PDA

View Full Version : Как да сменя Product Code на Нокиа-та си ???



sexobeaat
08-13-2011, 08:50
Здр...
Телефона е Нокиа 5530 купих го миналата година юни месец от глобул..на изплащане(лизинга изтече тази година)но все още като проверявам в телефона със *#0000# ми излиза че няма ъпдейти,пък със v20.0.080 е супер смотано и бавно :D :D
Та бях видял във едни форуми че си ъпдейтват фирмуера чрез смяна на кода...
Искам да знам как се прави,какви програми ми трябват и какви са рисковете да си прецакам тела :shock: ???
Благодаря предварително

gadgetsbg
08-13-2011, 10:16
Здравей,
Това става с програмата Nemesis.


1ва стъпка инсталирайте приложението NSS и го стартирайте!
2ра стъпка свържете телефона си с PC suite и се върнете към NSS.
3та стъпка дайде меню scan for new device горе в дясно.
4та стъпка натиснете phone info след което дайте скан (в дясно от менюто за phone info и изчакайте няколко секунди.
След това намерете графа Product code обикновенно се намира в дясната половина на приожението и напишете съответния продуктов код за вашия модел телефон.След като сте изпълнили всичко до момента натиснете меню enable в дясно от графата за кода и дайте Write след няколко секунди сте готови.

Поздрави

gadgetsbg
08-13-2011, 14:47
Разбира се :) Винаги има такава възможност ;) Не съм пробвал да въведа грешен продуктов код, за да разбера какво ще стане, но съм сменял на поне 7 нокии и до сега не съм имал проблем.

Поздрави

ThEKiNgG
08-13-2011, 18:50
Всъщност като си смениш продуктовия код ще видиш че няма да можеш да си го ъпдейтнеш ако си го хакнал аз моя го ъпдаейтвам чрез хак и след това форматирам защото иначе не става.