PDA

View Full Version : Как да се прехвърля от ветеринарна в хуманна медицина ?



Dizziness
08-12-2011, 07:32
Приеха ме ветеринарна медицина в Стара Загора, с бал 22 от 24. Държах матура по биология, изкарах 5.00. Другите оценки се взеха от дипломата. Други изпити не съм държала.

Какви са опциите да вляза хуманна медицина, без да пропускам година? Благодаря.

zarzamora
08-12-2011, 14:23
Ами по принцип аз знам, че не може.За да влезеш в даден университет и специалност трябва да си кандидатствал в него.Оценките от други университети не ги приемат - приема се само оценката от ДЗИ. А за медицина се кандидатства с Химия и Биология. :P

kalpazanka
08-12-2011, 14:54
Не вярвам да стане. Просто здравият ми разум не побира как ще стане. Все пак бройките са определени, субсидиите- също. Трябва /може би/ да има кандидат хуманна, който да мине ветеринарна, но не вярвам някой да пусне питомното и да гони дивото.
Ако вашите имат излишни пари и връзки- пробвай. Но и започни да преговаряш темите за догодина.

Не предстоят ли още класирания?

Dizziness
08-12-2011, 16:13
Боже... класиранията учудващо продължават до 6-то :X ... балът е паднал много, не казвам, че не си харесвам специалността, още се чудя дали си струва да се местя. В краен случай мога да положа изпит другата година по биология и химия. :)

gofeto917
08-12-2011, 18:26
Изкарай 1-2 семестъра и се премести. Отиваш и питаш унито, в което искаш да се преместиш, тука няма как да ти помогнем ;)

kalpazanka
08-13-2011, 05:42
^Стига, човече. От приравнителни няма да може да си вдигне главата, че и гащите. Да не говорим, че звучи абсурдно.
Плюс това нищо още не е загубено. Докато не дойде първият учебен ден, нищо не е свършило и нищо не е загубено. ;)

truly
08-13-2011, 08:10
за ветеринар не се ли кара само изпит по биология? :-o
ако е така не вярвам, че ще стане защото по тази логика всеки, който иска да учи медицина вместо да се мъчи и да се готви и по химия ще научи само биологията, ще влезе за ветеринар и ще се мести след това медицина.
А и да не говорим, че да влезеш ветеринар е по- лесно от лекар (малко по-ниски балове, а и критериите и ученето е по-леко) :)
Единственият вариант е ако имаш много пари и връзки (тогава може и да стане да не забравяме, че сме в бг), но иначе забрави никой няма да се разправя с теб, защото ако разрешават след теб ще дойдат още хиляда, които ще искат същото :P

venivr
08-24-2011, 16:44
според мен няма да стане сори но все пак питай