PDA

View Full Version : Не искам да ги нараня.



strangeme7
08-13-2011, 21:28
Ако може никой да не ме съди за това , което ще напише , понеже не съм малка , и когато казвам , че го обичам , не го казвам просто така , благодаря предварително.Просто не съм от онези 12-14 годишни , които твърдят , че са влюбени :) Та, аз съм на 17. Имала съм 3мма приятеля до сега , само е единия беше сериозно - 6 месеца. Знам , че не е много , но за тези 6 месеца той промени живота ми и мен самата. Просто не бях допускала човек толкова близо до мен , и може би бе грешка , че допуснах точно него. Тези шест месеца бяха пълни с много щастие и любов , но средата на юни месец от най - малкото нещо стана кавга.Дори не помня за какво се скарахме , но крещяхме , обиждахме се , псувахме се , блъснах го след като ми каза , че сестра му е била права , че не ставам.Събрах малкото си нещо от тях и с плач напуснах и не се върнах.Това помня, а в същата вечер се напих.Ама като куче.Само два пъти съм търсила утеха в алкохола и съм се напивала две пъти чак на умряло, но .. И разбрах , че съм му казала на смс нещо , за което винаги ще съжалявам.На другия ден той просто беше заминал за море.Но след месец вече си мислех , че съм го забравила.Срещнах друго момче - срамежлив , скромен , тих , спокоен , но ме правеше щастлива.Да , аз отново бях щастлива.Харесах го.Той е пълна противоположност на мен , но не ни бърка.Излизахме , смеехме се , но той не се престраши на целувка , а и аз на бързах.Говорехме си , пишехме до късно.Аз заминах за много време при баба си в друг град и за съжаление си признахме чувствата по телефона.И след 2седмици като се върнах имахме уговорка да се видим.И тъкмо като влязох в нас получих смс : Така и не разбра,че винаги съм те обичал, тъкмо влизам в нас от морето, моля те просто вдигни телефона , нуждая се да чуя гласа ти . ... От него беше .. От човека , който 6 месеца ме влудяваше само като го видя.. Отказах уговорката на срамежливото момче. И сега не знам .. Липсва ми бившия , с него беше истинска любов , сигурна съм.Осъзнах какво ми липсваше-той.Искам да съм с него.Знам , че ми и простил за смс-а , извини се и за обидите .. но не искам да нараня новото момче.Той е прекрасен , истински джентълмен , а и знам , че е такъв по - свит имено , защото го е наранило момиче преди годинА.Просто не искам да съм гадна понеже знам от приятели , че той е влюбен в мен.Не мога да го нараня.Вие как бихте постъпили , кой бихте избрали - човека , с който макар и да се карате , обичате го и страстта е голяма , този който е инат като вас или момчето , което ви е адски симпатично , разбира ви , прави ви комплименти , обажда се когато вие най - зли , спокоен и внимателен , с когото ви е сигурно , че няма да ви нарани ? Знам , че няма как да си представите какво е , но просто търся някакво разбиране , че не е грях и измама , че още обичам бившия си с цялото си сърце.Просто приятелите ми са пристрастни - едните са приятели с единия , другите с другия.Благодаря предварително :)

w0sh
08-13-2011, 21:30
Ако може никой да не ме съди за това , което ще напише , понеже не съм малка , и когато казвам , че го обичам , не го казвам просто така , благодаря предварително Та, аз съм на 17

stopped reading here.

ако реално си мислиш, че на 17 не си малка, значи някъде по линията нещо се е объркало.

jeezloxxy
08-13-2011, 21:33
Стигнах до втория ред.

pamsityybee
08-13-2011, 21:38
Момиче бъди с този, който обичаш. Ако си с този, който просто харесваш и ти е симпатичен. НИКОГа няма да си толкова щастлива, колкото с този, който обичаш с цялото си сърце. Не го мисли върни се при бившия си едно, че това са 6 месеца заедно, 2ро, че 100% те обича и 3то, че ти го обичаш .. а с другото момче нищо не ви свързва бъдете приятели и то много добри :) Успех :P

kyon
08-13-2011, 21:40
По добре човека, който ти обичаш.

strangeme7
08-13-2011, 21:46
Ако може никой да не ме съди за това , което ще напише , понеже не съм малка , и когато казвам , че го обичам , не го казвам просто така , благодаря предварително Та, аз съм на 17

stopped reading here.

ако реално си мислиш, че на 17 не си малка, значи някъде по линията нещо се е объркало.
ако беше прочел нататък може бе щеше да разбереш :)

w0sh
08-13-2011, 21:49
прочетох го и не мога да разбера дилемата ти.

