PDA

View Full Version : Долна част на корем



shugababe112
08-11-2011, 22:57
Ако има такава тема се извинявам,но имам запитване.Искам да си стегна корема с упражнения,но като правя лицеви опори се получава стягане само там където е стомахът,а аз искам да стегна по-долната част предполагам сте ме разбрали.Ако може да ми препоръчате някакви упражнения и колко често да ги правя ще съм много благодарна. :)

Kitty93
08-11-2011, 23:43
коремни преси .. 3 пъти дневно :)

shugababe112
08-12-2011, 00:15
С коремни преси тази част не се стяга.

slunchoobs
08-12-2011, 00:22
при мен вс се стегна само от коремни преси ;) и при теб тряаа да стане така

babity
08-12-2011, 06:38
Лягаш по гръб и вариантите са:
-да вдигаш краката прави, един по един и после бавно, опитвайки се да контролираш движението, а не просто да ги отпуснеш, ги сваляш долу
-кръстосваш ги един върху друг (може и прави, може и свити в коленете) и повдигаш
-вдигаш и двата горе и започваш да редуваш единият го сваляш надолу, другият го качваш нагоре и после ги разминаваш
-както са ти опънати краката на пода, започваш да повдигаш и едновременно с това да свиваш единия крак, прави серия и после повтаряш и с другия.

Което и от следните да си избереш правиш първо 8-10 повторения (или колкото прецениш, че трябва да ти е дълга серията) само с краката, а след това правиш още една серия, повтаряш същото движение с краката, само, че през това време гърба е повдигнат. След последното повторение от втората серия оставаш горе (в която позиция си избрала да си) и пружинираш за 10 секунди, после задържаш за малко и накрая се отпускаш долу с изпънати максимално крака и ръце, за да могат да си починат коремните мускули.

barbiegirl17
08-12-2011, 09:34
Ето това мисля, че е за тази част:
Свещ
А
Легни по гръб с опънати нагоре крака. Ръцете са покрай тялото, дланите са на пода.
Б
Свивайки корема си, вдигни краката нагоре и назад към главата и отлепи от пода дупето. След като си се извила по този начин се върни в изходна позиция и повтори упражнението 15-20 пъти.

Източник: Cosmopolitan (http://www.cosmopolitan.bg/)

eliskata96
08-12-2011, 12:38
при мен вс се стегна само от коремни преси ;) и при теб тряаа да стане така