PDA

View Full Version : Как да постъпя



Bender
08-13-2011, 10:34
От около седмица станах по-близък с 1 момиче което харесвам отдавна приятели бяхме преди това доста време .Под по-близък имам предвид ,че обменихме слюнка и т.н говорим си на мило в скайп и на смс ,но поне за сега тя иска да се крием от останалите ,въпреки че няколко човека знаят и ни видяха .. и мен това ме гложди отвътре и не зная да я питам ли директно до кога ,защо и т.н накратко -Как да постъпя?

w0sh
08-13-2011, 10:37
пука ли ти реално?

интересува те кой знае? защо? за имидж ли си с нея.

jghgh
08-13-2011, 10:40
Под по-близък имам предвид ,че обменихме слюнка и т.н
:shock:

Какви изразни средства ползваш....


Аз съветвам да не се занимаваш с нея ;] Постави ултиматум. Щом те крие от приятелките си и не иска никой да знае, че ходите, явно се занимава паралелно с друго момче, или пък иска някой да я "обсипсва" с любов и да й вдига самочувствието, без да се налага да го показва на другите... Което пък ме навежда на мисълта, че се срамува от теб или не иска да има сериозни отношения с теб, а само да те врътка и да й помпаш самочувствието.. Което пък от др. страна говори за липса на задълбочен и/или искрен интерес към теб. Сиреч не те харесва много.

Каквито и да са причините за нейното желание да се криете, за мен това е знак, че не те харесва като цяло. Може би просто е комплексарка или пък не знае какво иска. Последното също не е добре, защото когато някой не знае какво иска, обикновено това значи, че не го иска.
Повярвай ми, ако много те харесваше, щеше да е на абсолютния принцип - всичко или нищо - не крие отношенията ви, иска да сте заедно, сигурна е, че иска само теб.

Сега-засега й кажи, че ако иска да продължите трябва да си обявите връзката. Ако откаже, прави си изводите.

w0sh
08-13-2011, 10:41
Значи, никакво доверие нямате в хората.
Винаги ви мамят май.

jghgh
08-13-2011, 10:46
Не знам към мен ли беше насочено, но съм забелязала, че сложните и увъртяни истории тип "Обича ме, но не иска да ме представи на никого", "Обича ме, но ме бие", "Обича ме, но се занимава паралелно с още 10 девойки/младежи" са знак за нещо гнило.
Както и шикалкавения от страна на момичето тип "Не знам какво искам", "Не те заслужавам", а у, оправдания.. Истинските неща са толкова прости. Защото в простотата се крие съвършенството.

А и аз самата съм момиче и съм правила някакви подобни номера и ми е ясно, че когато не харесвам някого достатъчно, само се чудя как да се оправдая. Звучи ми много незряло някой да иска да крие връзката си от обществеността. Явно не е готов за връзка, не я иска достатъчно, срамува се от партньора си, не го възприема достатъчно насериозно, за да го представи, или пък само си прави кефа с него?

Да, вярно е, че съм подозрителна. 8-)
Но когато има любов... или, хайде, силно привличане, нещата са опростени, не са сложни и завъртяни с много "пречки" и обстоятелства.

w0sh
08-13-2011, 10:52
Ами вместо от сега да филмираш момчето с възможни ужасни изходи, го остави по течението. Той сам ще си научи урока от цялата работа. Една таква връзка на никого няма да навреди, защото е различен тип опит, който се трупа в нея.

Може да е мъж и затова да крие в тайна връзката.

Adda
08-13-2011, 10:55
А защо просто не се насладиш?! Харесваш това момиче от много време, както сам каза, тогава кефи се, че се занимава с теб. Не бъразй да афишираш отношенията си, това много често само вреди. Дай и време, дай си и на себе си, няма какво толкова да те гложди.

jghgh
08-13-2011, 10:57
Знам, винаги развалям всичко.
Но аз съм такава.
А и като знам, че това е много гадно (ако съм права, дано не съм), предпочитам да "предпазвам" хората. Ддз.

А и човек дава съвети, които сам би си дал. Като дърво, което не може да се оставя по течението, аз давам дървени съвети, рационални и етц.

Но дали ще ги послуша си е негов избор - това е само форум. Животът е друго нещо. Човек сам взима решения и после е отговорен за тях. Никой нищо не може да му каже и заповяда как да постъпи.
Ако той поначало не е подозрителен към момичето, едва ли моето мнение ще му "отвори" очите. Ако обаче е, това е само едно зрънце, което ще го направи доста мнителен. Но всичко пак си зависи от него.

Josefinne
08-13-2011, 11:02
Честно казано много добре те разбирам. Това криене без очевидна причина е странно, кара те да се чувстваш несигурен. Според мен трябва да намериш момент и да я попиташ за причината да се "криете". Според мен това ще отговори и на въпроса " докога ".

Bender
08-13-2011, 13:44
Честно казано много добре те разбирам. Това криене без очевидна причина е странно, кара те да се чувстваш несигурен. Според мен трябва да намериш момент и да я попиташ за причината да се "криете". Според мен това ще отговори и на въпроса " докога ".ти ме разбра най-добре май ... просто не искам "връзката" ни да се изразява само в това ... а тя май точно така иска , дано ми отговори директно като я попитам ... благодаря за отговорите.

nepowtorima
08-13-2011, 18:29
Съгласна съм с jghgh

Просто наистина има причина в това, че тя не иска да се показвате пред другите. Обаче няма смисъл да стоиш и да и се кефиш, а просто я питай открито "докога ще се крием и въобще има ли смисъл да се крием?".. просто намери решение. Или ще се знае за вас, или няма да сте заедно!

kyon
08-13-2011, 20:19
Напред с рогата! :D

pamsityybee
08-13-2011, 21:45
Оставете момчето бе .. как да я зареже като я обича .. Спокойно пич просто е срамежлива :)