По-лесен избор не можеш и да имаш.

annonimnna
08-13-2011, 22:06
Щом новото момче е свито и добро ще разбере когато му обясниш, че все още имаш чувства към старата си любов... Все пак не е толкова лесно да се забрави човек, който продължава да те търси. :) Изборът е твой, но според мен ти сама си си отговорила на въпроса при кой да останеш.

DeviL_AsS
08-13-2011, 22:21
По-лесен избор не можеш и да имаш.

+1
И още нещо "не ме правеше щастлива.Да , аз отново бях щастлива." Последно?Щастлива ли беше или не,малко си противоречиш.

XTREMEFREERIDE
08-14-2011, 06:00
Разбирам те толковатолковатолкова ама ТОЛКОВА добре! Бях изпаднала в абсолютно същата ситуация наскоро. Избора не е труден, разбира се, че ще бъдеш с този, който обичаш, но е трудно да го направиш, защото имаш чувството, че някой ден ще съжалиш, пак ще бъдеш наранена и пр.
Помни - не е важно бъдещето, важен е този миг и всеки следващ. Така че - давай смело, следвай сърцето си. (:

Evterpa
08-14-2011, 08:43
Повече ще го нараниш, ако останеш с него, въпреки че те тегли към бившия ти.

nepowtorima
08-14-2011, 09:23
По-лесен избор не можеш и да имаш.

+1
И още нещо "не ме правеше щастлива.Да , аз отново бях щастлива." Последно?Щастлива ли беше или не,малко си противоречиш.

И аз нещо това не го разбрах!
НО.. все пак отиди при бившия .. Обичаш него, а не това момче.
Няма как да не го нараниш.. и да останеш при него и да го зарежеш .. и по двата начина ще бъде наранен. пък и ти няма да си толкова щастлива с него. Бившия е най-добрия вариант тъй като и двамата се обичате и сте били половин година.

Adda
08-14-2011, 09:25
Бившия! И не може да не нараниш никого, ако ти не ги нараниш, те ще те наранят. Всичко е наред, следвай сърцето си :)

elizabethg
08-14-2011, 09:31
По-лесен избор не можеш и да имаш.

+1
И още нещо "не ме правеше щастлива.Да , аз отново бях щастлива." Последно?Щастлива ли беше или не,малко си противоречиш.

И аз нещо това не го разбрах!
НО.. все пак отиди при бившия .. Обичаш него, а не това момче.
Няма как да не го нараниш.. и да останеш при него и да го зарежеш .. и по двата начина ще бъде наранен. пък и ти няма да си толкова щастлива с него. Бившия е най-добрия вариант тъй като и двамата се обичате и сте били половин година.


Искала е да напише "НО ме правеше щастлива",объркало се е момичето. :)


По темата:Най-трудно е да избираш между мъж,който те обича и мъж,който ти обичаш...НО според мен бъди с този,когото обичаш.Не бъди с другото момче само от съжаление.Ако го направиш не само ти ще си нещастна,но и той също...

kalpazanka
08-14-2011, 09:39
Бившият трябва да си остане такъв, според мен. Не е коректно да мотаеш настоящия и да му даваш напразни надежди, че ще се получи нещо между вас.
Изводът, предполагам, се досещаш какъв е. ;)

elysunny
08-14-2011, 09:47
а и да знаеш, тихите води са най-дълбоки

anonymous708973
08-14-2011, 09:56
Но след месец вече си мислех , че съм го забравила.

Стигнах до тук. Забравяш голямата си любов за месец? Малка си психически и още как.

SheDevil
08-14-2011, 10:03
Можеш да нараниш повече новото момче, ако си мислиш, че с него ще бъдеш щастлива и останеш в тази връзка. Така, че кажи му истината очи в очи....


Бтв, много бързо си решила да преминеш към следващата "жертва".Или си втълпяваш, че наистина обичаш бившия си, а всъщност е просто "свикване" с него и моментите, които ви свързват.Или си гадна спрямо мъжете т.е. момчетата...на новото момче - дала си му напразни надежди... 8)

strangeme7
08-14-2011, 17:29
Но след месец вече си мислех , че съм го забравила.

Стигнах до тук. Забравяш голямата си любов за месец? Малка си психически и още как.
Виж , не съм от хората , които ще седят и ще се съжаляват , и ще си мислят , че са сбъркали , и си обвиняват и пр. Исках да продължа напред дори и без Него. И след един месец си мислех , че съм го сторила , но не беше така. Просото хората често се самозалъгваме. :)

strangeme7
08-14-2011, 17:30
По-лесен избор не можеш и да имаш.

+1
И още нещо "не ме правеше щастлива.Да , аз отново бях щастлива." Последно?Щастлива ли беше или не,малко си противоречиш.

И аз нещо това не го разбрах!
НО.. все пак отиди при бившия .. Обичаш него, а не това момче.
Няма как да не го нараниш.. и да останеш при него и да го зарежеш .. и по двата начина ще бъде наранен. пък и ти няма да си толкова щастлива с него. Бившия е най-добрия вариант тъй като и двамата се обичате и сте били половин година.
Искала съм да напиша `но` , а не `не` . Извинявам се за грешката.

strangeme7
08-14-2011, 17:31
а и да знаеш, тихите води са най-дълбоки
и други ми го казаха , но не знам ..

Walle
08-14-2011, 19:04
А хрумвало ли те е, че срамежливия се държи така просто за да не бъде наранен. Като му кажеш, че си "влюбена" (т'ва след малко ще го разискам) в друг мислиш ли, че сърцето му няма да се свие като стафида. Това ще обърне живота му, повярвай ми... някой ден може би ще стане коравосърдечен, каквито сте вие жените на тази възраст. Грижа ви е само за вашето щастие, а не знаете ли че преди да протегнете ръка или да дадете надежда на някой трябва да сте готови да се обремените с него. Колко свестни момчета познавам (и аз в това число )и всички страдат заради зарязани момичета, които си въобразяват, че никога повече няма да са щастливи, освен с боклука, който ги е оставил.
ОТ мен да знаете втория път не е любов към даден човек, а просто спомени с него, които ви липсват. Разликата е от тук до луната и докато вие млади наранени момиченца не го проумеете, никога няма да сте щастливи. Както и срамежливото, забавно и влюбено момче, което ви чака от години за да ви направи наистина щастливи.
Ако някой не е съгласен с мен да говори ;)

strangeme7
08-14-2011, 19:08
А хрумвало ли те е, че срамежливия се държи така просто за да не бъде наранен. Като му кажеш, че си "влюбена" (т'ва след малко ще го разискам) в друг мислиш ли, че сърцето му няма да се свие като стафида. Това ще обърне живота му, повярвай ми... някой ден може би ще стане коравосърдечен, каквито сте вие жените на тази възраст. Грижа ви е само за вашето щастие, а не знаете ли че преди да протегнете ръка или да дадете надежда на някой трябва да сте готови да се обремените с него. Колко свестни момчета познавам (и аз в това число )и всички страдат заради зарязани момичета, които си въобразяват, че никога повече няма да са щастливи, освен с боклука, който ги е оставил.
ОТ мен да знаете втория път не е любов към даден човек, а просто спомени с него, които ви липсват. Разликата е от тук до луната и докато вие млади наранени момиченца не го проумеете, никога няма да сте щастливи. Както и срамежливото, забавно и влюбено момче, което ви чака от години за да ви направи наистина щастливи.
Ако някой не е съгласен с мен да говори ;)
Да , не искам да го нараня и аз мисля като теб , че ще страда , ноо .. като сърцето казва друго ?

Walle
08-14-2011, 19:17
Щом другия те обича толкова начи може да те изчака колкото е необходимо. Нали знаеш, че ако обичаш нещо трябва да го пуснеш за да разбереш дали ще се върне. Добре той те търси, ама докато ти не продължиш за да опиташ отначало не смятам, че трябва да се връщаш при него. Един вид сама ще провериш колко го обичаш. Ти момиче на повикване ли си ? Моя съвет е да решаваш с главата, докато още може...

Walle
08-14-2011, 19:19
Говори със срамежливия, но първо ти му кажи какви са чувствата ти към него, за да бъде спокоен и той да се открие

reni7o0o
08-14-2011, 19:27
Тоя 6 месечния.... Си изкарал почивката без да се сети за тебе. Накрая се е прибрал осъзнал че му е скучно явно или и аз нз :-o И решил да ти пише, че се му липсваш ала бала... Ти сама решаваш дали да му вярваш или не.
Но лично аз не бих го отразила, щях да си остана при новото момче и да дам шанс както на него така и на мене. И аз имах един такъв дето 2 години ми въртеше главата. И един ден като си тръгна си казах ок това е щом веднъж си тръгва ще го направи и др път. Така, че сега и да ми реве и да ми се тръшка не ме интересува. Срещнах ново момче на което мисля да дам шанс и с което да бъда щастлива. Такива бивши не на мене.
Но както казах ти решаваш по-добре пробвай с новото момче. Ония другия да е мислил навреме.

GoInsane
08-14-2011, 21:04
Mен ми прави впечатление че момчето което обичаш просто се връща след месец и се сети за теб?Като се върна се сети за теб след цял месец??? все едно забавлението на морето свърши и сега обратно при теб...сигурна ли ци че обичаш това момче за месец ти забравяш "истиснката си любов'' той също те забравя странни неща.И как забравяш бившия и като ти праща смс изведнъж разбираш колкото ти е липсвал и докато ти е липсвал и не сте говорели ти си тръгнала с новото момче?Защо като ти е "липсвал бившия си тръгнала с друго момче???WHY?..сигурна ли си че ако се върнеш при него всичко ще е както преди ???Защото сега имаш момче което те обича което те е накарало да забравиш предишния и най важно те прави щастлива!

siiska
08-14-2011, 23:54
Ако може никой да не ме съди за това , което ще напише , понеже не съм малка , и когато казвам , че го обичам , не го казвам просто така , благодаря предварително Та, аз съм на 17

stopped reading here.

ако реално си мислиш, че на 17 не си малка, значи някъде по линията нещо се е объркало.


the same...

lipsvashh_mi
08-15-2011, 12:51
Нито един от двамата-бившият не е бивш без причина...ако сте вдигали такъв скандал и сте се наранявали взаимно с думи и действия пак ще се повтори....другото момче не схванах как така си го харесала,признала си му чувствата си и сега те са изчезнали напълно изведнъж щом бившия е звъннал..Не го наранявай и го остави за негово добро...Може на години да не си толкова малка,но си объркана и чувствата ти са така преплетени,че който и да избереш ще го нараниш....защо не предложиш и на 2мата да си останете приятели,да си прочистиш малко главата и тогава да вземеш трезво решение с кого и защо ще си :)

sweetpunk
08-15-2011, 15:11
До колкото разбирам ти си същия темперамент като мен "драсни - пални - клечица" :D ... Сега ще ти кажа аз как постъпих, а ти вече си решаваш за напред как ще ти е по - добре! Подобна история, но доста по - оплетена .. Запознах се с едно момче, което беше точно това, което търсех, интелигентен, симпатичен, атлетичен, любопитен, с огромно чувство за хумор, прекарвахме часове наред в луд смях.. Общо взето всичко беше идеално, дълги разходки, много обиколки .. с една думи приказка .. И изведнъж дойде антракта, всичко на което се опитвах да не обръщам внимание (спрямо него) ни застигна, като започнем от приятелката му, която се прибира от чужбина и завършим с това, че той ще замине с нея ... Сякаш света ми се срути, не бях на себе си доста дълго време, след това осъзнах, че щом веднъж съм изпитала нещо такова трябва просто да продължа да търся, за да го намеря отново... Така си стана 2 месеца, че и отгоре излизах с едно момче, разбирахме се, угаждаше ми, винаги се съгласяваше ... мъж мечта ... и точно това ме влудяваше, трябваше ми тръпка, спор, дебат както искаш го наречи, нещо което да ме разпали .. е това нещо липсваше при новия, винаги беше съгласен ... И един ден неочаквано виждам колата на "голямата ми любов", и едно сладко смс-че "Слънчице изглеждаш по - добре от когато и да било" .. колкото и да ми беше накипяло, колкото и да ми се искаше да отида и да му разбия носа, неможах, сетих се за всички часове изкарани в спорове, безкрайните разходки и всичко и просто отидох и го целунах ...
Та съвета ми е, върви там където си истински щастлива, при този, които прави всичко възможно да те зарадва :), а и незабравяй тръпката, страстта и т.н., защото без тях една връзка е тотално обречена на провал ;) .. Успех от мен!

fenkaaa
08-15-2011, 15:17
С бившия ти не е станало кой знае какво.. нито те е наранил физически,нито нищо.Просто ти е казал тези думи в гнева си и аз съм същата.Върни се при него,с него си щастлива,има ли смисъл въобще да пишеш тук,като знаеш кого ще избереш ? :)

Hilary_
08-15-2011, 17:35
Бивш ли е .. значи има за какво да е станал такъв!
Не се сеща за теб месец и изведнъж ти пише смс и ти като куче лапваш кокала .. адски зряло е .. :?
Ясно е, че тук какъвто и съвет да получиш ще нараниш новото момче заради едното минало .. :?

.. и после защо добрите момчета ставали курвари .. :?