PDA

View Full Version : Преместване в друго училище



Jumanji
08-13-2011, 13:20
Имам една питанка.
Въпросът ми е дали от Професионална гимназия, в която съм изучавал специалност свързана с туризма, ще мога да се преместя в Английска езикова гимназия и да продължа обучението си там.Някакви приравнителни изпити ще трябват ли и дали изобщо е възможно ? Доколкото знам в езиковите гимназии освен езика, който ще учиш се изучават и другите общообразователни предмети, които съм си изучавал и до сега във Професионалната гимназия,с разликата,че в сегашното ми училище, съм учил и специални предмети, които са свързани с моята специалност.Чакам за вашият отговор.Имам и още един въпрос, знам че има специална тема свързана с Американския колеж в София, но видях, че в темата му не е отговаряно отдавна.Та въпросът ми е, там приемат ли ученици след 10 клас, и ако ДА, то каква е процедурата по приеманетом, приравнителни изпити и т.н.? Благодаря Ви ! :)) За информация, сега съм 10 клас и ше бъда 11-ти, затова Ви питам, защото адски много искам да уча в езикова гимназия, да се развивам с английски език най вече, но бях пратил запитване до една такава, и те ми отговориха, че е възможно, само ако преди това съм се изучавал в друга езикова гимназия и изгубих всякакви надежди ;Д... Амбициран съм и много искам да уча, днес изчетох всички коментари и по темата с Американския колеж, но не съм сигурен, че приемат ученици след 10 клас.Плюс това, искам да получа добро образование тук в България, защото след 12 клас съм се насочил да уча в Америка, а в най-лошия случай в Англия.Можеби малко се поовлякох с въпросите, някак си объркано ги зададох, но се надявам да сте ме разбрали.Поздрави :-)

П.С. Ако съм объркал раздела (а аз май съм :Д) ще помоля някой от модераторите да я премести в правилния такъв. :oops:

SmilezZz
08-16-2011, 16:41
Малко късно си се сетил. Вече си 11 клас и просто меко казано е почти невъзможно да наваксаш абсолютно всичко,особено езика. А и остават ти още малко време,не можеш ли да изтърпиш.