :wink: