PDA

View Full Version : Скоби



SameLove
08-12-2011, 16:41
Могат ли криви зъби да се изправят със скоби , а не с бреки и за колко време ще има ефект ?

Soraq
08-12-2011, 21:21
Виж, всичко е много относително. Зависи колко са ти изкривени зъбите и най-вече да уцелиш на човек, който да си разбира добре от работата. Имам една приятелка, която като беше по-малка трябваше да носи скоби не, защото зъбите и бяха криви, а захапката. Зъболекарката и направила скоби, но не правилни и се наложи после да носи брекети, за да и се оправи захапката. Така, че първо се поинтересувай кои зъболекари (или ортодонти, ако не се лъжа е по-точно) са по-добри и за кои има доста добри коментари. И да ти кажа брекетите не са толкова страшни. Особено днес, когато можеш да си ги сложиш и от другата страна на забите, за да не се виждат или да си ги избереш почти прозрачни :) :-P

mynichka
08-13-2011, 09:45
Зависи също и на колко си години. Но избора на добър ортодонт е от най- голямо значение.

Yankee
08-13-2011, 11:26
Да,има ефект но е по-бавен-към 3-4години и внимавай-ако ги носиш дълго образуват кариеси :?

NamelessRomantic
08-13-2011, 15:57
На твое място не бих слушал който и да било от форума,тъй като това не е акне,настинка или ожулено коляно.Говори със зъболекар за да няма неприятни изненади.

ForzaFelipe
08-13-2011, 23:23
Ако си над 16 няма как да носиш скоби ;) След 16 г там костите ти са се втвърдили или там както искаш си го обясни и със скоби е невъзможно разместването на зъбите.

anonymous708973
08-14-2011, 10:27
Откъде си?

ludetinkaaa
08-14-2011, 11:53
Здравейте!Понеже съм нова и малко не знам къде да пиша .. и понеже видях,че тук има тема за кривите зъби ..не знам какво да правя на 17 съм а догодина ми е бала а имам един крив зъб и когато се усмихна все едно имам дупка дори ми се подиграват понякога малките деца и не мога да се усмихвам като хората постоянно навеждам глава..като бях малка отидох на зъболекар но видях кръв на един пациент и явно се уплаших и започнах да кашлям и не ме приеха за преглед и от тогава не съм ходила .. дори и нямам пломби ,но този зъб много ме измъчва..на моменти и ме дразни,а когато кажа на нашите ,че искам да го оправя те казват ,че нямат пари.. (но иначе естествено за цигари имат) както и да е мога ли понякакъв начин да го оправя било то с операция нещо просто искам хубава усмивка :(

SameLove
08-14-2011, 15:22
От Пловдив съм

mey_si
08-14-2011, 18:25
Здравейте!Понеже съм нова и малко не знам къде да пиша .. и понеже видях,че тук има тема за кривите зъби ..не знам какво да правя на 17 съм а догодина ми е бала а имам един крив зъб и когато се усмихна все едно имам дупка дори ми се подиграват понякога малките деца и не мога да се усмихвам като хората постоянно навеждам глава..като бях малка отидох на зъболекар но видях кръв на един пациент и явно се уплаших и започнах да кашлям и не ме приеха за преглед и от тогава не съм ходила .. дори и нямам пломби ,но този зъб много ме измъчва..на моменти и ме дразни,а когато кажа на нашите ,че искам да го оправя те казват ,че нямат пари.. (но иначе естествено за цигари имат) както и да е мога ли понякакъв начин да го оправя било то с операция нещо просто искам хубава усмивка :(
Можеш...вадиш го и на правилното място слагаш изкуствен около 2000 лв. е ...А можеш и с апаратче по-скъпо е ,по-бавно става ,но си е твоят зъб...А може и с фасети,но ако ти е много крив зъба може и да е невъзможно :)

ludetinkaaa
08-15-2011, 10:18
Благодаря ! :) Ще видим какво ще каже зъболекаря..надявам се да го оправя !

SonataArctica
08-15-2011, 11:15
Зъболекар ще ти каже най-добре. По-добре поискай експертно мнение, тъй като ние не знам какво имаш напредвид под "криви зъби".

SameLove
08-15-2011, 12:00
Горните са си прави . При долните само 1 зъб е по-крив , другите много леко .

Bella5
08-15-2011, 19:30
Най-добре иди при ортодонт, той ще види и ще ти каже кое е най-добре, аз съм патила от "големи" разбирачи, та бях на телчета, та после брекети (което е по-добрият вариант). Така че най-добре питай специалист. ;)